Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-16, 09:11
Autor Wiadomo¶æ
Bzyku 
Wys³any: 2007-06-03, 23:24   Wymiana dachu?
0
UP DOWN

Posty: 43
Witam,

Jako ¿e mój fundusz jest bardzo ograniczony chcia³em jakim¶ tañszym sposobem sprawiæ sobie auto ekonomiczne i w miarê nowe rocznikiem, Zakupi³em Opla Corsê C diesel 1,7 DTI zdjêcia niestety nie ukazywa³y nawet po czê¶ci tego co jest uszkodzone, lekko przygiêty dach podobno nadaje siê do wymiany, na allegro drugi ca³y dach kosztuje minimum 1500z³ ale to nie jest koniec problemu cena ale jak go spawaæ aby by³o dobrze.
Robi siê zak³adki na s³upkach ¿eby to kupy siê trzyma³o. Ale jak uci±æ stary i wpasowaæ nowy ¿eby by³o idealnie równo? w których miejscach mierzyæ? Jaki jest sposób na to. A mo¿e tylko na ramê podjechaæ i mi naprostuj±?
Klapa z ty³u doln± praw± stron± ma szczelinê 1,5cm nie zamyka sie do koñca, tylne drzwi schodz± siê prawie ¿e idealnie z dachem znaczy ¿e nie ma praktycznie szczeliny.

Pytam o takie rzeczy gdy¿ chcia³bym sam to zrobiæ mam sprzêt mo¿e nie najlepszej klasy ale da siê nim wszystko zrobiæ. Jestem w stanie pomalowaæ ca³e auto lecz warunki zmuszaj± mnie do polerki po pomalowaniu gdy¿ kurz strasznie mi osiada, wymieniê reperaturki progi itp duperele ale dachu przenigdy nie wymienia³em.
 
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-06-04, 23:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
hmmmm wszystko siê da naprawiæ ;) ale je¶li ju¿ siê zdecydujesz na zmianê dachu to akurat ju¿ sporo aut wyjecha³o odemnie z innymi dachami i mam w tym temacie do¶æ dobre do¶wiadczenie,najpierw to zrób rozeznanie typu pozaznaczaj sobie uszkodzenia dachu na s³upkach czyli w który miejscu jest uszkodzenie sprawd¼ czy s³upki s± tak uszkodzone ¿e bêdzie je trzeba ci±æ w miejscach oryginalnych ³±czeñ czy wystarczy obci±æ np przód przy górze z lini± szyby ( mniej roboty) hmmm mo¿na by tu pisaæ i pisaæ co ijak ale tak ogólnie to tzreba siê z tym nagimnastylkowaæ porób sobie dok³adne pomiary co do milimetra tak samo na nowym dachu tnij co do milimetra po odciêciu i przystawieniu nowego dachu porób punkty np z przodu o ile masz pewno¶æ ¿e przednie s³upki s± nienaruszone p przerwu drzi od dachu i szyby s± OK ca³a reszta poleci bo przód poka¿e Ci wszystko dale z ty³u bêdziesz widzia³ ile musisz i co ponadci±gaæ.......na takie pytanie to odpowied¼ pisemna siê raczej nienadaje bo to trzeba zobaczyæ i na to patrzeæ aby co¶ doradziæ ale powodzonka ;)
 
 

Bzyku 
Wys³any: 2007-06-06, 14:23   
0
UP DOWN

Posty: 43
1200z³ krzykna³ koles za wyprostowanie tego na ramie mówi ze nie jest to mocne uszkodzenie ale masa d³ubania paprania. To du¿o czy ma³o. Nie wiem te¿ jak± posiada ramê, by³em przed chwil± dos³ownie u drugiego lecz ten nie mia³ czasu podlecieæ ogl±dn±æ wyceniæ ile mniejwiecej ale ma jaki¶ szwedzki wynalazek w pe³ni profesionalny nówka sztuka z komputerkiem i czujnikami 70z³ za godzinê ceni w warszawie podobno 200 :) ale roznie to mówi± :D zobaczymy ile godzin mu wyjdzie jesli znajdzie czas przyjechaæ i oceniæ.

btw. nie dzia³a logowanie na samej górze forum, trzeba wej¶æ innym sposobem :) mo¿e tylko ja tak mam.
 
 

baqo 
Wys³any: 2007-06-06, 15:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
czasami dach lepiej wstawiaæ bez ramy , wystarcz± rozpieraki.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime