Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
barteknawrocki 
Wys³any: 2011-03-19, 12:16   pro¶ba o pomoc dla amatora
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: konin
witam.chcia³bym prosiæ o fachow± pomoc z problemem na zdjêciach .co by mi by³o potrzebne jak co po kolei zrobiæ,nie mam zamiaru i¶æ z tym do lakiernika gdy¿ wierzê w swoje amatorskie mo¿liwo¶ci
.nie chcia³bym te¿ malowaæ ca³ych drzwi bo mam nadzieje ¿e to nie bêdzie potrzebne.chcia³bym aby kto¶ krok po kroku mi to wyt³umaczy³.szuka³em podobnego tematu ta w ¿adnym nie znalaz³em nic konkretnego tylko to ¿e to ju¿ by³o i poszukaj w innych tematach.proszê o pomoc





DSC00602.JPG
Plik ¶ci±gniêto 58 raz(y) 333.62 KB

DSC00603.JPG
Plik ¶ci±gniêto 31 raz(y) 333.95 KB

_________________
brak
 
 

kropen16 
Wys³any: 2011-03-19, 12:25   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
te odpryski zmatuj P120 naluz szpachle wykonczeniowa i wykoncz P320. potem daj podklad akrylowy. jak wyschnei zmatuj P800 - P1000 i prysnij baza . poczekaj az baza zmatowieje i bedzie sucha<max 12 godzin>. potem naloz klar. poczkaj az wyschnie i przepoleruj. <maluj wiekszy obszar niz ten odprysk>
 
 

barteknawrocki 
Wys³any: 2011-03-19, 12:48   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: konin
a mo¿esz mi poleciæ jaki¶ tañszy szpachel wykoñczeniowy?mo¿e byæ podk³ad firmy NOVOL
protect370?w takim siwo ¿ó³tym spreyu?przy malowaniu podk³adem mogê sobie ta¶m± obkleiæ do okola?czy nie ma takiej potrzeby?ten szpachel to tylko tak± ma³± zaprawkê zrobiæ?troszkê wiêksz± ni¿ odprysk?i to wszystko papierem wodnym?
_________________
brak
 
 

kropen16 
Wys³any: 2011-03-19, 12:59   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
szpachla z novola. tez uzywam. mozesz obkleic ale znacznie wieksza powierzchnie. i nie maluj do tasmy . szpachla ma byc rowna z odprysakmi a podklad baza i klar ma byc wiekszy niz odprysk. wiesz o co chodzi?
 
 

barteknawrocki 
Wys³any: 2011-03-19, 13:14   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: konin
nu ju¿ kumam,ale jak bêdê trzeæ papierem ten szpachel to te¿ wodnym?czy normalnym wtedy?
_________________
brak
 
 

barteknawrocki 
Wys³any: 2011-03-19, 14:27   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: konin
i jaka pastê polersk± u¿yæ.posiadam tempo k2 i pastê g3
_________________
brak
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-03-19, 18:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wszystko ¼le...Nie 120,tylko 120-180-240,ka¿dy nastêpny trochê szerzej,dopiero wtedy podk³ad,a je¶li nie przetrzesz siê do metalu,to mo¿esz go sobie odpu¶ciæ.Podk³ad w sprayu nie ma w³a¶ciwo¶ci wype³niaj±cych,tutaj pasowa³by podk³ad 2K,i prawdopodobnie oby³oby siê bez szpachli.Ale je¶li siê nie da,to szpachluj,ale szlifujesz na sucho,nigdy na mokro.
 
 

Falconx 
Wys³any: 2011-03-20, 12:35   
0
UP DOWN

Posty: 70
Sk±d: Piaseczno
kropen16 napisa³/a:
poczekaj az baza zmatowieje i bedzie sucha<max 12 godzin>

Baza bêdzie sucha w zale¿no¶ci od temperatury po max 30 min , a jak poczekasz 12 godz to j± przesuszysz i ca³a robota bêdzie psu w dupê .
Zeby to zrobiæ tak jak nale¿y to nie obejdzie siê bez lakierowania ca³ego elementu - cieniowanie baz± i klar na ca³y element.
Jak nigdy czego¶ takiego nie robi³e¶ to bêdzie to wygl±da³o jak kupa- ju¿ lepiej zrobiæ zaprawki pêdzelkiem w tych miejscach.
 

kropen16 
Wys³any: 2011-03-20, 17:55   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
Falconx, do oko³o 12 godzin nastepuja wiazania chemiczne miedzy baza a klarem.
 
 

barteknawrocki 
Wys³any: 2011-03-20, 19:22   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: konin
jestem amatorem ale nie widzê sensu malowania w tym przypadku ca³ego elementu.no wiêc któ opcje mam wybraæ t± pierwsz± czy t± drug±?
_________________
brak
 
 

barteknawrocki 
Wys³any: 2011-03-20, 19:28   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: konin
_________________
brak
 
 

barteknawrocki 
Wys³any: 2011-03-21, 20:21   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: konin
tam gdzie s± kó³ka s± zadrapania.powiedzcie mi jak to wycieniowaæ po pomalowaniu?

nowe.JPG
Plik ¶ci±gniêto 117 raz(y) 86.45 KB

_________________
brak
 
 

kubazjan
Wys³any: 2011-03-21, 21:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
uuu...ch³opie...jak mnie wzrok nie myli to te twoje drzwi to sa powyginane jak strzelba indiañska...Jesli tak to daruj sobie lakierowanie czegokolwiek bo to bez sensu...albo porob najzwyklejsze zaprawki albo daj to jakiemus fachowcowi zeby to mia³o rece i nogi. :tak:
 

barteknawrocki 
Wys³any: 2011-03-21, 21:58   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: konin
no s± powgniatane ale to tak bardzo moim zdaniem tego nie widaæ.chcia³em tyko co¶ z tymi odpryskami zrobiæ
_________________
brak
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-03-21, 22:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego tak "szczerze" to namawiam aby te "zadrapania" zlikwidowaæ za pomoc± ma³ego "delikatnego" pêdzelka + dorobiona baza w ilo¶ci 100ml. Nie "baw siê" w "malowanka" bo przy braku do¶wiadczenia wyjdzie tylko "ku..a" a nie "zaprawka" :nie:
Pozdrawiam! :spoko:
 

raper66
Wys³any: 2011-03-23, 15:13   
0
UP DOWN

Posty: 85


1-szlifowanie ,szpachlowanie i wyrównanie ca³ej wgnioty (szpachla max 2mm)wczesniej wyprostuj ile siê da
2-dot±d baza oczywiscie wszystko matujemy i podk³adujemy
3-dot±d klar przygotowujesz wczesniej matuj±c np 800
potem lekkopoza obszar rozpuszczalnik docieniowania zmieszany z klarem (pozosta³osci z pistoletu)

dlaczego tak zaznaczy³em ,poniewa¿ czê¶ciowo zgubisz na listwie obszar lakierowania jak nie masz do¶wiadczenia bêdzie ³atwiej ale i tak zabawy troche jest musisz mieæ w miare pistolet albo umiejetnie operowac cynglem ¿eby nie zlaæ a tylko dobrze wypylic zw³aszcza cieniowana strefe
 

Falconx 
Wys³any: 2011-03-23, 18:49   
0
UP DOWN

Posty: 70
Sk±d: Piaseczno
kropen16 napisa³/a:
Falconx, do oko³o 12 godzin nastepuja wiazania chemiczne miedzy baza a klarem.

A robi³e¶ juz tak kiedy¶ ?? Bo wystarczy przesuszyæ trochê za mocno o klar bêdzie spada³ .Po 12 godz. to ten klar zdejmie karcherem.
raper66 napisa³/a:
dlaczego tak zaznaczy³em ,poniewa¿ czê¶ciowo zgubisz na listwie obszar lakierowania jak nie masz do¶wiadczenia bêdzie ³atwiej ale i tak zabawy troche jest musisz mieæ w miare pistolet albo umiejetnie operowac cynglem ¿eby nie zlaæ a tylko dobrze wypylic zw³aszcza cieniowana strefe

Bez obrazy ale nie s±dzê ¿eby kolega barteknawrocki by³ w stanie operowaæ gunem tak jak lakiernik , szczególnie je¿eli mnie wzrok nie myli to jakis metalic. Po jego naprawie te drzwi bêd± wygl±da³y jak kupa , bo ¿eby to mia³o rêce i nogi to trzeba je wyklepaæ i jechaæ od kantu do kantu heblem ¿e by z³apaæ p³aszczyznê .A wi±¿e siê to z cieniowaniem s±siednich elementów. A zeby to polakierowaæ to trzeba mieæ najpierw czym , czyli : kompresor , pistolet i miejsce.
Robertlodz09 napisa³/a:
Kolego tak "szczerze" to namawiam aby te "zadrapania" zlikwidowaæ za pomoc± ma³ego "delikatnego" pêdzelka + dorobiona baza w ilo¶ci 100ml. Nie "baw siê" w "malowanka" bo przy braku do¶wiadczenia wyjdzie tylko "ku..a" a nie "zaprawka" :nie:

W 100% zgadzam siê z koleg± .
Jak chcesz siê pouczyæ to poæwicz na jakim¶ zniszczonym elemencie z innego samochodu i wtedy siê bierz za takie naprawy :)
Pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group