Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mebArth 
Wys³any: 2008-01-03, 00:35   Przejscie na "wode" - technika - pomoc prosze
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Musze zalozyc temat niestety....po1. nigdy nie mia³em stycznosci z "woda". po2. Szykuje mi sie wyjazd na saxy gdze TYLKO na "wodzie" pracuja. Wyjazd na dniach. Na praktyke za pó¼no, nawet zeby podgladnac "z czym to sie je". Powiedzcie, prosze, czego sie wystrzegac z poprzedniej technologii co na "wodzie" moze nie zdac egzaminu. 14 lat lakieruje, conieco wiem...sam sie nauczylem bo szko³a to tylko dobre wrazenie robi i daje papier:P który nikomu nie jest potrzebny.
Prosi³bym o BEZ KOMENTARZY typu: NIE UMIESZ - NIE JEDZ, nie pakuj sie, daj se siana, odpusc. BY£O i tym podobnych OFFTOPów.
Czytalem o technice nieco na stronkach...ale to nie to samo co s³owo usera. Teoria a praktyka - wiadomo dalekie.
Na czym sie moge przejechac?
Jak wygl±da na silverze? Ja na "krzyz" warstwy k³ade, cieni, chmur nie ma (DeVilbiss HVLP). Ja sie to ma do wodnych?

Pozdrawiam serdecznie.
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-03, 10:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
w zasdzie technika ta sama. nie masz sie co bac. jedyne roznice to czasy schniecia, oraz musisz miec super idealnie odtluszczona powierzchnie. nic sie nie martw kolego dasz rade. dodatkowo nie masz sie co bac cieni i chmurek bo w wodzie to raczej nie wystepuje, podobnie zlewki, ktore ciezko zrobic :) cieniowanie jest banalnie proste. pisze to wszystko odnosnie wody novola.

napisz jeszcze na jakim systemie masz pracowac, to moze ktos kto tym robi cos ci napisze konkretnego. generalnie: duzo latwiejsza robota niz na rozcienczalniku. zwlaszcze ze bedziesz pracowal pewnie w kabinie to jeszcze lepiej.
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-03, 17:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Wszystko tak jak pisa³ rbfm. Doda³ bym do tego, ¿e najlepiej stosowaæ dwa zmywacze zmywacz wodny (usuwa pozosta³o¶ci po wodzie z matowienia) i zmywacz anty silikonowy (wiadomo po co), najlepiej dwoma ¶cierkami jedn± rozprowadzasz zmywacz a drug± zdejmujesz do sucha. Chmurki dla chc±cego nic trudnego wystarczy przywaliæ za grub± warstwê jej nie dosuszyæ i na to wypyliæ i gotowe fajne chmury. Dlatego metaliki malujemy nie za „grubymi” warstwami szczególnie na elementach pionowych zreszt± podobnie by³o w 2K . Dobrze trzeba dosuszaæ bazê. Technika aplikacji (malowanie i cieniowanie) praktycznie ta sama co w 2K. Trudno pisaæ o wszystkim co siê wie, ale jak masz w±tpliwo¶ci to pytaj.
 

dawid
Wys³any: 2008-01-03, 19:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Dasz rady jak jedziesz pracowac w duzej powaznej firmie powiedz na poczatek ze nie pracowales akurat tej wodzie co oni maja:)) i jak kakretna firma ktora ma system jednej kompani powinni ci zorganizowac technika w norwegi zdalo egzamin:)) a po drugie woda jest luz szczegolnie sikkensa nie ma mowy o jakims dodatkowym sie scieraniu przy przemywaniu:)) i wy dalej matujecie na mokro ojjojoooj wspolczuje

Pozdrawiam
_________________
hmmm
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-03, 21:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
Chmurki dla chc±cego nic trudnego wystarczy przywaliæ za grub± warstwê jej nie dosuszyæ i na to wypyliæ i gotowe fajne chmury. Dlatego metaliki malujemy nie za „grubymi” warstwami szczególnie na elementach pionowych zreszt± podobnie by³o w 2K


oj zdziwilbys sie i to bardzo co zaprezentowal novol w tej materii :)
jest okladnie tak jak napisalem. kilka sekund trzymalem pistolet w jednym miejscu i za cholere nie chcialo pocieknac :)
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-03, 22:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
rbfm napisa³/a:
oj zdziwilbys sie i to bardzo co zaprezentowal novol w tej materii

Mo¿e i prawda ja piszê o tym co mam u siebie, a pogadamy w tym temacie wiêcej jak bêdziesz mia³ to w swoim warsztacie i zaczniesz malowaæ sam bez technika za plecami. Nie powiesz ¿e nie idzie tym wywaliæ zacieku, jasne ¿e k³adzie siê grubsze warstwy ni¿ w 2K ale dla chc±cego nic trudnego. Pozdrawiam.

dawid napisa³/a:
i wy dalej matujecie na mokro ojjojoooj wspolczuje

Dziêki za s³owa wspó³czucia choæ nie do koñca je rozumiem, ka¿dy robi tak jak lubi i umie. I takie uwagi uwa¿am ¿e s± nie na miejscu. Umiesz i wychodzi ci obróbka maszynowo to bardzo dobrze mi to niestety nie idzie przynajmniej nie na ka¿dym profilu i kszta³cie dlatego nadal obrabiam na gotowo rêcznie na mokro. Pozdrawiam
 

mebArth 
Wys³any: 2008-01-03, 22:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
DZiêki Panowie za rady....nie ¿e sie bojê tylko wiadomo jakie s± pocz±tki - czlowiek sie uczy na b³êdach. Co do techniki która stosowa³em to g³ownie polega³em na zaleceniach Standoxa i materia³ach. Nie tanie ale dobre wiêc jak cos spieprzy³o sie to jedynie z mojej winy - a nie szajsownego mateia³u. Co do materia³ów, to wiem ze tam wszytsko maj± co niezbêdne wiêc powinno byæ ok. Tak czy inaczej - dziêki za porady:)

pzdr
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-03, 22:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
DOK£ADNIE AMIGGO! NA POKAZIE TO NIE TO CO NA WARSZTACIE.TRAFI SIÊ KOLOREK ¯E S¡ Z NIM I W WODZIE PROBLEMY,CIʯKO WYRÓWNAÆ,DLA LAIKA :!: :arrow: NIEWIDOCZNE CHMURKI ZAWSZE BÊD¡ SIÊ ZDA¯AÆ :smile: , NA FABRYCZNYCH AUTACH S¡ CIENIE!
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-03, 23:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
mebArth napisa³/a:
DZiêki Panowie za rady....nie ¿e sie bojê tylko wiadomo jakie s± pocz±tki - czlowiek sie uczy na b³êdach.

Ja za ka¿dym razem jak wchodzê do komory mam mo¿e nie cykora ale obawy, ale jak pistolet zacznie pracowaæ wszystkie gdzie¶ odp³ywaj± i jako¶ siê krêci. Jak to kto¶ powiedzia³ tylko g³upiec siê niczego nie boi. B³êdy zawsze jakie¶ siê wykonuje nawet nie¶wiadomie ale najwa¿niejsze umieæ je dostrzec i wiedzieæ jak siê ich ustrzec. No a co do chmurek na metalikach nie twierdzê,¿e na ka¿dym produkcie musi wystêpowaæ ten problem, bo to nie sprawa w/g mnie produktów ale techniki malowania. ¯yczê powodzenia w pracy i nie zapominaj o nas g³odnych wiedzy i nowinek z szerokiego ¶wiata. Pozdrawiam
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-04, 20:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
No a co do chmurek na metalikach nie twierdzê,¿e na ka¿dym produkcie musi wystêpowaæ ten problem, bo to nie sprawa w/g mnie produktów ale techniki malowania.
oj Amiggo,dobra baza to dobra baza,musi mieæ posiadaæ uk³adanie ziarna. dupontem wyrównujê na mokrej bazie,piêknie widaæ jak znikaj± plamy po warstwie kryj±cej,zalet± wyrównywania na mokro jest to ¿e nie powstanie kasza na bazie któr± pó¿niej widaæ pod klarem.jast piêkne u³o¿one ziarenko.na tym ¿ecz polega.czasmi wyzbêdzie siê chmurek ,ale baza jest tak zapylona a¿ mora pod klarem.
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-04, 20:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Cytat:
oj Amiggo,dobra baza to dobra baza

Ja o rybkach a ty o pi... Sorki ja nie pisa³em o mokrej wypy³ce tylko w³a¶nie o pe³nej warstwie "kryj±cej" wylanej prawie pod zaciek nie dosuszonej jak nale¿y a potem hu...wo "zapylonej". Wiadomo mokra wypy³ka jest ok i nie spowoduje powstania chmurek. Zreszt± co ja ci t³umaczê domy¶lam siê ¿e wiesz o co biega. Pozdrawiam
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-04, 21:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Amiggo, nie-w dupoñcie nie ma suszenia bazy wodnej miedzy warstwami.id± od razu dwie a w srebrnych,czy jasnych trzy warstwy jedna po drugiej,ta trzecia jest cieñka wyrównuj±ca.
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-04, 22:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
baqo
No dobra mo¿e i tak jest w twoim systemie, ¿e mo¿esz k³a¶æ trzy warstwy bez odparowania. Ja mogê bazê k³a¶æ dwoma sposobami:
1)Dwie warstwy pe³ne z zachowaniem przerwy na odparowanie miêdzy warstwami po odparowaniu drugiej wykonujê jedn± warstwê lekk± w celu równomiernego roz³o¿enia ziarna.
2) Dwie warstwy pe³ne jedna po drugiej bez odparowania pomiêdzy warstwami a nastêpnie po odparowaniu wykonujê jedn± warstwê lekk± w celu równomiernego roz³o¿enia ziarna.
Pozwól ¿e zapytam dla pewno¶ci, to malujesz tak: na element dajesz dwie warstwy pe³ne i wypy³kê (warstwê lekk±) od razu bez schniêcia tych pe³nych ? A kiedy suszysz bazê?
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-05, 14:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
A kiedy suszysz bazê?
po tej lekkiej!o to chodzi !!!raz wchodzisz do kabiny.tak jest opracowany Du Pont.to o czym Ty piszesz
Cytat:

1)Dwie warstwy pe³ne z zachowaniem przerwy na odparowanie miêdzy warstwami po odparowaniu drugiej wykonujê jedn± warstwê lekk± w celu równomiernego roz³o¿enia ziarna.
2) Dwie warstwy pe³ne jedna po drugiej bez odparowania pomiêdzy warstwami a nastêpnie po odparowaniu wykonujê jedn± warstwê lekk± w celu równomiernego roz³o¿enia ziarna.
to muszê robiæ w Palinalu.ale póki co to palinala nie ruszam,bo DuPontem pracuje siê lepiej,

[ Dodano: 2008-01-05, 14:08 ]
Cytat:
1)Dwie warstwy pe³ne z zachowaniem przerwy na odparowanie miêdzy warstwami po odparowaniu drugiej wykonujê jedn± warstwê lekk± w celu równomiernego roz³o¿enia ziarna.
to ile czasu trwa malowanie???
Cytat:
2) Dwie warstwy pe³ne jedna po drugiej bez odparowania pomiêdzy warstwami a nastêpnie po odparowaniu wykonujê jedn± warstwê lekk± w celu równomiernego roz³o¿enia ziarna.
czyli grubiej bazy i bêd± chmurki na srebrnym!

[ Dodano: 2008-01-05, 14:09 ]
Cytat:
Ja o rybkach a ty o pi...
nie ja piszê o dobrej bazie :!:
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-05, 16:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
No i widzisz ca³e nieporozumienie jest spowodowane tym ¿e ja na moich produktach inaczej wykonujê sam± aplikacjê a ty inaczej. Ja nigdy nie pracowa³em na DU Poncie. Teraz wiem, ¿e aplikacja bazy w Du Poncie wygl±da inaczej ni¿ u mnie. Wobec czego sam proces aplikacji bazy jest faktycznie mniej uci±¿liwy (krótszy) ale sam ten fakt nie ¶wiadczy ¿e baza Du Ponta jest super a inna nie. Na ocenê koñcow± ma wp³yw du¿o wiêcej czynników, choæ w tyn jednym Du Pont jest gór±. Cz³owiek siê uczy ca³e ¿ycie i ja w tym momencie te¿ naby³em ciun wiedzy dziêki tobie. Pozdrawiam :wink:
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-05, 17:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
JA POWIEM TAK! PO RAZ PIERWSZY NA PALINALU MIA£EM WRA¯ENIA JAK RBFM NA NOVOLU,DRUG¡ BAZÊ JAK¡ ZOBACZY£EM BY£ DUPONT.ODNIOS£EM JESZCZE WIÊKSZE WRA¯ENIE.WIELU FIRM NIE ZNAM! POWIEM TYLKO ZANIM WE¯MIESZ JAKIE¦ FARBY ,ZDECYDUJESZ SIÊ ,WARTO SPRAWDZIÆ INNE,A POTEM CO KOMU PASUJE.JA Z DUPONTA JESTEM ZADOWOLONY I TYLE!PRZYPAD£ MI DO RÊKI,MIMO ¯E DWA TRZY MIECHY NA NIM ROBIÊ,A WIEM ¯E JESZCZE DO KOÑCA GO NIE OPANOWA£EM :roll: TROCHÊ MIESZANINY MAM Z PALINALEM .PIERWSZ¡ RÓ¯NIC¡ TO S¡ CI¦NIENIA. WIÊKSZE CI¦NIENIE,POTEM DO WYPRUCHY MNIEJSZE,KONBINACJE.DUPONT JEDNO CI¦NIENIE I ZNACZNIE WY¯SZE ,I JAK TECHNIK POWIEDZIA£ "DOPIERO PISTOLET ODPOWIEDNIO PRACUJE",DO CIENIOWANIA KROPELKI,MNIEJSZE CI¦NIENIA ,CROMAX TO SAMO CI¦NIENIE.NAWET BY£ KIEDY¦ TEMAT JAK CIENIOWAÆ. DO CIENIOWANIA CORAZ MNIEJ ¯YWICY U¯YWAM JAKO MIÊDZYWARSTWÊ,I ¦LADU PRZEJ¦CIA NIE MA.WIÊC JAK MI KTO¦ WCZE¦NIEJ(ZENEK) NAPISA£ ¯E SIÊ ZACHWYCAM! JA POPROSTU JESTEM ZADOWOLONY BO MOGÊ ZROBIÆ NAPRAWÊ PERFEKCYJNIE. :wink:
 
 

m³okos
Wys³any: 2008-02-09, 17:41   
Go¶æ
MYSLE TAK.
DUPONT - TO PIERWSZA LIGA.
¯ADNE TAM NOVOLE CZY PALINALE.
NAWET STANDOX JEST GORSZY.
TO OCZYWI¦CI MOJA OPINIA.
POZDROWIONKA
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-02-09, 17:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
m³okos napisa³/a:
MYSLE TAK.

To dobrze, my¶lenie ma przysz³o¶æ. ¯art oczywi¶cie. :wink:
m³okos napisa³/a:
DUPONT - TO PIERWSZA LIGA.

Na pewno czo³ówka.
m³okos napisa³/a:
¯ADNE TAM NOVOLE CZY PALINALE.
NAWET STANDOX JEST GORSZY.
TO OCZYWI¦CI MOJA OPINIA.

To fakt to twoja opinia i nie ka¿dy musi siê z tym zgodziæ.
POZDROWIONKA :wink:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime