Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
juny 
Wys³any: 2012-07-13, 10:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
No ok sico to gówno ale dobre do nauki przecie¿ nikt nie kupi sate do nauki chyba nie? ;P
_________________

 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-13, 12:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
juny napisa³/a:
nikt nie kupi sate do nauki

Gdybym zaczyna³ drugi raz to .... te¿ bym od sico chêtnie zacz±³ przygodê z lakiernictwem.

Pewnie ¿e lepiej jest zacz±æ na profesjonalnym sprzêcie, ale czy to ma sens?

Praca na profesjonalnym sprzêcie bez wiedzy i do¶wiadczenia profesjonalisty?

PS.
BArdzo pozytywnie wygl±da ten zderzak z Twojej galerii na fotkach.
Jesli w realu jest choæby 70% fajno¶ci :D co na fotkach to .... w twoich rêkach sico daje radê.

Sico to taka droga ewolucji lakierniczej.

Czy sata to jedyna droga do perfekcji?
Gdzie brak warunków, brak umiejetno¶ci, brak sprzêtu, brak wszystkiego poza chêciami.

Nagle pojawi siê ¶wiat³y cz³owiek co dopiero z dupy wyszed³ i powie.... nie mêcz siê,,, oddaj do lakiernika.

Nieeee.
juny,
Niech nikt ci nie mówi co masz robiæ.
Dzi¶ jako¶æ natrysku sico jest dla ciebie powalaj±ca a za dwa lata powiesz... popatrz wnusiu ^^ ,,, jakie cuda kiedy¶ robi³em pistoletem za 20 euro.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

juny 
Wys³any: 2012-07-13, 15:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
No za dwa lata to chyba nie :D
Mo¿e pomy¶le nad jak±s iwata albo devilbis..zobaczymy.
A teraz szykuj± siê kolejne plastiki od scenika :D
Pozdrawiam
_________________

 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-13, 18:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:

Nieeee.
juny,
Niech nikt ci nie mówi co masz robiæ.
Dzi¶ jako¶æ natrysku sico jest dla ciebie powalaj±ca a za dwa lata powiesz... popatrz wnusiu ^^ ,,, jakie cuda kiedy¶ robi³em pistoletem za 20 euro.


Krzysiu ^^ ale Ty pier do lisz bzdury ^^ ^^ ^^ ... Có¿ Ty ju¿ tak masz. Zaczyna³e¶ od SICO more wali³e¶ tak±, ¿e siê sz³o zeb¼dziæ ze ¶miechu, towaru piêæ razy wiêcej ni¿ z ka¿dego innego markowego sprzêtu, Ciemno od farby, ¿e nic nie by³o widaæ, na elementach ciapy, chmury .... nawet wycieniowaæ nie umia³e¶ tym szajsem ... ma³o ci by³o to jeszcze ¿e¶ se dwa jakie¶ z³omy dokompletowa³ licz±c na to ¿e innymi tanichami bêdzie lepiej ^^ Pazury ciê bola³y od szlifowania bezbarwnego do polerowania ... a¿ ciê wreszcie ol¶ni³o i zakupi³e¶ sobie normalny markowy sprzêt, który nareszcie normalnie lakieruje ... A teraz ¿eby nie wyj¶æ na durnia piszesz, ¿e SICO jest OK to fajny pistolet dla amatora, na pocz±tek :sciana:

.... Zastanów siê czê¶ciej .... Co Ty tu piep rzysz ? Nie ma ¿adnego "na pocz±tek". Jak kto¶ chce jednorazowo to niech sobie kupi co chce, a Ty sied¼ cicho .... a jak chce malowaæ jako lakiernik ... To TY najpierw pomy¶l ... potem pisz posta. :x: .... albo nie my¶l :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2012-07-13, 18:20   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ja dzisiaj mia³em ta przyjemno¶æ sicem malowaæ bo akurat wpadlem do kolegi zeby mi cos pospawa³ a ze akurat malowa³ to ja mu psik³em a on mi w miedzy czasie pospawa³ i powiem tak : o ja cenzura...... :) my¶la³em ¿e nie podolam normalnie,jako¶ to tam wysz³o ale przy b³otniku i klapie od zafiry zrobi³em taka zadyme w 2 stanowiskowym garazu ze ja pier... a materia³u na 2ga warstwe posz³o mi ok 05-06l rozrobionego lakieru...
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-13, 18:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Nie ma ¿adnego "na pocz±tek".

Ja nie mam ¿adnej misji i mi to lotto co kto my¶li i co robi.

PROJEKTER napisa³/a:
Krzysiu ale Ty pier do lisz bzdury ... Có¿ Ty ju¿ tak masz.


Potrafiê pochwaliæ kolegê co w dobrej wierze wrzuci³ na forum swoj± pracê i opis.
Dlaczego mam byæ NIEUCZCIWY dla kolegi ?????
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-13, 18:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Cytat:

ja dzisiaj mia³em ta przyjemno¶æ sicem malowaæ

Ok, ja tam nie promujê jako¶ci sico, bo nie o to mi chodzi.

Przypomnê tylko opiniê £ysego... w kpl z sat± powinna byæ kabina, bo zapylenie i zu¿ycie materia³u wzros³o porównuj±c do s³abego pistoletu ze s³ab± atomizacj±.

Czy wiele siê pomyli³?
Ka¿dy niech sobie sam odpowie.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

juny 
Wys³any: 2012-07-13, 18:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Spokojnie nie k³uciæ siê tu ka¿dy wie co lackdoctor mia³ na my¶li.
Gugun a czym normalnie malujesz??
_________________

 

gugun 
Wys³any: 2012-07-13, 19:12   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
juny napisa³/a:
Gugun a czym normalnie malujesz??
sata 3k lakier sata 4k baza i teraz planuje sate 1k do podk³adu zeby bylo latwiej :)
Lackdoctor napisa³/a:
bo zapylenie i zu¿ycie materia³u wzros³o porównuj±c do s³abego pistoletu ze s³ab± atomizacj±.

Lackdoctor napisa³/a:
Czy wiele siê pomyli³?
chyba tak bo w sacie materia³ trafia na element a w tanich... no ja ju¿ troche zapomnia³em jak to jest ale dzisiaj by³em w szoku...niby nic nie lecia³o z tego sica a lakieru w uj mi posz³o a zadyma....ale nie mówie ze nie idzie bo jakos mi siê uda³o dzisiaj to ogarn±æ-ten b³otnik i klape ale trwa³o to wieki a zadyma ¿e nie pytaj... ³ysy porównywa³ dv z sat±,2 firmowe pistolety gdzie jeden kurzy mniej drugi bardziej,sica do saty nie mo¿na porównaæ...
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-07-13, 19:16   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ale wracaj±c do tematu to z tañszych amatorskich ale dobrych gunów oraz wielorazowych ponoæ air gunsa jako¶ maluje,walkom slim jakos maluje bo mam go do dzi¶, z ciut dro¿szych victoria czy jako¶ tak?? te¿ ponoæ ¶rednia pó³ka... tak wiêc jesli nie masz na tyle ¿eby kupiæ cos na lata i nie jest ci to nawet potrzebne to ude¿ w co¶ ze ¶redniej pó³ki w granicach 400-700z³ i to nie do koñca jest wyrzucenie kasy w b³oto,w przypadku sico chyba raczej tak...
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-14, 11:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
Cytat:

ja dzisiaj mia³em ta przyjemno¶æ sicem malowaæ

Ok, ja tam nie promujê jako¶ci sico, bo nie o to mi chodzi.

Przypomnê tylko opiniê £ysego... w kpl z sat± powinna byæ kabina, bo zapylenie i zu¿ycie materia³u wzros³o porównuj±c do s³abego pistoletu ze s³ab± atomizacj±.

Czy wiele siê pomyli³?
Ka¿dy niech sobie sam odpowie.


£ysy da³ siê poznaæ na obu portalach jako konfabulant, k³amca, malarz amator i do tego awanturnik szukaj±cy wszêdzie afer. Wiele spraw jakie porusza³ sz³o w kierunku jakiego¶ gównianego wniosku. @£ysy73, @st67, @senior .... to ¿aden autorytet ... choæ ku sprawiedliwo¶ci trzeba przyznaæ ¿e nie by³ g³upi umia³ czytaæ i wyci±gaæ wnioski i dlatego w pisanych postach z roku na rok widaæ by³o coraz wiêksze do¶wiadczenie zawodowe.

Czy mia³ racjê z t± SATA i KABIN¡ ? ... Ty Krzysiu nie masz kabiny, ale masz SATA ;) .

Poza tym .... nie ma grawitacyjnych pistoletów pneumatycznych, które wyka¿± siê wiêksz± skuteczno¶ci± aplikacji w realu jak 50 % . Te wska¼niki producentów w katalogach dotycz± ¶ci¶le okre¶lonych warunków testu. W realu przy malowaniu SAT¡ 4000 czy 3000 kantu pokrywy silnika na stojaku, skuteczno¶æ wynosiæ mo¿e z 5 % ... drugi kant i znów 95 % materia³u jest w powietrzu. Potem p³aszczyzna, a tu ju¿ OK 70 % na elemencie reszta w powietrzu ... ale jak zaczniesz krêciæ nadgarstkiem to przy koñcach po³owa produktu pójdzie w powietrze. Finalnie i tak oceniæ mo¿na tylko efekt koñcowy i do czego chcesz porównaæ dany pistolet, czy nawet system redukcji ci¶nienia ( LVLP, RP, HP, HVLP itp. )

Zwrócicie uwagê, ¿e tego parametru ( skuteczno¶ci ) nie da siê tak po prostu oceniæ w warunkach warsztatu lakierniczego. Mo¿na tylko mieæ "wra¿enie", albo porównanie do innego pistoletu w tych samych warunkach. W jednym przypadku ogromna szeroko¶æ strumienia to zaleta ( maska, dach ) w innym przypadku nawet tej samej naprawy, to ju¿ wada ( zderzak drzwi od wewn±trz ) Nie wiemy co kole¿ka @£ysy73 cenzura³ w swoim warsztacie, ¿e napisa³ co napisa³. Jakim materia³em malowa³ ... jaki element i w jakim gara¿u ( mo¿e maciupcim ? ) stwierdzaj±c, ¿e SATA mu pyli. Wiemy jednak, ¿e wielu posiadaczy SATA 4000 i to wersji RP jako¶ nie potwierdza tej opinii choæ nie maj± maj± kabin ;) Nie zapominajmy tak¿e ¿e to jego stwierdzenie pojawi³o siê zaraz po powrocie kolegi Andrzeja od Jacklacka i testach SATA 4000 RP w warunkach normalnego warsztatu gdzie wysz³o na to ¿e to doskona³y pistolet ... i o w porównaniu z kilkoma innymi jakie Jacklack mia³ u siebie. Gdy Andrzej jecha³ do domu 400 km to wymy¶li³ teorie, ¿e SATA nie nadaje siê go gara¿u. ¯aden pistolet siê nie nadaje. Gara¿ to miejsce do parkowania samochodów

Co do samego SICO. Krzysiek Ja ciê nie ganiê za to ze chcesz pomagaæ, czy ¿e chwalisz robotê amatora. OK :spoko: .... Jednak TY czasami bez namys³u rozpêdzasz siê w przytakiwaniu w wielu sprawach, a jednak sam napisa³e¶ :

Lackdoctor napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
Nie ma ¿adnego "na pocz±tek".

Ja nie mam ¿adnej misji i mi to lotto co kto my¶li i co robi.


Pope³niasz wiêc b³±d. B³±d gdy siê odzywasz w takim temacie i zaczynasz udzielasz rad czy wskazówek. Wtedy to dzia³anie na niekorzy¶æ pytaj±cego. Niby masz to gdzie¶ ... a jednak mu doradzasz ? :sciana: . To raczej krzywdz±ce go podej¶cie a nie zaleta. Nie anga¿ujesz siê tylko go w zasadzie zlewasz ... a ¿e pocz±tkuj±cemu malarzowi to pasuje do jego wizji taniochy ³atwizny i gówna to ¶wietnie siê dogadujecie. Ty ci±gle siê nad kim¶ litujesz i szukasz oparcia w cenniku sprzêtu. Nie znasz tego kto pyta, nie wiesz kim jest ? To nie twoja sprawa staæ go czy nie staæ na co¶ co dzia³a ? Napisz co jest sprawdzone dobre skuteczne i bezawaryjne ... bez dodawania usprawiedliwienia NA POCZ¡TEK JEST OK, albo ZA TAKIE PIENI¡DZE MO¯E BYÆ. Ka¿dy ma inn± ocenê poziomu "takie pieni±dze" i momentu w którym jest "pocz±tek". Olej to i trzymaj siê w radach tego co sprawdzone i pewne, bez warunkowania tego jakim¶ usprawiedliwieniem.

Skoro kreujesz siê na specjalistê, to w takich przypadkach musisz siê trzymaæ rozwi±zañ których skuteczno¶æ techniczna jest bezdyskusyjna, a opinie o nim przynajmniej zrównowa¿one. Nie ma na forach ¿adnych pochwa³, dla SICO które nie odwo³ywa³yby siê do jego niskiej ceny. Krytyki i opisu wad jest tu i tam co nie miara.

Nie potrafiê zrozumieæ dlaczego TY tak czêsto stajesz w obronie syfu ( i nie dotyczy to tylko SICO ) :nie:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

W tym temacie o pistolecie za stówê, przyznam szczerze jeszcze jedno. Na obu forach jest milion postów o pistoletach. Jednak przegl±daj±c je z pó³ roku temu nie znalaz³em ¿adnej rzetelnej analizy porównawczej parametrów SICO i SATA .... Gdy na chwilê odrzucimy uprzedzenia i sympatie, oraz powszechnie znane fakty i spojrzymy na sprawê na surowo ... bez ceny i marki tylko tak porównawczo dwa pistolety ich wady i zalety ? To nigdzie nie ma opisu i analizy ich pracy pod k±tem porównawczym. O SATA jest du¿o wiêcej ... o samym SICO w zasadzie tylko krytyka i opis jego awarii.

Mo¿e faktycznie zamiast opieraæ siê o znane powszechnie fakty i opinie warto by by³o kiedy¶ za³o¿yæ temat Tanie vs Drogie pistolety lakiernicze ( Ocena funkcjonowania markowych i chiñskich aparatów natryskowych ) . Mo¿e sama krytyka nie wystarcza co niektórym pocz±tkuj±cym ¿eby unikn±æ pokusy zakupu taniego pistoletu. Mo¿e czas by³oby rzetelnie wykazaæ dlaczego SICO .... ale te¿ - FOBO, AURITIA, DRAGON, JONNESWAY, LEADER, PREDATOR, PROFI, SPEEDWAY, czy YATO nie nadaj± siê do refinishu. Z pewno¶ci± te pistolety robi± to co takie narzêdzie robiæ powinno ... rozpylaj± lakier. Dlaczego wiêc s± gówniane i nie nadaj± siê do lakierowania ? Co jest tego przyczyn± ?

Jak kto¶ czuje siê na si³ach zrobiæ tak± analizê bez uprzedzeñ i nastawieñ ... taki rzetelny opis techniczny, jest TAK i TAK, to chêtnie siê pod to pod³±cze. Zrobi³ bym sam, ale nie mam ju¿ ¿adnego SICO. tzn mam ale s± skatowane ordynarnie bo po to zosta³y kupione.

Zachêcam do tego kogo¶ elokwentnego. Przyda³yby siê te¿ jakie¶ fajne zdjêcia. Po za tym te¿ opis kilku zalet ze szczytu tej refinish'owej drabiny jako¶ci aplikacji IWATA i DeVILBISS, a nie tylko SATA. Fajnie by³oby te¿ pamiêtaæ, ¿e s± tañsze pistolety ni¿ te markowe du¿o celniej dostosowane do pracy w tej bran¿y.

Na pocz±tek tak opinia ode mnie .... SICO to absolutny szajs gówno i tandeta .... ale tylko do lakierowania dekoracyjnego i to lakierowania samochodów osobowych. W wielu innych przypadkach zwi±zanych z konieczno¶ci± rozpylania lakierów, wady tego z³omu nie s± ju¿ tak dyskwalifikuj±ce go jako narzêdzia do prostego malowania ;) . Niby Oczywista oczywisto¶æ, ale taki podzia³ .... lakiernictwa i oceny SICO pod konkretnym wzglêdem daje ju¿ lepsze spojrzenie dlaczego SICO jest tu uciele¶nieniem wad pistoletów lakierniczych w tej konkretnej ga³êzi lakiernictwa. Dlaczego jest tak krytykowany i dlaczego akurat do malowania samochodów siê zupe³nie nie nadaje ... chyba ¿e kto¶ siê uprze jak osio³ zrobiæ to wbrew wszelkim zasadom zdrowego rozs±dku. Wtedy FOBO, czy YATO te¿ bêd± ¶wietny na tzw. "pocz±tek" ^^

Podchodz±c do sprawy logicznie SICO nie nadaje siê do lakierowania samochodów w takim samym stopniu jak IWATA WS400 HD nie nadaje siê lakierowania mebli ogrodowych, czy silosów na paszê. ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-14, 13:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Nie potrafiê zrozumieæ dlaczego TY tak czêsto stajesz w obronie syfu ( i nie dotyczy to tylko SICO )


Ja te¿ nie potrafiê tego zrozumieæ :help:

Mo¿e dlatego ¿e @Juny pochwali³ siê robot± zderzaka i nikt go za robote nie zgani³ ,, tylko za sico.

Wiesz dobrze ¿e sico to nic dobrego, ale maluchem na wczasy do Bu³garii je¼dzi³em.

Tragedia, ale ludzie je¼dzili i sobie chwalili ¿e ,,, awarii mieli niewiele, ma³y remoncik na drodze to akurat fajny przerywnik.

Na tej zasadzie dzia³a sico i inne gówniane pistolety i narzêdzia.

Sico i moje lakierowanie.. hmmm.
Udane, patrz±c z tamtej perspektywy.
Auto lakierowa³em aby 4 godziny :sciana: i by³em wtedy WIELKI :rotfl:
Dzi¶ co?
Wchodzie 5 min i wychodzê.
D³u¿ej mi schodzi czyszczenie pistoletów po lakierowaniu.
Zero rado¶ci z obcowania wielogodzinnego z pistoletem. ;P


Tak to widzê, do sico nie wrócê nigdy, bo czasu nie mam na zabawê.

Je¶li przypadkiem walec drogowy zboczy i zmieli mi mój sprzêt to... kupiê taki sam, pewnie siê zad³u¿ê, ale po pierwszym lakierowaniu efekt bêdzie taki jak zawsze.
No chyba ¿e kto¶ mi caddiego przytarga to sam zaorzê plac, fosê postawiê, wype³niê nitrem i podpalê.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-14, 13:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Mo¿e sama krytyka nie wystarcza co niektórym pocz±tkuj±cym ¿eby unikn±æ pokusy zakupu taniego pistoletu.


Ok, ale zauwa¿ ¿e wielu jest pocz±tkuj±cych co maj± lat na¶cie itd...
W sumie powinienem siedzieæ cicho i gnoic ka¿dy przejaw chêci lakierniczych.
Ale co mi to da?
Pomo¿e?
Nie, raczej trzeba wy³±czyæ wiedzê, czyli oba fora off.
Nie bêdzie informacji, nie bedzie pomocy.
Ja jeden nie zaszkodze bran¿y lakierniczej,,, dwa wypasione fora ju¿ zaszkodzi³y i to bardzo , sam wiesz jak bardzo.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-14, 21:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
Nie, raczej trzeba wy³±czyæ wiedzê, czyli oba fora off.
Nie bêdzie informacji, nie bedzie pomocy.
Ja jeden nie zaszkodze bran¿y lakierniczej,,, dwa wypasione fora ju¿ zaszkodzi³y i to bardzo , sam wiesz jak bardzo.


Fakt ... masz niew±tpliwie racjê. Jednocze¶nie jednak mam nieodparte wra¿enie po tych kilku latach pisania postów, ¿e te fora du¿o pomog³y. To wy³±cznie nasza wina i nasz sukces. Tych wiod±cych Usherów tych którzy mieli lub maj± nadal co¶ konkretnego do przekazania. To ¿e robi±c dobrze pozwolili¶my na tak powszechny i swobodny dostêp do g³êbokich pok³adów wiedzy i lakiernictwie samochodowym trudno uznaæ za jaki¶ strategiczny b³±d. Pewnie wielu i tak by do niej dotar³o. Wiêkszo¶æ jednak by³a by nadal w Czarnej D ... Faktycznie wielu by nawet nie spróbowa³o. Teraz pojawia siê wiêc prosty dylemat. TAK trzymaæ jak dot±d i pomagaæ fachowcom w rozwoju i cierpieæ na tym, ¿e do tej wiedzy dostêp ma ka¿dy ... Czy jednak siê zamkn±æ i nie dzieliæ tym co siê wie ? ... Ja widzê w postach to o czym teraz piszesz @Lackdoktor. :tak: Dlatego staram siê pomagaæ, ale tylko od pewnego poziomu zaawansowania technicznego, technologicznego i prezentowanego standardu. Raczej nie pomagam amatorom w wyborze pistoletu za 100 z³, nie doradzam im jak wentylowaæ gara¿ wentylatorem za 75 z³ z allegro .... szczerze mówi±c nie bardzo mam sobie cokolwiek do zarzucenia. Nie przyczyni³em siê swoimi postami do tego ¿e ka¿dy kto je przeczyta³, uzna³ nagle ¿e lakiernictwo to prosty, ³atwy zawód, ¿e to super sprawa tylko trzeba zainwestowaæ z 1000 z³ w sprzêt i ju¿ ... mo¿na w kilka lat w gara¿u pod domem dorobiæ siê nowej willi, samochodu i wielkiej firmy.

Jakby na to nie patrzeæ to z za³o¿enie by³y dwa fora dla lakierników samochodowych. TO wprawdzie mia³o bardziej amatorski charakter. Nie ma jednak z³otego ¶rodka. Pamiêtaj Krzysiu, ¿e mnie, to ¿e w ka¿dym gara¿yku kto¶ bêdzie lakierowa³ za 50 z³ element nie niszczy biznesu, ani pozycji zawodowej i nie blokuje rozwoju zawodowego. Wy jednak z roku, na rok czujecie sami ¿e przybywa nor, ale sami nie mo¿ecie przej¶æ do wy¿szej ligi :nie:

Amator + SICO za 100 z³ ... i co teraz ? Co z tym zrobicie Panowie lakiernicy ^^ .... :spoko: Pomo¿ecie kolegom skopaæ siê po du pie ... Czy mo¿e jednak spokojnie zgodnie z prawd± wyja¶nicie im ¿e jest pewien próg wej¶cia w lakiernictwo samochodowe i jego warto¶æ to ... odpowiedni pistolet, wydajna sprê¿arka, wentylacja ogrzewanie, i odpowiednia technologia, maska kombinezon, polerka, szlifierka i promiennik. Dopiero Tu zaczyna siê nauka :spoko: ... a nie od zakupu taniego sico i sprê¿arki fobo, otwarcia drzwi w gara¿u przy malowaniu, oklejania gazetami i zakupy tanich materia³ów no name :sciana: . To syf nie lakiernictwo. to gówno nie nauka czy amatorskie lakierowania ... a jak koledzy siê upieraj± ... to ich pogoñcie na inny portal :cool:

Jak lakiernictwo samochodowe bêdzie coraz bardziej kojarzone z prostot± i ³atwizn± i stanie siê to powszechne ... to ju¿ nikt, nie bêdzie was s³ucha³ na temat technologi i tego jakie pu³apki kryj± siê w tym, ¿e dzi¶ wprawdzie amatorska robota wygl±da akceptowalnie, ale za miesi±c to odpadnie i zardzewieje, Nikt was nie bêdzie s³ucha³ w zakresie zgodno¶ci koloru czy uk³adu ziarna .... cena .... CENA CZYNI CUDA. Chwal±c gówniane rozwi±zania gówniane materia³y gówniane warunki, gówniane pistolety i szlifierki .... strzelacie sobie gola .... Sami sobie podrywacie autorytet i zawodowy szacunek.

10 lat temu lakiernik zarabia³ krocie. 10 lat temu zarabia³ 4 -5 ty¶ miesiêcznie. Dzi¶ 2 ty¶. Kiedy¶ znalezienie i zatrudnienie lakiernika to by³ wyczyn ... dzi¶ ³atwizna. Ka¿dy lakieruje ... ¿e g³ówniano to inna sprawa. ^^ Wa¿ne jest to, ¿e ma siebie za lakiernika samochodowego. Umalowa³ kilka wózków w stodole ... poczyta³ forum jest specjalist± i nikt mu nie bêdzie mówi³, ¿e nie jest. Teraz czas zawojowaæ ¶wiat ... a ¿e ¶wiat to ma³a gmina w której mieszka i pracuje ju¿ kilku innych lakierników ... có¿ ... pomagajcie, wspierajcie doradzajcie, zachêcajcie, t³umaczcie i prostujcie ich b³êdy ^^ .

Zastanów siê Krzysiu .... do tego zachêcaj± twoje posty i opinie :tak: To Ty jeste¶ na obu forach g³ównym motorem ci±g³ego t³umaczenia m³odzie¿y jak to zajebi¶cie umalowali to czy sro, gównianym pistoletem na dworze odganiaj±c owady. Z Foto robionym komórk± guzik widaæ, guzik wiadomo o tym jak to zosta³o zrobione. TY te¿ guzik wiesz ... ale chwalisz i zachêcasz ich .... Tu pytanie ... Do Czego ? 90 % z nich to nie amatorzy tylko ludzie dorabiaj±cy sobie lakierowaniem. Amatorzy maj± TU ju¿ do¶æ informacji w ka¿dym aspekcie technologicznym.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Dumel19
Wys³any: 2012-07-14, 22:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
nie wiem czy niestety ale zgadzam sie z Projekterem, bo jeszcze zaledwie dwa lata temu nie wiedzia³em co to jest lakiernictwo, teraz maj±c wiedzê nie tylko z forum potrafiê co¶ dorobiæ od czasu do czasu. doradzanie moim zdaniem nie jest z³e, ale zwykle wiedza kosztuje, a wiedza na tym forum jak dla mnie jest ogromna...
 
 

cichy90
Wys³any: 2012-07-16, 20:51   
0
UP DOWN

Posty: 1
Ktos moze malowal takim pistoletem?? http://allegro.pl/pistole...2449245694.html
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-07-16, 22:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego cichy90 ,jedna ma³a uwaga ;) temat brzmi: "Pistolet do 100z³" :tak: a Ty nam podsy³asz linka do pistoleciku za "prawie" 400z³ ;)
Ale ma chocia¿ do¶æ ciekaw± nazwê i opis: Sata Copi czyli "idealna kopia" pistoletu Sata jet 1000 ^^ Pozdrawiam! :spoko:
 

juny 
Wys³any: 2012-07-17, 19:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Chyba ma tylko fajna nazwe i z wygladu jest ca³kiem ca³kiem :D
_________________

 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-18, 11:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
cichy90 napisa³/a:
Ktos moze malowal takim pistoletem?? http://allegro.pl/pistole...2449245694.html

To unikat. Jak masz okazjê kupuj bez namys³u. SATA w limitowanej wersji My Py kreska Ry Py Zajebista bo ma niebieskie pokrêt³a. Do tego ... cytuje z opisu "mardzo sztywny zbiornik" co kolwiek to znaczy ^^ Mardzo - to chyba jaki¶ rodzaj tworzywa ? ... no i jest wersji Profesjonal wiêc nie "w kij dmucha³" :x:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-07-18, 12:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
PROJEKTER napisa³/a:
Ktos moze malowal takim pistoletem?? http://allegro.pl/pistole...2449245694.html

ma równie¿ inne zalety:

cyt:drobne rozpylenie o wysokiej jako¶ci powierzchni lakierowanych
czyli mo¿na zrozumieæ,¿e ma wysokiej jako¶ci drobne rozpylenie powierzchni ,któr± chce siê polakierowaæ?
cyt:solidne i nie wymagaj±ce czêstych konserwacji
nie trzeba czy¶ciæ po ka¿dym lakierowaniu ^^
cyt:du¿e oszczêdno¶ci materia³ów dziêki nowoczesnemu systemowi dysz. ^^ ^^
cyt:Specjalnie opracowane wyloty powietrza na krañcach dysz powietrznych, zapobiegaj± odk³adaniu siê materia³u spowodowanemu tworzeniem siê mg³y lakierniczej.

Nie ma to tamto trzeba zamawiaæ a nie przep³acaæ za niemieckie Saty ;)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-18, 12:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Jak masz okazjê kupuj bez namys³u.


I mo¿na zwróciæ jak nie bedziesz zadowolony z.... ?????
Cyt.
Je¶li bedziesz niezadowolony z otrzymanego produktu a nie bêdzie on u¿ywany, oddamy pieni±dze.

To s± ¶mieci a nie pistolety.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-18, 15:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
Je¶li bedziesz niezadowolony z otrzymanego produktu a nie bêdzie on u¿ywany, oddamy pieni±dze.


a tego nie doczyta³em ^^ To ¶wietne jest. Jednym zdaniem .... Jak ci nie pasuje do wystroju wnêtrza w gara¿u zawsze mo¿esz oddaæ. ^^

Ja mam gdzie¶ breloczki SATA 4000 muszê je wystawiæ na allego jako pe³nowarto¶ciowe pistolety po 1200 z³ / szt z opisem jak piêknie lakieruj± ^^ z dopiskiem. Gwarantuje oryginalno¶æ produktu. Jak siê oka¿e ¿e to podróba, a nie produkt od SATA - zwrot pieniêdzy + premia ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

scarab
Wys³any: 2012-07-19, 07:41   
0
UP DOWN

Posty: 34
Zabiorê g³os bo widzê ¿e nie mo¿ecie siê nadziwiæ, ¿e ludzie szukaj± pistoletów za 100z³, kompresorów za 500 zamiast kupiæ porz±dny sprzêt b±d¼ oddaæ auto lakiernikowi. Opowiem na moim przyk³adzie, aczkolwiek wydaje mi siê ¿e nie jestem przypadkiem odosobnionym. Otó¿ za m³odu mia³em nieco do czynienia z pó³profesjonalnym lakierowaniem wiêc wiem jak znale¼æ wady lakiernicze, jak powinien wygl±daæ dobrze po³o¿ony lakier, jak powinien byæ wycieniowany itd.
Swego czasu po ma³ej obcierce potrzebowa³em w swoim aucie pomalowaæ b³otnik, drzwi oraz nowy próg, wiêc jak to zwykle bywa zrobi³em rekonesans w mie¶cie na temat lakierników. Jest ich wielu, na podstawie opinii ludzi wybra³em oczywi¶cie najlepszego, kryterium by³a jako¶æ, nie cena. Specjalnie wraca³em kilka dni wcze¶niej z urlopu ¿eby odstawiæ mu auto w terminie który wyznaczy³, aby móg³ zabraæ siê za nie "od zaraz". Skoñczy³o siê na tym, ¿e auto zanim siê za nie zabra³ sta³o na placu miesi±c, dziêki czemu oczywi¶cie odebra³em tak zapylone, ¿e nadawa³o siê jedynie w ca³o¶ci pod polerkê. Nie to jednak by³o najwiêkszym problemem. Problemem by³o to, ¿e z daleka nie pozna³em swojego auta na placu poniewa¿ by³o polakierowane w ca³kowicie innym kolorze! Po godzinnej k³ótni, gdzie ju¿ mnie nawet ponios³y nerwy bo nie lubiê jak kto¶ ze mnie robi idiotê lakiernik zgodzi³ siê wreszcie jechaæ do mieszalni, gdzie pracownik ord razu przyzna³, ¿e pope³ni³ zdecydowany b³±d. Wtedy dopiero lakiernik zgodzi³ siê, ¿e jest ¼le i pomaluje jeszcze raz. Dlaczego nie zrobi³ próby lakieru zanim pomalowa³ elementy? Inna sprawa ¿e go³ym okiem by³o widaæ ró¿nicê, to nie by³ inny odcieñ tylko inny kolor! Dodatkowo z progu, który wstawia³ i "dobrze zabezpieczy³" lakier zacz±³ odpadaæ po pó³ roku (chyba w ogóle go nie zapodk³adowa³), w ¶rodku jak siê okaza³o próg jest suchutki, 0 konserwacji, a mia³ zrobiæ o czym zapewnia³.
Najlepszy, polecany lakiernik w 100-tysiêcznym mie¶cie...

To mo¿e teraz nieco o "mechanikach"
Pierwszy (oczywi¶cie z polecenia), pomijaj±c ¿e spartoli³ banaln± robotê, któr± i tak musia³em po nim zrobiæ sam, pozagina³ mi progi tak, ¿e do dzi¶ nie mam pod co pod³o¿yæ lewarka (oczywi¶cie wszystkiemu zaprzeczy³ jak mu zwróci³em uwagê). Ponadto dodatkowo próbowa³ mnie naci±gn±æ na wymianê sprawnych elementów.

Inny stwierdzi³, ¿e mam do wymiany pewien element zawieszenia (ju¿ nie pamiêtam o co chodzi³o), tymczasem jego kolega krzykn±³ z drugiego koñca warsztatu "co ty ^&%^&, przecie¿ tego nie ma w ogóle w tym aucie) - bez komentarza.

Swego czasu wpad³em w dziurê w drodze i chcia³em dokonaæ przegl±du zawieszenia, pojecha³em wiêc do trzech warsztatów z pro¶b± o diagnozê, gdzie czterech mechaników (w jednym by³em dwa razy) postawi³o cztery RÓ¯NE. Tymczasem tak naprawdê wyla³ siê tylko amortyzator co by³o widaæ go³ym okiem, poza tym z ¿adnym innym elementem nic siê nie sta³o.

Kolejny przyk³ad - chcê zast±piæ zatkany katalizator t³umikiem przelotowym (wyczyta³em w necie ¿e to najlepsza opcja). Pierwszy t³umikarz w ogóle nie wiedzia³ co to t³umik przelotowy, zarzeka³ siê ¿e to to samo co strumienica - bez komentarza. Drugi stwierdzi³, ¿e lepiej wspawaæ strumienicê bo t³umik bêdzie g³o¶niejszy - dziwne bo wszyscy pisz± ¿e jest dok³adnie odwrotnie. Mo¿e to zrobiæ za 300z³ - super cena, niemal równa cenie nowego kompletnego wydechu.

Kolejny przyk³ad - polecony blacharz, mia³ zrobiæ ma³± wstawkê, o robocie póki co siê nie wypowiadam - oka¿e siê po czasie, sêk w tym, ¿e samochodowi, który odstawi³em mu na dwa dni przyby³o w tym czasie na liczniku 100km.

Mam podawaæ dalsze przyk³ady? My¶lê ¿e wystarczy bo wyjdzie mi post na ca³± stronê.
Dobrego, rzetelnego fachowca w moim otoczeniu nie znam, nigdy nie mia³em z takim do czynienia, dlatego nauczony do¶wiadczeniem staram siê robiæ sam co tylko siê da. Nie twierdzê oczywi¶cie, ¿e Wy tacy jeste¶cie bo z tego co czytam ludzie z tego forum maj± pojêcie o tym co robi± i robi± to najlepiej jak siê da. Problem w tym, ¿e jak widaæ jeste¶cie wyj±tkami od regu³y. A ja, czy inny ¶wiadomy cz³owiek, który widzi z jakimi "fachowcami" w okolicy ma do czynienia nie pojedzie 100km zrobiæ zaprawkê za 200z³. Dlatego niestety szukam pistoletu za 100z³ i taniego kompresora. Nie wiem jak wyjdzie, ale przynajmniej bêdê wiedzia³ co jest pod spodem, bêdê móg³ liczyæ ¿e za miesi±c nie wyskoczy rost oraz nie dam zarobiæ ¿adnego partaczowi-oszustowi i przy okazji bêdê mia³ zdrowsze nerwy nie daj±c nikomu okazji do próby zrobienia ze mnie idioty.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-07-19, 08:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Z lakiernikami nie mia³em do¶wiadczenia, ale z mechanikami ju¿ tak. Za ka¿dym razem co¶ spi#rd)l@ :( Te¿ móg³bym o tym sporo napisaæ.
Co do pistoletów. Ok, jak najbardziej rozumiem co masz na my¶li oraz czemu chcesz kupiæ tani zestaw. Tyle ¿e kupno pistoletu w cenie do 100z³, to jakby od razu "kupiæ pora¿kê". Choæ tak jak kto¶ napisa³, pistolet za 230z³ (Tiger XRP) te¿ jest ok.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-19, 12:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
@scrab ... to wszystko racja i prawda co piszesz, ale sam siê chwilê zastanów dlaczego tak jest ? Za³ó¿my ¿e nie jest to sprawa ¿e wszyscy s± oszustami tylko bardziej sprawa rzetelno¶ci zawodowej wiedzy i do¶wiadczenia. Czyli normalnego podej¶cia do tego jak siê wykonuje us³ugi. ludziom z twoich przyk³adów zabrak³o wiedzy zawodowej i szacunku do tego co robi±, a nie jaki¶ chêci. Rozwijaj±c to kawa³ek dalej mo¿na by by³o stwierdziæ ¿e nie trafi³e¶ po prostu do fachowców. Przeczytaj to forum ;) ... sami fachowcy. Gdzie s± wiêc te paproki o których piszesz ? Ja my¶lê ¿e tak jak PRAWDA ... gdzie¶ po ¶rodku. W tym przypadku paprok jest miêdzy amatorem, a specjalist± w renomowanym warsztacie.

Zastanów siê teraz ... je¿eli normalna ¶cie¿ka rozwoju zawodowego w tej bran¿y polega na tym ¿e kto¶ zaczyna od sprzêtu za 100 z³, a w miarê rozwoju widzi ju¿ jego wady i kupuje profii narzêdzie za 2 ty¶, to jakie s± szanse na to ¿e to paprok ? ... 50 /50, a nie 90/10 jak kto¶ nadal ma gó wniany sprzêt i warunki. Id±c dalej ... zmienia siê wyposa¿enie kupuje kabinê remontuje, lub buduje nowy obiekt. Wzrost do¶wiadczenia zawodowego idzie w parze z profesjonalnym wyposa¿eniem i standardem obiektu. Oczywi¶cie zdarzaj± siê sytuacje, ¿e kto¶ zostaje ju¿ szefem, a ma durnych pracowników. Tak jest czasami nawet w ASO. Tylko ¿e to nie jest z³o systemowe tylko wypadkowa zbiegu okoliczno¶ci. Z³o têpione zasadami, procedurami szkoleniami i standardami technologicznymi. Tu ju¿ proporcje mo¿liwej wpadki to 10/90. Czasami siê zdarzy ... a nie .... Czasami siê uda normalnie naprawiæ samochód.

Teraz wróæ do pocz±tku. Nie masz do¶wiadczenia zawodowego w lakierowaniu nie masz wystarczaj±cej wiedzy na temat produktów. Kupujesz tani wadliwy i k³opotliwy sprzêt który z za³o¿enia utrudnia prawid³ow± realizacjê zadania ... s³aba sprê¿arka rozpylacz SICO czy inny tani badziew. Jak to siê skoñczy ? Wpadk± i poprawkami, albo nieprawdopodobnym syfem.

Teraz postaw siê w mojej pozycji osoby, która próbuje pomóc, a nie zaszkodziæ. Wiem ¿e to co chcesz kupiæ jest do du py. Wiem ¿e nie skoñczy siê na jednym lakierowaniu skoro ju¿ kupujesz sprzêt i masz to gdzie robiæ . Wiem ¿e ka¿de twoje dzia³anie wywo³a zaraz na forum seriê ci±gle zadawanych tych samych pytaæ wynikaj±cych z wad sprzêtu ... Co mam napisaæ w takim temacie ? KUP NA POCZ¡TEK ... WYWAL KASÊ I TAK TO GUZIK DA .... S± tu tacy Usherzy którzy uwa¿aj±, ¿e ta po¶rednia droga i te straty wynikaj±ce z wywalania kasy w b³oto na poszczególnych etapach nauki lakierowania to nieodzowne koszty samodzielnego szkolenia. Oni tak zaczynali. Jednak to ¿e oni tak zaczynali nie oznacza, ¿e to jest sensowne m±dre i ¿e to jedyna droga. Najpierw my¶limy, a potem dzia³amy. Inaczej krêcisz siê za swoim ogonem ... nawet przez ca³e ¿ycie.

Nie musisz kupowaæ profi sprzêtu jak nie chcesz ¿yæ z lakiernictwa. Jest jednak minimalny próg wej¶cia do tej dziedziny lakiernictwa. Tak jak nie maluje siê samochodów tanimi farbami do ¶cian tak te¿ nie robi siê tego tanim rozpylaczem do innych zadañ. Nie u¿ywa siê do tego sprê¿arki do malowania modeli, czy takiej z gniazdem zapalniczki do pompowania kó³. Nie da siê u¿yæ laptopa do grania w grê wymagaj±c± ¶wietnej karty graficznej, czy wydajnego procesora. Pewne sprawy s± dla jednych oczywist± oczywisto¶ci± a dla innych czarn± magi±.

Ja siê znam na tym ... na lakierowaniu samochodów i dlatego pisze na forum w takim temacie TO i TO siê nadaje tak jak i TO i TAMTO nadal siê nie nadaje. Bo tanie generalnie siê nie daje choæ cena nie jest tu wyznacznikiem. Jak za 100 z³ kupisz pistolet dostosowany do pracy w refinishu to mas tanie spe³niaj±ce wymagania narzêdzie. Jak s±siad odda ci sprê¿arkê ¶rubow± po 1z³ za kilogram bo nie wie co ma w komórce to masz OK sprê¿arkê choæ by³a tania.

Nie w cenie le¿y tu problem. Problem tkwi w tym, ¿e wielu ludzi my¶li ¿e wliczy sobie w koszty taki pistolet jak zadanie siê nie uda. Nie uda siê na pewno. Nie ma szans na to ¿eby kto¶ kto ma sico zerowe do¶wiadczenia zawodowe zrobi³ sobie drzwi czy b³otnik lepiej ni¿ kto¶ w warsztacie czy nawet norze jak zajmuje siê tym latami i ju¿ zainwestowa³ w sprzêt oraz pozby³ siê gów no wartych tanich produktów.

Do czego wiêc dochodzimy. Sam sobie wybaczysz b³êdy ... ale nie zrobisz tego jak b³±d pope³ni³ fachowiec ? Wyda³e¶ masê kasy na tandetny sprzêt narzêdzia materia³ z którego po³owa pójdzie do kosza bo jest w du¿ych opakowaniach ... i co ? Bêdzie to taniej ni¿ u lakiernika ?

Ja @scrab to wszytko wiem kiedy piszê swoje posty. Nie trudno przewidzieæ jak potoczy siê prosta naprawa u ka¿dego kto w³a¶nie zaczyna siê bawiæ lakiernictwem. Dlatego od razu od pocz±tku piszê TAK NIE RÓB tego NIE KUPUJ. Co jaki¶ czas pojawia siê jednak jaka¶ m±drala, albo cwaniaczek ... ale on jest ju¿ skoñczony gdy siê stawia ... on ju¿ podj±³ decyzjê i pope³ni wszelkie mo¿liwe b³êdy. W wymnie postów z kim¶ takim nie ma ju¿ ostrze¿eñ i porad On jest ju¿ nikim. Nic nie znaczy dla takiego tematu ... jest jednak koniecznym t³em ¿eby przestrzec innych. Dlatego dostaje po ³bie epitetami ... Ty Durniu kupujesz syf ...

Bieda wy³±cza my¶lenie. Ka¿dy kto kupi³ SICO i lakieruje ju¿ jaki¶ czas zmienia ten syf na normalny pistolet ... choæby u¿ywany. Ka¿dy pisze, ¿e ró¿nica jest ogromna. Czêsto to ci sami co wcze¶niej bronili swoich g³u pich decyzji . Oni dotr± do tego o czym Ja piszê. Dotr± do¶æ szybko. Mija czas i moja opinia zawsze jest na wierzchu ... Co mam teraz zrobiæ ? Zrozumieæ twój problem ... ¿e w ¶wince zabrak³o na lepszy sprzêt i napisaæ ¿e ciê rozumiem :/ ... Niestety wiem jak to siê skoñczy. Nie ma alternatywy. Sico zawsze koñczy w kuble, a taka SATA we wtórnym obiegu nawet jak ma ju¿ 20 lat ^^ We¼ to pod uwagê :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-19, 13:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Niestety wiem jak to siê skoñczy.

Fajnie jest jak siê cz³owiek napatrzy na cenzura prace za które s³ono zap³acono.
Nastepn± mysl± jest,,, sam se to lepiej omaluje.
Bêdê wiedzia³ co mam pod spodem itd.
Dlaczego taki zapobiegliwy nie by³e¶ w momencie odbioru tej kaszany?
Fakt ¿e termin z miesiêcznym po¶lizgiem nikogo nie zdziwi.
Klient z ulicy a swiom tez trzeba robiæ bo uciekn±... ¿ycie.
Nie powinno tak byc ale có¿, niestety tak jest.
Czy tanim sprzetem siê da?
Robercie?
Je¶li kto¶ my¶li ¿e zestaw sprê¿arka z tesco i pistolet z brico to juz koniec inwestycji to sie niestety myli.
Po drodze s± kratery, wtracenia, zacieki i inne lakiernicze niedoskona³o¶ci.
Mapowanie, siadaj±ce rysy, odcinaj±ce sie ³aty, wa¿enie siê nie tylko na przecierkach.
Do tego ¶wiadomo¶æ czego u¿yæ, jak ustrzec siê od w/w wad lakierniczych.

Spoko.
Powodzenia.
Przecie¿ niektórym wychodzi,,, nawet za pierwszym razem.
Poziom akceptowalno¶ci w skali 1...10 ?????
Na ile swój wyceniasz kolego scarab,

Robert.
Moje prace sprzed forum i wczesne forumowanie to... szopka.
Dziwne ¿e z tamtego okresu mam dzis klientów co je wspominaj± jako... bardzo ³adne.
Hmmm, pozim akceptowalno¶ci niestety wzrós³ i w skali szkolnej oceniam je na 4- .. to te wypasione udane i 3= te które posiada³y, pomarszczy³y sie po czasie i takie tam.

Dodam ¿e 3= to w starych samochodach wypada jak 5 pluSZZZZ :rotfl:

Bêd±c lakiernikiem z tamtego okresu, by³bym bardzo dobrym lakiernikiem aut wtórnego obiegu koñca lat 90.

Teraz dodaj sobie 90% takich szopek z technologia przekazywan± od majstra i nowinki z mieszalni... masz poziom lakierowania us³ugowo gie³dowego.

Tak ¿e powodzenia.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-07-19, 14:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Lackdoctor napisa³/a:
Fakt ¿e termin z miesiêcznym po¶lizgiem nikogo nie zdziwi.
Klient z ulicy a swiom tez trzeba robiæ bo uciekn±... ¿ycie.


Sorry Krzysiu ale siê wtr±cê.
Niestety tak nie jest wszêdzie i z tym siê nie zgodzê.
Wiem,wiem wg.Roberta ja czy wielu innych nie jeste¶my profi bo mamy nory i im wiêcej chcê osi±gn±æ coraz bardziej Go rozumiem i szanujê Jego podej¶cie,które sk³ania do zastanowienia-albo dobrze albo wcale.Szanujê to.
Nigdy w ¿yciu nie zrobi³em tak,¿e robi±c jakie¶ ca³e auto a takie mam przewa¿nie i to one zajmuj± najwiêcej czasu,odstawiam je bo przyjecha³ Bolu¶ na zderzaczek i b³otniczek a przecie¿ mo¿na to machn±c nock± i miec parê stówek.
Je¿eli siê robotê od kogo¶ bierze to z szacunkiem-termin to termin i jedyna przeszkod± mo¿e byæ awaria pr±du lub co¶ podobnego a nie robota z doskoku.
U Ciebie widzê jest inaczej? to co¶ jest nie tak,albo bierze siê robotê z góry wiedz±c ile zejdzie czasu albo nie,jak kto¶ przyjedzie miêdzy czasie to niech czeka na termin,jak mu zale¿y to poczeka.
Nie nale¿y podchodziæ w ten sposób,¿e jak mu siê odmówi to pojedzie gdzie¶ indziej,a niech sobie jedzie ale...
je¿eli siê nie ma p³ynno¶ci finansowej,nawet takiej która pozwoli p³aciæ na bie¿±co za materia³,wtedy siê robi takie numery i bierze siê co popadnie choæby po 200 zeta za element a klienci czekaj±cy na wykonan± us³ugê siê w¶ciekaj±.Pewnie wiesz o czym mówiê???
Czasami lepiej straciæ klienta z ulicy,któremu trzeba polakierowaæ parê elementów,ni¿ takiego,który daje ca³y czas robotê.
Lackdoctor napisa³/a:
Nie powinno tak byc ale có¿, niestety tak jest.

Chyba u Ciebie...
Nie u wszystkich :nie:
Mo¿e nie mam super warsztatu ale gównian± norê jak mówi Robert ale zawsze nale¿y mieæ zasady i umieæ sobie zorganizowaæ pracê a nie napi.erdoliæ z³omu na podwórze i skakaæ jak ma³pa,dzisiaj zrobiê podk³ad w tym jutro z³o¿ê drzwi w tamtym a tamtego ¶ciemniê,¿e nie schnie a tamten niech sobie dzwoni...
Takie jest moje zdanie-nie gniewaj siê i nie ³aduj Krzysiu wszystkich do jednego wora razem ze sob±.
Pozdro
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-07-20, 07:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Panowie..... to temat o pistoletach czy raczej psikaczach "lakierniczych" do ... 100z³ ;)

Powiem tak , uwa¿am ¿e profesjonalne pistolety (firmowe) powinny mieæ zastosowanie tylko tam gdzie ludzie zawodowo zajmuj± siê lakierowaniem (maszyn ,mebli ,urz±dzeñ czy samochodów) :tak:
Po co "cz³owiekowi z ulicy" ;) firmowy pistolet :nie: Skoro on jest ca³kowicie "zielony" i to we wszystkim ,taki "cz³owieczek" ma tylko "wizje i chêci" aby zrobiæ co¶ lepiej i taniej ni¿ tam gdzie zosta³ ..... "oszukany" :tak: lub .... "chce zaoszczêdziæ" :tak:

Dla mnie ,to wszyscy powinni "malowaæ" pistoletami Sico ,Auritia ,Fobo itp. "gów..em" :D którzy nie zajmuj± siê lakiernictwem zawodowo :D
Chcesz "tanio se co¶ pomalowaæ" to kupuj sprê¿arkê za 500 ,czy lepiej 300z³ ,do tego "pistolecik" (koniecznie HVLP) za 100z³ ,w±¿ "spiralkê" i ...... "se maluj" ,gówn..o Panowie mnie to interesuje ;)

Chce kto¶ to kupowaæ to niech kupuje :tak: im wiêcej tzw. "barach³a" w norach ,stodo³ach tym lepiej dla was :tak: ludzi którzy ¿yj± z tego i wiedz± co znaczy mieæ wszystko na odpowiednim jako¶ciowo poziomie :tak:
Materia³y te¿ niech kupuj± z tzw. "dolnej pó³ki" ,przecie¿ na tym te¿ mo¿na "zaoszczêdziæ" ;)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-20, 08:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
pawel1108 napisa³/a:
Niestety tak nie jest wszêdzie i z tym siê nie zgodzê.

Ka¿dy z nas w biznesie i prywatnie jest nieco inny. Czasami kto¶ natrafia na kogo¶ kto ma ta sam± prêdko¶æ taktowania procesora w w g³owie i wtedy s± oni ze sob± kompatybilni. W tym wszystkim co dotyczy nor syfu badziewnego sprzêtu oraz profi lakiernictwa i technologi 90 % z was wszystko ma w g³owie pouk³adane jak nale¿y. problemy zaczynaj± siê na etapie wdra¿ania m±drych planów w ¿ycie. Tu problemy dnia codziennego rozwalaj± kunsztowny plan profi podej¶cie do naprawy, szacunek dla ka¿dego klienta nawet takiego z duperel±. K³opot w tym ¿e na takie wady charakteru lakiernika nie ma ¿adnego systemowego czy technologicznego rozwi±zania. Dlatego jedne nory s± pozostan± gówniane z gównianym sprzêtem bo kto¶ uwa¿a, ¿e jest geniuszem lakierniczy i sobie radzi tandetnym sprzêtem a jego klienci akceptuj± tak± jako¶æ naprawa ... a inne nory prêdzej czy pó¼niej przekszta³c± siê w ma³e warsztaty lakiernicze bo tu lakiernicy zauwa¿± ¿e markowy pistolet, system filtracji sprê¿onego powietrza kabina lub profesjonalnie adaptowane pomieszczenie, szlifierki mieszalnik i dobre materia³y nie s± wprawdzie jedyny gwarancj± doskona³ej jako¶ci naprawa ale s± tym co takie naprawy pozwala wykonywaæ w sposób powtarzalny ³atwo szybko przyjemnie i na wy¿szym poziomie ni¿ Klient móg³by to zaakceptowaæ. Szybciej znaczy wiêcej napraw w tym samym czasie i bez poprawek ... a to oznacza wiêcej kasy w krótszym terminie.

Nora z jednoosobow± obsad± nigdy nie dorówna normalnej profi lakierni bo jako¶æ naprawa i ocena tego co dobrze zrobione jest p³ynne. Czêsto to pisa³em i napisze znowu. Wysoka jako¶æ napraw wcale nie jest gwarancj± sukcesu danego warsztatu. Kabina jeden system lakierniczy, szkolenia, doskona³y pistolet to elementy pozwalaj±ce zamieniæ norê z rêkodzie³em artystycznym na biznes oparty o lakiernictwo samochodowe.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-20, 08:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Robertlodz09 napisa³/a:
Powiem tak , uwa¿am ¿e profesjonalne pistolety (firmowe) powinny mieæ zastosowanie tylko tam gdzie ludzie zawodowo zajmuj± siê lakierowaniem (maszyn ,mebli ,urz±dzeñ czy samochodów) :tak:


Sprytne i chytre podej¶cie do sprawy :spoko: k³opot w tym ¿e ci tzw AMATORZY to wiêkszo¶ci przypadków m³odzi ludzie którzy szukaj± sposobu na zarabianie pieniêdzy. Nawet jak siê ucz± czy studiuj± na konkretnych kierunkach to ju¿ kombinuj± czy by siê nie zwi±zaæ na sta³e z lakiernictwem. Wielu z was doskonale pamiêta swoje pocz±tki i wiecie ile b³êdów i pieniêdzy kosztowa³o osi±gniêcie jakiego¶ akceptowalnego poziomu wykonywanych napraw, bo jednorazowe pomalowanie b³otnika, czy skuterka bez zacieków nie jest raczej punktem do oceny czyich¶ umiejêtno¶ci.

Tu pojawia siê wiêc dylemat dla tych ktorzy doradzaj± na forum jako fachowcy. Powiedzieæ tym amatorom prawdê, ¿e ten sprzêt nie nadaje siê do tego co faktycznie planuj±, a nie tylko pisz± ¿e to na jeden raz ? ( nikt nie kupuje sprzêtu na jeden raz ;) ) czy te¿ tak jak sugerujesz Robercie odpowiedzieæ kup SICO i rób se co chcesz. Sprytne podej¶cie Kup i rób co chcesz to te¿ zielone ¶wiat³o dla tanich materia³ów i gównianej jako¶ci ... no i niskich cen ju¿ w zasadzie pierwszych us³ug. Jak to zrobi jeden ³epek we wsi to OK jak 10 to nawet te profi warsztaty odczuj± ¿e co¶ jest nie tak. Nikt nie jest taki chêtny do p³acenia 300 za element jak fama g³osi ¿e mo¿na ju¿ od 50 z³. Jeden klient da sobie wyt³umaczyæ inny spróbuje taniej i mo¿e bêdzie ¶lepy wiêc zaakceptuje tak± jako¶æ. To ju¿ klient zadowolony. i... jednocze¶nie cwaniak bo nie da³ siê wyrolowaæ za 300 w jakim¶ tam profi warsztacie.

Takie zachêcanie mlodzierzy do pój¶cia w wasze plany jest te¿ nieuczciwe. Oni chc± i wydaje im siê ¿e to ³atwy i bardzo atrakcyjny zawód. Wielu z was kupuj±c SICO czy inne gówno te¿ tak my¶la³o. Potrzeba lat ( i zim ^^ ) ¿eby siê samemu przekonaæ jak mylne jest pierwsze wra¿enie. Tylko ilu z was zrezygnowa³o ? Weilu z tych co zaczynali rok dwa lata temu nadal maluje ju¿ za kasê ale ca³y czas gównianym sprzêtem i gównianymi materia³ami.

i TU dylemat doradzaj±cych ... olaæ gówniarzy niech siê wy³o¿± na cycki. Dostan± w du pê strac± kasê sami odpuszcz± :tak: ... Czy od pocz±tku potraktowaæ ich powa¿nie i wyja¶niæ im ¿e próg wej¶cia do tego zawodu nawet jak teraz chc± tylko spróbowaæ ... zaczyna siê od dobrej sprê¿arki, markowego pistoletu i przestrzegania zasad technologicznych najlepiej na markowych materia³ach . Ja wybra³em taka drogê bo te posty czytaj± kompletni idioci, zawodowi durnie, ale te¿ odpowiedzialni ludzie i fachowcy w tej bran¿y. Czemu mam siê wiêc nara¿aæ na krytykê za popieranie syfu i badziewia ? .... bez wzglêdu na powody i przes³anki takich dzia³añ ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-20, 09:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
pawel1108 napisa³/a:
Chyba u Ciebie...

Chyba to by³ przyk³ad ???
Nie pisa³em o sobie przecie¿, bo to by by³o g³upie :x:
Ale skoro ju¿ po jednej wpadce masz takie zdanie to nic mi do tego.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

michu
Wys³any: 2012-08-27, 15:52   
0
UP DOWN

Posty: 17
Witam
Chcia³em siê zapytaæ jaki najlepiej kupiæ pistolet do lakierownia do takiego sprzêtu http://allegro.pl/sprezar...63958674.html?? Aby co¶ sz³o polakierowaæ. No jaki¶ reduktor jak mo¿ecie poleciæ. Kwotowo to do 250 z³. Liczê na pomoc i z góry dziêki.
 

niedo¶wiadczony
Wys³any: 2012-08-27, 18:44   
0
UP DOWN

Posty: 5
cze¶æ jestem tu nowy szuka³em na waszym forum i nie znalaz³em jednoznacznej odpowiedzi chcia³ bym kupiæ pistolet do lakierowania co nieco tam umiem pomalowaæ i chcia³ bym sie dowiedzieæ jaki kupiæ pistolet rp czy hvlp chodzi mi o sico bronze no nie ma sensu wydawaæ na pistolet 2tys jak raz na rok bêdê go u¿ywa³ co radzicie ? mam kompresor 50l 2 t³okowy wiec na wyj¶ciu jest oko³o 250l/min :cool:
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-08-27, 19:06   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Z najtañszych pistoletów - Tiger XRP.
Na tym filmiku mo¿esz zobaczyæ ró¿nicê miêdzy tanim a bardzo dobrym pistoletem (DeVilbiss) -
http://youtu.be/g4xICK2eSDU?t=1m30s
Jak widaæ ró¿nica jest ogromna. Nie wa¿ne czy lakieruje siê raz w roku czy codziennie.
Ty potrzebujesz pistolet typu LVLP lub RP. HVLP ma za du¿e zapotrzebowanie na powietrze.

michu Reduktor Star za 69z³. Ma on stabilizacje ci¶nienia, dziêki czemu znakomicie sprawdza siê przy ma³ych kompresorach.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

niedo¶wiadczony
Wys³any: 2012-08-27, 19:16   
0
UP DOWN

Posty: 5
ok dzieki ci ale jak najlepiej do tego dysza 1.3 ? bo na allegro sa tylko 1.4.
jaka twoim zdaniem zda egzamin? ¿eby by³ uniwersalny?
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-08-27, 19:23   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Jak bym wybra³ 1.4... wszystko zale¿y od tego ile ml farby ona "przepuszcza".
_________________
http://niezalezna.pl/
 

niedo¶wiadczony
Wys³any: 2012-08-27, 19:29   
0
UP DOWN

Posty: 5
a jeszcze mam takie pytanko czy op³aca sie kupiæ pistolet do piaskowania z dolnym zbiornikiem ? czy mój kompresor nie da rady z tym urz±dzeniem np wypiaskowaæ cos 5 na 5cm w trudno dostêpnych miejscach ? mo chce odnowiæ ci±gnik ojca i mam tam pare zakamarków i nie mogê sie tam dostaæ szczotka na szlifierce :cool: :spoko:
 

niedo¶wiadczony
Wys³any: 2012-08-28, 15:55   
0
UP DOWN

Posty: 5
i jeszcze mam pytanie kupi³em dzisiaj bezbarwny lakier i pisze na puszce ci¶nienie 2.5chyba zalecane a ten pistolet ma max 2bary wiec jak podkrêcê na manometrze ci¶nienie to nic sie stanie ? tak samo do bazy jak np bêdzie zalecane 2.2bara bêdzie inny odcieñ wyjdzie ?
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-08-28, 16:36   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Ustawiasz ci¶nienie takie jakie zaleca producent pistoletu. Je¿eli ustawisz 2.5 bar to nic siê nie stanie.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

michu
Wys³any: 2012-08-28, 18:10   
0
UP DOWN

Posty: 17
Wracaj±c do tematu znalaz³em ten pistolet oto link http://allegro.pl/pistole...2585234152.html i od razu od tego samego sprzedawcy reduktor http://allegro.pl/show_item.php?item=2532944740. Teraz czy taki zestaw do mojej sprê¿arki siê sprawdzi aby co¶ pomalowaæ? I czy do tego reduktora wszystko dostanê aby zamontowaæ go przy sprê¿arce? Bo tak widzê ¿e chyba nie??
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-08-28, 18:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
michu,
Pistolet bardzo fajny.
Popieram jego zakup.
Do tego na ¶cianê odwadniacz yato 1/2 cala sobie spraw, oczywi¶cie wersja z reduktorem.
Miêdzy nimi w±¿ o przekroju 10mm i d³ugo¶ci 10-12 metrów.
Ci¶nienie bêdzie stabilne, powietrze bez syfu (nie licz±c wody, bo odwadniacz to nie gwarancja suchego powietrza) przyjrzyj siê otworom w szybkoz³±czkach i w wyj¶ciu ze sprê¿arki.
Jak zadbasz o du¿e przekroje otworów (np szybkie ;) z³±czki RECTUS ) to masz spokój z ci¶nieniem.
Do tego reduktorek pod pistolet i ... powodzenia.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-08-28, 21:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Du¿ym plusem pistoletu Tiger XRP jest to ¿e nie jest to chiñczyk. Po za tym, suuper le¿y w d³oni.
Choæ cudów nie oczekuj, to tani pistolet a nie Air Gunsa, Iwata, Sata czy DV ;)
_________________
http://niezalezna.pl/
 

michu
Wys³any: 2012-08-28, 21:45   
0
UP DOWN

Posty: 17
czyli ten pistolet i reduktor mogê kupiæ i zaczynaæ próby lakierowania? Dziêki za pomoc.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-08-28, 21:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
michu napisa³/a:
czyli ten pistolet i reduktor mogê kupiæ i zaczynaæ próby lakierowania?

Dok³adnie tak.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-08-28, 21:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Sw.Piotrek napisa³/a:
cudów nie oczekuj, to tani pistolet

I tutaj kolega napisa³ 100% prawdy o tym pistolecie :tak:

Od siebie dodam ¿e mia³em ostatnio ten pistolet "u siebie w rêkach" i w mojej "ocenie" to nadaje on siê tylko do nak³adania lakierów nawierzchniowych tj. bezbarwnych ,akryli czy poliuretanu :tak: na bazach metalicznych i per³ach "polegniesz" kolego :tak: poniewa¿ nie ma on dobrej atomizacji materia³u podczas nak³adania na powierzchnie :tak: Najnormalniej do¶æ szeroko "leje" materia³em ;) Ale mo¿e akurat to by³ taki "egzemplarz" a ten który Ty kupisz bêdzie "lepszy" ;)

Pozdrawiam! :spoko:

ps. I widzia³em ju¿ auto pomalowane tym pistoletem :tak:
Bezbarwny nawet ³adnie po³o¿ony ale baza to by³a .... jedna "tragedia" ^^
 

michu
Wys³any: 2012-08-28, 22:48   
0
UP DOWN

Posty: 17
To mo¿e macie co¶ lepszego w tej cenie? Sprzêt kupuje dla siebie wiêc malowaæ bêdê raz na jaki¶ czas. Ale jak ju¿ kupowaæ to aby co¶ sz³o z tym zrobiæ.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-08-28, 23:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Z naj naj tañszych dobrych pistoletów - Air Gunsa AZ3 HTE lub Star Evo-T. O innych dobrych tanich pistoletach puki co nikt nie s³ysza³ :tak:
Mo¿esz spróbowaæ poszukaæ u¿ywanego pistoletu Sata Jet 90. Jednak te tak¿e kosztuj± ok 400z³ lub u¿ywany pistolet Aerometal ok 300z³

michu suma summarum jak na tani pistolet Tiger XRP i tak wypada bardzo dobrze. Wiêkszo¶æ innych nadaje siê tylko do lakierowa³a p³otów.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-08-30, 07:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Sw.Piotrek napisa³/a:
Mo¿esz spróbowaæ poszukaæ u¿ywanego pistoletu Sata Jet 90

To chyba najrozs±dniejsze wyj¶cie aby mieæ "dobry firmowy pistolet" za tzw. "ma³e pieni±dze" :tak:
Sw.Piotrek napisa³/a:
Jednak te tak¿e kosztuj± ok 400z³

W bardzo dobrym stanie to czasem ponad 150 euro :tak: ale zestawy naprawcze mo¿na ju¿ kupiæ do tej Sata od 40 euro :tak: Na Alleg..o zestawy naprawcze te¿ mo¿na spotkaæ tylko cena jest "trochê wy¿sza" ;)
Pozdrawiam! :spoko:

ps. A do jakiej kwoty chcesz kolego kupiæ ten "pistolecik" ;)
Jak co¶ "tanio" ma byæ to kupuj to Sico Bronz ;)
 

YAMAHER
Wys³any: 2012-09-02, 21:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
A co powiecie o tym pistolecie :) ?? Lakieruje identico tylko ze koncowa dysza ma po jednym otworze na strone. I nie ma napisu czy jest to LVLP czy RP tylko na dole jest ze max 3,5 bara :D wiec mysle ze RP ale moge sie mylic :)
Lakierowa³em nim Meganke, merca W210, Vito, Golfa
Ale troszke duzo lakieru ³yka ;D.....albo ja nie za³uje hahah :D

http://morgan.rybnik.pl/p...14mm-p-279.html

To taki w miare czy kaszana :D ?? Jak by³ kilka lat temu kupowany to koszt kolo 600 pln .
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-09-02, 21:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
YAMAHER napisa³/a:
To taki w miare czy kaszana

Nie no ,to normalnie "1 liga" w pistoletach ;)
YAMAHER napisa³/a:
by³ kilka lat temu kupowany to koszt kolo 600 pln

A cena to jak "po³owa Sata" :tak: ale najwa¿niejsze ¿e jeste¶ "szczê¶liwym u¿ytkownikiem" ;)
YAMAHER napisa³/a:
Ale troszke duzo lakieru ³yka

Jakie¶ "minusy" musz± byæ ^^ Ale mo¿e to jego taka "zaleta" ;) a "model" z przeznaczeniem "dla bogatych" :D
Pozdrawiam! :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi