Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
maczek 
Wys³any: 2011-06-30, 13:06   maczek
0
UP DOWN

Posty: 10
Jedna z moich pierwszych prac. Krytyka mile widziana

DSC04938.JPG
Plik ¶ci±gniêto 119 raz(y) 338.69 KB

 

macioo74
Wys³any: 2011-06-30, 14:16   
0
UP DOWN

Posty: 54
Je¿eli jedna z pierwszych to nie ma siê do czego przyczepiæ... Mo¿e troche za ma³o skomplikowane :D ale na pocz±tek radze malowaæ prostsze. Jaki wymiar??
 

maczek 
Wys³any: 2011-06-30, 14:56   
0
UP DOWN

Posty: 10
Malowane na powierzchni 40x40 cm.
 

Asellus5
Wys³any: 2011-06-30, 15:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Wujek... DOBRA RADA....... Fuck!!!!!!!........ slow normalnie braknie jak mnie wkurzaja tacy goscie.........zeby dawac rady to trzeba reprezentowac jakis poziam,czyli znac sie na temacie a nie pieprzyc bez sensu,,,,,,, przeczytajcie co zostalo napisane i niech mnie ktos poprawi jezeli to nie brzmi w uproszczeniu:JAK NA POCZATEK ZA MALO MASLANE ALE RADZE JESC WIECEJ MASLA!!! Pokarz ty swoje pierwsze prace macioo74,urodziles sie z aerografem w lapie czy akryle z mlekiem matki wyssales?? nikt nie urodzil sie mistrzem,kazdy wszystkiego uczyl sie sam!
Co do pracy to jak na poczatek jest na BARDZO wysokim poziomie!!!!!!!!dbalosc o detale szczegoly cienie sa w odpowiedniej tonacjii i bliki rowniez na swoim miejscu!widac ze rysunek nie jest Ci obcy!Daleko zajdziesz jak bedziesz trzymal sie jakosci! a co do krytyki to sluchaj tylko tej konstruktywnej,ktora wnosi cos do Twoich prac,piepreznie puszczaj mimouszu
Bedziesz wielki! :spoko:
I jeszcze jedno!! mierz wysoko,a nawet bardzo wysoko bo gdy bedziesz umial przeskoczyc przez plot to skok przez skakanke bedzie dla Ciebie pestka!!!!
 

macioo74
Wys³any: 2011-07-01, 13:48   
0
UP DOWN

Posty: 54
[...]³e¶ sie nie wiadomo do czego... Prosi³ o krytykê, wiêc skrytykowa³em. Mój b³±d, troche ¼le sformu³owa³em, nie chodzi³o mi o to ¿eby malowaæ jak ty powiedzia³e¶ ; "wiêcej mas³a" tylko co¶ pod ten deseñ co maczek zrobi³.
 

maczek 
Wys³any: 2011-07-02, 09:18   
0
UP DOWN

Posty: 10
Bez spiny, dziêki za odpowiedzi.
A tutaj pierwsza praca z kolorem. Wymiary: 40x60 cm.

lips.jpg
Plik ¶ci±gniêto 79 raz(y) 354.21 KB

 

maczek 
Wys³any: 2011-07-02, 18:52   
0
UP DOWN

Posty: 10
60x40 cm

nos.jpg
Plik ¶ci±gniêto 82 raz(y) 215.11 KB

 

sebsa
Wys³any: 2011-07-02, 21:49   
0
UP DOWN


Posty: 331
to teraz pora na cala twarz :spoko: 3 pierwsze prace....naprawde niezle,ja tak na poczatku nie malowalem,powinno byc coraz lepiej
_________________
w ¿yciu trzeba miec pasje-->AIRBRUSCH
 

hlecter
Wys³any: 2011-07-03, 08:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
widzê robisz sobie studium anatomiczne;] posk³adaj ¶mia³o to wszystko w ca³o¶æ na du¿ym formacie i moze wyj¶æ co¶ ciekawego , jak narazie skoncentrowa³bym sie na monochromatycznym malowaniu, pracy nad samym rozpylaniem , ¿eby nie robiæ chmurek , nie wiem czy pisze do¶æ jasno ale widaæ tutaj "plamy" , nie wiem czy to Twój zamierzony efekt w postaci porów w skórze ale warto popracowaæ , ca³kiem niez³y dobór je¶li chodzi o kolor skóry , poæwicz rysunek w³osów
 

maczek 
Wys³any: 2011-07-03, 12:20   
0
UP DOWN

Posty: 10
Niestety te 'plamy' nie by³y zamierzone. Wiem, ¿e muszê jeszcze d³ugo æwiczyæ ¿eby jako¶ tako to wygl±da³o. Po weekendzie postaram siê zrobiæ jaki¶ portret. Dziêki za opinie ;)
 

maczek 
Wys³any: 2011-07-06, 13:09   
0
UP DOWN

Posty: 10
Pierwszy portret... Mia³ to byæ The Game :D Format 60x40 cm. Czekam na opinie, krytykê, itp..

gejm.jpg
Plik ¶ci±gniêto 81 raz(y) 251.41 KB

 

maczek 
Wys³any: 2011-07-12, 19:37   
0
UP DOWN

Posty: 10
Bob. 60x40

bob.jpg
Plik ¶ci±gniêto 94 raz(y) 212.57 KB

 

hlecter
Wys³any: 2011-07-14, 16:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
zbyt konturowo , krawêdz powinno wyznaczyæ cieniowanie a nie linia , musisz czê¶æ lini zmiêkrzyæ , z ilu kolorow korzysta³e¶?
 

maczek 
Wys³any: 2011-07-14, 21:46   
0
UP DOWN

Posty: 10
W sumie by³y 2: czarny i bia³y. Wiem, ¿e biednie trochê, nastêpnym razem postaram siê u¿yæ ró¿nych odcieni, chocia¿ z jednym aerografem zmienianie kolorów jest trochê monotonne.
 

maczek 
Wys³any: 2011-07-14, 21:49   
0
UP DOWN

Posty: 10
jakby jeszcze jakie¶ porady by³y to chêtnie wys³ucham :)
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-07-14, 22:07   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Rzutnik.. Proporcje le¿±.....
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

hlecter
Wys³any: 2011-07-14, 23:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
no to wez sobie 4-5 odcieni szarosci , i przyciemniaj sobie , dodawajac np po kropli czarnej farby i tak maluj m, z czerni i bieli samej ciezko wycisnac cos dobrego
 

maczek 
Wys³any: 2011-07-18, 16:30   
0
UP DOWN

Posty: 10
DJ Quik. 60x40

quik.jpg
Plik ¶ci±gniêto 69 raz(y) 236.16 KB

 

freezef1 
Wys³any: 2011-11-22, 21:13   
0
UP DOWN

Posty: 117
Jol man ja bym na poczatek probowal jak najmiejsze rzeczy malowac wtedy nauczysz sie precyzji i rozcieczania farb co przyda ci sie pozniej!! tez tak zaczynalem i pewnie nie malujesz malych bo nie mozesz psiuknac cienkich lini itp wiec rozcieczaj farbe i psiukaj jak najmiejsze projekty a duze przyjda pozniej. ale ogolnie lux!! tak trzymaj !!
_________________
Find your style and run with it, because the only person you have to impress is yourself.
 

Mcdevil 
Wys³any: 2011-11-23, 17:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Siema to ja odwrotnie ;)
freezef1 po cholere komu¶ cienka linia je¶li nadmierne u¿ywanie w³a¶nie jej, jest jakim¶ tam ma³ym problemem w prackach wy¿ej. I osobi¶cie na poczontek atakowa³bym z drugiej strony. Jak najwiêksze. Nie trzeba siê u¿eraæ z aero i farbkami, zamiast tego ¶wiat³ocieñ, jako¶æ krechy, proporcje i tp. Detal zawsze w jakim¶ stopniu wyjdzie w portretach przy patrzyd³ach nosie ustach.
maczek olej jak wy¿ej Hlecter ci napisa³ kontór, dla jaj zrób zupe³nie co¶ bez niego. Wróæ do pierwszej pracki i strzel jak±¶ fajn± panne bez zarostu na gembie. Bo co¶ z nim nie le¿y. Ostatni± tego DJ mog³e¶ jescze podci±gn±æ, np oczy. A ogólnie po¶wiêcaj wiêcej czasu i wy³apuj wiêcej cenzuraó³ek, rób dok³adniejszy szkic i podczas sprawdzaj te¿, czasami w ferworze mazania mo¿e siê co¶ rozjechaæ. I nie bój siê poprawiaæ, jak wydaje ci siê ¿e co¶ jest nie tak, a zostawiasz bo mo¿e zje...sz bardziej, to zmieñ podej¶cie :) . Ogólnie to sie nie przejmuj, bo widaæ ¿e bêdzie luzix :spoko:
Pozdr
_________________

 

freezef1 
Wys³any: 2011-11-24, 17:33   
0
UP DOWN

Posty: 117
Nie zgadam sie ale spoko dla mnie aerograf to znaczy detal detal detal i cienie!! im szybciej obczaisz detale tym szybciej zaczniesz ladnie malowac!! diabel tkwi w szczegolach... mowisz kolego ze problem jest w cienkich liniach wiec dlaczego na tym sie nie skupic i to poprawic!!?? i nastepnym razem juz problemu nie bedzie czy nie tak??
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-11-24, 18:20   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
[quote="freezef1"] dla mnie aerograf to znaczy detal detal detal
Gdzie to mozna zobaczyæ??
Ka¿dy robi po swojemu.. A ja podzielam zdanie Devila.. Detal przyjdzie z czasem..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

sebsa
Wys³any: 2011-11-24, 18:47   
0
UP DOWN


Posty: 331
popieram,skupiajac sie odrazu na poczatku na detalu nic tylko bedziesz sie wkur ze nic ci nie wychodzi,nie masz jeszcze tak wyczutego spustu zeby kroic detale do tego potrzeba godzin malowania,technika przychodzi z czasem i obyciem z aero wiec na poczatek duze formaty
_________________
w ¿yciu trzeba miec pasje-->AIRBRUSCH
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-11-24, 19:09   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
maczek napisa³/a:
W sumie by³y 2: czarny i bia³y. Wiem, ¿e biednie trochê, nastêpnym razem postaram siê u¿yæ ró¿nych odcieni, chocia¿ z jednym aerografem zmienianie kolorów jest trochê monotonne.

Zmiana koloru w aero z górnym zbiornikiem to dos³ownie 30sekund.. Zlewasz do pojemnika resztke farby, wlewasz rozcienczalnik ( dla createxów woda ) , mem³asz pêdzlem zbiornik, wylewasz, wlewasz znów rozcienczalnik, przepuszasz przez dysze, i przytykajac dysze palcem czyscisz kana³, mem³asz pedzlem , wylewasz.. I tak na zmiane, do czystego pojemnika..Resztki pigmentu z dna mozesz zebrac patyczkiem do uszu, i masz aerograf gotowy na przyjecie kolejnej dawki farby.. Przy pierwszych podejsciach - max 5min..
Ps. Sebsa zmien z podpisu t± pasjê z b³êdem :P:P
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

freezef1 
Wys³any: 2011-11-24, 21:42   
0
UP DOWN

Posty: 117
jak skupi sie na detalach to nauczy sie rozcieczac farby co za tym idzie bedzie powoli sobie budowac odcienie itp a jak sie wk..wia to widocznie to nie dla niego nie zacznie to wszystko ladnie wygladac bez detali chyba prawda??a zreszta zrobi jak zechce ja robilem duze i teraz zaluje ze nie skupialem sie na detalach bo teraz by sie toto przydalo. ale jak wszyscy tak mowicie to widocznie cos nie tak ze mna...
 

freezef1 
Wys³any: 2011-11-24, 21:50   
0
UP DOWN

Posty: 117
PrimoOne, to namaluj kolego jakis photo realism bez zwracania uwagi na detale!! tylko technika i czuciem aero...
_________________
Find your style and run with it, because the only person you have to impress is yourself.
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-11-24, 23:27   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
O jakim realizmie my rozmawiamy na tym poziomie prac??
Proporcje, anatomia, budowanie koloru, ¶wiat³ocieñ, opanowanie sprzetu i farb, maskowanie, rozplanowanie projektu..a nastepnie podstawy lakiernictwa i chemii lakierniczej kolego.. tylko tyle... a detal z czasem.. Jak dla mnie mo¿esz omin±æ to wszystko, próbowaæ uzyskaæ detal, i malowaæ... no w³a¶nie co, bez tego namalujesz????
Ps.. Jeden d±¿y do realizmu i stara siê odwzorowaæ zdjecie pixel po pixelu, a drugi maluje swoje... jak kto woli..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

freezef1 
Wys³any: 2011-11-25, 00:20   
0
UP DOWN

Posty: 117
dobra dobra nie bij:P:P to tylko moje zdanie niech chlopak maluje i sie uczy im wiecej tym lepiej!! a ktora droga pojdzie jego sprawa.pozdro
 

kohs_dna
Wys³any: 2011-11-25, 18:49   
0
UP DOWN
Kohstylez

Pomóg³: 1 raz
Posty: 83
wg mnie moze poprostu zaczac od czegos latwiejszego nie atakowac od razu portretow i jakis szablon na poczatek zeby te proporcje zachowac to jest naj wazniejsze a cien itp to przyjdzie z czesem kurde nie od razu Rzym zbudowano jak powiadaja :) a portrety to trzeba ladowac juz prktycznie na perfekt bo 1 zly cien i twarzyczka juz nie jest ta jak w orginale i duzo zmienia , psuje ...
freezef1 tutaj ludzie wrzucaja foty zeby sie czegos nauczyc metoda prob i bledow a tacy ludzie jak primoone ,devil i itp tylko pomagaja zreszta co tu swirowac mozna zobaczyc co robia a ty tutaj chuczysz weno ogarnij troche
 

freezef1 
Wys³any: 2011-11-25, 19:31   
0
UP DOWN

Posty: 117
sam sie ogarnij koles!! chyba moge swoje zdanie napisac co??
 

hlecter
Wys³any: 2011-11-28, 19:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
zdanie mozna miec , ale trzeba brac pod uwage to ¿e mozna sie myliæ;] du¿y format i zmniejszaæ to NAJPROSTSZA droga, mozna tez wybrac trudniejsz± ¶cie¿kê.
 

hlecter
Wys³any: 2011-12-01, 10:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
hlecter napisa³/a:
zdanie mozna miec , ale trzeba brac pod uwage to ¿e mozna sie myliæ;] du¿y format i zmniejszaæ to NAJPROSTSZA droga, mozna tez wybrac trudniejsz± ¶cie¿kê.


jeszcze mi sie nasune³o;] ¿eby pokazaæ CI ktora droga jest lepsza , zrób prosty test , wez do rêki o³ówek i 2 arkusze , pierwszy a4 drugi b2(70x50) ,rysuj proste , równoleg³e linie , po skosie przez ca³± dlugosc arkusza , mo¿esz te¿ sprobowaæ narysowaæ sze¶cian i w jego sciany wpisaæ elipsy , kazda linia 1 poci±gniêcie, albo obrac 2 punkty i je ³±czyc ze sob±

i wtedy zauwa¿ysz ze paradoksalnie ruchy i precyzja lepiej wyrabiaja sie na wiêkrzym formacie

pozdrawiam
 

Mcdevil 
Wys³any: 2011-12-01, 20:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Dobra ogólnie to zlewam, ale jeszcze co¶ z offtopa skrobne.
Równie¿ w tradycyjnym rysunku, dzia³a siê na formatach A1 "brystol" i po³ówka. Po co?
Mo¿e ¿eby zakumaæ: proporcje, anatomiê, budowanie bry³y, skróty, cechy szczególne, walor-przej¶cia tonalne,grê ¶wiat³a-cienia, odwzorowanie struktóry powierzchni, technikê, stylówkê, kompozycjê.
Jak kto¶ lubi mo¿e olaæ to i mazaæ sobie ludki na znaczkach pocztowych. Wolna wola, pytanie z teologi talmudu "Ile Diab³ów zmie¶ci siê na czubku ig³y :) ?".
I tak za bardzo nie kumam problemu. Inaczej zapewne bêdzie siê podchodziæ do ¶cianki 2/3m. Inaczej do wlewu paliwa.
Pozdro
_________________

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group