Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Kaniq
Wys³any: 2012-03-25, 20:29   Dorabianie koloru - KRAKÓW
0
UP DOWN

Posty: 10
Witam,
Poszukujê sklepu lakierniczego w którym dobiorê pod kolor swojego samochodu lakier.

Z tym ze mój ca³y samochód by³ malowany na inny kolor ni¿ by³ seryjny, i poszukujê sklepu który dobierze mi, poprzez przy³o¿enie jakiego¶ urz±dzenia do mojego lakieru, chodzi mi o to abym mia³ idealnie dobrany lakier pod kolor

Wszêdzie gdzie jadê zapytaæ to z koloru lakieru dobieraj± tylko.
Poszukuje profesjonalnego doboru lakieru.

S± wogóle w tych czasach, jakie¶ takie urz±dzenia do doboru barwy?


Mozê zna namiar na firmê w Krakowie.
 

ksenonn 
Wys³any: 2012-03-25, 22:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
na Centralnej ko³o Nowohuckiej na przeciw M1 :) ch³opaki dobrze dobieraj± lakier, daj im jaki¶ element to Ci dobior±
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

Kaniq
Wys³any: 2012-03-26, 16:59   
0
UP DOWN

Posty: 10
ksenonn napisa³/a:
na Centralnej ko³o Nowohuckiej na przeciw M1 :) ch³opaki dobrze dobieraj± lakier, daj im jaki¶ element to Ci dobior±


Dobieraj± po kodzie lakieru czy maj± jak±¶ maszynê, do zbadania dok³adnie mojej barwy lakieru?
Oczywi¶cie ze klapkê demontuje.
 

ksenonn 
Wys³any: 2012-03-26, 21:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
dobieraj± do elementu, po kodzie to odcieñ bêdzie siê ró¿ni³ - maj± dobre oko ch³opaki, polecam
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

Kaniq
Wys³any: 2012-03-27, 19:07   
0
UP DOWN

Posty: 10
ksenonn napisa³/a:
dobieraj± do elementu, po kodzie to odcieñ bêdzie siê ró¿ni³ - maj± dobre oko ch³opaki, polecam


W temacie wyra¼nie napisa³em ze takie firmy mnie nie interesuj± które po kodzie dobieraj±.

Na O¶.Kombatantów, Autorenolak - równie¿ mieszaj± idealnie, z po³owa Krakowa tam dorabia lakier i okolice, ale tylko z kodu, co mnie nie interesuje.
 

berag1 
Wys³any: 2012-03-27, 19:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
Cytat:
Z tym ze mój ca³y samochód by³ malowany na inny kolor ni¿ by³ seryjny, i poszukujê sklepu który dobierze mi, poprzez przy³o¿enie jakiego¶ urz±dzenia do mojego lakieru, chodzi mi o to abym mia³ idealnie dobrany lakier pod kolor


To urz±dzenie to spektrofotometr. Nie ma czego¶ takiego jak idealnie dobrany kolor, tylko zrobienie koloru tak aby nadawa³ siê do cieniowania.

Kaniq napisa³/a:

Wszêdzie gdzie jadê zapytaæ to z koloru lakieru dobieraj± tylko.


A co, maja jeszcze cmokn±æ w pompeczkê? Przepraszam za ten tekst ale jak czytam co¶ takiego jak powy¿ej to nie mogê siê powstrzymaæ.

Cz³owieku zejd¼ na ziemiê, ka¿dy dobry kolorysta dobierze Ci ten kolor tak aby da³o siê wycieniowaæ, no chyba ¿e masz jakiego¶ kameleona to wtedy trzeba do wró¿ki. ^^

A i jeszcze jedno, Twój temat brzmi ,,Dobieranie koloru-Kraków,, i nic tam nie ma na temat tego , ¿e chcesz dobraæ lakier za pomoc± spektrofotometru.
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-27, 20:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
berag1 napisa³/a:
spektrofotometru.

Bo kolega nie wiedzia³ jak t± magiczn± skrzynkê nazwaæ. ^^ ^^ ^^

Kaniq napisa³/a:
W temacie wyra¼nie napisa³em ze takie firmy mnie nie interesuj± które po kodzie dobieraj±.


Wiara to podstawa.
Ty znajdziesz kogo¶ co na ostro ci kolor dobierze a nasi pi³karze wygraj± w euro 2012.
Wiara, wiara, wiara.... ^^ ^^ ^^
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

ksenonn 
Wys³any: 2012-03-27, 20:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
Kaniq napisa³/a:
ksenonn napisa³/a:
dobieraj± do elementu, po kodzie to odcieñ bêdzie siê ró¿ni³ - maj± dobre oko ch³opaki, polecam


W temacie wyra¼nie napisa³em ze takie firmy mnie nie interesuj± które po kodzie dobieraj±.

Na O¶.Kombatantów, Autorenolak - równie¿ mieszaj± idealnie, z po³owa Krakowa tam dorabia lakier i okolice, ale tylko z kodu, co mnie nie interesuje.


przecie¿ napisa³em ¿e NIE po kodzie tylko z elementu dobieraj± :sciana:
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

Siekiera
Wys³any: 2012-03-27, 21:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Nie rozumiecie!
Kolega szuka mieszalni co ma na szyldzie napisane "Komputerowy dobór kolorów" a wy sobie jaja robicie :> Forum ma pomagaæ a nie szydziæ.
 

Kaniq
Wys³any: 2012-03-31, 12:11   
0
UP DOWN

Posty: 10
Panowie spokojnie.

ksenonn napisa³/a:
Kaniq napisa³/a:
ksenonn napisa³/a:
dobieraj± do elementu, po kodzie to odcieñ bêdzie siê ró¿ni³ - maj± dobre oko ch³opaki, polecam


W temacie wyra¼nie napisa³em ze takie firmy mnie nie interesuj± które po kodzie dobieraj±.

Na O¶.Kombatantów, Autorenolak - równie¿ mieszaj± idealnie, z po³owa Krakowa tam dorabia lakier i okolice, ale tylko z kodu, co mnie nie interesuje.


przecie¿ napisa³em ¿e NIE po kodzie tylko z elementu dobieraj± :sciana:


Patrz± na element i porównuj± z szablonikiem koloru które maja, a oko cz³owieka jest mylne dlatego szukam jakiego¶ dok³adniejszego doboru lakieru.

Urz±dzeñ takich nie znam, dlatego nie podaje nazw.
 

ksenonn 
Wys³any: 2012-03-31, 12:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
robi± jeszcze natryski próbne, a co masz do polakierowania na aucie?
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

Kaniq
Wys³any: 2012-04-07, 08:46   
0
UP DOWN

Posty: 10
A czy to wa¿ne co mam do polakierowania.

Napisa³em i¿ poszukuje firmy posiadaj±cej urz±dzenie które po przy³o¿eniu do lakieru, jest wstanie wykonaæ ten kolor, na terenie Krakowa
 

ksenonn 
Wys³any: 2012-04-07, 10:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
to jed¼ tam i pogadaj z ch³opakami, co¶ pewnie doradz± i nie spinaj siê tak bo tak trochê szukasz dziury w ca³ym..
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

Chali68
Wys³any: 2012-04-07, 11:41   
0
UP DOWN

Posty: 247
Kol.kaniq spektrofotometr te¿ przek³amuje nie jest tak prosto jak Ci siê wydaje.
 

stek
Wys³any: 2012-04-09, 19:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
Q..rwa zajed¼dzie tam dorubcie a nie pitolcie. ROBI¡ DOBRZE.Ksenon a ty gdzie dorabiasz??????
 

Kaniq
Wys³any: 2012-04-09, 20:22   
0
UP DOWN

Posty: 10
Panowie, po co ta zbêdna dyskusja!???

Szukam firmy w Krakowie która posiada spektrofotometr, aby mi dobraæ bazê, tyle.

