Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
senior
Wys³any: 2012-01-13, 20:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Sw.Piotrek napisa³/a:
Mi zawsze jaki¶ ¶lad zostawa³
No w³a¶nie o tym mówimy. O usuniêciu bez ¶ladu i bez lakierowania.
Nie zrozumia³e¶ od pocz±tku intencji Pana KALBI:
Proponuj±c podjechanie do specjalisty od PDR mia³ z pewno¶ci± na my¶li usuniêcie tych 18 liczmy 20 wgniotek bez pó¼niejszego lakierowania auta. Bo je¶li tylko te wgniotki s± powodem chêci lakierowania -plus zapewne lekko przysiad³a g³êbia koloru- to szybciej i taniej o co najmniej po³owê wyjdzie to zrobienie w³a¶nie tym sposobem plus np. ostra polerka calaczka.
Dlatego propozycja jest spoko - naprawa bêdzie szybsza, tañsza i mniej inwazyjna {tym bardziej je¶li siê trafi³ ori lakier}.
Tylko ciekawe jak wygl±da cale autko w realu - ale jakby co pomys³ jest jak najbardziej ok.
Pozdrawiam
 

Robert2000 
Wys³any: 2012-01-15, 20:08   
0
UP DOWN


Posty: 7
Sk±d: Brzeg
Jaki to jest "ori" lakier ?
_________________
Robert
 

senior
Wys³any: 2012-01-15, 20:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
ORI to oryginalny.
Ja wiem ze GTO to leciwe auto bo najnowszy w zale¿no¶ci od kraju produkcji zszed³ z ta¶my: USA 97r a EUROPA 99r {chocia¿ niektóre maj± i datê 1 rej 2001 ale...... ;) } A ten Twój to raczej wersja 95 w górê {strzela³bym tak w g³owy i ko¶ci na 97} lecz widywa³em i takie ich roczniki w oryginalnym lakierze wiêc dlatego dopu¶ci³em i tak± mo¿liwo¶æ - aczkolwiek zderzak ori ju¿ nie jest ;)
Pozdrawiam i gratuluje autka - niby leciwe lecz zawsze mia³o i nadal ma w sobie "to CO¦"
 

Robert2000 
Wys³any: 2012-01-15, 21:10   
0
UP DOWN


Posty: 7
Sk±d: Brzeg
Trafi³e¶ idealnie- 97r z USA. Kolor oryginalny ale miejscami widaæ zacieki tak ¿e ju¿ kto¶ co¶ 'majstrowa³".
Muszê co¶ z tym zrobiæ. Marzec-Kwiecieñ. Ten czas.
_________________
Robert
 

senior
Wys³any: 2012-01-17, 20:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Wiesz niby z jednej strony zacieki nie tragedia lecz z drugiej zawsze to jaka¶ przes³anka ¿e nie koniecznie musi byæ fajnie po tym kim¶ poprawiaæ.... Bo o ile zlewka mo¿e siê co jaki¶ czas jakim¶ cudem zdarzyæ i najlepszemu to pozostawienie jej widocznej ju¿ wcale fajnie o takim malarzu nie ¶wiadczy a je¶li jest ich kilka to.... "na dwoje babka wró¿y³a".
Lecz zawczasu nie ma co siê na zapas przejmowaæ.
Je¶li auto ju¿ by³o kraszone i ma na sobie trochê podpisów poprzedniego malarza to raczej sam PDR z polerk± nie przejdzie i czeka Ciê jednak lakierowanie.
Ale dok³adnie ka¿dy powie Ci tylko po obejrzeniu autka w realu - zdjêcia s± tylko zdjêciami a tym bardziej s± ma³o miarodajne je¶li ju¿ by³y ingerencje w pow³okê i na dodatek niezbyt piêkne.
Cena któr± poda³e¶ mo¿e byæ i taka, mo¿e byæ i wiêksza a mo¿e byæ i mniejsza = trzeba auto zobaczyæ w realu na w³asne oczy.
GTO to niby du¿e auto lecz poza przednim zderzakiem do¶æ szybko siê je rozbiera a tak z fot nie wiadomo do koñca co lakierowane byæ musi, a co tylko mo¿na.
Pozdrawiam
 

Robert2000 
Wys³any: 2012-01-17, 22:38   
0
UP DOWN


Posty: 7
Sk±d: Brzeg
Masz racje senior. Musi siê fachowiec temu przyjrzeæ. Jak bêdzie ³adna pogoda to wrzucê kilka zdjêæ.
_________________
Robert
 

cezarylee
Wys³any: 2012-02-25, 13:28   PROSZÊ O POMOC
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam

Posiadam piêkn± Hondê Civic VI, 1999 rok, niestety ma pare wad lakierniczych...
1. Maska jest zmatowiala po jakim¶ specu.. wydaje mi siê ze poprzedni lakiernik za pozno polozyl ostatnia warstwe przez co maska im cieplejsza tym bielsza... Dodam ze nad grillem jest widoczna szpachla..
2. Zderzak to samo + braciszek mial lekk± stluczke i teraz farba odprysnieta jak na zdjeciach.
3. B³otnik po karczerze...odpad³ plaster lakieru.


Nadchorzi wiosna i chce by "Hanka" wygladala jak z fabryki :) (w miare mozliwosci). Moje pytanie czy i za ile by³oby to zrobione w sposób zadowoalaj±cy.

Kolor lakieru:
Nazwa: Pirates Black Pearl
KOD: NH-605P


Lakier mam nadzieje Wam znany. Z pozoru wyglada jak czarny, lecz w s³oncu jest to kolor ¶liwki :) dodam ze bardzo sliczny :)

Poni¿ej zdjêcia:




Poni¿ej jak ten kolor wyglada w sloñcu i tak chce by wyglad³y pozostale czesci:

 

jacenty 741
Wys³any: 2012-02-25, 14:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Maska-zrywanie do podk³adu i od nowa,to samo obydwa b³otniki (skoro schodzi bezbarwny),zderzak po ca³o¶ci.Min. 1000,chyba ¿e na ¿ywo co¶ jeszcze wyjdzie.A jak ma byæ naprawdê super,to plus 300 za cieniowanie przednich drzwi.
 
 

cezarylee
Wys³any: 2012-02-25, 18:29   
0
UP DOWN

Posty: 5
Jak to mowia w kraju wyzwoliciela (USA).. Holly Crap..

Rozumiem, ze trzeba malowaæ ca³y przod, by nie bylo widac granicy kolorow tak ? Dlatego mowi Pan o 2 blotnikach.. bo jeden b³otnik jest ok..w zasadzie, tylko ten lewy...

A jaki jest koszt jednostkowy malowania ? (poda³ Pan cene za calosc).


Jakbyscie mi radzili kupic maske w kolorze i domalowac pozniej blotnik zderzak ? Prosze o uwagi, rozwazam rozne opcje, pomyslalem ze zapytam fachowcow..
 

kalbi 
Wys³any: 2012-02-25, 19:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
cezarylee napisa³/a:
Jakbyscie mi radzili kupic maske w kolorze i domalowac pozniej blotnik zderzak ? Prosze o uwagi, rozwazam rozne opcje, pomyslalem ze zapytam fachowcow..
szkoda kasy na now± maskê, a znalezienie w dobrym stanie w kolorze, bez konieczno¶ci przelakierowania to chyba jaki¶ cud musia³by siê zdarzyæ, kolega jacenty 741, dobrze mówi, trzeba zerwaæ wszystko najlepiej i daæ od nowa podk³ady i mo¿liwe co¶ podszpachlowaæ (maska, b³otnik, zderzak + cieniowanie drzwi) - koszty od 900 do oko³o 2.000 z³ w zale¿no¶ci od warsztatu i zastosowanych materia³ów.


ps
cezarylee napisa³/a:
Pan

cezarylee napisa³/a:
Pan
tu nie ma Panów
_________________

 
 

cezarylee
Wys³any: 2012-02-25, 19:22   
0
UP DOWN

Posty: 5
Nie bêdê ¶ciemia³, 2.000 to zdecydowanie nie na moj± kieszeñ, za duzo innych wydatkow mam itp itd..

Co do kupna maski, to juz mialem nagrany temat, kolor ten sam, choc wiem, ze niby ten sam kod koloru, ale moze i tak sie róznic, w zaleznosci od uzytkowania danego samochodu. Do tego nie wiem czy moj samochod tez nie byl malowany caly..

A jeszcze jedno, co do odcieniu mojego koloru, to pewnie ciezko jest go odwzorowaæ ? Wiem ze to zalezy od zastosowanych lakierow, mieszalni z jaka wspolpracuje dany warsztat itp itd..pewnie bialy kolor jest najprostszy ;)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-25, 19:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
cezarylee napisa³/a:
pewnie bialy kolor jest najprostszy

I tu by¶ siê zdziwi³.
Bia³y kolor bez cieniowania dobraæ to wrêcz niemo¿liwe.
cezarylee napisa³/a:
co do odcieniu mojego koloru, to pewnie ciezko jest go odwzorowaæ ?


Dla normalnego lakiernika to chleb codzienny, wiêc co tu niemo¿liwego?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-02-25, 20:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Lackdoctor napisa³/a:

Dla normalnego lakiernika to chleb codzienny, wiêc co tu niemo¿liwego?


a nawet bu³ka ^^ .... z mas³em ^^
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

antrax
Wys³any: 2012-02-27, 08:09   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam poszukujê fachowca ,który podejmie siê lub doradzi w kwestii lakierowania mercedesa clk na dzieñ dzisiejszy auto jest ca³e do malowania ma ma³e odpryski po kamykach na masce oraz kilka otaræ parkingowych w sumie nic wielkiego ale postanowi³em pomalowaæ ca³ego plus odnowienie felg .Chodzi o to aby robota by³a wykonana profesjonalnie nie interesuje mnie malowanie gara¿owe .Interesuje mnie ca³kowity koszt bez pó¿niejszych ewentualnych dop³at.Fajnie by by³o gdyby mo¿na by³o dostaæ na czas roboty jaki¶ dupowóz Poznañ lub bliskie okolice.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-02-27, 08:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Jak Mercedesa chce kolega "na wysokim poziomie" w Poznaniu i z autem zastêpczym to tylko i wy³±cznie Dealer i Serwis Mercedes-Benz AUTO-STUDIO ul. Mogileñska 50 Poznañ :tak: Maj± swoj± filie tak¿e w £odzi gdzie równie¿ zapraszam :tak:
Pozdrawiam! :spoko:
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-27, 11:04   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
I tu by¶ siê zdziwi³.
Bia³y kolor bez cieniowania dobraæ to wrêcz niemo¿liwe.

a ja ci krzysiek powiem ze 2 tygodnie temu mialem 2h szybk± naprawe zderzaka przy bialym 206...taka szybka akcje 2 godzinna:) wiadomo o co chodzi... no i szybko rozbiorka klejenie,troche kitu i co¶ bialego...patrze DAF... przy³o¿ylem kubek...dobra bedzie...pomalowa³em i ci powiem ze nawet nie 99% a 100% :D wczoraj jeszcze sie przygl±da³em i kompletnie nic...zero roznicy koloru :D hehe i sladu jak na 2 godzinna naprawe ³acznie z czasem schniecia :D
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-27, 11:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
patrze DAF.

To ty jeste¶ ten jeden na miliard...
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-27, 12:38   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
To ty jeste¶ ten jeden na miliard...
nie mowie wcale ze nie...trafi³ sie extremalny przypadek-rozjeeebaniee nie swojego auta :D wiec trzeba bylo na szybko co¶ zakamuflowaæ a ty niespodzianka :D :D :D pomalowalem czym by³o bez zadnej korekty i weszlo na 100% :cool:
 
 

cezarylee
Wys³any: 2012-02-28, 22:03   
0
UP DOWN

Posty: 5
gugun napisa³/a:
trafi³ sie extremalny przypadek-rozjeeebaniee nie swojego auta :D wiec trzeba bylo na szybko co¶ zakamuflowaæ


Zajebista reklama ch³opaki :)
  
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-28, 22:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
cezarylee napisa³/a:
Zajebista reklama ch³opaki

Namiesza³e¶, bo to s³owa @Guguna :>
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-29, 11:10   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
zaraz zaraz....dokladnie namieszale¶...nie ja rozbi³em nic tylko moj dobry kolega auto swojej dziewczyny ktora by go zaszczeka³a :D :D :D wiec go poratowalem na szybko bo mielismy ok 3h czasu.
 
 

cezarylee
Wys³any: 2012-02-29, 11:25   
0
UP DOWN

Posty: 5
Aha, no to sorki, wa¿ne ¿e wszystko jasne ju¿ :D

Wiem, jakie s± w¶ciek³e kobiety... ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group