Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
TK82
Wys³any: 2013-01-10, 20:05   Mieszalnik konwencjonalny NOVOL czy PPG ?
0
UP DOWN

Posty: 2
Proszê o wypowiedz osoby które pracowa³y b±d¼ pracuj± na tych systemach. Potrzebny niedrogi system. Który wybraæ ?
 

lakierok 
Wys³any: 2013-01-10, 20:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
poczytaj troszkê ni¿ej to masz wszystkie informacje na temat novola i jest temat o PPG - ale ma³o

PPG nie jest systemem tanim chyba ze masz super rabaty, ale jest na pewno du¿o lepszy . :tak:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

berag1 
Wys³any: 2013-01-10, 22:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
TK82, a co Cie kolego konkretnie interesuje?
 
 

TK82
Wys³any: 2013-01-10, 22:38   
0
UP DOWN

Posty: 2
berag1 napisa³/a:
TK82, a co Cie kolego konkretnie interesuje?


Glównie chodzi mi o pasowalnosc namieszanych kolorow do fiszek i o sile krycia.
 

berag1 
Wys³any: 2013-01-10, 22:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
TK82 napisa³/a:


Glównie chodzi mi o pasowalnosc namieszanych kolorow do fiszek i o sile krycia.

Po tym co napisa³e¶ domniemam, ze raczej nie masz pojêcia o korygowaniu, albo nale¿ysz do ludzi którzy chcieli by zarobic a sie nie narobic.

Ma³o kolego szczegó³ów, ale có¿ jak chcesz otwieraæ mieszalnie to warto by by³o ¿eby¶ mia³ dwa systemy jeden lepszy z górnej pó³ki i jeden ze ¶redniej, a je¿eli na warsztat to wystarczy jeden.
Pytasz o krycie to powiem tak, je¿eli zastosujesz odpowiednia szro¶æ widmowa to czy to bêdzie PPG czy te¿ Novol z krycia powiniene¶ byæ zadowolony.
Je¿eli chodzi o pasowalno¶æ w Novolu z roku na rok jest coraz lepiej i jak na system który jest na rynku kilka lat to powiedzia³ bym ¿e jest ok, natomiast PPG system górna pó³ka pasowalno¶æ ok ale i cena tez konkretna. Pamietaj nie ma systemów idealnych, a dobry kolorysta jest w stanie sporo wykrzesaæ nawet z najgorszego systemu.

I jeszcze jedno PPG zrobi³o ju¿ podwy¿kê a Novol jeszcze nie
 
 

czapka2
Wys³any: 2013-02-01, 21:09   
0
UP DOWN

Posty: 26
Szczerze to jak porównanie Mercedesa (PPG) do Poloneza (Novol).........

Wiem ¿e Novol ma tu silne lobby ale z ka¿dym moge polemizowaæ gdy¿ jestem dystrybutorem PPG i Novola wiêc mam oba systemy u siebie.
Novol jest dla garazy i ma³ych ciu³aczy gdzie nie daj± siê przekonaæ, ¿e cena puszki nie zawsze znaczy taniej w efekcie koñcowym.
PPG to system pigmentowy a nie ¿ywiczny wiêc sam ju¿ masz odpowied¼ kto bêdzie mia³ lepsz± si³ê krycia.
PPG jest na rynku mieszlaniczym sporo wiêcej lat ni¿ Spectral.....
Co do dobierania to jak kto woli ale ja uwa¿am ¿e dobór kolorów w Novolu ejst s³aby bo kolorami a nie markami i do tego trzeba siê przystosowaæ.
Poza tym odzwierciedlenie to co na fiszkach a w rzeczywisto¶ci te¿ zdecydowanie na plus PPG.

Mo¿e bazy PPG nie kosztuj± 120netto a ok 160 netto ale kryj±c jedn± warstwê mniej ju¿ sam amsz przelicznik co sie op³aca a gdzie czas...............

Dla mnie wiêc zdecydowanie PPG a w razie pytañ czy ofert jednego czy drugiego proszê na priv.
 

berag1 
Wys³any: 2013-02-02, 23:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
Cytat:

Posty: 7

Szczerze to jak porównanie Mercedesa (PPG) do Poloneza (Novol).........

Wiem ¿e Novol ma tu silne lobby ale z ka¿dym moge polemizowaæ gdy¿ jestem dystrybutorem PPG i Novola wiêc mam oba systemy u siebie.
Novol jest dla garazy i ma³ych ciu³aczy gdzie nie daj± siê przekonaæ, ¿e cena puszki nie zawsze znaczy taniej w efekcie koñcowym.
PPG to system pigmentowy a nie ¿ywiczny wiêc sam ju¿ masz odpowied¼ kto bêdzie mia³ lepsz± si³ê krycia.
PPG jest na rynku mieszlaniczym sporo wiêcej lat ni¿ Spectral.....
Co do dobierania to jak kto woli ale ja uwa¿am ¿e dobór kolorów w Novolu ejst s³aby bo kolorami a nie markami i do tego trzeba siê przystosowaæ.
Poza tym odzwierciedlenie to co na fiszkach a w rzeczywisto¶ci te¿ zdecydowanie na plus PPG.

Mo¿e bazy PPG nie kosztuj± 120netto a ok 160 netto ale kryj±c jedn± warstwê mniej ju¿ sam amsz przelicznik co sie op³aca a gdzie czas...............

Dla mnie wiêc zdecydowanie PPG a w razie pytañ czy ofert jednego czy drugiego proszê na priv.


Ch³opie co ty wypisujesz, srasz we w³asne gniazdo, najpierw oczerniasz system a pó¼niej zachêcasz do tego aby, Zg³aszaæ siê do Ciebie jak by kto¶ by³ zainteresowany tym systemem, dla mnie to jest chore. :nie: :nie: :nie:

I jeszcze jedna sprawa, cz³owiek pyta o niedrogi system, a Ty tutaj proponujesz co¶ co kosztuje ponad 20000 ty¶ z³otych. Ja wiem ze na chwile obecna mo¿na liczyæ na 50 % przy pakiecie startowym, dasz tyle na PPG? Zawsze jest to jakie¶ ponad 10000 tys z³otych.

Powiadasz 160 z³ netto za bazê z PPG, takie cuda to tylko w Erze, która ju¿ nie istnieje z ca³ym szacunkiem dla Ery. Jak by by³y takie ceny za pigmenty z PPG to na mieszalniach nie sprzedawano by baz po prawie 30 z³ za setkê. :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
 
 

gugun 
Wys³any: 2013-02-02, 23:26   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
berag1 napisa³/a:
Powiadasz 160 z³ netto za bazê z PPG, takie cuda to tylko w Erze
moze poprostu zacznijmy brac? ^^ ja dam po 180 ^^ bo ciezko w tej cenie juz cokolwiek kupic...
 
 

czapka2
Wys³any: 2013-02-03, 14:02   
0
UP DOWN

Posty: 26
To ju¿ drugi post berag który musze prostowaæ - b³a¼nisz siê w pierwszym w innym temacie i tak samo robisz to tutaj.

Kole¶ po pierwsze to mnie nie obra¿aj bo widaæ masz bardzo ma³± wiedzê co do cen i to Ty mnie ¶mieszysz swoimi stwierdzeniami a mimo to Ciê nie obra¿am.

Moje teksty s± popartê wyliczeniami i analiza jako kto¶ kto ma lub mia³ dystrybutorstwo kilku mieszalników przez ostatnie 10 lat a tak¿e dobrze ¿yjê z konkurencj± wiêc znam praktycznie wiêkszo¶c cen od podszewki.

Je¶li bêdziesz chcia³ mogê Ci zrobiæ wyliczenie koloru a sam sobie zobaczysz.

Co do wsadu to moze 50% to za du¿o ale 40% bez problemu mo¿na daæ i mo¿e to reklama ale pakiet wychodzi wtedy niewiele ponad 10tys netto wiêc nie wiem sk±d Twoje chore 20tys!!!!!!!!!!! (nie pisz jak masz pisaæ bzdury dobra rada na przysz³o¶æ)

Pisa³em 160 netto jak wiesz co to netto a co to brutto wiêc wychodzi ok 200 brutto mam na mysli tutaj cenê z oferty dla warsztatu anie sklepu jak kto¶ chce wzi±¶æ mieszalnik.

Co do cen 300 na mieszalni to logiczne ze one dorzucaj± ok 30% marzy jak nie wiêcej......

Panowie proszê o merytoryczn± rozmowê lub argumenty a nie wy¶miewanie bo to Ja z takich tekstów mogê siê po¶miaæ.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-02-03, 14:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
czapka2 napisa³/a:
jestem dystrybutorem PPG i Novola

To co ty tutaj robisz kolego....? ;)
 

czapka2
Wys³any: 2013-02-03, 14:33   
0
UP DOWN

Posty: 26
Chcia³em jako obiektywna osoba pomóc niezdecydowanemu swoimi spostrze¿eniami.

Wiadomo, ¿e nie ma nigdy obiektywnych opinii no ale skoro mia³em i mam styczno¶æ z oboma systemami wiêc chyba ³atwiej mi wydaæ opiniê.....
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-02-03, 14:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
czapka2 napisa³/a:
Chcia³em jako obiektywna osoba pomóc niezdecydowanemu swoimi spostrze¿eniami.

No to kryzys czy hossa?
Robertlodz09 napisa³/a:
To co ty tutaj robisz kolego....?

Jak to co?

Zamiast je¼dziæ od warsztatu do warsztatu i tracic czas na bezowocne wciskanie mieszalnika kolega ma nadzieje ¿e tu znajdzie du¿e grono klientów.

W co szczerze w±tpiê ^^
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

czapka2
Wys³any: 2013-02-03, 14:58   
0
UP DOWN

Posty: 26
Widaæ ka¿de przedstawienie siê i wyra¿enie swoej opinii budzi kontrowersje i chore domys³y takie jak osoby powy¿ej...............

Zamiast rozmawiaæ merytorycznie padaj± jakie¶ podejrzenia i ocena osób nie znaj±c faktów - typowo Polskie.........

Kolego dla Twojej ciekawo¶ci nie je¿d¿ê z ofert± po warsztatach i tego nie robi³em.
Mam trochê inne wy¿sze stanowisko i zakres obowi±zków du¿o szerszy ni¿ sprzeda¿ mieszalników.

No ale gratulujê podsumowania widocznie z w³asnego do¶wiadczenia wziête................
 

gugun 
Wys³any: 2013-02-03, 16:15   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ale spokojnie panowie...kazdy ma swoje "widzi mi sie" ty jako dystrybutor itp.. bo pokico to tylko to o tobie wiemy kierujesz sie wytycznymi z kart...a w rzeczywistosci bywa inaczej...w praktyce dopiero wychodzi co z jakiego systemu wchodzi lepiej,czym sie lepiej lakieruje i co wychodzi lepiej cenowo itp...nie ma systemu idealnego i nigdy nie bedzie...:)wiec moze zamiast tychsprzeczek powymieniac sie pogladami?kazdy ma prawo miec swoje zdanie,swoje za i przeciw...ja tam w tych tematach nie bede bral udzialu w dyskusji bo nie znam sie na tym na tyle,ale k.czapka pamietaj ze na kazdego fachowca przypada zawsze paruwiekszych;)sorka za spacje:)
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-02-03, 16:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
czapka2 napisa³/a:
Mam trochê inne wy¿sze stanowisko i zakres obowi±zków du¿o szerszy ni¿ sprzeda¿ mieszalników.

Przyznam ¿e takie stwierdzenie robi ....duuuu¿ee wra¿enie ... :D
Tym bardziej skoro jeste¶ tak ....wysoko ,dziwi mnie Twoja obecno¶æ tutaj.... ;)
 

berag1 
Wys³any: 2013-02-03, 16:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
czapka2 napisa³/a:
To ju¿ drugi post berag który musze prostowaæ - b³a¼nisz siê w pierwszym w innym temacie i tak samo robisz to tutaj.

Kole¶ po pierwsze to mnie nie obra¿aj bo widaæ masz bardzo ma³± wiedzê co do cen i to Ty mnie ¶mieszysz swoimi stwierdzeniami a mimo to Ciê nie obra¿am.

Moje teksty s± popartê wyliczeniami i analiza jako kto¶ kto ma lub mia³ dystrybutorstwo kilku mieszalników przez ostatnie 10 lat a tak¿e dobrze ¿yjê z konkurencj± wiêc znam praktycznie wiêkszo¶c cen od podszewki.

Je¶li bêdziesz chcia³ mogê Ci zrobiæ wyliczenie koloru a sam sobie zobaczysz.

Co do wsadu to moze 50% to za du¿o ale 40% bez problemu mo¿na daæ i mo¿e to reklama ale pakiet wychodzi wtedy niewiele ponad 10tys netto wiêc nie wiem sk±d Twoje chore 20tys!!!!!!!!!!! (nie pisz jak masz pisaæ bzdury dobra rada na przysz³o¶æ)

Pisa³em 160 netto jak wiesz co to netto a co to brutto wiêc wychodzi ok 200 brutto mam na mysli tutaj cenê z oferty dla warsztatu anie sklepu jak kto¶ chce wzi±¶æ mieszalnik.

Co do cen 300 na mieszalni to logiczne ze one dorzucaj± ok 30% marzy jak nie wiêcej......

Panowie proszê o merytoryczn± rozmowê lub argumenty a nie wy¶miewanie bo to Ja z takich tekstów mogê siê po¶miaæ.


No to pogadajmy merytorycznie.

Pierwsze moje pytanie jest takie, ile kosztuje pakiet mieszalnika konwencjonalnego z PPG bez rabatu, chodzi mi o cenê wyj¶ciow±?
Drugie moje pytanie, po co Ci panie szanowny dystrybutorstwo systemu mieszalnikowego Spectral, skoro on taki z³y i nie dobry nadaj±cy siê tylko do gara¿y? Nie³adnie tak oczerniaæ co¶ co siê ma w swojej ofercie, ciekaw jestem co na to firma Novol?
Jeszcze mam jedno pytanie odno¶nie Twojego stwierdzenia, ¿e ,,
PPG to system pigmentowy a nie ¿ywiczny wiêc sam ju¿ masz odpowied¼ kto bêdzie mia³ lepsz± si³ê krycia,, , móg³by¶ rozwin±æ swoja my¶l, ciekaw jestem jak to wyt³umaczysz?
Poczekam na odpowied¼ na moje pytania i bêdziemy dyskutowaæ.
Pozdrawiam
  
 
 

czapka2
Wys³any: 2013-02-03, 16:43   
0
UP DOWN

Posty: 26
Do³±czaj±c do forum i pisz±c w celach pomocniczych jak to w ¿yciu bywa tylko spotykam oskar¿enia co do mojej osoby i durne dygresje,

Na pewno takie zachowanie nie prowadzi do rozwoju forum oraz rozwi±zañ postawionych tutaj pytañ.

Czytaj±c forum te¿ kazdy trze¼wo my¶l±cy bêdzie widzia³ która opinia jest obiektywna a którzy s± tutaj tylko po to aby wszczynaæ wojny i utarczki s³owne

Forum to wymiana do¶wiadczeñ i wiedzy a tak¿e wyg³aszanie pogl±dów.

Ka¿dy ma prawo do swojego zdania a je¶li niektórym nie podoba siê zdanie innych a zw³aszcza osób bêd±cych sporo w bran¿y i wypisuj±cych g³upie uwagi to ja im wspó³czujê.

Powied¼cie mi kto ma w takim razie odpowiedzieæ na pytanie odno¶nie zadanego tutaj pytania np NOVOL I PPG jak nie osoba znaj±ca oba systemy i bêd±ca ich dystrybutorem....?

Nie pisa³em tego aby siê chwaliæ podobnie jak na koñcu stanowiskiem ale widaæ zawi¶c ludzi nie zna granic....
 

berag1 
Wys³any: 2013-02-03, 16:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
Jak mo¿esz, to odpowiedz na moje pytania, proszê ;)
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-02-03, 16:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
czapka2 napisa³/a:
Nie pisa³em tego aby siê chwaliæ podobnie jak na koñcu stanowiskiem ale widaæ zawi¶c ludzi nie zna granic....

Wiesz kolego ja jako zwyk³y cieæ w np.. markecie budowlanym ;) nie jestem zawistny stanowiska zajmowanego na samym.... czubku ;)
Dla mnie nie jeste¶ dystrybutorem :nie: tylko jednym z jego przedstawicieli :tak: :D
 

berag1 
Wys³any: 2013-02-03, 16:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
czapka2 napisa³/a:
Powied¼cie mi kto ma w takim razie odpowiedzieæ na pytanie odno¶nie zadanego tutaj pytania np NOVOL I PPG jak nie osoba znaj±ca oba systemy i bêd±ca ich dystrybutorem....?


Ale kolego Ty ju¿ wyrazi³e¶ swoj± opiniê co do PPG, ¿e jest prawie najlepszy a Novol czy te¿ Debeer, APP to gówniane systemy dla gara¿y.
W ten sposób na tym forum nie przysporzysz sobie wielbicieli, wrêcz przeciwnie. ;)

Poczekam cierpliwie na zadane pytania. :D
  
 
 

czapka2
Wys³any: 2013-02-03, 16:55   
0
UP DOWN

Posty: 26
Do berg.

Pakiet PPG cena wyj¶ciowa zale¿na od ilo¶ci pigmentów ale 71 pigmentów 17tys netto...

Jak wiesz ka¿dy mo¿e mieæ swoje zdanie nawet jak ma byæ ono inne ni¿ by mia³o wskazywaæ....
Gdybym poda³ ¿e oba s± super to zaraz by by³y g³osy ¿e jestem dystrybutorem obu i je chwalê.

Poda³em który jest lepszy w mojej opinii a nie oczernia³em Novola a podawa³em gdzie le¿± przyczyny lepszej jako¶ci PPG.

Co do dystrybutorstwa to po pierwsze ja nie mia³em mo¿liwo¶ci wyboru bo nie jestem szefem a po drugie po rozmowie dlaczego zosta³a taka decyzja podjêta dost±³em odpowied¼ - na potrzeby rynku i szukania przez niektórych tanizny a nie do koñca jako¶ci......
(i tutaj po paru latach muszê siê z nimi zgodziæ)

Owszem Novol sie rozwija i chwa³a im za to jednak jeszcze up³ynie sporo czasu zanim dojd± do poziomu takich koncernów jak DP RM czy PPG.

Pewnie by chcieli aby niektóre b³êdy szybciej zosta³y skorygowane ale tamte koncerny z du¿o wiêkszym zapleczem pracowa³y na to latami.

Trzeba sobie powiedzieæ jasno i wprost ¿e gdyby nie cena (zw³aszcza pakietu) nikt by Spectrala nie kupi³!!!


P.S Zamiast rozmawiaæ merytorycznie czepiamy siê stanowisk.
Skoro pewien tutaj osobnik uzna³ ¿e mam inne stanowisko ni¿ mam niech mu bêdzie w koñcu on wie lepiej.......

Ja patrzê na rozmowê merytoryczn± i dla mie opinia ka¿dego jest warta analizy a ¿e sie nie zgadzam to chyba moge sprostowaæ i wrzuciæ swoje trzy grosze,
  
 

berag1 
Wys³any: 2013-02-03, 16:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
A jeszcze jak by¶ móg³ mi wyja¶niæ dlaczego system pigmentowany ma lepsze krycie od systemu z pastami i ¿ywicami? ;)

[ Dodano: 2013-02-03, 17:05 ]
Cytat:
Pakiet PPG cena wyj¶ciowa zale¿na od ilo¶ci pigmentów ale 71 pigmentów 17tys netto...

Czy te 71 pigmentów pozwoli na robienie akryli z Mieszalnika PPG? Odpowiedz tak szczerze. ;) , bo ja w Autocolorze naliczy³em plus minus 65 sztuk, które pozwol± na zrobienie akryli, metali i pere³. :D
 
 

czapka2
Wys³any: 2013-02-03, 17:15   
0
UP DOWN

Posty: 26
A gdzie ja pisa³em ¿e jest to system akrylowy?
Pisa³em przecie¿ ceny baz a nie akryli.

Novol te¿ ma osobny system akrylowy - zreszt± tutaj muszê przyznaæ ca³kiem niez³y i godny polecenia w tej cenie.

Co do systemu ¿ywicznego to jak wiesz jaki jest kolor ¿ywicy to sobie mo¿esz odpowiedzieæ sam na zadane pytanie.
Je¶li bêdziesz mia³ okazjê zobaczyæ jak gêste s± pigmenty PPG a ju¿ jak gêsta jest baza np PPG a jak gêsta z Novola pozwoli Ci te¿ to na jakie¶ przemy¶lenia.
A gdzie jeszcze rozcieñczanie 1:1?
Fizycznie baza rozcieñczona 1:1 PPG jest gê¶ciejsza NIEJEDNOKROTNIE od samej bazy SPECTRALA.

Autocolor jest bardzo dobrym systemem ¶miem twierdziæ ¿e mo¿e kolorbox ma bardziej rozbudowany od PPG ale niestety jego opinia na rynku nieco podupad³a z jednego powodu:
Lewej ¿ywicy sprowadzanej przez jednego dystrybutora DP który podrobi³ orygina³ i sprzedaje za 1/3 ceny i b³êdnie mówi, ¿e nie odbywa siê to na jako¶ci.
Fizycznie ju¿ tak nie jest bo krycie jest du¿o s³absze....

Ale ze CCC w Polsce jest na pierwszym miejscu to du¿o sklepów jej u¿ywa.....
 

berag1 
Wys³any: 2013-02-03, 17:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
Cytat:


A gdzie ja pisa³em ¿e jest to system akrylowy?
Pisa³em przecie¿ ceny baz a nie akryli.

Novol te¿ ma osobny system akrylowy - zreszt± tutaj muszê przyznaæ ca³kiem niez³y i godny polecenia w tej cenie.

Co do systemu ¿ywicznego to jak wiesz jaki jest kolor ¿ywicy to sobie mo¿esz odpowiedzieæ sam na zadane pytanie.
Je¶li bêdziesz mia³ okazjê zobaczyæ jak gêste s± pigmenty PPG a ju¿ jak gêsta jest baza np PPG a jak gêsta z Novola pozwoli Ci te¿ to na jakie¶ przemy¶lenia.
A gdzie jeszcze rozcieñczanie 1:1?
Fizycznie baza rozcieñczona 1:1 PPG jest gê¶ciejsza NIEJEDNOKROTNIE od samej bazy SPECTRALA.


Ale ja nie pytam jak wyglada konfrontacja PPG i Novola, tylko moje pytanie brzmia³o tak, czy te 71 pigmentów ktore wyceni³e¶ pozwoli na robienie akryli na mieszalniku PPG?
Ja chcê us³yszeæ ile kosztuje kompletny system PPG który pozwoli na robienie akryli, metali i pere³.
Mnie nie interesuje Novol tylko konfrontacja PPG a Nexa autocolor.

Ja wiem ile kosztuje pakiet Nexy Autocolor, ale prosi³ bym Cie o podanie ceny pakietu tego systemu.
 
 

lakierok 
Wys³any: 2013-02-03, 18:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Panowie podawajcie cenny brutto, bo chyba za mieszalnik trzeba zap³aciæ BRUTTO a nie netto , wiêc proszê o cenny brutto .
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

berag1 
Wys³any: 2013-02-03, 18:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
Dla tych, którzy nie znaj± systemu mieszalnikowego Nexa Autocolor, kilka zdañ wyja¶nienia co do zywic.
W tym systemie mamy 4 ¿ywice, jedna ¿ywica akrylowa przypominajaca lakier bezbarwny-transparentna jest wykorzystywana do robienia akryli, druga ¿ywica transparentna-mleczna jest wykorzystywana do robienia solidów dwuwarstwowych, kolejne dwie ¿ywice, s± wykorzystywane przy robieniu baz metalicznych i per³owych i to one s± najczê¶ciej podrabiane. S± to mleczne transparentne ¿ywice pakowane w bañkach 2,5 litra.
Kolega napisa³ powy¿ej, ¿e podrabiane ¿ywice os³abiaj± si³ê krycia, mo¿e i tak, ale musia³y by byæ bardziej transparentne od tych oryginalnych. Moim zdaniem ich zadaniem g³ównym jest to, ¿e s± lepiszczem które spaja ze sob± pigmenty wchodz±ce w sk³ad receptury, powoduj±, ¿e baza po wyschniêciu robi siê matowa i jeszcze bardzo wa¿na sprawa i chyba najwa¿niejsza to to ¿e maja bardzo du¿y wp³yw na to jak zachowuj± siê p³ytki aluminium i mika, czyli decyduj± o tym jaki kolor otrzymamy. Podrabiana ¿ywica ju¿ nie zapewni nam takiego samego u³o¿enia ziarna czy te¿ miki w lakierze, jakie zapewnia nam dwie oryginalne ¿ywice wystêpuj±ce w tym systemie(P192-528-kontroler kolorów z wysokim udzia³em ziarna i P192-5600- kontroler kolorów metalicznych i per³owych)
 
 

czapka2
Wys³any: 2013-02-03, 18:24   
0
UP DOWN

Posty: 26
Jutro w miarê wy¶lê cennik pakietu NAC akryli i baz.

Nie zrozumieli¶my sie od pocz±tku bowiem ja poda³em cenê pakietu mieszalnika tylko baz.
A nie by³o mowy o tym, ¿e ma byæ mieszalnik bazowy i akrylowy.

Logiczne ze przy systemie pigmentowym nie mo¿na tylko zmieniaj±c ¿ywicê robiæ bazy i akryle i jak kto¶ tak podchodzi to owszem NAC jak ka¿dy ¿ywiczny wyjdzie taniej co do tego nie mam w±tpliwo¶ci i nigdy bym nie zaprzeczy³.

PPG i MM ma drogie akryle w porównaniu do konkurencji wiêc ja od sprzeda¿y akryli PPG odszed³em.
Zreszt± popyt jak i tendencja wstawiania mieszalników akrylowych jest mocno zni¿kowa zajmujemy sie mieszalnikami konwencjonalnymi bazowymi i wodorozcienczalnikowymi koncerny PPG.

Poniewa¿ jestem handlowcem dzia³am na cenach netto i jest mi to obliczaæ ³atwiej majac cenniki producentów - jak kogo¶ to interesuje niech sobie 23% dodaje.


Berag1 dziêki za uprzedzenie..... :)
 

berag1 
Wys³any: 2013-02-03, 18:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
Cytat:
Logiczne ze przy systemie pigmentowym nie mo¿na tylko zmieniaj±c ¿ywicê robiæ bazy i akryle i jak kto¶ tak podchodzi to owszem NAC jak ka¿dy ¿ywiczny wyjdzie taniej co do tego nie mam w±tpliwo¶ci i nigdy bym nie zaprzeczy³.


Czyli je¿eli kto¶ chce mieæ mieszalnik mniej rozbudowany od PPG i bardziej multifunkcyjny i ma wybieraæ miedzy PPG a Nexa Autocolor to niech wybiera Nexê bo wyjdzie taniej, wygodniej ze wzglêdu na mniejsza ilo¶æ pigmentów na ramie, bêdzie ³atwiejszy do opanowania, a to czy kto¶ bêdzie chcia³ pracowaæ na ¿ywicach oryginalnych czy tez podrabianych to ju¿ jego sprawa. Oryginalne ¿ywice mniej problemów z kolorami, podrabiane ¿ywice wiêksze problemy z kolorami, wybór uzale¿niony od tego, gdzie mieszalnik ma staæ i do czego s³uzyæ.
Jest jeszcze sprawa podrabianych pigmentów, ale to ju¿ d³u¿sza historia. :D :D

Na sam koniec, takie krótkie i moim zdaniem obiektywne podej¶cie do tematu.
Je¿eli kto¶ posiada spory warsztat ze sporym przerobem to mieszalnik z górnej pó³ki jak najbardziej wskazany, poniewa¿ po wyliczeniu TCO(Total Cost of Ownership (TCO) ) okazuje siê, ze drogi produkt w zakupie nie oznacza, ¿e na tym stracimy, wrêcz przeciwnie - zyskamy. Nie na darmo siê mówi, ¿e du¿ych warsztatów nie staæ na tanie produkty.
Inaczej sprawa wygl±da z drogim systemem jak otwieramy mieszalnie lakierów ze sprzeda¿± przez ladê. Wiemy jak teraz w Polsce wygl±da rynek lakierniczy, mieszalnia sprzedaj±ca lakiery przez ladê musi posiadaæ w swojej ofercie mieszalnik ze ¶redniej pó³ki, poniewa¿ co raz czê¶ciej lakiernicy przychodz±cy na mieszalniê prosz± o lakier niezbyt drogi po to aby jak najbardziej ograniczyæ koszt materia³ów lakierniczych jakie musz± kupiæ do zleconej naprawy lakierniczej, do tego dochodz± materia³y lakiernicze pomocnicze bardzo czêsto ze ¶redniej lub te¿ najni¿szej pó³ki cenowej, ka¿dy ogranicza koszta jak tylko mo¿na, chocia¿ zdarzaj± siê przypadki ¿e to oszczêdzanie przechodzi ludzkie pojêcie. ;) :D
 
 

Siekiera
Wys³any: 2013-02-03, 19:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
berag1 napisa³/a:
Inaczej sprawa wygl±da z drogim systemem jak otwieramy mieszalnie lakierów ze sprzeda¿± przez ladê. Wiemy jak teraz w Polsce wygl±da rynek lakierniczy, mieszalnia sprzedaj±ca lakiery przez ladê musi posiadaæ w swojej ofercie mieszalnik ze ¶redniej pó³ki, poniewa¿ co raz czê¶ciej lakiernicy przychodz±cy na mieszalniê prosz± o lakier niezbyt drogi po to aby jak najbardziej ograniczyæ koszt materia³ów lakierniczych jakie musz± kupiæ do zleconej naprawy lakierniczej, do tego dochodz± materia³y lakiernicze pomocnicze bardzo czêsto ze ¶redniej lub te¿ najni¿szej pó³ki cenowej, ka¿dy ogranicza koszta jak tylko mo¿na, chocia¿ zdarzaj± siê przypadki ¿e to oszczêdzanie przechodzi ludzkie pojêcie. ;) :D


No dok³adnie i tutaj systemy z najwy¿szej pó³ki systematycznie trac± a bêd± jeszcze bardziej traci³y w przysz³o¶ci. Jako¶æ tych mieszalników jest wystarczaj±ca na nasz biedny rynek detaliczny. Duzi dostan± po dupsku :D
 

lakierok 
Wys³any: 2013-02-03, 19:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Z punktu widzenia sklepowego to oczywi¶cie cenna wsadu ma znaczenie ale co potem ???

jakie rabaty na pigmenty ? mo¿e podajcie , podajcie po ile wychodzi 1 litr bazy w zakupie na sklep ? podajcie kilka kolorów popularnych marek , cenny najtañszych klarów ,

bo np Dupont c 600 mo¿na kupowaæ bazê taniej ni¿ w PPG czy Nexa :spoko:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

czapka2
Wys³any: 2013-02-03, 19:25   
0
UP DOWN

Posty: 26
Siekiera duzi maj± to w pompie bo maj± segment lakierów wodnych gdzie Ci mali nie wejd± za 100 lat a tam jak pisa³em jest du¿a kasa wiêksza ni¿ przy systemach konwencjonalnych....

Co do kolorów PPG na rabatach mieszalniczych cena netto:

Toyota Silver 1C0 - 137,86
Daewoo Poly Silver 92U - 152,57
Fiat Nero 601 - 129,46
Ford Panther Black XSC 2851 -131,97
Toyota Red 3N8 - 170,10
Fiat Grigio Steel 647 - 138,47

Sorki za ceny netto ale nie chce mi siê liczyæ.....


Kto jak kupuje tanio zale¿y od przerobu i dystrybutora bo nie ka¿dy dystrybutor w PPG ma jednakowy rabat od fabryki a tak¿e nie ka¿dy jest tak hojny..............
 

Siekiera
Wys³any: 2013-02-03, 19:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
czapka2 napisa³/a:
Siekiera duzi maj± to w pompie bo maj± segment lakierów wodnych gdzie Ci mali nie wejd± za 100 lat a tam jak pisa³em jest du¿a kasa wiêksza ni¿ przy systemach konwencjonalnych....


Wiesz co, nie mów tego g³o¶no bo jak kto¶ z zarz±du jednej z wiêkszych firm ubezpieczeniowych po³apie siê ¿e mo¿na zarobiæ na uciêciu na materia³ach lakierniczych dotychczasowym dostawcom to ju¿ nie bêdzie tak ró¿owo. Np. PZU ma swoj± sieæ naprawcz± i wystarczy³oby ¿eby dogadali sie np. z novolem, debeerem czy heliosem i w ich ¶lady pójd± inni ubezpieczyciele. Pójdzie odpowiednie zarz±dzenie do likwidatorów i szkody bêd± kierowane do swoich warsztatów. A wtedy myslisz ¿e ASO co zrobi±? Bêd± patrzy³y siê bezczynnie? Nie pozwol± sobie na zabieranie klientów i wezm± tañsze systemy maj±c w dupie dopuszczenia i audyty producentów samochodów. Kasa siê liczy a jak ucieka to trzeba j± zatrzymaæ.
 

lakierok 
Wys³any: 2013-02-03, 19:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
czapka2 napisa³/a:
Toyota Silver 1C0 - 137,86
Daewoo Poly Silver 92U - 152,57
Fiat Nero 601 - 129,46
Ford Panther Black XSC 2851 -131,97
Toyota Red 3N8 - 170,10
Fiat Grigio Steel 647 - 138,47

Sorki za ceny netto ale nie chce mi siê liczyæ.....


To teraz niech kolega berag1 niech poda cenny w Autocolor a kolega Siekiera niech porówna do DP - oczywi¶cie jak bêdzie chcia³ . :spoko:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

berag1 
Wys³any: 2013-02-03, 20:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
lakierok napisa³/a:
To teraz niech kolega berag1 niech poda cenny w Autocolor


Kolego lakierok, ja nie jestem dystrybutorem Nexy, ani te¿ u takowego nie pracujê, co nie znaczy, ¿e nie wiem co i ile kosztuje.
Aby wszystko by³o tak jak nale¿y to kolega czapka2 mo¿e podaæ ceny tych samych kolorów, które poda³ dla PPG na takim samym rabacie, bêdzie to bardzo wiarygodne bo z tego co pisa³ jest te¿ dystrybutorem Nexy o ile sie nie mylê. ;)

I ja mia³bym tak± pro¶bê, aby kolega czapka2 jak mo¿e poda³ ceny kolorów per³owych, czerwonych, zielonych i niebieskich :D :D :D bo z tego co widzê to mamy wycene kolorków srebrnych, czarnych i tylko jeden kolor czerwony per³owy z Toyoty. Je¿eli ceny per³y czerwonej wychodz± ponad 170 z³ za jeden litr netto to mo¿na wnioskowaæ, ¿e reszta pere³ bêdzie w podobnym przedziale cenowym, albo i dro¿ej, ale poczekajmy z ocen± na wycenê innych pere³.
 
 

lakierok 
Wys³any: 2013-02-03, 20:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
,
berag1 napisa³/a:
Aby wszystko by³o tak jak nale¿y to kolega czapka2 mo¿e podaæ ceny tych samych kolorów, które poda³ dla PPG na takim samym rabacie, bêdzie to bardzo wiarygodne bo z tego co pisa³ jest te¿ dystrybutorem Nexy o ile sie nie mylê.


berag1 my¶la³em ¿e jeste¶ przedstawicielem Nexy, ale jak znasz ceny to podaj

kolega czapka2 nie poda³ jaki rabat narzuci³ na PPG a jak na wsad pisa³ ¿e mo¿na daæ 40 % to mo¿e tu podobnie albo mniej ale ja tylko przypuszczam bo jeszcze nie mam sklepu a zapewne Wasza wiedza a moja to du¿a ró¿nica . :tak:
 

maykel
Wys³any: 2013-02-07, 16:54   
0
UP DOWN

Posty: 35
Skoro berag1 twierdzisz, ¿e Autocolor jest tañszy od PPG to mo¿e podasz ceny ? czapka poda³ ceny PPG, wiêc mamy co porównaæ ;)
 

czapka2
Wys³any: 2013-02-07, 18:03   
0
UP DOWN

Posty: 26
Wracaj±c do w±tku tym razem PPG a NAC to pakiety sa bardzo porównywalne w granicach 10tys netto i owszem racja ze PPG nie ma akryli a NAC ma ¿ywicê w zestawie na której mo¿na robiæ akryle.
Jednak akryle s± w porównaniu z konkurencj± na rynku bardzo drogie i jak kto¶ ma³o robi to mo¿e przez rok wyjdzie lepiej ale jak kto¶ my¶li aby sporo robiæ akrylami to ju¿ takie zestawienie super nie wygl±da......
Teraz tendencja w warsztatach malowania akrylami spada i ma³o warsztatów jest zainteresowana takimi systemami.

O wiele korzystniejsze jest postawienie PPG i drugiego systemu akrylowego np Spectral bo w tym wypadku akryle z Novola w porównaniu z bazami wygl±daj± ok a i cena jest atrakcyjna.

Grupa PPG nie ma korzystnej oferty cenowej na akryle. (MM te¿ akryle Duralit wychodz± drogo) .
 

wro-lak.pl 
Wys³any: 2013-10-14, 22:43   Re: Mieszalnik konwencjonalny NOVOL czy PPG ?
0
UP DOWN

Posty: 15
TK82 napisa³/a:
Proszê o wypowiedz osoby które pracowa³y b±d¼ pracuj± na tych systemach. Potrzebny niedrogi system. Który wybraæ ?



Witam, wrzucê parê ¶wie¿ych info o mieszalniku konwencjonalnym 2K AUTOCOLOR.
Po pierwsze, je¶li szukacie taniej bazy do wszystkiego, aby co¶ pochlapaæ to na bank siê zawiedziecie.

AUTOCOLOR to kompromis pomiêdzy jako¶ci± a cen±. Dla tych co ju¿ zrozumieli, ¿e lepiej kupiæ setkê prawdziwej bazy 1:1 ni¿ dwie¶cie taniochy. T± setk± wiêcej zdzia³asz ni¿ Ci siê wydajê. Prosty rachunek np. setka LA7W na mieszalni dla klienta kosztujê 22z³, nawet je¶li wygrzebiesz jaki¶ tani mieszalnik 2:1 za 15z³ za setê to i tak musisz kupiæ tego dwie¶cie na element.
Szybko liczymy i wychodzi 30 zeta. T± tañsza baz± siê namêczysz, wydasz wiêcej, stracisz wiêcej czasu a efekt taki sam. Tylko, ¿e jeste¶ 8z³³ w plecy:)
A co najwa¿niejsze przychodzisz do mnie po roku domieszaæ ten sam lakier na ten sam element bo ju¿ zd±¿y³ siê pogi±æ i powtarzalno¶æ masz blisk± 100%.
Masz pewno¶æ ¿e odcieñ koloru bêdzie taki sam. No dobra ju¿ siê nachwali³em.

Teraz wady;) FISZKI, wzorniki w niektórych przypadkach nieznacznie ró¿ni± siê od tego co znajdziesz w kubku. Problemy siê zaczynaj± jak w kolorze jest w ..... DU¯O per³y b±d¼ xyralicu. Ale spokojnie nie s± to jakie¶ dramatyczne ró¿nice, chwilka zabawy z dobarwieniem i jest GIT.

W sumie wyposa¿aj±c siê w mieszalnik 2k AUTOCOLORU:
1. Pracujesz na wysokiej jako¶ci materiale
2. Zu¿ywasz mniej towaru na element
3. Masz powtarzalno¶æ kolorów
4. Mieszalnik zawsze wstawia centrala PPG, wiêc dysponujesz pe³n± opiek± techniczn± i kolorystyczn±.
5. Dostajesz niez³y rabat na pigmenty przy niewielkich obrotach. Jeste¶ w stanie obni¿yæ cenê dla siebie spokojnie poni¿ej 20z³ za setkê np. LA7W
6. Dodatkowo masz mo¿liwo¶æ umieszania wszystkich AKRYLI z tego samego mieszalnika
7. Cena mieszalnika z pe³nym wk³adem bez ¿adnych zobowi±zuj±cych umów obrotowych ok. 14.000z³ brutto

Dobra, skoñczy³em;) Wiêcej info pod tel. 533-21-20-99
_________________
www.wro-lak.pl www.4cr.com.pl
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-15, 22:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
wro-lak.pl napisa³/a:
Proszê o wypowiedz osoby które pracowa³y b±d¼ pracuj± na tych systemach. Potrzebny niedrogi system. Który wybraæ ?

wro-lak - Piszesz nie na temat!
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime