Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
damian 
Wys³any: 2010-09-17, 19:24   Pordzewia³e od ¶rodka pod³u¿nice - jak zabezpieczyæ?
0
UP DOWN

Posty: 113
Sk±d: Lublin
Witam. W mojej ma¼dzie pod³u¿nice s± pordzewia³e od ¶rodka, jak je zabezpieczyæ przed dalszym rdzewieniem? Preparat do profili zamkniêtych pewnie nic tu nie pomo¿e, bo on tylko chroni. Czy jest jaki¶ ¶rodek, który da siê wpu¶ciæ w pod³u¿nicê i zareaguje on z rdz±, powstrzymuj±c, lub chocia¿ spowalniaj±c proces rdzewienia? Czy jest jaki¶ sposób, ¿eby w domowych warunkach oczy¶ciæ pod³u¿nice od ¶rodka?

Mam jeszcze jedno pytanie, gdy wycinamy przerdzewia³y kawa³ek blachy i wspawujemy nowy, to czy po wyciêciu i oszlifowaniu podk³adujemy wyciête miejsce? Bo jak na to naspawamy drug± blachê, to pewnie bêdzie pod spodem rdzewieæ. Ale z drugiej strony, jak czym¶ to pomalujemy to podczas spawania siê wypali.
 

kazmirz 
Wys³any: 2010-09-17, 20:09   
0
UP DOWN


Posty: 40
Sk±d: leszno
witam kolego duzo jest srodkow na gola blache...musisz najpierw zakonserwowac gola blache..np..podkladem epoxydowym...........na rdze...najlepiej jakis wash primer.podklad reaktywny..i na niego podklad akrylowy...i jak wyschnie matujesz i mozesz nakladac szpachle.
 
 

kazmirz 
Wys³any: 2010-09-17, 20:11   
0
UP DOWN


Posty: 40
Sk±d: leszno
poczytajklik
 
 

damian 
Wys³any: 2010-09-17, 21:17   
0
UP DOWN

Posty: 113
Sk±d: Lublin
to to wiem, chodzi³o mi o to, czy przed spawaniem okolice dziury czym¶ siê zabezpiecza
 

kazmirz 
Wys³any: 2010-09-17, 23:16   
0
UP DOWN


Posty: 40
Sk±d: leszno
hmm ja mialem problem..podczas spawania..nawalilem srodkow..to pozniej nie bylo styku masy ...i nie dalo sie spawac..pospawaj..i potem konserwacja.
 
 

crystal
Wys³any: 2010-09-18, 10:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Szpachla na pod³u¿nice? :/
Cynk w sprayu podobno poprawia przewodno¶æ i zabezpiecza antykorozyjnie.
 

kazmirz 
Wys³any: 2010-09-18, 11:03   
0
UP DOWN


Posty: 40
Sk±d: leszno
fakt nie doczytalem...
u siebie w opelku mialem taka dziure..



ale fakt dobrze tego nie zrobilem.bo wtedy nie mialem wiedzy.....zalatalem dziure blacha...potem na to masa uszczelniajaca..i baranek..
 
 

damian 
Wys³any: 2010-09-18, 11:27   
0
UP DOWN

Posty: 113
Sk±d: Lublin
Moje pierwsze pytanie dotyczy³o tego:



zaczê³o siê, ¿e wbi³em ¶rubokrêt sprawdzaj±c stan pod³ogi, zacz±³em rozd³ubywaæ i zrobi³o siê takie co¶. pod³ogê to wiem jak zrobiæ, wytnê blachê i wspawam now±, ale stan pod³u¿nicy mnie niepokoi, pewnie jest taka na ca³ym tyle (z przodu jest w dobrym stanie), co z tym zrobiæ? tutaj gdzie nie mam pod³ogi to nie problem zeszlifowaæ rdzê i zapodk³adowaæ, ale g³êbiej bêdzie gorzej. Czy jest jaki¶ sposób, ¿eby to dobrze zrobiæ?

Drugie pytanie dotyczy³o tego:



Wyciête miejsce by³o przerdzewia³e, na to na zak³adkê przy³o¿ê blachê i zaspawam, czy miejsce w czerwonym kwadraciku (w tym miejscu bêdzie ³atka) przed spawaniem czym¶ siê zabezpiecza?
 

pawelc 
Wys³any: 2010-09-18, 12:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
jeszcze nie stosowa³em ale my¶lê ¿e co¶ takiego da³oby radê zabezpieczyæ
http://www.forch.pl/produ...ee5f17b289&js=1
_________________
Forum mi³o¶ników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
 

krzysiekass 
Wys³any: 2011-04-05, 23:06   
0
UP DOWN

Posty: 10
Sk±d: Mielec
pawelc napisa³/a:
jeszcze nie stosowa³em ale my¶lê ¿e co¶ takiego da³oby radê zabezpieczyæ
http://www.forch.pl/produ...ee5f17b289&js=1


A dlaczego na zak³adkê ? W takich miejscach nigdy nie spawam na zak³adkê tylko na styk . Nie ma potem problemów z rdz± wychodz±c± spod blach .
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group