Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
PrimoOne 
Wys³any: 2012-01-07, 14:17   Rozwój forum.
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Chcia³bym aby¶cie w tym temacie umie¶cili propozycje na rozwój forum. Co waszym zdaniem powinno siê znalê¿æ, jak powinna zmieniæ siê budowa i funkcjonaln¶æ, czego brakuje..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-07, 17:50   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PrimoOne napisa³/a:
Chcia³bym aby¶cie w tym temacie umie¶cili propozycje na rozwój forum. Co waszym zdaniem powinno siê znalê¿æ, jak powinna zmieniæ siê budowa i funkcjonaln¶æ, czego brakuje..
nie wiem jak u was ale u nas brakuje administracji ;) mamy praktycznie 1 moderatora ktory raz jest a raz go z tydzien nie ma :/ i syf sie robi.... :tak: juz nie wspominam o szarosciach widmowych tego forum,ale ci co maja cos do gadania by sie przydali :D dodatkowo mi nie dziala FAQ oraz jak chce zobaczyc komu pomoglem to pusta str. sie wyswietla.ps sorka ze wam tu w waszym dziale zawracam gitare no ale...pozdrawiam
 
 

Ulisses 
Wys³any: 2012-01-07, 23:38   
0
UP DOWN

Posty: 26
Moze jaki¶ ranking prac? Ustalamy kategorie i ka¿dy daje jedna swoj± prace i ka¿dy g³osuje, oczywiscie nie na swoja prace bo ka¿dy by mia³ po 1 g³osie:)
 

PrimoOne 
Wys³any: 2012-01-12, 15:02   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Chodzi³o mi bardziej, o tematy których brakuje.. jakies tutoriale, podstawy rysunku, tematy przeklejone na pocz±tek, które pomog± pocz±tkuj±cym, testy i opinie nt. aerografów, wywiady, filmy.. czaicie??
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

emil1906 
Wys³any: 2012-01-12, 20:17   
0
UP DOWN

Posty: 32
Brakuje konkretnego tematu o przygotowaniu ró¿nych powierzchni pod grafikê,w szczególno¶ci karoserii.Jak przygotowaæ?,grafikê montowaæ na starym zmatowanym lakierze,czy te¿ lepiej po³o¿yæ now± warstwê?przesuszanie siê bazy, co ile przelewaæ klarem?a mo¿e da siê jako¶ spowolniæ proces przesuszania? poz³acanie grafiki(szlagmetal) -jak prawid³owo wykonaæ.
 

sebi
Wys³any: 2012-01-12, 23:35   
0
UP DOWN

Posty: 1
Jestem tutaj nowy wiêc najpierw siê przywitam ,moim zdanie w³a¶nie brakuje podstaw tak jak kolega PrimoOne napisa³ ,podstaw to znaczy jaki¶ prace krok po kroku od przygotowania pod³o¿± po fina³
 

stek
Wys³any: 2012-01-13, 20:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
emil1906 napisa³/a:
Brakuje konkretnego tematu o przygotowaniu ró¿nych powierzchni pod grafikê,w szczególno¶ci karoserii.Jak przygotowaæ?,grafikê montowaæ na starym zmatowanym lakierze,czy te¿ lepiej po³o¿yæ now± warstwê?przesuszanie siê bazy, co ile przelewaæ klarem?a mo¿e da siê jako¶ spowolniæ proces przesuszania? poz³acanie grafiki(szlagmetal) -jak prawid³owo wykonaæ.





Witam, w³a¶nie kolega ma racje to by³by super ciekawy temat, aha tak na skrócie to chcia³em pozdrowiæ grono airbruch-ów zawsze jestem pod wra¿eniem waszych prac, szacunek.
 

matzel 
Wys³any: 2012-01-13, 22:58   
0
UP DOWN

Posty: 11
podstawy :)
jestem cieniasem, z rysunkiem nie wiele mam wspolnego, ale jak mam czas, to staram sie cos tam psiukac.
Interesuja mnie na przyklad kolejnosc nak³adania farb, zaczynac od ciemniejszych, tak? Jak robic "ostre" przejscia, by kolor odcinal sie od siebie, a nie przechodzil jeden w drugi? zaklejacie wszystko co obok czy tylko na zdjeciach tego nie widac ;) ? Jak czesto zmieniacie kolor farby b±d¼ jej odcien? Przy czarno-bialym psikaniu ilu srednio odcieni u¿ywacie? Testy farb oraz co mozna, a czego lepiej nie wlewac do aeografu ;)
Na forum jest sporo informacji, ale "tu troche" "tam troche"
 

Ulisses 
Wys³any: 2012-01-14, 16:44   
0
UP DOWN

Posty: 26
Mnie zawsze interesowa³o jak podczas malowania karoserii zabezpieczyc szyby i uszczelki. Zakryz zwyk³ym papierek? ale pod uszczelk± bedzie widac poprzednia farbe.
 

freezef1 
Wys³any: 2012-01-14, 17:03   
0
UP DOWN

Posty: 117
jol pod uszczeliki wcisnij kabec sreddnicy 6mm i ci sie ladnie uszczelka odsunie od powierzchni a w samym rogu gdzie wcisniesz kabel (okragly) i tak nikt nie bedzie widzial:) dziala lux jezeli wlsciciel nie chce zdejmowac szyb itp...

1 wygnie sie do gory osdsunie sie od blachy
2 pod katem psiukaj i ci sie lad nie pod sam kabelek wyleje
3 Kabel:P:P

Oczywiscie wiadomo lepiej zdjac niz kombinowac ale jezeli nie ma sie pozwolenia od wlasciciela to trzeba kombinowac :) pozdro

Untitled.jpg
Plik ¶ci±gniêto 44 raz(y) 47.1 KB

 

Ulisses 
Wys³any: 2012-01-14, 17:11   
0
UP DOWN

Posty: 26
Dziêki od razu krok do przodu.
A jeszce takie pytanie a propos czyszczenia sprz±tu, u¿ywacie wanienki ultradzwiêkowej?
 

freezef1 
Wys³any: 2012-01-14, 17:17   
0
UP DOWN

Posty: 117
no ba ze tak :) bardzo fajna i przydatna zabawka:)
 

PrimoOne 
Wys³any: 2012-01-14, 18:45   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Widze ¿e ka¿dy ma swoje prywatne pytania i problemy, które z tematem, czyli rozwojem forum maja niewiele wspólnego.. A odpowiedzi na nie sa w necie.. tylko troche pracy i zaangazowania..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

Mcdevil 
Wys³any: 2012-01-19, 13:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
"testy i opinie nt. aerografów, wywiady, filmy.. czaicie??" to tak trochê Laba przypomiona :)
Fajnie ¿e ci chce siê robiæ co¶ w temacie.
Z moich prywatnych obserwacji to ciê¿ki temat. Frekwencja jest problemem.
Masa wymiêka ju¿ na pocz±tku po jakim¶ chinolu.
Czê¶æ która siê rozkrêca ma du¿o na g³owie i zlewa forum.
No i jest jescze taka menda jak ja, która tylko po pracy pobiadoli, a nowych projektów ni ma :(. Mo¿e jaki¶ temat wrzucê po weekendzie, o ile siê nie zeszmacê.
"Brakuje konkretnego tematu o przygotowaniu ró¿nych powierzchni pod grafikê,w szczególno¶ci karoserii.Jak przygotowaæ?" To mo¿esz znale¼æ wy¿ej u lakierników zamieniaj±c baza na aero. Cho¶ nie mówiê ¿e nie przyda³ by siê jaki¶ wypasiony tutek okiem bruschera.
Pozdro
_________________

 

toorop
Wys³any: 2012-01-30, 23:22   
0
UP DOWN

Posty: 9
o przygotowaniu powierzchni moze cos byc na yt... co prawda wiekszosc po angielsku.
moja propozycja to moze troche filmikow (tutoriali) nie koniecznie tych dostepnych po wpisaniu airbrush na youtube albo google, chociaz po dluzszym "grzebaniu" mozna znalezc cos ciekawego, mysle berdziej o tym zeby sami forumowicze w miare mozliwosci oczywiscie nagrywali co i jak robia, sporo jest filmow z samego malowania a niewiele od samego poczatku, czyli glupie wlewanie farby do aero i kilka slowo niej, mysle ze to moglo by pomagac.
Mcdevil napisa³/a:
"testy i opinie nt. aerografów, wywiady, filmy.. czaicie??" to tak trochê Laba przypomiona

moze i przypomina ale jesli sie nie myle (co jest calkiem mozliwe) airbrushlab umarlo
 

Asellus5
Wys³any: 2012-02-22, 20:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Wymiana wlasnych doswiadczen bylaby dobrym pomyslem,jednemu dobrze wychodzi brzoza drogiemu swierk a trezeci czytajac forum bylby wstanie namalowac las!wiecie o czym mowie? kazdy chcialby toturial zobaczyc-ok! to fajna sprawa,tylko coz to bedzie za forum gdzie kazdy wezmie sobie taki a taki karton,takie a takie farby,wymiesza z tym i tamtym a wyjdzie mu to i to!,forum sluzy do wymiany doswiadczen,czerpania z wiedzy innych chetnych sie nia podzielic,reszta to praktyka,chetnie bym widzial rozdzial np pod tytulem KOLORYSTYKA gdzie bylyby informacje o kolorach,sa wsrod nas plastycy,artysci.studenci,moze i nauczyciele z wiedza i warsztatem w innej dziedzinie przydatnym tez i tu! Kacik z poradami tez by sie przydal! a takze takie normalne dyskusje nad np.filmikiem z youTube typu-jak on to zrobil?
 

manieks 
Wys³any: 2012-02-27, 15:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
toorop napisa³/a:
moze i przypomina ale jesli sie nie myle (co jest calkiem mozliwe) airbrushlab umarlo


Lab wsta³ ju¿ z martwych :roll:
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

osiouek 
Wys³any: 2012-02-27, 15:45   
0
UP DOWN

Posty: 22
Sk±d: TRN/£DZ
manieks napisa³/a:
toorop napisa³/a:
moze i przypomina ale jesli sie nie myle (co jest calkiem mozliwe) airbrushlab umarlo


Lab wsta³ ju¿ z martwych :roll:



Hurraa! ;)
 

acidhouse_One
Wys³any: 2012-06-16, 06:24   
0
UP DOWN

Posty: 18
acidhouse brakuje ;P (nawet has³a nie pamiêta)
pozdro dla wszystkich dobrych Ch³opaków którzy odwalaj± harytatywê w tej krainie
P.S. co u Was ? bo ja przeby³em metamorfozê i sporo by opowiadaæ, w sumie to kazdy przez te pare lat sie zmieni³ :)
Pozdrawiam wszystkie nowe Osobowo¶ci które kochaj± to co robi± a robi± to dobrze :cool:
 

emil1906 
Wys³any: 2012-06-17, 21:11   
0
UP DOWN

Posty: 32
Powracasz do sztuki? ;P
 

acidhouse_One
Wys³any: 2012-06-18, 06:23   
0
UP DOWN

Posty: 18
Sztuka powraca do mnie bezwiednie samoczynnie ¿yciowo :)
 

teac27 
Wys³any: 2013-01-24, 08:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 155
Sk±d: podkarpacie
ja proponuje dac po jednym moderatorze do konkretnego dzia³u .. np : Homera do dzia³u z blacharstwem .. Gunguna i doktorka do dzia³u z lakiernictwem .. itd.. Bo Projekter nas juz nie odwiedza .. poniewa¿ nic tu sie nie dzieje .. zagladne po dwoch dniach na forum a tu 2 nowe posty ... z czego to wszystkie Yamahera który te¿ sie udziela .. tak wiec mo¿e co¶ w tym kierunku ..
_________________

 
 

Siekiera
Wys³any: 2013-01-24, 08:46   
+2
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Nie wiem czy w tym temacie jest odpowiednio ale co¶ mi siê wydaje ¿e moderatorzy którzy pilnuj± porz±dku nie wnios± nic nowego, a mo¿e siê mylê. Ten marazm na forum jest chyba odzorowaniem tego co siê dzieje w naszej bran¿y w realu. Wiadomo ¿e starzy lakiernicy rzadko chodz± po forach, to domena raczej m³odych a jak m³odzi maj± siê anga¿owaæ jak tu nie widaæ perspektyw. Mo¿e to efekt zimy i jak ¶niegi stopniej± a s³oneczko bêdzie lepiej ¶wieci³o to wróc± chêci :roll:
Wydaje mi siê ¿e ogl±daj±cych i czytaj±cych jest sporo ale brakuje odwagi do pisania.
 

hamir 
Wys³any: 2013-01-24, 14:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
Siekiera napisa³/a:
czytaj±cych jest sporo ale brakuje odwagi do pisania.
a jak my¶lisz czemu tak jest?
 

lordik 
Wys³any: 2013-01-24, 20:35   
0
UP DOWN
narazie amator :)


Pomóg³: 1 raz
Posty: 199
Sk±d: Zahajki Lubelskie
Przyda³ by siê jaki¶ Dzia³ "Imprezy Zloty Targi"
 
 

juny 
Wys³any: 2013-01-24, 20:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
A tak¿e szkolenia i ogloszenia pracy
_________________

 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-25, 00:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
przyda³o by sie wiele hehe :D

Ja ost szuka³em np Zabezpieczania podwozia ;)

Napisac kilka wersji tanich srednich i b drogich. do aut osobowych uzytkowych i terenowych :) kilka wariantów duzo fotek opisow szeczeoglych ile czasu jakie sprzety bajery itp :)

i dzia³ by trzeba zrobic POGROMCY MITOW :D !! bo na forum czytam ze mozna polac pod³oge woda zeby sie nie kurzy³o w ksiazce czytam ze zabrania sie bo za duzo wigloc :D i takich przypadków jest masa!!!
 

teac27 
Wys³any: 2013-01-25, 12:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 155
Sk±d: podkarpacie
oo z tymi pogromcami mitów to strza³ w dupcie ³adnej blondyneczki ! :D albo brunetki :D takie ahhhhhhhhh GOOD ASSSS... XD

A boja sie pytaæ bo jest zaraz odpowiedz : POSZUKAJ , ju¿ by³o .. !!
_________________

 
 

hamir 
Wys³any: 2013-01-25, 14:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
YAMAHER napisa³/a:
POGROMCY MITOW
dobry pomysl,ale znaj±c ¿ycie,zaraz znajd± sie sprzeczne informacje i po paru postach dojdzie do prywatnych przepychanek,drwin i kpin...
 

gugun 
Wys³any: 2013-01-25, 22:29   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
wszystkie pomysly ok. ale patrzac w przyszlosc kazdy do du.... czym wiecej dzia³ów i innych tym wiekszy burdel na forum...ja osobiscie lubie forum g³ównie za jego prostote i ³atwosc obslugi ^^ a kazdy problem idzie zawsze do jakiegos dzialu wrzucic...gdyby bylo z 15 dzia³ow i 30 poddzialow to byl by 1 wielki balagan i pustka...2 sprawa zwiekszona liczba moderatorow i osob odpowiedzialnych za forum...nie mam nic przeciwko,ale skoro ostatnio nie ma zadnego balaganu i malo sie dzieje to nie widze sensu zeby komus zawracac glowe bo moderatorow juz jest na forum wpip i jeszcze troche...fakt ze nieaktywnych ale zawsze...a co do pomyslow z nowymi tematami,podklejeniem czegos i sprzataniem to ja jestem otwarty na propozycje,byle by to mialo rece i nogi..
a na koniec dodam ze juz wybraliscie zlydzial i temat do tejrozmowy,a co dopiero jakby kilka innych jeszcze powstalo ^^
 
 

lordik 
Wys³any: 2013-01-28, 19:49   
0
UP DOWN
narazie amator :)


Pomóg³: 1 raz
Posty: 199
Sk±d: Zahajki Lubelskie
Podklej co¶ do tematu
"Systemy mieszalnikowe"
o jakich¶ zlotach i imprezach jakie¶ targi albo co¶ gdzie firmy prezentuj± swoje materia³y itp.
jakie¶ nowo¶ci szkolenia ciekawostki.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group