Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
gall
Wys³any: 2011-08-28, 13:42   Kompresor dla amatora - zestawienie.
0
UP DOWN

Posty: 235
Witam Wszystkich,

Czêsto przegl±daj±c forum w poszukiwaniu cennych informacji po prostu nie mogê siê do nich dokopaæ i zak³adam nowy temat po czy okazuje siê, ¿e to ju¿ by³o gdzie¶ opisane.
Dlatego przygotowa³em zestawienie dla tanich kompresorów, które przewijaj± siê przez forum w co najmniej dwóch tematach. Zestawienie zosta³o zrobione w excelu, gdzie dodatkowo do³±czony zosta³ kalkulator do obliczania wydajno¶ci efektywnej.



PS. Je¿eli to mo¿liwe proszê o "przyklejenie" tego tematu.

Kompresor dla amatora.zip
Pobierz Plik ¶ci±gniêto 2195 raz(y) 175.22 KB

 

gall
Wys³any: 2011-08-30, 20:17   
0
UP DOWN

Posty: 235
Tak, bêdzie ³adniej i wygodniej w ogl±daniu...

Kompresorek AirPress, 25l, 310l/min



St±d

Dane techniczne:

Moc silnika (kW) 1.5
Zasilanie 230V/50Hz
Liczba cylindrów 1
Zbiornik (L) 25
Wydajno¶æ teoretyczna (zasysanie) (L/min) 310
Maksymalne ci¶nienie (bar) 8
Minimalne ci¶nienie (bar) 6
Wydajno¶æ efektywna (wyj¶cie) (L/min) ~115



Kompresorek Powermat, 24l, 206l/min






St±d

Dane techniczne:

Moc silnika (kW) 2.5
Zasilanie 230V/50Hz
Liczba cylindrów 1
Zbiornik (L) 24
Wydajno¶æ teoretyczna (zasysanie) (L/min) 206
Maksymalne ci¶nienie (bar) 8
Minimalne ci¶nienie (bar) 6
Wydajno¶æ efektywna (wyj¶cie) (L/min) ~139
  
 

gall
Wys³any: 2011-08-30, 20:46   
0
UP DOWN

Posty: 235
Kompresorek Falon Tech, 40l, 450l/min





St±d

Dane techniczne:

Moc silnika (kW) 3.1
Zasilanie 230V/50Hz
Liczba cylindrów 2
Zbiornik (L) 40
Wydajno¶æ teoretyczna (zasysanie) (L/min) 450
Maksymalne ci¶nienie (bar) 8
Minimalne ci¶nienie (bar) 6
Wydajno¶æ efektywna (wyj¶cie) (L/min) ~234
 

gall
Wys³any: 2011-08-30, 21:23   
0
UP DOWN

Posty: 235
Podsumowanie:

Przyk³adowe pistolety lakiernicze:

PISTOLET LAKIERNICZY SATA 4000

Dane techniczne dla wersji HVLP:
Ci¶nienie robocze: 2,0 bar
Pobór powietrza: 430 L/min
Zbiornik: 0,6 L

Dane techniczne dla wersji RP:
Ci¶nienie robocze: 2,0 - 2,2 bar
Pobór powietrza: 285 L/min
Zbiornik: 0,6 L

Jak widaæ pobór powietrza jest wiêkszy nawet dla najbardziej wydajnego kompresorka.


PISTOLET LAKIERNICZY SATA 3000


Dane techniczne dla wersji HVLP:
Ci¶nienie robocze: 2,0 bar
Pobór powietrza: 430 L/min
Zbiornik: 0,6 L

Dane techniczne dla wersji RP:
Ci¶nienie robocze: 2,0 - 2,5 bar
Pobór powietrza: 295 L/min
Zbiornik: 0,6 L

Tutaj tak¿e pobór powietrza jest wiêkszy nawet dla najbardziej wydajnego kompresorka.



PISTOLET LAKIERNICZY Air Gunsa IWATA AZ3 HTE2 1.3

Dane techniczne:
¦rednica dyszy: 1.3mm
Ci¶nienie: 2 bar
Zu¿ycie powietrza: 200 l/min

Dla tego pistoletu nadaje siê tylko kompresorek Falon Tech.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-08-30, 21:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gall napisa³/a:
Podsumowanie:

I co z tego podsumowania wynika.
Ze teoria z praktyka nie idzie w parze.
A Ty nic nie kumasz :help:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gall
Wys³any: 2011-08-30, 22:01   
0
UP DOWN

Posty: 235
No nie kumam...

Mo¿esz kontynuowaæ :?: :help: :help:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-08-30, 22:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gall,
Masz dobre chêci i zestawienie wydajnosci mo¿e jest pomocne.
Ale ju¿ zestawienie tych pompek z obojêtna wydajno¶ci± z markowymi pistoletami to nieporozumienie.
gall napisa³/a:
Mo¿esz kontynuowaæ

Tylko co i o czym ??? :fiu: A jest o czym???
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gall
Wys³any: 2011-08-30, 22:19   
0
UP DOWN

Posty: 235
Hmm...

Zastanawiam siê co masz na my¶li :?:

W koñcu kompresorem nawet tym o wydajno¶ci 115l/min mo¿na lakierowaæ pistoletem o zapotrzebowaniu 350l/min, ale przy lakierowaniu czego ? Brewek, listewek... , albo z przerwami co kilka sekund ?

O ile o to Ci chodzi :?: :?:


PS. (23:40)
Celowo wybra³em markowe, ale tylko w celu porównania ich zapotrzebowania powietrza do "kompresorków". Dlaczego markowe? - bo nie chcia³em sugerowaæ, które tanie pistolety bêd± siê "idealnie" nadawa³y. Z powodu ich marnej zazwyczaj jako¶ci uzale¿nionej od szczê¶cia kupuj±cego.
  
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-08-30, 22:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Wydaje mi siê ¿e to zestawienie mo¿e byæ dla wielu bardzo pomocne. Choæby ku przestrodze.

Dobrze by³o by aby¶ zaakcentowa³ du¿± ró¿nicê miêdzy wydajno¶ci± podawan± na pude³ku, a wydajno¶ci± jaka jest na prawdê.
 

gall
Wys³any: 2011-08-30, 22:51   
0
UP DOWN

Posty: 235
Sw.Piotrek napisa³/a:

Dobrze by³o by aby¶ zaakcentowa³ du¿± ró¿nicê miêdzy wydajno¶ci± podawan± na pude³ku, a wydajno¶ci± jaka jest na prawdê.


W³a¶nie po to jest to zestawienie. Wydajno¶æ na pude³ku czy naklejce nie odzwierciedla w ¿aden sposób prawdziwych mo¿liwo¶ci kompresorków, a pistolety w "podsumowaniu" maj± daæ pogl±d na ich "apetyt" na powietrze...


Co do postów to mo¿na je edytowaæ maksymalnie do 1h od wys³ania. :/
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-08-30, 23:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gall napisa³/a:
które tanie pistolety bêd± siê "idealnie" nadawa³y. Z powodu ich marnej zazwyczaj jako¶ci uzale¿nionej od szczê¶cia kupuj±cego.

Kompresory te¿ s± marnej jako¶ci.
Sw.Piotrek napisa³/a:
Choæby ku przestrodze.

No to znaczy ¿e zosta³e¶ ostrze¿ony i kupisz 200 - 270 litrowa sprê¿arkê o wydajno¶ci 500 i wiêcej l/min i pistolety z górnej pó³ki ?
Bo inaczej sie nie da zaczynaæ /
Szczerze... w±tpiê.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gall
Wys³any: 2011-08-31, 00:08   
0
UP DOWN

Posty: 235
Lackdoctor napisa³/a:

Kompresory te¿ s± marnej jako¶ci.

...i marnej konstrukcji. Bardzo szybko siê zu¿yj± przez ten bezpo¶redni napêd.
Tylko to jest w³a¶nie temat o amatorskich chinolach. :cool:

Lackdoctor napisa³/a:
Sw.Piotrek napisa³/a:
Choæby ku przestrodze.

No to znaczy ¿e zosta³e¶ ostrze¿ony i kupisz 200 - 270 litrowa sprê¿arkê o wydajno¶ci 500 i wiêcej l/min i pistolety z górnej pó³ki ?
Bo inaczej sie nie da zaczynaæ /
Szczerze... w±tpiê.


Nie 200-270 tylko chinola na dwa t³oki do ca³o¶ciówki swojego demona prêdko¶ci odpowiednio dobranym tanim pistoletem :D lub na jeden t³ok do brewek, zaprawek itp...
  
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-08-31, 00:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Lackdoctor napisa³/a:
Sw.Piotrek napisa³/a:
Choæby ku przestrodze.

No to znaczy ¿e zosta³e¶ ostrze¿ony i kupisz 200 - 270 litrowa sprê¿arkê o wydajno¶ci 500 i wiêcej l/min i pistolety z górnej pó³ki ?
Bo inaczej sie nie da zaczynaæ /
Szczerze... w±tpiê.

¬le mnie zrozumia³e¶. Mia³em na my¶li ró¿nicê miêdzy wydajno¶ci± na pude³ku, a wydajno¶ci± u¿ytkow±. Po za tym, tania sprê¿arka dwu t³okowa wystarczy w zupe³no¶ci. Jedno t³okowa ju¿ nie za bardzo.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-08-31, 00:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gall napisa³/a:
Bardzo szybko siê zu¿yj± przez ten bezpo¶redni napêd.

Bardzo szybko trwa latami.
Np polskie aspy, sypi± siê na potêgê zaworki, ale jaki to ma zwi±zek z bezpo¶rednim napêdem?
Wielu renomowanych producentów ma w swojej ofercie tego typu kompresory (napêd bezpo¶redni) np atlas copco.
Co jest nie tak z bezpo¶rednim napêdem???
Mo¿na prosiæ o u¶cislenie sedna zagadnienia?

Sory ¿e tak dr±¿ê, ale jako technik elektroenergetyk (taki ze mnie doctor lack :spoko: ) tego typu zagadnienia sa mi bezpo¶rednio znane i prostujê czasem nieprawdziwe informacje.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-08-31, 00:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Sw.Piotrek napisa³/a:
Po za tym, tania sprê¿arka dwu t³okowa wystarczy w zupe³no¶ci.


W teorii i czê¶ciowo w praktyce poci±gnie pistolet o 300-400 l/min zapotrzebowania.
Potem siê zapluje olejem i po lakierowaniu.
I tylko o to tu chodzi. :idea:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gall
Wys³any: 2011-08-31, 00:29   
0
UP DOWN

Posty: 235
Lackdoctor napisa³/a:
Co jest nie tak z bezpo¶rednim napêdem???
Mo¿na prosiæ o u¶cislenie sedna zagadnienia?


:shock: Taki ma³y kompresorek po za³±czeniu "zrywa asfalt" i z zabójcz± prêdko¶ci± miêdzy innymi produkuje wióry zestruguj±c je z g³adzi cylindrowej. Chcê powiedzieæ, ¿e t³ok napêdzany bezpo¶rednio silnikiem o prêdko¶ci ponad 2800 obr/min bardziej intensywnie zu¿ywa cylinder od cylindra sprê¿arki pracuj±cej du¿o wolniej. O zaworkach nawet nie pomy¶la³em.

Lackdoctor napisa³/a:
Bardzo szybko trwa latami.

W moim przypadku nie mam innego zdania. Przez nastêpne 10 lat pewnie u¿yjê go ze 3-4 razy o ile wcze¶niej nie zje go korozja lub go nie opchnê...
 

wezuwiusz3 
Wys³any: 2011-09-14, 11:10   
0
UP DOWN

Posty: 56
No to geniusze,mo¿e zamiast siê k³óciæ ,napisali by¶cie co nadaje siê w takim razie do malowania.Temat szeroki jak rzeka.Sam od jakiego¶ czasu zastanawiam siê nad kupnem nowego kompresora .Na razie tylko naczyta³em siê co jest nie tak z tymi kompresorami które s± ogólnie dostêpne np.na Alledrogo lub po marketach w przedziale do 1000z³ i dochodzê do wniosku ¿e nie ma odpowiedniego kompresora w tej cenie do malowania. :help: No a je¿eli siê u¿ywa raz w miechu do polakierowania jakiego¶ wraka,to nie ma sensu wywalaæ paru tysiaków na kompresor ,,PROFESJONALNY,PRZEMYS£OWY",a je¿eli nie ma sensu,to co wybraæ w przystêpnej cenie???? :roll:
 

gall
Wys³any: 2011-09-14, 17:03   
0
UP DOWN

Posty: 235
wezuwiusz3 napisa³/a:
No to geniusze,mo¿e zamiast siê k³óciæ ,napisali by¶cie co nadaje siê w takim razie do malowania.Temat szeroki jak rzeka.Sam od jakiego¶ czasu zastanawiam siê nad kupnem nowego kompresora .Na razie tylko naczyta³em siê co jest nie tak z tymi kompresorami które s± ogólnie dostêpne np.na Alledrogo lub po marketach w przedziale do 1000z³ i dochodzê do wniosku ¿e nie ma odpowiedniego kompresora w tej cenie do malowania. :help: No a je¿eli siê u¿ywa raz w miechu do polakierowania jakiego¶ wraka,to nie ma sensu wywalaæ paru tysiaków na kompresor ,,PROFESJONALNY,PRZEMYS£OWY",a je¿eli nie ma sensu,to co wybraæ w przystêpnej cenie???? :roll:


Ten ostatni z zestawienia polecam. Tylko musisz mieæ ¶wiadomo¶æ, ¿e to bardzo delikatny chinol.
 

gall
Wys³any: 2011-09-20, 06:37   
0
UP DOWN

Posty: 235
Czytaj±c ostatnie posty z forum pojawi³ siê fajny pomys³ na poprawê wydajno¶ci ma³ych kompresorków nawet o 5 razy i wiêcej...

Lakdoctor uchyli³ r±bka tajemnicy na temat swoich do¶wiadczeñ z ma³ym 24 litrowym kompresorkiem...

Generalnie chodzi o wykorzystanie tylko powietrza zamagazynowanego w butli. Tak, wiêc pod³±czaj±c tylko dodatkow± butlê mo¿emy wyci±gn±æ nawet 450 l/min przez krótki czas, ale wystarczaj±cy na po³o¿enie jeden warstwy na du¿ej powierzchni.

1. Pod³±czaj±c dodatkowo butlê 75 litrów do 24 litrowej(razem jest prawie 100l) po nabiciu powietrza do pe³na przez ok. 20 sekund mo¿na malowaæ pistoletem ze zu¿yciem 300l/min a¿ do za³±czenia siê kompresora czyli na spadku ci¶nienia o 2 atm.

2. Dla wymagaj±cych - dodatkowa butla o pojemno¶ci 120 litrów :D pozwoli na malowanie przez ok. 20 sekund pistoletem HVLP ze zu¿yciem 450 l/min, tak¿e tylko na spadku ci¶nienia o 2 atm.


20 sekund powinno wystarczyæ na maskê, dach i inn± wiêksz± powierzchniê...
 

lak 
Wys³any: 2011-10-29, 23:00   
0
UP DOWN

Posty: 223
Ten kompresorek do areografu jak najbardziej!Ale sata 4000 i i jeszcze HWLP to pora¿ka!
 

jarbia
Wys³any: 2011-11-17, 23:28   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Witam
Chcê dorzuciæ swoje 5 groszy co do kompresorów dla amatora jakim ja jestem .
Koledzy czytajcie posty do¶wiadczonych kolegów ,je¿eli pisz± ,¿e do lakierowania kompresor siê nie nadaje to tak jest .Te¿ kiedy¶ my¶la³em jak Wy (mówiê do pocz±tkuj±cych ),co tam wypisuj± ,¿e jak kompresor z marketu ma napisane wydajno¶æ np 250l to mi w zupe³no¶ci wystarczy owszem wystarczy ale aby posikaæ lakierem po ma³ym elemencie lub napompowaæ ko³a w samochodzie.Parametry s± zawy¿one wed³ug mnie nieprawdziwe .O zasileniu narzêdzi pneumatycznych zapomnieæ , a prêdzej czy pó¼niej bêdziecie chcieli ich u¿ywaæ . Lepiej kupiæ u¿ywanego WANa, jest o wiele cichszy i mo¿e chodziæ d³ugo .Je¿eli nie macie tyle to wierzcie mi nie warto kupowaæ ,¿adnego ma³ego chiñczyka i lepiej daæ sobie spokój .Osobi¶cie kiedy¶ wyda³em kupê forsy na chinole (sprê¿arkê narzêdzia i pistolety ),i siê wyleczy³em lepiej kupiæ sobie mniej ale markowe nawet nieraz u¿ywane ,z czasem dokupicie sobie dobry sprzêt i bêdziecie na pewno zadowoleni.
Ja od niedawna "lakierujê " elementy motocykli zabytkowych i dla mnie wan jest wystarczaj±cy mogê zasilaæ te¿ narzêdzia pneumatyczne ,ale przy tych sprê¿arka czêsto siê w³±cza.RÓBCIE WSZYSTKO ABY NIE KUPOWAÆ CHIÑSKIEGO SPRZÊTU.
BO JEDYNA RZECZ CHIÑSKA ,KTÓRA NIE JEST DO DUPY TO PAPIER TOALETOWY.
Pozdrawiam
 

gall
Wys³any: 2011-11-22, 18:36   
0
UP DOWN

Posty: 235
jarbia napisa³/a:
Witam
Chcê dorzuciæ swoje 5 groszy co do kompresorów dla amatora jakim ja jestem .
Koledzy czytajcie posty do¶wiadczonych kolegów ,je¿eli pisz± ,¿e do lakierowania kompresor siê nie nadaje to tak jest .Te¿ kiedy¶ my¶la³em jak Wy (mówiê do pocz±tkuj±cych ),co tam wypisuj± ,¿e jak kompresor z marketu ma napisane wydajno¶æ np 250l to mi w zupe³no¶ci wystarczy owszem wystarczy ale aby posikaæ lakierem po ma³ym elemencie lub napompowaæ ko³a w samochodzie.Parametry s± zawy¿one wed³ug mnie nieprawdziwe .O zasileniu narzêdzi pneumatycznych zapomnieæ , a prêdzej czy pó¼niej bêdziecie chcieli ich u¿ywaæ . Lepiej kupiæ u¿ywanego WANa, jest o wiele cichszy i mo¿e chodziæ d³ugo .Je¿eli nie macie tyle to wierzcie mi nie warto kupowaæ ,¿adnego ma³ego chiñczyka i lepiej daæ sobie spokój .Osobi¶cie kiedy¶ wyda³em kupê forsy na chinole (sprê¿arkê narzêdzia i pistolety ),i siê wyleczy³em lepiej kupiæ sobie mniej ale markowe nawet nieraz u¿ywane ,z czasem dokupicie sobie dobry sprzêt i bêdziecie na pewno zadowoleni.
Ja od niedawna "lakierujê " elementy motocykli zabytkowych i dla mnie wan jest wystarczaj±cy mogê zasilaæ te¿ narzêdzia pneumatyczne ,ale przy tych sprê¿arka czêsto siê w³±cza.RÓBCIE WSZYSTKO ABY NIE KUPOWAÆ CHIÑSKIEGO SPRZÊTU.
BO JEDYNA RZECZ CHIÑSKA ,KTÓRA NIE JEST DO DUPY TO PAPIER TOALETOWY.
Pozdrawiam


Z perspektywy posiadania Chinola tylko do u¿ytku od ¶wiêta trudno mi siê do koñca z tym zgodziæ.

Jak do tej pory zrobi³em nim zaprawki oraz ramkê atrapy i dalej czekam do lata bo siê warunki skoñczy³y. Na lato ju¿ czeka kolejny gruchot do po³atania + zbiornik po LPG do przystosowania na dodatkowy zbiornik powietrza dla Chinola. Mo¿e nawet ca³o¶ciówkê tym "super zestawem" zrobiê. ;P ;)

Jak na moje super amatorskie warunki nie narzekam. W sumie zim± mogê nawet ko³a napompowaæ, a nie siê po stacjach paliw woziæ...

... a Chinol przy tym epizodzie siê nawet zepsuæ nie zd±¿y³. :fiu:
 

jarbia
Wys³any: 2011-11-22, 23:20   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Witam
Mnie chiñski einhell popsu³ siê kilka razy w 1 roku (uszczelka pod g³owic± ,zawór bezpieczeñstwa , zawór zwrotny, ukruszy³ siê te¿ króciec z manometrem ,nie wspomnê , ¿e szybkoz³±czki mia³y otwory o ¶r. 4mm ! ).Narzêdzia pneumatyczne ,piaskarka i dobry pistolet nie bêd± dzia³aæ .
Je¿eli ju¿ kto¶ ma chiñski to trudno ja pisa³em ,¿e jak kto¶ ma zamiar kupiæ to lepiej do³o¿yæ i nabyæ nawet polski u¿ywany .Napisa³em to bo te¿ kupi³em marketowy i bardzo siê zawiod³em wiêc dajê my¶lê dobr± radê innym.
pozdrawiam
 

gall
Wys³any: 2011-11-23, 06:37   
0
UP DOWN

Posty: 235
jarbia,

Nie jestem profesjonalist± tylko amatorem i to jeszcze od ¶wiêta. Mój Chinol nie zd±¿y³ siê jeszcze zepsuæ, a by³o ju¿ na forum nie raz, ¿e przy codziennym u¿ytkowaniu sypi± siê Chinole na potêgê. Z mojego punktu widzenia nie widzê sensu w kupowaniu sprzêtu za du¿o wiêksze pieni±dze na dwa malowania, no mo¿e jeszcze co¶ kiedy¶ pomalujê...
Jako¶æ Chinoli jest tragiczna, u mnie przyci±³ siê reduktor, ale teraz dzia³a i pytanie kiedy siê znowu przytnie. Kupi³em Chinola w sklepie internetowym, który udzieli³ gwarancji, tak wiêc jakby siê na dzieñ dobry mocno posypa³ to mo¿na go by³o reklamowaæ. Do tego ma zacinaj±ce siê szybkoz³±cze, ale mam to w d... Nie bêdê go reklamowa³ na jedn± duperelê. Tak jak pisa³em mam w planie pod³±czenie zbiornika po LPG i bêdê malowa³ tylko na spadku ci¶nienia o 2bary. Zbiornik LPG mam za free po starym aucie, jedyny koszt to przy³±cza i kawa³ek wê¿a.
Z tego co napisa³e¶ mogê wywnioskowaæ, ¿e potrzebujesz niezawodnego sprzêtu do intensywnej pracy, ale to nie ten dzia³...
 

jarbia
Wys³any: 2011-11-23, 11:00   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Witam
Ja te¿ jestem amatorem i tylko próbujê przewrotnie powiedzieæ ,¿e nas amatorów nie staæ na kiepski i nie przemyslanie zakupiony sprzêt .Mnie akurat ten chiñski 50 l einhell kosztowa³ 600 z³ plus naprawy ok 300 a wana mo¿na ju¿ kupiæ ze 150 l.zbiornikiem za 1200 z³ a mo¿e trafiæ siê tañszy .
Masz racjê ¿e do okazjonalnego u¿ytku nie op³aca siê kupowaæ drogiego sprzêtu ,a ju¿ do lakierowania jak siê co¶ robi 2 razy w roku to lepiej daæ do lakiernika bo siê sprzêt w ogóle nie sp³aci.Najgorsze jest to ,¿e w miarê jedzenia apetyt ro¶nie i nawet w Twoim przypadku sam widzisz doczepiasz ju¿ dodatkowa butlê bo nie starcza sam kompresor (te¿ tak robi³em st±d ten post) .Ty akurat masz butlê za darmo ale inni musz± j± kupiæ. Ciekawy jestem co bêdziesz mia³ za rok czy dwa ?
Ja nie czepiam siê ,tylko staram siê kolegom amatorom daæ ¿yczliw± radê aby nie pope³nili takich b³êdów jakie ja kiedy¶ pope³ni³em przy zakupie sprzêtu.
Pozdrawiam
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-11-23, 12:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
jarbia napisa³/a:
a wana mo¿na ju¿ kupiæ ze 150 l.zbiornikiem za 1200 z³ a mo¿e trafiæ siê tañszy .

Plus remont wa³u, szlif cylindrów i wymiana zaworków padaj±cych na potêgê.
Takie niespodzianki czekaj± na tych co Ciê pos³uchaj±.
I tak jak piszesz - jedno, dwa lakierowania w roku, to i wan wytrzyma, ale jak sie rozpêdzisz.... to zamiast malowaæ , to za majsterkowicza i serwisanta bêdziesz robi³.
Dodaj±c do tego ¿e amatorzy z regu³y maj± instalacjê jednofazow±... co im poradzisz???
Kup wana, wyst±p do energetyki o warunki na przy³±cze 3fazowe... :spoko: :spoko: :spoko:
jarbia napisa³/a:
a ju¿ do lakierowania jak siê co¶ robi 2 razy w roku to lepiej daæ do lakiernika bo siê sprzêt w ogóle nie sp³aci.

A kiedy jeden element u lakiernika kosztuje tyle co nowy kompresor marki xxxxx który pos³u¿y do owocnej nauki podstaw lakiernictwa.
A co bêdzie dalej... to ju¿ ca³kiem inna i odleg³a sprawa.

Do tego dodaj sobie to ¿e kolega pisze na forum po to aby zacz±æ co¶ porabiaæ samemu.
Ja to nazywam --- z biedy, czy ciêcia kosztów w autach gdzie wygl±d pow³oki lakierniczej nie musi byæ perfekcyjny a auto prêdzej trafi na z³om ni¿ ten lakier zejdzie.
To takie uogulnienie.
A Ty proponujesz udanie siê do lakiernika.
Smieszne to jest.
jarbia napisa³/a:
Ja nie czepiam siê ,tylko staram siê kolegom amatorom daæ ¿yczliw± radê aby nie pope³nili takich b³êdów jakie ja kiedy¶ pope³ni³em przy zakupie sprzêtu.

Proponuj±c zakup 30 letniego wana.

PS
Nie bêdê juz poprawia³ tego co napisa³em o sypi±cych siê zaworkach, bo mia³em na my¶li polski kompresor aspa.
Reszta sie zgadza.
No i wydajno¶æ tych kompresorów nie powala na kolana.

Ja nie polecam nic ze stajni EXPO i innych podobnych konstrukcyjnie o zmienionych kolorach tylko.
To jest szajs na którym siê przejecha³em.
Za to moje pocz±tki by³y mega wypasione, bo nie bêd±c lakiernikiem bra³em przyk³ad z tego na czym porabiali garazowi lakiernicy w starych czasach.
Kole¶ mia³ 24 litrowy kompresorek bezolejowy i na nim ¶miga³ ciesz±c sie ¿e niema oleju a co za tym idzie oczek na elementach.
Ja kupi³em wtedy aitrech 24 litry o mocy 2.4 kW i w swojej niewiedzy ¶miga³em nim 5 lat i da³em go koledze dalej co nim mia³ porabiaæ.
W swojej niewiedzy mia³em te¿ na start mega wypasiony pistolet lakierniczy firmy Krautzberger Perfect-3 Made In Germany. Nowy z kartonika. Odpowiednik saty, wtedy byæ mo¿e lepszy od tamtych modeli saty.
Ale nie wiedzia³em co to za cacko i kilkudziesiêciokrotne czyszczenie zaschniêtych materia³ów w dyszy spowodowa³o ¿e szczotka druciana rozkalibrowa³a kana³y powietrzne w rozpylaczu.

Dlaczego tak sie rozpisa³em o pistolecie.

Bo jak na pocz±tek kupisz wszystko najtansze i najpodlejszej jako¶ci, to zaciêcie lakiernicze szybko siê skoñczy i nie podo³asz ¿adnej naprawie.
A dzis s± fora lakiernicze i wiedza na wyciagniêcie rêki.
Wystarczy chcieæ.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

jarbia
Wys³any: 2011-11-23, 16:01   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Witam
Ja wana kupi³em rok temu i nawet po katowaniu narzêdziami pneumatycznymi i ma³± piaskark± ,gdzie pracuje non stop nic siê nie popsu³o .Na pewno masz racjê ¿e wydajno¶æ nie powala,ale ja jak pisa³em mam tylko porównanie do mojego wtedy nowego awaryjnego einhella, na którym narzêdzia pneumatyczne nie dzia³a³y .Na pewno ta moja sprê¿arka to nie szczyt marzeñ , ale ja jestem z niej zadowolony. a co do szlifu to wiem ¿e mo¿na go w ogóle tu wykonaæ. Nie wiem ,czy w chiñskich siê da ? Koszt zaworka 85 z³ te¿ mnie nie powala, tym bardziej ,¿e na razie nic nie wskazuje na potrzebê wymiany.
Ja korzystam ze sprê¿arki hobbystycznie ale rzeczywi¶cie zapomnia³em ,¿e mo¿na sprê¿arki u¿ywaæ mniej ni¿ ja u¿ywam i wtedy mo¿e marketowa siê sprawdzi w szczególno¶ci jak kto¶ nie ma 3 faz.
pozdrawiam
 

gall
Wys³any: 2011-11-23, 17:50   
0
UP DOWN

Posty: 235
jarbia napisa³/a:
Witam
Ja wana kupi³em rok temu i nawet po katowaniu narzêdziami pneumatycznymi i ma³± piaskark± ,gdzie pracuje non stop nic siê nie popsu³o(...)


...amator powiadasz... :shock:
 

jarbia
Wys³any: 2011-11-23, 19:02   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
witam
Gall ,¼le siê wyrazi³em,chodzi³o mi oto ¿e jak pod³±czê pneumatyczne, a szczególnie moja piaskareczkê, to wtedy sprê¿arka chodzi prawie non stop, a nie ,¿e mam non stop robotê i powa¿nie jestem tylko amatorem.
pozdrawiam
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-11-23, 19:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
W sumie to trzeba by³o by to inaczej opisaæ.
Do mini-kompresorów s± mini-pistolety.
Do takiego mini-kompresora mo¿na podpi±æ np Satê miniJet 3000 B HVLP -
http://www.sata.pl/produk...kat=2&podzial=1
Powy¿szy pistolet ma zapotrzebowanie powietrza na poziomie 115 litrów na minutê. Tak¿e da radê nim lakierowaæ nawet z najmniej wydajnym kompresorem z zestawienia. Ten miniJet z dysz± 1.4 SR ma ¶rednicê natrysku (o ile dobrze pamiêtam) 14cm. Tak¿e trochê siê namachawszy da siê tym polakierowaæ wiêksze elementy.

Do "normalnych" pistoletów trzeba mieæ wydajniejszy kompresor.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

jarbia
Wys³any: 2011-11-24, 00:42   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Chcê jeszcze dodaæ do poprzedniego mojego postu ,¿e kupi³em mojego staruszka wana sugeruj±c siê postami do¶wiadczonych u¿ytkowników na ró¿nych forach.
Jak napisa³ Lackdoctor ja kupi³em go z biedy jak mia³bym wiêcej kasy to kupi³bym takiego nowego.Swoj± drog± 30 lat pracy i nadal dzia³a ! ciekawe jaki chinol tyle wytrzyma .Nawet jak trzeba bêdzie zrobiæ wiêkszy remont to czê¶ci s± jeszcze dostêpne ,konstrukcja jest do¶æ solidna ¿eliwna obudowa i powinna wytrzymaæ u amatora nastêpne 30 lat.
pozdrawiam
 

gall
Wys³any: 2011-12-02, 19:10   
0
UP DOWN

Posty: 235
jarbia napisa³/a:
(...) kupi³em mojego staruszka wana sugeruj±c siê postami do¶wiadczonych u¿ytkowników na ró¿nych forach. (...)

Zrobi³em dok³adnie odwrotnie, maj±c na uwadze do¶wiadczonych u¿ytkowników forum, którzy z racji swojego w³asnego do¶wiadczenia zawsze zaproponuj± co¶ drogiego i niezawodnego. ;)

jarbia napisa³/a:
(...)Jak napisa³ Lackdoctor ja kupi³em go z biedy jak mia³bym wiêcej kasy to kupi³bym takiego nowego. (...)

Mój bud¿et by³ ograniczony do max 300 z³ z malutkim haczykiem, a godnej u¿ywki za tak± cen± nie znalaz³em niestety.

Co do butli to perspektywa zakupu nowej butli za 3 paczki :/ te¿ nie wchodzi³a w rachubê, ale przypadkiem wpad³a mi w rêce 15-sto letnia u¿ywka za free...

...a wystarczy³o siê tylko rozejrzeæ... :D
 

jarbia
Wys³any: 2011-12-02, 19:50   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Gall ,rzeczywi¶cie w tym przedziale cenowym nie dostaniesz takiego jak ja kupi³em .Mam szczer± nadziejê ,¿e twoja sprê¿arka bêdzie pracowaæ bezawaryjnie .Bo jak pisa³em mój einhell psu³ siê na potêgê ,szczególnie jak trochê wiêcej na nim pracowa³em.Butle od samochodowej instalacji gazowej kupione na z³omie te¿ dodatkowo stosujê ,bo pozosta³y mi po poprzedniej instalacji jak mia³em tylko chiñczyka.Sprawd¼ tylko przekrój wewnêtrzny szybkoz³±czek ,bo w moim by³y tylko 4mm ¶rednicy i nawet malutka szlifierka pneumatyczna nie dzia³a³a.Moje rady co do zakupu u¿ywanego wana tyczy³y siê kogo¶ z troszkê wiêkszym bud¿etem i podobnymi do moich potrzebami,czyli do zajmowania siê amatorsk± renowacj± motocykli.
Pozdrawiam
 

gall
Wys³any: 2011-12-03, 20:28   
0
UP DOWN

Posty: 235
jarbia napisa³/a:
(...)Mam szczer± nadziejê ,¿e twoja sprê¿arka bêdzie pracowaæ bezawaryjnie .Bo jak pisa³em mój einhell psu³ siê na potêgê ,szczególnie jak trochê wiêcej na nim pracowa³em.


Kolega te¿ skusi³ siê na chinola 24l i to du¿o wcze¶niej ni¿ ja. Chinol wyzion±³ duch przy malowaniu non stop przez parê godzin bez przerwy. Spoci³ siê i zawory diabe³ wzi±³ po czym chinol trafi³ na z³om bo czê¶ci nie by³o do naprawy. Ju¿ sama kultura pracy takiego kompresora wskazuje na to, ¿e szybko siê musi skoñczyæ cylinder przy d³u¿szym obci±¿eniu bez przerwy. Dlatego maj±c na uwadze wszystkie problemy na forum i u znajomych obchodzê siê z moj± zabawk± jak z jajkiem, dodatkowa butla i malowanie tylko na spadku ci¶nienia o 2bary oraz nabijanie na dwie lub trzy raty do pe³na powinno spowolniæ tempo jego zu¿ycia.

jarbia napisa³/a:
(...)Sprawd¼ tylko przekrój wewnêtrzny szybkoz³±czek ,bo w moim by³y tylko 4mm ¶rednicy i nawet malutka szlifierka pneumatyczna nie dzia³a³a


Mam szybkoz³±cza 1/4", tak wiêc przekrój jest malutki, ale nie mam zamiaru u¿ywaæ narzêdzi pneumatycznych, bo to zabije chinola i to przy pierwszym podej¶ciu do wiêkszej powierzchni.

jarbia napisa³/a:
(...)Moje rady co do zakupu u¿ywanego wana tyczy³y siê kogo¶ z troszkê wiêkszym bud¿etem i podobnymi do moich potrzebami,czyli do zajmowania siê amatorsk± renowacj± motocykli.


To ju¿ na moje taka pó³-amatorka, a moje podej¶cie do tematu lakierowania to nic innego jak "zabawa", bo nawet amatork± bym tego nie nazwa³ z takim sprzêtem.
...ale co najwa¿niejsze to to, ¿e siê da tylko sporo kombinowaæ trzeba.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-12-03, 22:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
W instrukcji mojego kompresora jest wyra¼nie napisane ¿e mo¿e on pracowaæ przez 18 minut na ka¿d± godzinê. Je¿eli twój kolega u¿ywa³ chiñskiego kompresora przez kilka godzin, bez przerw na ostudzenie, to ciê¿ko siê dziwiæ ¿e mu siê rozsypa³.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

gall
Wys³any: 2011-12-03, 22:41   
0
UP DOWN

Posty: 235
Sw.Piotrek napisa³/a:
W instrukcji mojego kompresora jest wyra¼nie napisane ¿e mo¿e on pracowaæ przez 18 minut na ka¿d± godzinê. Je¿eli twój kolega u¿ywa³ chiñskiego kompresora przez kilka godzin, bez przerw na ostudzenie, to ciê¿ko siê dziwiæ ¿e mu siê rozsypa³.


On kupi³ go na allegro - pewne bez instrukcji.
 

Yaro_Puma
Wys³any: 2011-12-11, 14:20   
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam,

jakie sa obiegowe opinie (ewentulanie czy ktos z Was mial do czynienia) z kompresomi firmy BASS POLSKA???
 

gall
Wys³any: 2011-12-11, 17:48   
0
UP DOWN

Posty: 235
Yaro_Puma napisa³/a:
Witam,

jakie sa obiegowe opinie (ewentulanie czy ktos z Was mial do czynienia) z kompresomi firmy BASS POLSKA???


http://www.basspolska.pl/kompresor-24l.html = http://www.airpress.nl/pr...&ProductID=3417
 

Yaro_Puma
Wys³any: 2011-12-14, 22:44   
0
UP DOWN

Posty: 6
Mam mozliwosc zakupic cos takiego, prosilbym o porady ewentualne wskazowki i ile to jest weug Was warte???

fmdk.jpg
Plik ¶ci±gniêto 485 raz(y) 137.22 KB

vvpo.jpg
Plik ¶ci±gniêto 601 raz(y) 185.48 KB

upvt.jpg
Plik ¶ci±gniêto 708 raz(y) 153.06 KB

bazg.jpg
Plik ¶ci±gniêto 715 raz(y) 161.74 KB

astt.jpg
Plik ¶ci±gniêto 800 raz(y) 126.77 KB

 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-12-14, 22:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Yaro_Puma,
Stara ale jara.
To jest WAN je¶li siê nie mylê (nie mia³em takiego sprzêtu) i w przeciwieñstwie do aspy jest ma³o awaryjny.
CCC jak dobra cena to warto braæ, ale sprawd¼ przed zakupem jak nabija - sprawd¼ wydajno¶æ.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Yaro_Puma
Wys³any: 2011-12-14, 23:04   
0
UP DOWN

Posty: 6
no wlasnie boje sie tych lat na karku, ja pojade ogladac to sprawdze ta wydajnosc, czy jest rzecywiscie jak na etykiecie,
zanim wpadlem na to zastanawialem sie nad metabo 320-10-100 lub walter 400-2.2-100 ??? co o tych dwochnapewno mniej wydajne ale nowki , sam nie wiem :?
 

jarbia
Wys³any: 2011-12-15, 01:02   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Witam
Wg mnie to powa¿ny sprzêt do lakierowania wydajno¶æ 850 l/min .Nie jest to WAN ale Pomet dzisiejszy Airpol .Je¶li jest w dobrym stanie i jest niedrogi to warto braæ .Przy moim starym wanie to potwór .Kapitalny remont samej sprê¿arki nie jest tani , mo¿e wynie¶æ nawet ok 2500 z³. Czêsci s± dostêpne np zawory ok 140 z³.Mo¿na wiedzieæ ile za ni± chc± ?.
 

Miki
Wys³any: 2011-12-15, 01:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Tylko sprawd¼ czy Ci instalacja wytrzyma.
_________________
Mart-Dent
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-12-15, 02:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Miki napisa³/a:
Tylko sprawd¼ czy Ci instalacja wytrzyma.

No, porypa³em siê.
Nawet nie powiekszy³em fotki.
8.5 kW to ju¿ nadmierna moc jak na lakierowanie ;)
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Yaro_Puma
Wys³any: 2011-12-15, 16:21   
0
UP DOWN

Posty: 6
jarbia napisa³/a:
Mo¿na wiedzieæ ile za ni± chc± ?


Jak na chwile obecna 3800PLN, moze sie cos uda zbic, ale zobaczymy, bo widzialem tylko na zdjeciach. Jesli ktos chetny to moge pomoc w zakupie jesli sie w koncu sam nie zdecyduje,

Miki napisa³/a:
Tylko sprawd¼ czy Ci instalacja wytrzyma.


No wlasnie wczoraj czytalem na innym forum elektroniczno/elektrycznym, ze jak jeden gosc wlaczal tego potworka to pol wsi mialo niezly spadek napiecia :D

inny znowu pisal ze jak sie nie ma zabezpieczen min25A na fazie to bedzie wywalalo korki, no a u mnie jest 20A,hmmm i jeszcze kominowanie z trojfaza na podliczniku u tescia,

Lackdoctor napisa³/a:
8.5 kW to ju¿ nadmierna moc jak na lakierowanie ;)


hmmm no wlasnie i tu pytanie czy potrzebuje takiego potworka, niby od nadmiaru glowa nie boli, ale : jeszcze chcialbym poznac wasza opinie o metabo, albo walterze 2.2kw (3KM), dwa tloki (metabo ma sprezarke ABAC, walter doklanie nie wiem, bo jeszcze nie gadalem z przedstwicielem, wydajnociach 320lmin i 400l/min czyli realnie ok 230l/min i w granicach 300/min, ze zbiornikami (to wzasadzie nie ma znaczenia i tak mam zbiornik/zbiorniki dodatkowe w sumie na ponad 200l), i dziala na 230V juz bez kombinowan z pradem w "norce" <lubie to okreslenie :D >
 

jarbia
Wys³any: 2011-12-15, 16:39   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Za te pieni±dze ja kupi³bym jaki¶ markowy nowy z mniejszym wydatkiem .
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-12-15, 17:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
jarbia,
Zgadzam siê w 100%

Tamten to przerost mocy nad mo¿liwo¶ciami.
jarbia napisa³/a:
nowy z mniejszym wydatkiem .

W tych pieni±dzach jest nowy 200 litrowy z wydajno¶ci± minimum 350 l/min.
Wydajno¶ci± efektywn± oczywi¶cie.
Jak 5 groszy do³ozysz to za 4300 masz ju¿ najbardziej odpowiednie dla Twoich potrzeb sprê¿arki o wydajno¶ci 410-440 l/min i silniku o mocy 4kW, który t± wydajno¶æ napêdzi.

Cytat:
Kompresor dla amatora - zestawienie.

Aby stre¶ciæ ca³o¶æ...
2.2kW daje 230 l/min
3kW daje 350 l/min
4kW daje 440 l/min
5.5kW daje okolo i ponad 600 l/min
To s± dane u¶rednione, ale prawdziwe i niema inaczej aby energia wyci¶niêta z ma³ego silnika by³a oddana jako sprê¿one powietrze w ilo¶ci wiêkszej.... jest odwrotnie, zawsze energii jest mniej.

S± jeszcze dobre profesjonalne konstrukcje jednostopniowe (trzyt³okowa gwiazda) gdzie wydajno¶ci silnika 3kW wachaj± siê w granicach 440-470 l/min.

To tyle na temat prawdziwych parametrów sprê¿arek.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Miki
Wys³any: 2011-12-15, 17:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Ja bym za ten zabytek nawet tysiaka nie da³. Nie daj bo¿e jak siê co¶ cenzura, a na pewno siê cenzura zapewne w momencie kiedy bêdziesz w po³owie roboty. Za t± kasê to wyrwiesz nowy fajny kompresor z wydatkiem 400l i do lakierki Ci wystarczy. Kumpel za 3900(po ma³ych negocjacjach) kupi³ takiego http://moto.allegro.pl/ab...1875625771.html nowego oczywi¶cie.
_________________
Mart-Dent
 

gugun 
Wys³any: 2011-12-15, 18:16   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
zalezy po co ci to???jesli masz wiekszy garaz piaskujesz uzywasz duzo pneumatyki itp to sprzet dobry wytrzymal 30lat to i nastepne 30 posmiga,ale jesli tylko do lakierowania to strata kasy.mialem podobna o ile nie wieksza to sprzedalem bo mi korki wywalalo w zime jak olej gesciejszy:) ale to byl potwor,zbiornik 200l to co chwile sie wlaczyma na doslownie kilka sekund i odpoczywala:)
 
 

pixelix 
Wys³any: 2011-12-16, 07:12   
0
UP DOWN

Posty: 5
wezuwiusz3 napisa³/a:
No to geniusze,mo¿e zamiast siê k³óciæ ,napisali by¶cie co nadaje siê w takim razie do malowania.Temat szeroki jak rzeka.Sam od jakiego¶ czasu zastanawiam siê nad kupnem nowego kompresora .Na razie tylko naczyta³em siê co jest nie tak z tymi kompresorami które s± ogólnie dostêpne np.na Alledrogo lub po marketach w przedziale do 1000z³ i dochodzê do wniosku ¿e nie ma odpowiedniego kompresora w tej cenie do malowania. :help: No a je¿eli siê u¿ywa raz w miechu do polakierowania jakiego¶ wraka,to nie ma sensu wywalaæ paru tysiaków na kompresor ,,PROFESJONALNY,PRZEMYS£OWY",a je¿eli nie ma sensu,to co wybraæ w przystêpnej cenie???? :roll:


Do malowania potrzebne jest: drabina, 3rodzaje wa³ków, 3-4pêdzle, rynienka do rozrobienai farby itd... W markecie budowlanym chêtnie udziel± szczegó³owych informacji.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group