Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Tomek77
Wys³any: 2008-04-13, 12:41   Jaki lakier bezbarwny
0
UP DOWN

Posty: 26
koledzy mam pytanie jaki lakier bezbarwny waszym zdaniem jest najlepszy lakierowalem juz ró¿nymi np.4cr,palinal,ivat ,novol,standox,dupont,spic heker ,Lakieruje duzo samochodow i naprawde ciê¿ko cos wybrac dobrego .a mianowicie chodzi mi oto zeby byl w hsie dobrze sie rozlewal ladna morka i potem zeby po kilku miesiacach byl taki jak po malowaniu a nie matowial czy cos tam inego.moze macie jakis sprawdzony co nim nie robilem .mam teraz malowac swojego passat 2007r czarna perla calosciowka i niewiem co wybrac doradzcie pozdrawiam ???????.
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-04-13, 13:17   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
ja maluje juz dlugo spies heckerem 8035 i jestem bardzo zadowolony, sprawdz jeszcze nowego hsa firmy debeer, jest bardzo dobry
 
 

przemek325
Wys³any: 2008-04-13, 22:25   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sprobuj Glasurita 923-255, ja tym lakieruje i innego nie chce, do czarnego jest idealny, bardzo polecam.
 

DUMM 
Wys³any: 2008-04-13, 22:36   
0
UP DOWN

Posty: 19
Sk±d: Poznañ
siema, ja lakieruje novolem 2:1 i jestem zadowolony .... wcze¶niej robi³em Hayom .... bruuuuu nawet wypolerowæ tego nies¿³o dobrze,,,, , brrrr wiem wiem haya = 0

Pozdro.[/code]
_________________

 
 

maras 
Wys³any: 2008-04-13, 23:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Ja robi³em novolem, VHSem, jestem w miare zadowolony, oraz ostatnio APP klar lack hs spezial, duzo ³atwiej go rozlaæ, ni¿ Novola, ja jestem z niego zadowolony i chyba póki co przy nim pozostanê, mimo,¿e Novol jest ponad 20z³ tañszy na litrze
 

baqo 
Wys³any: 2008-04-14, 07:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Tomek77 napisa³/a:
lakierowalem juz ró¿nymi np.4cr,palinal,ivat ,novol,standox,dupont,spic heker ,Lakieruje duzo samochodow i naprawde ciê¿ko cos wybrac dobrego
no ciê¿ko ci dogodziæ. :mrgreen: :mrgreen:
 
 

tomekgrula 
Wys³any: 2008-04-15, 14:33   
0
UP DOWN

Posty: 45
ja malowa³em 2+1 VHS z Novola i trochê ciê¿ko mi by³o rozlac na lustro
_________________
Tomek
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-04-15, 17:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
APP HS Special. Na 1,5 warstwy wystarczy...
_________________

 
 

dawid
Wys³any: 2008-04-15, 17:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Osobiscie smigam na sikkensie Autoclear LV Superior przy dobrych regulacjach mozna go ladnie rozlozyc wrecz na igle plus trwalosc i jakosc, a jak juz chces naprawde lsniacego kozaka i na czarny nadaje sie idealnie wode sikkensa Autoclear WB sam bede sobie go wrzucal na czarne autko:))
_________________
hmmm
 

Tomek77
Wys³any: 2008-04-15, 18:55   
0
UP DOWN

Posty: 26
mam pytanie czy lakierowal ktos takim bezbarwnym robelo kronox.gosc z mieszalni mi go poleca i mowi ze rewelacja na1.5 warstwy
 

rbfm 
Wys³any: 2008-04-15, 19:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
gosc z mieszalni mi go poleca i mowi ze rewelacja na1.5 warstwy


wszystko co w mieszalni to super ekstra i w ogole zajebiste a inni maja syf. kiedy sie ludzie naucza ze sprzedawca zachwala to co chce sprzedac......
 

dawid
Wys³any: 2008-04-15, 19:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
nie kminie chcesz pomalowac autko z 2007 piszesz ze chcesz dobrze je obtrzaskac lakierowales standoxsem, dupkiem. hekerem a ty pytasz o Robollo (robello) gdzie tu logika? po za tym jak robie wysoka jakosc to hs-a na 2,5 warstwy biore i poleruje
_________________
hmmm
 

Tomek77
Wys³any: 2008-04-16, 20:21   
0
UP DOWN

Posty: 26
2,5 warstwy biore i poleruj
2000 i 2500. i wychodzi gladkie jak kolano .a gdzie morka .klijent zadowolony bo sie swieci .auto ma wysc bez polerowanja ewentulalnie tam gdzie wtracenie delikatnie podczyc i sama gombkom pszeleciec calosc
 

rbfm 
Wys³any: 2008-04-16, 20:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Tomek77 napisa³/a:
mam teraz malowac swojego passat 2007r

Tomek77 napisa³/a:
klijent zadowolony bo sie swieci


no to jak w koncu ?

[ Dodano: 2008-04-16, 21:29 ]
Tomek77 napisa³/a:
podczyc i sama gombkom pszeleciec


jezu.....
 

ewa 
Wys³any: 2008-04-16, 20:34   
0
UP DOWN

Posty: 42
Tomku! Ja rozumiem ,¿e to nie kó³ko polonistyczne ,ale na lito¶æ bosk±!!!!!!!......
 

Ryba 
Wys³any: 2008-04-16, 20:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
No dobra to dorzucam pytanko z innej beczki ... ale te¿ na temat :mrgreen:
Czy felgi alu lepiej bêdzie pomalowaæ na czarno akrylem czy 2 warstwówk± ??
Chodzi mi o super po³ysk itp, poniewa¿ mam polerowane ranty, które ¶wiec± siê jak psu jajca, a czarny ¶rodek nie mo¿e odbiegaæ od ca³o¶ci.
2 sprawa. Je¶li 2 warstwówka to jaki polecicie bezbarwny :> ? s³ysza³em co¶ o jaki¶ lakierach "apple pie" i lukrowym po³ysku, ale nie wiem co one s± warte :neutral:
 
 

DUMM 
Wys³any: 2008-04-16, 22:55   
0
UP DOWN

Posty: 19
Sk±d: Poznañ
Witam malowa³em akrylem bia³ym felgi do rajdówki i wysz³y elegancko po³ysk jest ale malowa³em te¿ baz± czarn± i na to klar novola 2:1 ms i powiem ci ¿e wydaje mi siê ¿e maj± mocniejszy po³ysk .... tylko niewiem czy to nie przez kolor mi siê wydaje ¿e bardziej b³yszczy :) bo jednak na czarnym chyba to lepiej widaæ.Pozdro.
_________________

 
 

dooku 
Wys³any: 2008-04-25, 21:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 117
Sk±d: £ód¼
Tomek jesli chodzi o Robello to tez szukalem tego HS w £odzi i nie znalazlem:/
dostalem tylko MS ,oprocz tego ze dlugo mi sech³ to jest naprawde dobry lakier.
polozylem go na 2.5 warstwy i tylko przycialem calosc buflexem :mrgreen:
morka gitara 3 miesiace i nic nie stracil na kolorze :wink:
moim zdaniem morka bardziej zalezy od pistoletu ,gestosci lakieru ,i cisnienia niz od samego lakieru.Uwazam ze ciezko bedzie wyciagnac fajna fakture z HS dlatego nadal zostaje przy MS.
btw z moich doswiadczen wynika ze jak masz jakis pistolet HVLP to sobie dopusc:P
albo wali na lustro albo zostwia dziorki.Teraz przymierzam sie do Gti PRO na trans-tech mysle ze bedzie wymiatal :twisted:
pozD Dooku
 

lw
Wys³any: 2008-04-25, 22:09   
0
UP DOWN

Posty: 31
ja wam powiem tak...
ró¿nymi ¶mieciami lakierowa³em i powiem ¿e du pont 3050s to jest to.
lakieruje bez kabiny i widze co dzieje siê z lakierami po kilku tygodniach, miesi±cach....
ten lakier daje dobr± rozlewno¶æ , g³êbie , polerno¶æ i stabilno¶æ w czasie.
jedynym mankamentem jest to ¿e ciê¿ko go kupiæ, jest ju¿ wycofany ze sprzeda¿y.
p.s. je¿eli lakierujesz swoje auto to nie eksperymentuj , maluj tym co ju¿ znasz, tym czym Ci najlepiej wychodzi³o , wtedy efekt bêdzie przewidziany i pamiêtaj o tym ¿e nie lakier jest najwa¿niejszy lecz to co jest pod nim.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group