Poszukuje tylko i wy³±cznie adresu takiej firmy nic wiêcej, po co ta dyskusja, chyba ze posty sobie nabijacie.
 

ksenonn 
Wys³any: 2012-04-09, 21:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
ja dorabiam u ch³opaków których poleca³em
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

Nokia 
Wys³any: 2012-04-10, 08:01   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Kaniq napisa³/a:
Szukam firmy w Krakowie która posiada spektrofotometr, aby mi dobraæ bazê, tyle.
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


To sie usmia³em :D

Co Ty cz³owieku myslisz ze jak masz spektro to masz kolor 100000% idelany ??? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Zejdz na ziemie jak kolorysta bedzie pipa to nawet mu spektro nic nie pomo¿e ;P ;P ;P ;P ;P

Spektrem to mozesz sie ukierunkowac w która strone masz isc jak np, jak nie masz nr. lakieru.
A finalny kolor to tylko oko kolorysty. A nie spektro :blee: :blee: :sciana: :sciana:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-04-10, 09:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Nokia napisa³/a:
A finalny kolor to tylko oko kolorysty. A nie spektro

Bajery wciskasz.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Nokia 
Wys³any: 2012-04-10, 18:21   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Ja bajery wciskam ?
To nie zapomnij przy nastepnej wizycie w mieszalni powiedziec ze maja ci dobrac ze spektro bez zadnych korekt, co spektro pokaze to niech lej±.
A potem pokaz jak wysz³o.
 

gugun 
Wys³any: 2012-04-11, 15:37   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
Bajery wciskasz.
jak to mowi± dobry bajer pol sukcesu ;)
 
 

Kaniq
Wys³any: 2012-04-11, 20:26   
0
UP DOWN

Posty: 10
Ponawiam pytanie jeszcze raz.

"
Szukam firmy w Krakowie która posiada spektrofotometr, aby mi dobraæ bazê, tyle.
Poszukuje tylko i wy³±cznie adresu takiej firmy nic wiêcej, po co ta dyskusja, chyba ze posty sobie nabijacie."

Jest tutaj jaki¶ porz±dek na forum, czy ka¿dy mo¿e pisaæ wszystko gdzie zechce?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-04-11, 20:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Kaniq napisa³/a:
czy ka¿dy mo¿e pisaæ wszystko gdzie zechce?

Skoro Ty piszesz co chcesz...... widocznie trochê Ciê olewamy :fiu: bo trochê cwaniaczysz kolego.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-04-11, 21:55   

Lackdoctor napisa³/a:
Kaniq napisa³/a:
czy ka¿dy mo¿e pisaæ wszystko gdzie zechce?

Skoro Ty piszesz co chcesz...... widocznie trochê Ciê olewamy :fiu: bo trochê cwaniaczysz kolego.


Oj doktorku , zamiast pomóc koledze , który nie ma czasu z gugla skorzystac to jakies takie ...

Bardzo proszê :
http://www.autoservicemanager.pl/757,11

ale namiar na firmê musisz znale¼æ sobie sam :-)
 

gugun 
Wys³any: 2012-04-12, 09:49   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
co to za róznica z czego ci dobior±?najwazniejsze zeby pasowal... u mnie maj± takie urz±dzenie i ma³o co go u¿ywaj±...do¶wiadczony kolorysta wie co z czego pasuje...zacznij chodziæ po wszystkich mieszalniach i pytaæ "macie..??" jak nie to narazie :D
 
 

Kaniq
Wys³any: 2012-04-15, 19:06   
0
UP DOWN

Posty: 10
Panowie dziêki nic mi nie pomogli¶cie i poszed³em tylko w koszta.

Szlag niech to trafi, pomalowa³em ca³y zderzak i kolor ca³kiem inny ni¿ samochodu.
Lakier dobiera³em na o¶. Kombatantów.

Robili próbne natryski cuda wianki, barwienie, bo takiego szablonu nie mieli, klapkê musia³em zostawiæ na dzieñ - i nic z tego masakra...
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-04-15, 19:10   

Kaniq napisa³/a:
Panowie dziêki nic mi nie pomogli¶cie i poszed³em tylko w koszta.

Szlag niech to trafi, pomalowa³em ca³y zderzak i kolor ca³kiem inny ni¿ samochodu.
Lakier dobiera³em na o¶. Kombatantów.

Robili próbne natryski cuda wianki, barwienie, bo takiego szablonu nie mieli, klapkê musia³em zostawiæ na dzieñ - i nic z tego masakra...


A tak z ciekawo¶ci tylko - na jakim systemie ( systemach ) na tej mieszalni pracuj± ?
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-04-15, 19:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
Kaniq napisa³/a:

Panowie dziêki nic mi nie pomogli¶cie i poszed³em tylko w koszta.

Szlag niech to trafi, pomalowa³em ca³y zderzak i kolor ca³kiem inny ni¿ samochodu.


A czego Ty siê spodziewa³e¶, czy ty my¶lisz, ¿e my tu ganili¶my twoje uparte poszukiwanie spektrofotometru z czystej z³o¶liwo¶ci?
To nie jest takie proste jak gotowanie wody na herbatkê.
Daj ten sam kolor (zw³aszcza "trudny") do trzech ró¿nych lakierni a bêdziesz mia³ trzy odcienie tego samego koloru.
W³a¶nie dla tego tak uparcie wspominali¶my o cieniowaniu a ty i tak swoje :rozga:
 
 

JAROGTS
Wys³any: 2012-04-15, 19:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 169
Sk±d: Bia³ystok
Przewa¿nie plastikowe zderzaki maj± trochê inny odcien od czê¶ci metalowych
pozdro
 

Nokia 
Wys³any: 2012-04-15, 19:26   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Nie ma tu wgl. o czym gadac.
Masz pretensje miej do siebie. Mieszkasz w krk to trzaby³o sie przleciec po mieszalniach i popytac kto ma spektro i by ci domieszali ze spektro którego tak chcia³es, ale co by to da³o ? :rotfl: :rotfl:
Smiech na sali poprostu.
 

stek
Wys³any: 2012-04-15, 19:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
grzechoo2008 napisa³/a:
A czego Ty siê spodziewa³e¶, czy ty my¶lisz, ¿e my tu ganili¶my twoje uparte poszukiwanie spektrofotometru z czystej z³o¶liwo¶ci?
To nie jest takie proste jak gotowanie wody na herbatkê.
Daj ten sam kolor (zw³aszcza "trudny") do trzech ró¿nych lakierni a bêdziesz mia³ trzy odcienie tego samego koloru.
W³a¶nie dla tego tak uparcie wspominali¶my o cieniowaniu a ty i tak swoje :rozga:

tak jak piszesz, a dodam jeszcze, jakim sprzetem lakieruje , na jakim ci¶nieniu, ilo¶æ materia³u, temp,...... i tak mo¿na by gadaæ. Najlepiej miec pretensje. Pozdr
 

ksenonn 
Wys³any: 2012-04-15, 19:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
trzeba by³o mnie pos³uchaæ :fiu:
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

Kaniq
Wys³any: 2012-04-15, 20:56   
0
UP DOWN

Posty: 10
Dwa lata temu malowa³ mi to auto lakiernik i on dobiera³ lakier, muszê siê do niego przejechaæ i zapytaæ gdzie dobiera³, bo wiem ze on nie dobiera a gdzie¶ je¼dzi z elementami z danego samochodu, mo¿e powie gdzie robi farbê - oby.

A jak nie to tylko i wy³±cznie spektro zostaje, bo potrzebuje jeszcze z 1-2 litry bazy na to auto.
  
 

Nokia 
Wys³any: 2012-04-15, 20:56   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
A tak wgl. to jak d³ugo juz lakierujesz ?
 

Kaniq
Wys³any: 2012-04-15, 20:59   
0
UP DOWN

Posty: 10
Nokia napisa³/a:
A tak wgl. to jak d³ugo juz lakierujesz ?


Bardziej jako hobby od oko³o roku, z pocz±tku "sprejami".
Teraz drugi raz pistoletem, ³adnie siad³a baza i bezbarwny, ale co z tego jak kolor nie ten.
 

hudy
Wys³any: 2016-04-30, 16:57   
0
UP DOWN

Posty: 50
ksenonn napisa³/a:
na Centralnej ko³o Nowohuckiej na przeciw M1 :) ch³opaki dobrze dobieraj± lakier, daj im jaki¶ element to Ci dobior±


Witam. Potrzebuje dobraæ srebrny kolor by wymalowaæ b³otnik i zderzak. Czy Panowie z Centralnej nadal siê zajmuj± dobieraniem koloru i czy wzrok im sie nie pogorszy³? :) Ostatnio dobiera³em w pewnej mieszalni i zamiast bia³ego po wymalowaniu element by³ jasno szary. Dobrali lakier ponownie ale niesmak pozosta³ :/ Rozumiem ¿e ci z Centralnej to firma Lak-Car?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Off Topic

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group