Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Kawa_Kamil
Wys³any: 2012-03-26, 07:30   Lakierowanie Plastików motocykla
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam, jestem tu nowy i chcia³bym sie poradziæ w/s lakierowania plastików, kupi³em chyba juz wszystko a wiec: uplastyczniacz, podklad 0.5litra + utwardzacz, baza zielony kawasaki, i czarny bmw, rozpuszczalnik bazowy, i bezbarwny z utw. i moje pytania s± takie: Ile utwardzacza na 0.5 podkladu? ile do bezbarwnego? plastiki sa juz gotowe wystarczy malowac, czy dysza 1.4 bedzie dobra? jakie cisnienie powietrza? czy baze przejechac po pomalowaniu papierem 2500 czy od razu klar? z góry dziêkuje za odpowiedzi i pozdrawiam Kamil.

edit: prawie bym zapomnia³! czy do bazy dodawac utwardzac? jesli tak to czy moze byc ten z klaru lub podkladu? ile go dac? mam baze + rozp. bazowy bo ponoc lepszy niz nitro, kiedys malowa³em skuter per³a i akrylem to akryl i podklad byl polozny na zmatowanym sprayu i odpada³ lekko... dlatego teraz kupi³em uplastycniacz
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-26, 07:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Kawa_Kamil napisa³/a:
Ile utwardzacza na 0.5 podkladu?

tyle ile zaleca producent tego podkladu,informacjê znajdziesz na puszce lub w karcie technicznej
Kawa_Kamil napisa³/a:
ile do bezbarwnego?

to samo ,co powy¿ej
Kawa_Kamil napisa³/a:
czy dysza 1.4 bedzie dobra?

powiniene¶ daæ radê
Kawa_Kamil napisa³/a:
jakie cisnienie powietrza?

zale¿y jaki pistolet i jaki materia
³
Kawa_Kamil napisa³/a:
czy baze przejechac po pomalowaniu papierem 2500 czy od razu klar?

bazy siê nie matuje,po odparowaniu rozpuszczalnika nak³adasz lakier bezbarwny ok.10-15minut w 20stopniach,zalezy od bazy
Kawa_Kamil napisa³/a:
czy do bazy dodawac utwardzac? jesli tak to czy moze byc ten z klaru lub podkladu?

do bazy dodaje siê tylko rozpuszczalnika dedykowanego przez producenta NIGDY UTWARDZACZA
Kawa_Kamil napisa³/a:
mam baze + rozp. bazowy bo ponoc lepszy niz nitro

I S£USZNIE NITRO tylko do mycia pistoletu
Kawa_Kamil napisa³/a:
i odpada³ lekko... dlatego teraz kupi³em uplastycniacz

a powiniene¶ zastosowac PZP czyli podk³ad zwiêkszaj±cy przyczepno¶æ,stosuje siê go na go³y plastik przed zastosowaniem podk³adu akrylowego,mo¿esz równie¿ zastosowac na plastik podk³ad epoksydowy.

POZDRAWIAM
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Kawa_Kamil
Wys³any: 2012-03-26, 08:10   
0
UP DOWN

Posty: 5
pawel1108, Wielkie dziêki, pistolet mam za 300z³ ale nie pamietam firmy, mam podk³ad do plastiku taki mi polecili w b.dobrej mieszalni. A tego rozpuszczalnika bazowe dodawac tak mniejwiecej ile na 0.4 farby? az uzyskam oczekiwany efekt i konsystencje ? Na puszcze utw. jest napisane 1:5 o ile sie nie myle czyli 1litr utw na 5 l podkladu?
 

alucard333
Wys³any: 2012-03-26, 08:51   
0
UP DOWN

Posty: 32
tak dok³adnie tak od razu ci radze nie mieszaj od razu ca³o¶ci tylko mniejsz± ilo¶æ z 200-300ml
najlepiej sobie kup takie kubki do mieszania ¿eby ³atwo odmierzaæ proporcje
i tak jak kolega pisa³ podk³ad do plastiku czyli podk³ad zwiêkszaj±cy przyczepno¶æ siê stosujê na GO£Y plastik ...
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-26, 18:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Kawa_Kamil napisa³/a:
A tego rozpuszczalnika bazowe dodawac tak mniejwiecej ile na 0.4 farby?

Kolego zapytaj w mieszalni w jakich proporcjach siê t± bazê miesza i potem:
alucard333 napisa³/a:
kup takie kubki do mieszania ¿eby ³atwo odmierzaæ proporcje

:spoko: :spoko: :spoko:
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Kawa_Kamil
Wys³any: 2012-03-28, 22:01   
0
UP DOWN

Posty: 5
Mam jeszcze drêcz±ce mnie pytanie... Czy musze klar dawac jak baza jest jeszcze lekko lepka? czy moge wtedy gdy calkowicie wyschnie? Bo plastiki bed± malowane na 2 kolory i nie wiem jak to rozkminic z t± tasm±... pragne dodac ze juz mam w podkladzie i dobrze wyszlo :)
 

Nokia 
Wys³any: 2012-03-28, 22:07   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Musi byc sucha, nie moze byc lepka. Bo jak po³ozysz klar na baze z której nie odparowa³ rozcienczalnik to pozniej Ci bezbarwny bedzie odchodzi³ wlasnie przez to ze rozcienczalnik z bazy bedzie chcia³ wyjsc do góry. Polakieruj na spokojnie baze jak rozcienczalnik odparuj czyli jak baza bedzie juz matowa na to klar i bedzie ok .
 

Kawa_Kamil
Wys³any: 2012-03-28, 22:14   
0
UP DOWN

Posty: 5
Aha to moge np w pt pomalowac na czarno? potem jak calkiem wyschnie nakleic na to tasme i pomalowac na zielono? i jak to wyschnie to na calosc klar tak? dodam foto jak to bd mniejwiecej wygladac.
 

chudson
Wys³any: 2012-03-28, 22:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
Nie przesusz bazy , ró¿nie radz± po jakim czasie max mo¿na na³o¿yæ klar ale 24h lepiej nie przekraczaæ. Pry¶nij 1wszy kolor, godzinka przerwy obklej i drugi kolor, znowu godzinka i leæ bezbarwnym. W ciep³y dzieñ bez problemu w godzine baza odparuje .
 

Nokia 
Wys³any: 2012-03-28, 22:22   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Kawa_Kamil napisa³/a:
Aha to moge np w pt pomalowac na czarno? potem jak calkiem wyschnie nakleic na to tasme i pomalowac na zielono? i jak to wyschnie to na calosc klar tak? dodam foto jak to bd mniejwiecej wygladac. [url=http://images35.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]


Tak jak chudson napisa³, bo jak poczekasz zbyt d³ugo to baza sie przesuszy i wtedy tez sie bezbarwny bedzie ³uszczyl. Zrób to w 1 dzien i bedzie ok.
 

Kawa_Kamil
Wys³any: 2012-03-28, 22:28   
0
UP DOWN

Posty: 5
Dzieki wielkie za pomoc! ;) Jestescie nie zast±pieni :D jak skoncze dam wam fotki jak to wszystko mi wyszlo :) A jeszcze takie pytanie bo kupilem do bazy rozcieczalnik bazowy bo gdzies wyczytalem ze lepszy niz nitro czy cos, ale nie wiem czy to lac w jakis proporcjach czy az uzyskam dobra konsystencje? Edit; Nokia a skad jestes? nie chcesz mi tego psiknac?:D tez jestem ze slaska:D
 

chudson
Wys³any: 2012-03-29, 06:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
Powinien by³ ci pan w mieszalni powiedzieæ ile laæ ( i oczywiscie jest lepszy ni¿ nitro ) je¶li nie masz jak go zapytaæ to pokombinuj z ilo¶ci±. Nie wiem ile sie ¶rednio leje do baz.
 

Nokia 
Wys³any: 2012-03-29, 07:51   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Kawa_Kamil napisa³/a:
Dzieki wielkie za pomoc! ;) Jestescie nie zast±pieni :D jak skoncze dam wam fotki jak to wszystko mi wyszlo :) A jeszcze takie pytanie bo kupilem do bazy rozcieczalnik bazowy bo gdzies wyczytalem ze lepszy niz nitro czy cos, ale nie wiem czy to lac w jakis proporcjach czy az uzyskam dobra konsystencje? Edit; Nokia a skad jestes? nie chcesz mi tego psiknac?:D tez jestem ze slaska:D


Mozna sie dogadac. Napisz na pw.
A co do ilosci rozcienczalnika to wejdz do karty technicznej bazy Twojego producenta i tam bedzie pisalo. Co to za producent ?
 

bartek16 
Wys³any: 2017-09-12, 06:43   
0
UP DOWN
Bartek

Posty: 12
Sk±d: Kamieñsk
siemka nie chcialem zakladac nowego tematu a chodzi mi o lakierowanie takich owiewek torowych :

https://zapodaj.net/a8dc0c668ba85.jpg.html

jest to fabryczny lakier a raczej podklad a owiewki sa chyba z wlokna szklanego i teraz czy moge na to polozyc bezbarwny czy najpierw specjalny podklad akrylowy do plastikow itp a nastepnie baza i dopiero klar??
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania