Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
sawmaster 
Wys³any: 2013-02-27, 23:53   Glasurit
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
Jak pasuje kolorystycznie i jakie krycie? Mam do wyboru RM'a lub glasurita. Trudny wybór. Ceny podobne.
 

lakierok 
Wys³any: 2013-02-28, 07:54   Re: Glasurit
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
sawmaster napisa³/a:
Jak pasuje kolorystycznie i jakie krycie? Mam do wyboru RM'a lub glasurita. Trudny wybór. Ceny podobne.



To jest to samo , tylko w innej etykiecie , obie firmy nale¿± do Basf.

kolorystyka dobra i krycie te¿ dobre,

jaki mieszalnik bierzesz ? i na co sklep czy warsztat.
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

sawmaster 
Wys³any: 2013-02-28, 09:06   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
nie biorê mieszalnika
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-02-28, 09:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
To nie jest to samo :nie: ... Zdecydowanie bierz Glasurit je¿eli do w³asnego u¿ytku. Jak na handel to niestety grupa CSV postara³a siê po przejêciu dystrybucji powaliæ legendê Glasuritu na plecy i przez olewanie tego brendu doprowadziæ do tego, ¿e to obecnie w Polsce niszowy produkt i ... drogi ... jak na sklep z mieszalni±.

R90 Glasuritu to nie jest ten sam produkt co RM. Faktycznie to taki sam system technologiczny, te same zasady, ale nie ta sam kolorystyka i jako¶æ produktów. To nie jest tak jak w SH i Standox jedna fabryka dwa brendy. Tu jest odwrotnie . Jedna technologia ( przepis na komponenty ) ró¿ne fabryki i tylko zbli¿one sk³adniki chemiczne.
Zadziwiaj±c jest to ¿e tylko technicy i oferenci RM mówi± o tym ¿e to to samo ^^ ... Ci którzy faktycznie znaj± i u¿ywaj± produkty Glsuritu i sprawdz± sobie system RM natychmiast widz± ró¿nice. No i ... jak ju¿ kto¶ siê zacznie upieraæ przy swoim i dowodziæ ¿e ziemia jest p³aska i opiera siê na grzbietach tysi±ca s³oni i trzystu aligatorów ;) ... to niech pamiêta, ¿e ca³y ten spór co najwy¿ej mo¿e dotyczyæ ... komponentów Bazowych. Pozosta³e produkty ze znaczkiem kolorowej "Papugi Ara" ni jak nie daj± siê porównaæ z wyrobami oferowanymi w ramach technologi refinish RM.

Gdybym tak jak przy pistoletach lakierniczych do refinishu ( czyli wybrana garstka specjalistycznych narzêdzi ) mia³ wskazaæ cztery najlepsze systemy mieszalnicze to w kolejno¶ci :

1. Glasurit
2. Spies Hecker
3. Standox
4. DuPont

móg³bym to jeszcze uzupe³niæ ostatecznie o :

5. PPG
6. Sikkens

Innych nie lubiê albo nie znam na tyle dobrze ¿eby porównaæ z tymi których wskaza³em
Mo¿e kto¶ siê z takim rankingiem nie zgodziæ. Usprawiedliwiê siê tylko i dopisze, ¿e koncern mo¿e mieæ wspania³e produkty lub zupe³ny ch³am. Za podaniem tego towaru klientowi stoi jednak dystrybucja i opieka techniczna. Nawet najlepsze lakiery na ¶wicie mo¿na skutecznie obrzydziæ gdy siê nie dba o odbiorcê. Z drugiej strony jako¶æ wyrobu broni dobrej opinii o takiej firmie. Osobi¶cie uwa¿am Glasurit za topowy wyrób. Jednak to nie przeszkadza np. takiemu Novolowi skutecznie panowaæ nad dolnym segmentem rynku ;) .

Tak¿e to moja osobista opinia i pamiêtajcie o tym ¿e sk³ada siê na to wiele czynników i elementów zwi±zanych z samym produktem i tym co siê doko³a niego dzieje ... a nie tylko sam wyrób. Mój brak znajomo¶ci wielu innych systemów ( mo¿e nawet topowych ) te¿ nie jest tu bez znaczenia ;) ... Jednak to co Glasurit oferuje do refinishu od lat ceniê sobie bardzo wysoko :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

sawmaster 
Wys³any: 2013-02-28, 10:02   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
za bardzo nie umiem cieniowaæ wiêc zale¿y mi aby kolorystyka siê zgadza³a ...
btw dziêki Projekter za pomoc
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-02-28, 10:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
sawmaster napisa³/a:
za bardzo nie umiem cieniowaæ wiêc zale¿y mi aby kolorystyka siê zgadza³a ...
:sciana: Kolego nie kazdym kolorem pomalujesz w kreskê. A na pewno nie srebrem i ró¿nymi z³otymi szampañskimi itp :D
 

sawmaster 
Wys³any: 2013-02-28, 10:25   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
nie stukaj siê w ¶cianê tylko to powiedz jak siê cieniuje bo na forum nie znalaz³em, tak jakby by³a to tajemnica ¶ci¶le tajna
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-02-28, 10:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
rogal-master1 napisa³/a:
sawmaster napisa³/a:
za bardzo nie umiem cieniowaæ wiêc zale¿y mi aby kolorystyka siê zgadza³a ...
:sciana: Kolego nie kazdym kolorem pomalujesz w kreskê. A na pewno nie srebrem i ró¿nymi z³otymi szampañskimi itp :D


Fakt. :tak: . Je¿eli szukasz systemu, czy mieszalni z lakierami tylko pod k±tem zgodno¶ci koloru to raczej kiepski wybór ..... Glasurit czy RM ? Znak koncernu ma raczej nie wiele wspólnego z kolorystyk± gdy ten kolor i tak jest korygowany rêcznie na mieszalni, a po zdjêciu z wagi trafia w "obce" rêce. W serwisach z mieszalni± lakiernik mo¿e sobie poprawiæ kolor i dopasowaæ siê do tych elementów których nie chce cieniowaæ. Wtedy jest ³atwiej bo cieniuje siê tylko poziome albo tylko pionowe elementy. Co¶ takiego jak 100 % zgodno¶æ koloru nie istnieje Miêdzy innymi dlatego jest tu tyle awantur o tanie pistolety lakiernicze, bo one utrudniaj± utrzymanie zgodno¶ci barwy z wzornikiem, nawet na jakim¶ akceptowalnym poziomie.

Najlepiej zrobisz jak szybko nauczysz siê cieniowaæ. To bardzo przydatna umiejêtno¶æ ... wrêcz niezbêdna w tym zawodzie. :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2013-02-28, 11:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
sawmaster napisa³/a:
powiedz jak siê cieniuje bo na forum nie znalaz³em


_________________
http://niezalezna.pl/
 

lakierok 
Wys³any: 2013-02-28, 11:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
PROJEKTER napisa³/a:
rogal-master1 napisa³/a:
sawmaster napisa³/a:
za bardzo nie umiem cieniowaæ wiêc zale¿y mi aby kolorystyka siê zgadza³a ...
:sciana: Kolego nie kazdym kolorem pomalujesz w kreskê. A na pewno nie srebrem i ró¿nymi z³otymi szampañskimi itp :D


Fakt. :tak: . Je¿eli szukasz systemu, czy mieszalni z lakierami tylko pod k±tem zgodno¶ci koloru to raczej kiepski wybór ..... Glasurit czy RM ? Znak koncernu ma raczej nie wiele wspólnego z kolorystyk± gdy ten kolor i tak jest korygowany rêcznie na mieszalni, a po zdjêciu z wagi trafia w "obce" rêce. W serwisach z mieszalni± lakiernik mo¿e sobie poprawiæ kolor i dopasowaæ siê do tych elementów których nie chce cieniowaæ. Wtedy jest ³atwiej bo cieniuje siê tylko poziome albo tylko pionowe elementy. Co¶ takiego jak 100 % zgodno¶æ koloru nie istnieje Miêdzy innymi dlatego jest tu tyle awantur o tanie pistolety lakiernicze, bo one utrudniaj± utrzymanie zgodno¶ci barwy z wzornikiem, nawet na jakim¶ akceptowalnym poziomie.

Najlepiej zrobisz jak szybko nauczysz siê cieniowaæ. To bardzo przydatna umiejêtno¶æ ... wrêcz niezbêdna w tym zawodzie. :tak:


To zosta³em wprowadzony w b³±d, powiedziano mi ¿e konwencja - linie 55 Glasurita to to samo co w RM , ale skoro tak mówisz to czemu mam Ci nie wierzyæ .

szukam systemu na sklep wiêc po paru tych wiêkszych firmach poje¼dzi³em.......

jeden system ju¿ zamówi³em to Mipa A.G
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

sawmaster 
Wys³any: 2013-02-28, 11:25   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
Sw.Piotrek napisa³/a:
sawmaster napisa³/a:
powiedz jak siê cieniuje bo na forum nie znalaz³em




kto¶ mi wyt³umaczy co on tak naprawdê zrobi³?
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-02-28, 11:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Rozkurzy³ baze dalej tak jakby zapyli³, rozkurzy³ przejscie bazy bo jakys pomalowa³ do kreski na po³owie klapy to wtedy tylko sznur i sucha ga³±¼ a tak rozkurzy przejscie i nie widac nic okiem potem zbiera sciereczka antystatycza py³ wulkaniczny i jest zajebioza :)
 

sawmaster 
Wys³any: 2013-02-28, 12:00   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
dziêki, a zmienia³ on ilo¶æ farby czy ci¶nienie aby zapyliæ?
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-02-28, 12:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Niektórzy nie skrêcaj± a niektórzy skrêcaj± zale¿y od wyczucia pistolsa umiejêtno¶ci pogody samopoczucia itp ... czy masz kaca czy nie i takie tam :D


Potrenuj a na pewno bêdzie ci dane cieniowanie :D

[ Dodano: 2013-02-28, 12:05 ]
Lakiernictwo to nie sernik czy pizza na to nie ma idealnego przepisu to sa tysi±ce godzin w szpachli w rozpuszczalnikach itp setki godzin wkurwie.ñ i tak dalej :D
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-02-28, 22:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
rogal-master1 napisa³/a:
Lakiernictwo to nie sernik czy pizza na to nie ma idealnego przepisu to sa tysi±ce godzin w szpachli w rozpuszczalnikach itp setki godzin wkurwie.ñ i tak dalej :D


... a na koniec tych "wypieków" okazuje siê, ¿e i tak ka¿dy ma w³asn± technikê pracy choæ idealnie przestrzega tego samego przepisu ( technologi ) ^^ .
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

m³ody amator
Wys³any: 2013-03-13, 13:05   
0
UP DOWN

Posty: 2
Jestem tu nowy, ale pozwolê sobie wtr±ciæ do dyskusji. Je¿eli chodzi o RM i GL to widzia³em listê pigmentów RM a obok odpowiedniki GL. Zarówno konwencja jak i woda...Znajomy kupowa³ i to i to...bez problemu wchodzilo. Ja osobi¶cie wole GLASURITA, ale tylko z sentymentu.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-03-13, 16:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Oczywi¶cie. Ró¿nica jest jednak taka ... jak miêdzy OPLEM ASTRA produkowanym w FSO a Oplem ASTRA produkowanym w Bochum .... Czy miêdzy Oplem a Vaxhuallem.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-03-16, 11:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
PROJEKTER --> a co mog³bys polecic z tego Glasurita jako super mocny bezbarwny. Jakis ceramiczny :) i jak wyglada cenowo litr ;)
 

lakierok 
Wys³any: 2013-03-16, 14:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Glasurit wychodzi drogo , klar como to ok 80-100 z³ za litr kompletu , a reszto to ok 200 z³ za 1.5 litra
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-03-16, 15:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
lakierok --> no ale chodzi mi o dobry lakierek zeby by³ twardy na rysy od ga³ezi krzaków :D czasem i drzew hahah :D

1,5 litra to by mi starczy³o na samuraia :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime