Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Homer S. 
Wys³any: 2008-10-11, 17:09   USUWANIE WGNIECEN BEZ LAKIEROWANIA
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Wszystkich Witam i Pozdrawiam to mój pierwszy post na tym forum. Mieszkam w woj.Lubuskim lakiernictwem zajmuje siê od 5 lat .
Pytanie dotyczy usuwania drobnych wgnieceñ jak to ma siê w praktyce prawda czy fa³sz?.
Próbowa³em osobi¶cie za pomoc± ³y¿ki blacharskiej z dospawan± na koñcu kulk± wypychaæ wgniecenie po gradobiciu niby wypycha ale cycki ^^ na zewn±trz
Przegl±daj±c siec w poszukiwaniu ró¿nych tematów dotycz±cych lakiernictwa znalaz³em na YouTube filmiki dotycz±ce napraw np. gradobiciu bez lakierowania za pomoc± ³y¿ek,suchego lodu lub elektromagnetycznych ,, przyrz±dów ,,nie wspomnê o hicie sprzeda¿y na znanym portalu aukcyjnym :spoko: Ding King ^^
poni¿ej linki do przyk³adowych filmików
http://pl.youtube.com/watch?v=MXlQj4_Kizo
czê¶æ takiej walizki jest wystawiona na znanym portalu ,,All....,, za prawie 9000z³
http://pl.youtube.com/watch?v=dZoqZDO4N0I
Tu najbardziej podoba mi siê ta lampa mo¿na jej u¿ywaæ do poszukiwania wgnieceñ
http://pl.youtube.com/watch?v=zSz87hChfe8
A ten ostatni filmik to Full wypas :shock: to bym chcia³ mieæ robota lekka i przyjemna i jaka kasa :D
http://pl.youtube.com/watch?v=sXieZHYoq-M
Proszê o opinie /spostrze¿enia mo¿na powa¿nie i z luzikiem ;)Pozdrawiam
 

jacklack 
Wys³any: 2008-10-11, 17:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Homer S. napisa³/a:
jak to ma siê w praktyce prawda czy fa³sz?.


Witam widzia³em jak to go¶æ robi w servisie Citroena przyznam ¿e jest to jakie¶ wyj¶cie ale jednak widaæ by³o na poszyciu dachu delikatne takie delikatne m³oteczkowanie w tych miejscach powgniatanych przez grad ;) ale lakier nie popêka³ :)
 
 

avenger-misiek 
Wys³any: 2008-10-12, 01:02   
0
UP DOWN


Posty: 53
Sk±d: Jaworzno, Irlandia
Wszystko fajnie, ale posiadac taki sprzet to niezle trzeba za to wypluc, jednak moim zdaniem szpachla dalej wygrywa z tymi fikusnymi sprzetami. :tak:
_________________
Moc V8 !!!!
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-10-12, 07:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
App posiada taki sprzêt to wypychania po gradobiciu. Kwota chyba 1,5 - 2 tys z³. Ale sprzêt i tak nie wystarczy do tego - trzeba mieæ umiejêtno¶ci...
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-12, 08:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Szef kupi³ PULLER'a...wygl±da jak przetykaczka do kibla z 3ma koncówkami. DZia³a to na zasadzie podcisnienia i "koniobija" wiec kompresor jest potrzebny. W instrukcji jest napisane ze wystraczy 6 BAR. NAbilismy kompresor do 9 BAR, i ta franca niczego sie nie chce z³apac tylko i wy³acznie duzej powierzchni a tak± to kolanem wypcham jak zdejme tapicerkê. Najmniejsza przyssawka w ogóle nie trzyma...JAKies dziadostwo za 500z³.

Widzia³em tez filmiki na YT, zabawa z CO2 i suszark±...nie chce mi sie szukac ale trzeba wpisac DENT removal liquid i cos tam wyskoczy kilka tematów. DOdam ze CO2 w sprayu ze sklepu akwarystycznego sie nie nadaje bo nie jest zmrozony...ja nie wiem skad oni maja takie cuda.

EDIT:

znalaz³em

http://pl.youtube.com/watch?v=miNykNl-0NM gdzie ja kupie co2 w butelce?
_________________
Bart
 
 

anowi
Wys³any: 2008-10-12, 09:03   
0
UP DOWN

Posty: 39
mebArth napisa³/a:
gdzie ja kupie co2 w butelce?


Mo¿e nie w butelce tylko w butli. Nazywa siê to ga¶nica ¶niegowa i dostaniesz praktycznie wszêdzie. Nie wiem tylko czy to nie dzia³a tak jak sprzêt sprzedawany w Mango TV.
Ciek³y CO2 w takim aerozolu to trochê dziwne, bo aby by³ ciek³y to wymaga bardzo du¿ego ci¶nienia, a jakie ¶ciany ma taka buteleczka? Dlatego te¿ ten w sklepach akwarystycznych nie jest ciek³y, bo ta buteleczka nie wytrzyma³aby takiego ci¶nienia jakie jest potrzebne, aby utrzymaæ CO2 w stanie ciek³ym
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-12, 09:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
No ale sama widzisz ze na filmiku to jest mróz w butelce. Mam wgniotki na moim struclu i chcia³bym tak spróbowac a ne wiem skad dorwac takie cos (na moim mozna testowac - straty nie ma). I tylko dzia³a jak sie obróci butelkê. Tak jak z piank± budowlana - tylko do góry nogami dzia³a.

Cytat:
a jakie ¶ciany ma taka buteleczka?


Ogladnij filmik z linku to sie dowiesz. Na oko takie jak lakier do w³osów :)
_________________
Bart
 
 

anowi
Wys³any: 2008-10-12, 09:47   
0
UP DOWN

Posty: 39
mebArth napisa³/a:
Na oko takie jak lakier do w³osów :)


Nie wierz we wszystko co zobaczysz, zw³aszcza je¶li ogl±dasz to na YT lub w sklepie MangoTV. Meb, praw fizyki nie zmienisz. Temp -70C powstaje podczas rozprê¿ania CO2 ze stanu p³ynnego do gazowego. ¯eby otrzymaæ p³ynny CO2 trzeba go sprê¿yæ do 50 czy tam 60 (nie pamiêtam dok³adnie) atmosfer. Zdajesz sobie sprawê z tego jakie to jest ci¶nienie? Czy taka butelka jak z lakieru do w³osów to wytrzyma???? Na pewno nie!

To , ¿e odwracaj± tê butelkê do góry nogami to znaczy tylko tyle, ¿e tam nie ma rurki zasysaj±cej ciecz i dlatego w normalnej pozycji wali gazem, a w odwróconej ciecz±. W ga¶nicy ¶niegowej masz za³o¿on± rurkê i w normalnej pozycji wali ona p³ynnym CO2. Ale wierz mi, stracony pieni±dz na ten sprzêt
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-10-12, 09:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Taki mróz -67'C mo¿na kupiæ za parê z³ na All....starczy w wyszukiwarkê wpisaæ ,,zamra¿acz,, sam siê skuszê tak dla eksperymentu ;)
 

zed
Wys³any: 2008-10-12, 09:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
zamiast co2 mozna sprobowac z gazem do zapalniczek ,przy psiukaniu niezle mrozi tylko trza robic na dworzu co by straz ogniowa nie musiala interweniowac ;)
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

przepity
Wys³any: 2008-10-12, 11:00   
0
UP DOWN

Posty: 4
mebArth napisa³/a:
No ale sama widzisz ze na filmiku to jest mróz w butelce.


nie mróz w butelce tylko sprê¿one powietrze takie jak sprzedaj± w sklepach komputerowych, po odwróceniu ma takie dzia³anie ale czy to wystarczy ¿eby wyci±gn±æ wgnioty?

widzê ze zamra¿acze tez na allegro sprzedaj± wiec mo¿na poeksperymentowaæ jak kto¶ ma na czym ;)
 

avenger-misiek 
Wys³any: 2008-10-12, 23:16   
0
UP DOWN


Posty: 53
Sk±d: Jaworzno, Irlandia
Tak z ciekawosci pytam,

probowal ktos naprawic wgniecenia tym Ding King bo widze ze na allegro to wysyp tego jest jakby sie to super sprzedawalo i bylo uzyteczne.
_________________
Moc V8 !!!!
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-15, 16:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Dajcie mi linki do takich butelek to sprawdze na swoim struclu bo jest na czym testowac, ale nei wiem co kupic. Kupie i zdam relacjê z filmikiem jak patent zadzia³a.

@anowi co do WYGL¡DA JAK PUSZKA PO LAKIERZE DO W£OSÓW chodzi³o mi bardzirej o wygl±d. Wiadomo, ze scianki puszki bêd± grubsze.

A powiedzcie mi, czy CO2 z migomatu sie nada? Tak sie pytam bo nie chce kowalowi rozkrecac sprzêtu :D
_________________
Bart
 
 

anowi
Wys³any: 2008-10-15, 17:56   
0
UP DOWN

Posty: 39
Meb, mo¿e faktycznie masz racjê, ¿e to tak niewinnie wygl±da, a tam ¶cianki z kilka mm stali.

Znalaz³am na allegro taki zamra¿acz
http://www.allegro.pl/ite..._najtaniej.html

Czekam na relacjê z wielk± niecierpliwo¶ci±. Ten CO2 z migomatu chyba siê nie nada, bo trzeba by przewróciæ butlê do góry nogami, a to raczej ciê¿ka sprawa. Lepiej nie kombinuj
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-15, 18:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
anowi napisa³/a:
Meb, mo¿e faktycznie masz racjê, ¿e to tak niewinnie wygl±da, a tam ¶cianki z kilka mm stali.

Znalaz³am na allegro taki zamra¿acz
http://www.allegro.pl/ite..._najtaniej.html

Czekam na relacjê z wielk± niecierpliwo¶ci±. Ten CO2 z migomatu chyba siê nie nada, bo trzeba by przewróciæ butlê do góry nogami, a to raczej ciê¿ka sprawa. Lepiej nie kombinuj


Jutro kupie co co pokaza³as i jak dojdzie dam znac czy dzia³a.
CO do migomatu...sam sie boje ruszac butli bo znów kowal bedzie dar³ pape ze mu rusza³em narzedzia :D
_________________
Bart
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-10-15, 18:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Tak mi siê zdaje ¿e te naprawy za pomoc± zamra¿acza ,przyssawek,³y¿ek i innych tajemniczych przedmiotów to tak jak z leczeniem alternatywnym mo¿e pomo¿e i mo¿e nie zaszkodzi :tak: ale po to nam ludzie zostawiaj± samochody ¿eby by³o na czym robiæ eksperymenty :D
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-15, 19:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Homer S. napisa³/a:
Tak mi siê zdaje ¿e te naprawy za pomoc± zamra¿acza ,przyssawek,³y¿ek i innych tajemniczych przedmiotów to tak jak z leczeniem alternatywnym mo¿e pomo¿e i mo¿e nie zaszkodzi :tak: ale po to nam ludzie zostawiaj± samochody ¿eby by³o na czym robiæ eksperymenty :D


Na moim bede robi³ wiec straty nie ma :D A jak ³adne wyjdzie to jestem na plusie malowanie b³otnika ty³ w cupei.
_________________
Bart
 
 

maniek
Wys³any: 2008-10-17, 20:56   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam
Forum ¶ledze od bardzo dawna, tylko jako¶ nie by³o czasu siê udzielaæ aktywnie.
Odno¶nie tego sch³adzania Co2, to fizyka ju¿ dawno udowodni³a ze ka¿dy gaz spre¿ony w pojemniku w momencie rozprezania gwa³townie obni¿a swoj± temperature. Maleje ci¶nienie gazu i zwiêksza siê prêdko¶æ przep³ywu. Oczywi¶cie im bardziej spre¿ony gaz tym uzyskamy ni¿sz± temperature. Na tej zasadzie dzia³aj± przecie¿ wszystkie lodówki klimy i ch³odziarki (po to s± tam potrzebne sprê¿arki). Czêsto siê przecie¿ zdarza ze zamarzaja reduktory CO2 migomatu czy te¿ przy spawaniu gazowym reduktory przy butlach. Nawet podczas lakierowania kazdy podejrzewam zauwa¿y³, ze strumieñ powietrza wylatuj±cy z pistoletu jest mocno och³odzony. Tak ¿e nie trzeba butli co2 odwracaæ do góry nogami.
pozdro
 

anowi
Wys³any: 2008-10-18, 17:08   
0
UP DOWN

Posty: 39
maniek napisa³/a:
Tak ¿e nie trzeba butli co2 odwracaæ do góry nogami.


Nie mogê siê z Tob± zgodziæ w tej kwestii.
Nie wiem, czy to dzia³a na wgnioty, ale idea pomys³u polega na potraktowaniu blachy _p³ynnym_ CO2, a to jest osi±galne tylko i wy³±cznie w przypadku przewrócenia butli do góry nogami. Oczywi¶cie, ¿e gaz rozprê¿aj±cy siê ulega oziêbieniu sam w sobie, ale nie chodzi tutaj o wymianê ciepln± miêdzy zimnym gazem a blach±, a o spowodowanie pobrania przez _ciek³y_ gaz z blachy ciep³a parowania. Tylko taki proces mo¿e gwa³townie zmroziæ blachê do nawet -70 C, co spowoduje jej silny skurcz. A wiadomo, wgniotki to rozci±gniêcie blachy.
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-10-18, 17:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Sprawa jest prosta butle z co2 od migomatu trzeba przewróciæ ¿eby doprowadziæ do gwa³townego zamarzania gazu wylatuj±cego/wyp³ywaj±cego z niej a to z tego powodu ¿e taka butla nie ma w sobie ,,syfonu,, a to s³owo klucz! :spoko: A ten ,,klucz,, to rurka wewn±trz butli która jest zanurzona do dna w gazie .Ga¶nica co2 ma tak± rurkê i dlatego wyp³ywaj±cy z niej gaz jest na wylocie p³ynny a z butli od spawarki jest na wylocie czê¶ciowo rozprê¿ony bo jest pobierany z góry butli i nie ma tam ¿adnej rurki :rotfl: Te ma³e butelki z zamra¿aczem te¿ s± w dwóch rodzajach jedne u¿ywa siê na stoj±co a drugie do góry nogami :tak: kwestja tej rurki czy jest czy jej nie ma :tak:
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-19, 08:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
anowi napisa³/a:
Meb, mo¿e faktycznie masz racjê, ¿e to tak niewinnie wygl±da, a tam ¶cianki z kilka mm stali.

Znalaz³am na allegro taki zamra¿acz
http://www.allegro.pl/ite..._najtaniej.html

Czekam na relacjê z wielk± niecierpliwo¶ci±. Ten CO2 z migomatu chyba siê nie nada, bo trzeba by przewróciæ butlê do góry nogami, a to raczej ciê¿ka sprawa. Lepiej nie kombinuj


Kupi³em tego wynalazka i czekam na przesy³ke. Zdam relacje jak posz³o..najwyzej pójdzie w kosz.
_________________
Bart
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2008-10-21, 15:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
No jak tam , nic nie drgnelo...Ja probowalem na butanie do zapalniczek( temp.wrzenia
−138.4 °C) i ...go..o. ^^ Takie dolki jak oni na filmach wyciagaja to se mozna palcem wypchnac albo przyssawka do wklejania szyb...Dentmaster szkocki nawijal ze to tylko robienie wody z mozgu.Owszem, nie ma dostepu do panelu lyzka to mozna probowac suchym lodem albo gazem ale tylko przy lagodnych zalamaniach.Przy grobszych (o ile wyskoczy) pozostaja dolki w miejscach zalaman
_________________
Wyrywanie chwastow
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-21, 16:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
No nie drgne³o bo czekam na paczkê. Napisa³em przeciez ze sie pochwale..najwyzej pie..lne tym w dal. A ty jak zamawiasz na allusie to masz w 2 dni paczke? :|
_________________
Bart
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2008-10-21, 17:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Jak idzie przez Poczte Polska to przewaznie ginie... :rotfl:
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-10-21, 18:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Ja mia³em wys³ane w poniedzia³ek dwie paczki jedna Wroc³aw 200km i Bia³ystok 700km Poczt± polsk± piorytetem i dzisiaj obie o 15.30 Pan listonosz mi przyniós³ :spoko: ale to zale¿y kto wysy³a ja prosi³em ¿e pilne :D i dotar³y b³yskawicznie :tak:
_________________

 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-21, 20:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Panowie uciekamy od tematu... Czekam na spray, dojdzie to zrobie test, jak nie wyjdzie to bedzie deko z³omu wiecej.

pzdr
_________________
Bart
 
 

afi
Wys³any: 2008-10-30, 12:32   Auto po gradzie
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam
Jestem ofiar± gradu w Krakowie. Praktycznie ca³e auto ucierpia³o a maska i dach poprostu totalnie. Lakiernicy chcieli szpachlowaæ i lakierowaæ ca³e auto. Ja jednak skorzysta³em z tego go¶cia: technika-wgniecen.pl.
Muszê powiedzieæ ¿e po gradzie nie pozosta³o ¶ladu.
Jak by siê upar³ to móg³by siê doczepiæ w kilku miejscach na s³upku nad drzwiami ale uprzedza³ mnie, ¿e w tym miejscu mo¿e nie wyj¶æ w 100%. Nie widzia³em jakiego sprzêtu u¿ywa bo nie robi³ tego przy mnie. Z tego co mówi³ to specjalnymi prêtami od wewn±trz, a tam gdzie siê nie da od wewn±trz (s³upki) to wyci±ga na kleju. Zanim odda³em mu auto trochê sie o tym naczyta³em i naogl±da³em filmów na youtube i my¶lê, ¿e trzeba mieæ do tego nie lada wprawê.
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-10-30, 15:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
W takim przypadku ile mia³a kosztowaæ konwencjonalna naprawa (szpachlowanie,malowania) a ile wysz³o wyci±ganie za pomoc± ³y¿ek i kleju i jak d³ugo to trwa³o.
_________________

 

arti
Wys³any: 2008-10-30, 18:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
Widzia³em kiedy¶ auto po takiej naprawie. Patrz±c na element na wprost nic nie by³o widaæ, ale wystarczy³o spojrzeæ na element pod k±tem to by³o widaæ " fale". Mnie taka naprawa by nie zadawala³a.
 

marikk 
Wys³any: 2008-10-30, 18:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
arti napisa³/a:
Widzia³em kiedy¶ auto po takiej naprawie. Patrz±c na element na wprost nic nie by³o widaæ, ale wystarczy³o spojrzeæ na element pod k±tem to by³o widaæ " fale". Mnie taka naprawa by nie zadawala³a.
Wiesz co i po szpachlowaniu i po lakierowaniu na powierzchniach typu maska dachy te¿ widaæ pod k±tem fale oczywi¶cie jak kijowo wyszpachluje i kijowo wyszlifuje
 

autograff
Wys³any: 2008-10-30, 21:26   
0
UP DOWN

Posty: 39
marikk napisa³/a:
arti napisa³/a:
Widzia³em kiedy¶ auto po takiej naprawie. Patrz±c na element na wprost nic nie by³o widaæ, ale wystarczy³o spojrzeæ na element pod k±tem to by³o widaæ " fale". Mnie taka naprawa by nie zadawala³a.
Wiesz co i po szpachlowaniu i po lakierowaniu na powierzchniach typu maska dachy te¿ widaæ pod k±tem fale oczywi¶cie jak kijowo wyszpachluje i kijowo wyszlifuje

To taka osoba niech sie lepiej za to nie bierze.
 

afi
Wys³any: 2008-10-31, 08:11   Auto po gradzie
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam ponownie.
Ja muszê powiedzieæ ¿e nie ma ¿adnych fal, przynajmniej nic takiego nie zauwa¿y³em a patrzy³em pod ró¿nymi k±tami. Jedynie tak jak pisa³em wcze¶niej co¶ mo¿na zauwa¿yæ w s³upku nad drzwiami. Do zrobienia by³a maska, dach, b³otniki tylne, troje drzwi i s³upki nad drzwiami. Maska i dach by³y zmasakrowane ca³kowicie (mnóstwo ma³ych wgnieceñ), s³upki trochê mniej, a na b³otnikach i drzwiach tak po 3-4 wgniecenia. Nie wiem ile kosztowa³oby malowanie. Mnie wynios³o to 1900z³. Trwa³o ok. 10 godzin (2 lub 3 osoby siê z tym mêczy³y). Odda³em auto rano, odebra³em wieczorem.

pozdr
 

kalbi 
Wys³any: 2008-10-31, 09:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
je¶li mówisz, ¿e nic nie widaæ to jak najbardziej warto. Cena wg mnie tez ok :) Lakierowanie by wysz³o du¿o dro¿ej
_________________

 
 

plik77
Wys³any: 2010-03-24, 14:11   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam!!

Ja osobi¶cie zajmujê siê usuwaniem wgnieceñ i jest to jak najbardziej wiarygodna i sprawdzona technika. Wgniecenia znikaj± bez ¿adnych ¶ladów. Polecam

http://laszczak.com.pl/
 

scooter1978 
Wys³any: 2010-04-18, 14:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 37
Witam. Ogl±da³em stronê "laszczak.... i muszê napisaæ i¿ drzwi na zdjêciu "PO" strasznie mi siê nie podoba³y. Kanta która tam "leci" jest strasznie krzywa ale to jest moje prywatne zdanie. Nic nie zast±pi profesjonalnego malowania
_________________

 

kalbi 
Wys³any: 2010-04-19, 08:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
do siedz±cych w temacie, co my¶licie o takim zestawie do usuwania wgnieceñ: http://www.k-j-metale.com...erta,5,126.html chcia³bym siê nauczyæ tej metody napraw karoserii
_________________

 
 

devilbiss
Wys³any: 2010-05-06, 14:39   
0
UP DOWN

Posty: 43
odradzam kupywanie "pogrzebaczy" od firm nieznanych. Gigantem w tego typu urz±dzeniach czy te¿ naprawach jest SYSTEM HBC. Narzêdzia troche dro¿sze ale nawy¿sza jako¶æ. Dystrybutorem jest firma Techniki Systemów Aplikacyjnych

www.tesa.net.pl
 

wgniotex
Wys³any: 2010-09-01, 13:30   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam panstwa zajmuje sie usuwaniem wgniecen bez lakierowania:

- po gradobiciu
- transportowych
- parkingowych
- innych nikontrolowanych uszkodzen
- napraw pod chrom
- oblachowaniem motocykli
- akty wandalizmu

Swiadcze uslugi dla :

- salonow samochodowych
- autoryzowanych stacji obslugi
- komisow
- warsztatow lakierniczych
- klientow indywidualnych

Moja firma jest jedna z pierwszych tego typu w Polsce istniejemy juz na rynku od 1995 roku.Jesli jestes zainteresowany masz problem z autem i nie chcesz go w zadnym wypadku malowac DZWON : 505 720 620 Warszawa i okolice dojazd do klienta gratis !!! KONKURENCYJNE CENY !!!
 

skrodzki7
Wys³any: 2010-11-27, 13:59   
0
UP DOWN

Posty: 2
Temat wiecznie aktualny. Szukam firmy z centrum Warszawy - znalaz³em www.puller.com.pl - czy znacie mo¿e? Dziêki za odp.
 

skrodzki7
Wys³any: 2010-12-02, 14:39   
0
UP DOWN

Posty: 2
Tak wiêc skorzysta³em z us³ug firmy z zapytania powy¿ej - usuwanie wgnieceñ (by Auto Ksiê¿yno) i muszê przyznaæ, ¿e jestem pod wielkim wra¿eniem, na aucie ¿ony nie ma ani ¶ladu po wgnieceniu. Wcze¶niej trzy firmy w Warszawie powiedzia³y, ¿e takich wgnieceñ nie robi±, a tutaj:







 

Mart-Dent
Wys³any: 2010-12-04, 18:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Fajna kryptoreklama. http://www.google.pl/search?hl=pl&q=skrodzki7 Po za tym dziwne ¿e inne firmy nie chcia³y tego zrobiæ. Jak ten wgniot by³ bardzo prosty do usuniêcia, móg³bym nawet napisaæ ze przy ma³ym nacisku od wewn±trz sam wyskoczy³.
 

kubazjan
Wys³any: 2010-12-04, 19:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
ehehhe...wlasnie...i dlaczego zdjecie robione jest po opadach sniegu i nawet nie zosta³ ten snieg zgarniety zeby mozna bylo dostrezc rownosci badz nierownosci...? :D Zreszta...po glebszym przygladnieciu sie mozna ujrzec ze linia blotnika nie jest rowna...tak jakby jej tam w pewnym momencie brakowa³o...no chyba ze sie myle... :roll:
 

Homer S. 
Wys³any: 2010-12-04, 19:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
To tak dobrze zrobione jak robota znajomego lakiernika co oddawa³ auta wieczorem lub jak pada³ deszcz albo umy³em ci samochód i jest mokry ^^ ^^ ^^ . Wgniecenie wyskoczy³o ale linii nie ma bo s± dwie i siê mijaj± ;P :D
_________________

 

kubazjan
Wys³any: 2010-12-04, 21:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
:spoko: :spoko: :spoko: ^^ ^^ ^^
 

pawelc 
Wys³any: 2010-12-05, 10:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
Na fotkach tak jak piszecie widaæ brak linii a co za tym idzie takie wypchanie nie jest czym¶ nadzwyczajnym -je¿eli to nie kryptoreklama to nieudana ta us³uga ;)
_________________
Forum mi³o¶ników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
 

zolwik 
Wys³any: 2011-01-20, 11:20   
0
UP DOWN


Posty: 128
Witam i jak tam dzialania po zamra¿aczu ?

Mam do wyci±gniêcia dwie wgnioty , (Butla CO2 w drodze ) tylko jak sprawdziæ czy posiada rurkê w ¶rodku ?
 

DanutaMaxq
Wys³any: 2011-10-17, 11:15   
-1
UP DOWN

Posty: 1
Tak od d³u¿szego (z dwa tygodnie ^^ ) ¶ledzi³am sobie w internecie tematy dotycz±ce napraw wgnieceñ bez lakierowania. Raz, ¿e uwa¿a³am, ¿e to jaki¶ pomys³ na naprawê swojego auta, dwa, ¿e w rodzinie mam z³ot± r±czkê, która powiedzia³a mi, ¿e spróbuje, tylko rozczyta temat w necie i stwierdzi co ewentualnie jest potrzebne-mia³am byæ pod tym wzglêdem królikiem do¶wiadczalnym ;) , w sumie to mnie te¿ zainspirowa³o do poczytania o temacie, równie¿ na niniejszym forum. A teraz wnioski. Niestety patrz±c na ró¿norodno¶æ opinii i tego co i jak siê uda³o lub nie stwierdzi³am, ¿e kuzynek to mo¿e i próbowaæ sie uczyæ napraw, ale nie na moim samochodzie, mo¿e by i by³o taniej ni¿ w warsztacie, ale wola³am nie ryzykowaæ ewentualnych prób i b³êdów. Samochód trafi³ do www.puller.com.pl Wiêc odpowiem dalej tak. Jaka¶ technika na 100% istnieje. Mo¿e bym dowiedzia³a siê wiêcej, ale g³upia na samym pocz±tki powiedzia³am co i jak by³o kombinowane w formie pomys³ów i to chyba spowodowa³o, ¿e nabrali wody w usta. Tak wiêc sam sposób (nie wiem jaki) musi istnieæ, bo auto nie by³o ³atane i g³adzone ¿ywic± ani innymi ¶rodkami, nie by³o lakierowane, a po wgnieceniach nie ma naprawdê ¶ladu i nawet patrzenie pod k±tem nic nie daje. Lakier i blacha g³adkie jak pupcia niemowlaczka :) Wiêc nie wiem co i jak jest robione, czy sch³adzane, klepane, czy t³oczone, ale mozliwo¶æ wyprowadzenia uszkodzeñ tak aby nie by³o ¶ladu istnieje. Aby by³a jasno¶æ uszkodzenia by³y na masce
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-10-17, 19:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
S± ró¿ne metody. Maskê mo¿na "popchn±æ" od do³u, lub je¿eli ma ona miêkk± blachê to mo¿na u¿yæ czego¶ takiego -
http://www.allegromat.pl/aukcja88826
Mo¿na tak¿e np. podgrzaæ wgniotkê suszark± do w³osów, i jak najszybciej kolistymi ruchami przy³o¿yæ do niej kawa³ek lodu.
S± te¿ inne skuteczniejsze metody. Ja u¿ywa³em tych dwóch które wymieni³em. Jedna i druga jest skuteczna na nie za grubej blasze.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-10-18, 21:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Widze ¿e "nowy" kolega Danutamax pomyli³ dzia³y z t± "reklam±" :rotfl: Z³y dzia³ kolego wybra³e¶ ,sposób jak i "forme" tej swojej "reklamy" ;) Jak mówi³ Kloss do Brunera: -"nie z "nami" te numery Bruner"- :rotfl:
Pozdrawiam "Reklamowca" ! :spoko:
 

Miki
Wys³any: 2011-10-19, 20:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Sw.Piotrek napisa³/a:
S± ró¿ne metody. Maskê mo¿na "popchn±æ" od do³u, lub je¿eli ma ona miêkk± blachê to mo¿na u¿yæ czego¶ takiego -
http://www.allegromat.pl/aukcja88826
Mo¿na tak¿e np. podgrzaæ wgniotkê suszark± do w³osów, i jak najszybciej kolistymi ruchami przy³o¿yæ do niej kawa³ek lodu.
S± te¿ inne skuteczniejsze metody. Ja u¿ywa³em tych dwóch które wymieni³em. Jedna i druga jest skuteczna na nie za grubej blasze.


A co¶ takiego jak usun±æ?
_________________
Mart-Dent
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group