Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Micha³32
Wys³any: 2013-01-12, 12:26   Prostowanie tylnego pasa po delikatnej st³uczce
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam
Mam pytanie, ostatnio niestety nie z mojej winy kto¶ najecha³ mi na ty³ samochodu. Uszkodzenia wg mnie nie s± du¿e, poza pêkniêtym zderzakiem tylny pas uleg³ wgnieceniu.

Ze wzglêdu na wiek samochodu a tak¿e chêci do pracy samodzielnie chcia³bym to wyprostowaæ samemu. Mam pytanie do osób które znaj± siê na rzeczy, czy jest to do wykonania samemu. Jako zaczep posiadam szpilkê M16 zabetonowan±, czy takie rozwi±zanie i lekkie wyci±gniêcie tego progu baga¿nika w dó³ siê sprawdzi. Wg mnie powinno siê to poci±gn±æ w dó³ pod k±tem ok 45 st. Teraz ten próg poszed³ lekko do góry, brakuje 5 mm do zamkniêcia siê baga¿nika, a w sumie jedynie na tym mi zale¿y aby baga¿nik bezproblemowo siê zamyka³, w tej chwili wystarczy³y podk³adki pod zaczep i da siê zamkn±æ.

Czy zaczepienie ucha o tê szpilkê M16 potem ³añcuch i ¶ruba rzymska te¿ M16 da radê wyci±gn±æ te 5mm? Czy zaparcie samochodu na rêcznym i pod³o¿enie klocków pod miejsca ³±czenia progów z ty³u z nadwoziem wystarcz±? Si³a powinna dzia³aæ w dó³ wiêc samochód chyba nie powinien siê przesuwaæ?



 

lakierok 
Wys³any: 2013-01-12, 22:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Jak masz czym to popchnij ¶ciankê od ¶rodka, pod³ó¿ deskê na ¶ciankê jak jest zamek drug± na pod³odze lub za ¶rubê jak jest do skrêcania tylnego fotela i pod ci±gnij .

wed³ug mnie to nie ci±gnij w du³ , tylko do ty³u auta

Ta ¶cianka idzie jak guma wiêc nie powiniene¶ mieæ problemów, potem wyreguluj zamek .
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-12, 23:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
A czy nie powinno sie wyciagac wgnicenia tak samo jak by³o uderzone tylko zwrot si³ w druga sstrone :) ?

lakierok ----> dÓÓÓÓÓ³ :)
 

lakierok 
Wys³any: 2013-01-12, 23:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
YAMAHER napisa³/a:
A czy nie powinno sie wyciagac wgnicenia tak samo jak by³o uderzone tylko zwrot si³ w druga sstrone :) ?

lakierok ----> dÓÓÓÓÓ³ :)


wed³ug opisu"próg (tylna ¶cianka ) posz³a do góry i nie chce siê zamkn±æ ???? i trzeba podk³adaæ podk³adki ? Je¿eli posz³a do góry to chyba powinna siê nie domykaæ
( byæ mo¿e ¼le jest opisane albo ta godzina .... haha)

a tak na powa¿nie- jak dobrze j± poci±gniesz do ty³u to sama si±dzie a reszt to regulacja , sprawd¼ czy zamek w tylnej klapie siê nie skrzywi³ ( odkszta³ca siê blacha -mocowanie zamka w klapie ) lub puknij w du³ mocowanie zamka na tylnej ¶ciance a nie ci±gnij ca³ej ¶cianki
  
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-12, 23:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
A no juz sam nie wiem :D opisane jest tak zawile jakos :D albo juz zmeczeni jestesmy :D

w kazdym razie :D bez m³ota to nie robota :D
 

lakierok 
Wys³any: 2013-01-13, 00:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Dok³adnie co¶ pokrêcone ^^ tak czy inaczej robota dziecinnie prosta , ale niech kolega siê uczy skoro chce sam naprawiaæ :D
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

Micha³32
Wys³any: 2013-01-13, 09:58   
0
UP DOWN

Posty: 3
Ju¿ wyja¶niam koledzy, podk³adki pomog³y ale pod zaczep na klapie, jest to pod takim k±tem w sienie, ¿e pod³o¿enie podk³adek "wepchnê³o" zamek bardziej do ¶rodka (w stronê foteli) i udaje siê zamkn±æ.

Czyli mówicie, ¿e nie jest to ciê¿ka sprawa i próbowaæ? Warsztat mam dobrze wyposa¿ony ale raczej blachark± nigdy siê nie zajmowa³em. Czyli próbowaæ od ¶rodka zaprzeæ to o tyln± kanapê np. i wypychaæ jakim¶ rozpierakiem np? Tylko w³a¶nie wygl±da mi to tak, ¿e ta belka wtedy pójdzie jeszcze bardziej w górê.

Mondeo, które we mnie zaparkowa³o ma maskê dosyæ nisko a siena ty³ wysoko i wygl±da³o to tak jakby ta maska podesz³a pod t± belkê i wyrzuci³a j± do góry.

Jeszcze ostatnie pytanie czy ten zestaw z ¶rubami M16 da radê od zewn±trz to wyci±gn±æ?
 

lakierok 
Wys³any: 2013-01-14, 08:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Micha³32 napisa³/a:
Jeszcze ostatnie pytanie czy ten zestaw z ¶rubami M16 da radê od zewn±trz to wyci±gn±æ?


dasz rade to wyci±gn±æ, ¶cianka jest miêkka pójdzie jak guma . :spoko:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime