Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
shel82 
Wys³any: 2011-08-05, 21:03   Jaki olej wlaæ do sprê¿arki?
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Sk±d: P³ock
Witam, dok³adnie jak w temacie - zakupi³em nowy kompresor, ale podczas transportu wyciekl³ z niego olej, a dodakowo czyta³em gdzie¶ na forum, ¿e i tak lepiej zalaæ swoim w³asnym olejem - pytanie tylko jakim?

Dane Techniczne:

- Moc silnika: 3.3 kW 4,5KM
- Napiêcie znamionowe: 230 V ~ 50 Hz
- Pojemno¶æ zbiornika: 50 l
- Wydajno¶æ : 390L/min
- Max. ci¶nienie robocze: max. 8 bar
- obroty 2850obr/min
- 2 t³oki
http://allegro.pl/sprezar...1752145294.html
 
 

gizbern 
Wys³any: 2011-08-05, 21:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Do sprê¿arek stosujemy olej sprê¿arkowy,dostêpny w ka¿dym porz±dnym sklepie z narzêdziami.
_________________

 
 

shel82 
Wys³any: 2011-08-06, 09:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Sk±d: P³ock
gizbern napisa³/a:
Do sprê¿arek stosujemy olej sprê¿arkowy,dostêpny w ka¿dym porz±dnym sklepie z narzêdziami.


Porz±dny, tzn.? rodzaj, lepko¶æ, etc. mo¿e firma?
 
 

gizbern 
Wys³any: 2011-08-06, 20:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Czytaj ze zrozumieniem.Napisa³em ¿e dostêpny w porz±dnym sklepie,bo nie w ka¿dym taki olej posiadaj±.Olej wystarczy ¿e w nazwie bêdzie mieæ sprê¿arkowy.
_________________

 
 

Homer S. 
Wys³any: 2011-08-07, 06:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Pyta³em siê kiedy¶ w hurtowni o olej czy s± takowe o ró¿nych lepko¶ciach (chcia³em rzadszy na zimê) . Pan o¶wiadczy³ ¿e s± dwa rodzaje jeden do t³okowych i drugi do ¶rubowych sprê¿arek i bez wzglêdu na opakowanie i cenê to i tak kupuje siê ten sam olej .U mnie w hurtowni do t³okowych kosztuje 12z³ litr a w sklepie ze sprê¿arkami ten sam z inn± metk± 28z³ litr.Wymieniam raz w roku przed zim± bez wzglêdu na wygl±d/zu¿ycie oleju.
_________________

 

memol 
Wys³any: 2011-08-07, 22:58   
0
UP DOWN

Posty: 173
ja do swojego wla³em olej silnikowy 68 na lato a na zimê mam n46(kupiony na zwyk³ej stacji)
 

shel82 
Wys³any: 2011-08-08, 09:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Sk±d: P³ock
Odpowiem sobie sam, poniewa¿ na forum widzê, ¿e brak takich informacji, dlatego poszpera³em, popyta³em fachowców i tak:
1 - na lato powinno siê laæ olej o klesie lepko¶ci 68 (lepko¶æ kinematyczna w 40°C), np. Mobil Univis N 68, Hydrol L-HL 68 (OrlenOIL);

2 - na zimê powinno siê laæ olej o klasie lepko¶ci 32, np. Mobil Univis N 32, Hydrol L-HL 32 (OrlenOIL), Torcula 32 (Shell);

Olej powinno siê wymieniaæ po 500 godzinach pracy, a filtr powietrza, po 16 godz. usuwaj±c zalegaj±c± wodê w zbiorniku poprzez spuszczenie jej prze otwór na spodzie zbiornika....
 
 

memol 
Wys³any: 2011-08-08, 13:34   
0
UP DOWN

Posty: 173
Olej powinno siê wymieniaæ po 500 godzinach pracy, a filtr powietrza, po 16 godz. usuwaj±c zalegaj±c± wodê w zbiorniku poprzez spuszczenie jej prze otwór na spodzie zbiornika....

my o tym wiemy bo przy ka¿dym kompresorze jak kupisz masz gazetkê gdzie wszystko pisze to co ty napisa³e¶ ;)
 

gall
Wys³any: 2011-08-10, 19:05   
0
UP DOWN

Posty: 235
W instrukcji do sprê¿arki 24l, 8bar, 206l/min mam tak± tabelkê:

 

shel82 
Wys³any: 2011-08-10, 21:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Sk±d: P³ock
gall napisa³/a:
W instrukcji do sprê¿arki 24l, 8bar, 206l/min mam tak± tabelkê:

[url=http://wstaw.org/m/2...q85.jpg]Obrazek[/URL]


Fajna tabelka - z której nic nie wynika, te¿ dosta³em podobn±, dlatego za³o¿y³em ten temat, ma byæ tak jak napisa³em wcze¶niej:
1 - na lato powinno siê laæ olej o klesie lepko¶ci 68 (lepko¶æ kinematyczna w 40°C), np. Mobil Univis N 68, Hydrol L-HL 68 (OrlenOIL);
2 - na zimê powinno siê laæ olej o klasie lepko¶ci 32, np. Mobil Univis N 32, Hydrol L-HL 32 (OrlenOIL), Torcula 32 (Shell);

Rodzaj oleju (lepko¶æ i etc.) jest wa¿ne, chyba, ¿e kto¶ swój kompresor traktuje z przymru¿eniem oka i nie przejmujê siê tym ile on czasu bêdzie dzia³aæ ;)
 
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-08-10, 21:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Ciekawe czy mo¿na wlaæ do kompresora olej syntetyczny dedykowany do ch³odzonych powietrzem silników 4T montowanych w skuterkach. Te oleje s± ca³oroczne i teoretycznie powinny zapewniaæ bardzo dobre smarowanie, gdy¿ silniki skuterków pracuj± na bardzo wysokich obrotach.
 

gall
Wys³any: 2011-08-10, 23:50   
0
UP DOWN

Posty: 235
W sumie to masz racjê - pierwsza pozycja to nie wiadomo o co kaman, ale druga to olej syntetyczny, a trzecia minera³. Tylko b±d¼ tu m±dry i pisz wiersze, bo ¿aden konkret to nie jest. :nie: :nie:
 

shel82 
Wys³any: 2011-08-12, 21:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Sk±d: P³ock
Kolego gall, skoro dysponujesz instrukcj±, to mo¿e jeszcze mi podasz ile wlaæ tego oleju?
poniewa¿ gdy zakupi³em kompresor od góry by³ on zamkniêty uniwersalnym dekielkiem, a w akcesoriach znalaz³em normalny korek, ale bez podzia³ki ile wlaæ, a w instrukcji jest napisane, ¿e wlaæ zgodnie z oznaczeniem, którego brak?
 
 

gall
Wys³any: 2011-08-12, 21:43   
0
UP DOWN

Posty: 235
shel82 napisa³/a:
Kolego gall, skoro dysponujesz instrukcj±, to mo¿e jeszcze mi podasz ile wlaæ tego oleju?
poniewa¿ gdy zakupi³em kompresor od góry by³ on zamkniêty uniwersalnym dekielkiem, a w akcesoriach znalaz³em normalny korek, ale bez podzia³ki ile wlaæ, a w instrukcji jest napisane, ¿e wlaæ zgodnie z oznaczeniem, którego brak?


Lejesz i obserwujesz wziernik.

 

gall
Wys³any: 2011-08-12, 22:21   
0
UP DOWN

Posty: 235










... w sumie wiêcej siê spodziewa³em po tej instrukcji. :/
 

shel82 
Wys³any: 2011-08-15, 13:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Sk±d: P³ock
gall napisa³/a:


Lejesz i obserwujesz wziernik.



W³a¶nie, a ten wziernik ma byæ ca³y zakryty, czy jak?
W instrukcji równie¿ jest opisane tylko ogólnie - "Przez górny otwór wlej nowy olej do poziomu zaznaczonego na wska¼niku", ale ja nie mam na wska¼niku ¿adnej podzia³ki, a nawet kreski?
 
 

lukas199m
Wys³any: 2011-08-15, 13:23   
0
UP DOWN


Posty: 13
Sk±d: CK
Najprawdopodobniej ma byæ ca³y zalany. Tylko nie przesadz. Do koñca wziernika i nie wiêcej. Podobnie jest w hamulcach w motorze. Ja zawsze nie dolewam do koñca i zostawiam taki bombelek powietrza jak np. w poziomicy bo mam trudny dostêp do tego a b±belek ³adnie widaæ ;)
 
 

gall
Wys³any: 2011-08-15, 13:24   
0
UP DOWN

Posty: 235
To pewnie to czerwone kó³ko namalowane na tym prze¼roczystym "kapslu". Wziernik jest wkrêcany wiêc nie mo¿na by³o narysowaæ podzia³ki bo siê obraca podczas wkrêcania. U mnie to czerwone kó³ko jest prawie ca³kowicie "zatopione" w oleju. To tyle moich domys³ów...
 

norbi
Wys³any: 2011-08-17, 23:10   
0
UP DOWN

Posty: 25
W mojej instrukcji pisze ze ten czerwony punkt to max oleju i wiecej sie nie powinno lac, ale jeszcze lookne jutro
 

Adam Rentel
Wys³any: 2011-08-18, 05:56   
0
UP DOWN

Posty: 70
norbi napisa³/a:
W mojej instrukcji pisze ze ten czerwony punkt to max oleju i wiecej sie nie powinno lac, ale jeszcze lookne jutro



Tak jak kolega pisze,na sto procent :spoko:
 

tasek
Wys³any: 2013-05-19, 13:16   
0
UP DOWN

Posty: 79
witam

Kupi³em nowy kompresor FINI MK 103-150-3M 150 LITRÓW i chcia³bym zmieniæ w nim olej. Instrukcja jest powierzchniowa i napisano tylko ¿e zalany jest olejem 15w50 i nic wiecej. Zadnej klasy jako¶ciowej. Jaki olej stosowaæ w tym kompresorze? szukaæ jakiego¶ samochodowego 15w50 czy mo¿e jaki¶ dedykowany do kompresorów np LDAA-100 bo przewa¿nie tylko taki mozna dostaæ w sklepach z kompresorami. W czym jest lepszy olej sprê¿arkowy od samochodowego? Chcia³bym aby kompresor d³ugo mi s³u¿y³
Pozdrawiam

fini to chyba potentat sprê¿arkowy i dlaczego lej± 15w50 a nie sprê¿arkowe?
15w50 ma praktycznie dwukrotnie wiêksz± lepko¶æ ni¿ ldaa 100
 

skubej
Wys³any: 2013-05-23, 14:35   
-1
UP DOWN

Posty: 11
Witam

Wydaje mi siê ¿e do sprê¿arek powinni¶my laæ gêsty olej poniewa¿ rzadkie oleje niszcz± uszczelki.Swój kompresorek zala³em olejem od Kosiarki. im wlejemy gêstszy olej tym wiêksze prawdopodobieñstwo ¿e kompresorek nie bêdzie plu³ olejem.
mój kompresor nie ma filtra powietrza z tego co widzê i na wlocie dobrze jest taki filterek zainstalowaæ koszt kilka z³ a wtedy powietrze bêdzie choæ trochê przefiltrowane.
 

okoñ
Wys³any: 2013-05-23, 19:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 293
I to jest jedna z najwiêkszych g³upot. Na t³oku masz pier¶cienie które s± miêdzy innymi odpowiedzialne za zbieranie oleju z cylindra i od tego ¿eby siê nic nie przedostawa³o na górê t³oka oczywi¶cie w takiej lepko¶ci i specyfikacji jak± podaje producent bo to w³a¶nie on oblicza i testuje pompy... Ale polak zawsze zrobi po swojemu bo mu siê tak wydaje. Pamiêtaj ¿e jak bêdziesz mia³ za gêsty olej to nie bêdzie siê tak rozbryzgiwa³ od t³oka i bêdziesz mia³ gorsze smarowanie ju¿ nie mówi±c jak zimna pompa jest...
P.S. Jak chcesz jeszcze gêstszy to wlej od pi³y motorowej do ³añcucha ten to a¿ siê ci±gnie ^^
 

skubej
Wys³any: 2013-05-24, 07:31   
0
UP DOWN

Posty: 11
Silnik (Pompa) nie jest zaawansowana technicznie, ma krótki obieg.
1 t³ok który potrzebuje smarowania jaka jest tam przestrzeñ robocza? olej wraz ze wzrostem temperatury robi siê rzadszy ró¿na rozszerzalno¶æ materia³ów i ich eksploatacja powoduje spadek kompresji a przez to pobieranie oleju.

Niestety nasza pompa chodzi na full odrazu... tutaj powinno byæ to zrobione trochê inaczej kompresor powinien posiadaæ 2 biegi.
1 ssanie
2 praca normalna

Dlaczego producent zaleca taki olej poniewa¿ rzadszy powoduje mniej problemów jak masz nisk± temp olej taki bêdzie dobrze smarowa³.
Jednak wcale nie oznacza to ¿e olej gêstszy przy temp powietrza 20c nie bêdzie lepiej spe³nia³ swojej funkcji.

W Praktyce wygl±da to jednak trochê inaczej.
Przyk³ad silnik od kosiarki: wymieni³em olej po roku w kosiarce a potem oleju nie wymienia³am tylko dolewa³em. silnik pracuje 15 lat i ma siê dobrze.

Olej im jest d³u¿ej w silniku tym ma wiêcej wêgla w sobie a ten zwi±zek sprzyja lepszemu smarowaniu t³oków natomiast jest problem z rozruchem i za pierona to siê nie sprawdza w przypadku silników turbinowych.

sprawd¼ sobie jak± lepko¶æ na olej nowy a ten który ju¿ trochê pochodzi³... parametry s± inne.
Najwiêksz± bol±czk± sprê¿arki jest to ¿e nie ma Ona biegu miêkkiego który by rozgrza³ olej t³oki... to jest barbarzyñstwo ja sprê¿arkê zapalam na kilka sekund i j± gaszê kilka razy przed prac±.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-05-24, 11:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
skubej,
Ale pojecha³e¶ z tym eposem o olejach. :sciana: :sciana: :sciana:

Radze omijac te porady a ca³y post do z³otych mysli przenie¶æ... taka fantastyka olejowa.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-05-24, 11:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
skubej napisa³/a:
Przyk³ad silnik od kosiarki: wymieni³em olej po roku w kosiarce a potem oleju nie wymienia³am tylko dolewa³em. silnik pracuje 15 lat i ma siê dobrze.


To nie lepiej braæ zlewki z warsztatów i od razu uzupe³niaæ uwêglonym? ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

skubej
Wys³any: 2013-05-24, 11:56   
-1
UP DOWN

Posty: 11
radzê sobie poczytaæ o olejach...

¶miaæ siê ka¿dy potrafi... zapytaj siê kolego mechanika czy olej zaraz po zalaniu ma najlepsze w³a¶ciwo¶ci smaruj±ce?

jestem ciekaw co Ci powie.

Dlaczego wiêkszo¶æ samochodów nowych gubi olej? bo niestety trwa³o¶æ jest ju¿ nie ta i oleje rzadkie niszcz± uszczelki...
 

diablo74 
Wys³any: 2013-05-24, 12:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
a kiedy ma najlepsze? po 15 latach czy jeszcze d³u¿ej :sciana: :shock:
 

skubej
Wys³any: 2013-05-24, 12:37   
-1
UP DOWN

Posty: 11
na pewno olej nie ma najlepszych parametrów zaraz po zalaniu...

Kosiarka to prosty czterosuw, i tak pod nachyleniem gubi olej... wiem 2 suwa powinienem mieæ kiedy jest du¿e nachylenie aby na zar¿n±æ silnika ale tego jako¶ jeszcze szlak nie trafi³.
wszystko zale¿y od silnika wymianê oleju w wiêkszo¶ci samochodów powinno siê robiæ po 10ty¶ ale jak popatrzymy na bagnet od oleju, jego konsystencje to czernienie oleju jest zale¿ne od rodzaju silnika.
Mam w domu 2 samochody jeden benzyna drugi diesel. leje ten sam olej i w benzynie jest o wiele czy¶ciejszy olej ni¿ w ONie.
Dlaczego wymieniam olej? poniewa¿ pokonuje ma³e odcinki. a w ONie z turbin± olej tak gêstnieje ¿e w zimie posiadanie takiego oleju spowoduje uszkodzenie.
bo zanim olej dotrze we wszystkie miejsca to go³y metal bêdzie pociera³ o siebie. ja sprê¿arki nigdy nie odpala³em w niskiej temperaturze.
A je¶li silnik nie trzyma kompresji to wtedy ³adujemy mu gê¶ciejszy olej.
 

diablo74 
Wys³any: 2013-05-24, 12:54   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
Cz³owieku sk±d takie wnioski kaleczysz mechanikê do diesla i do benzyniaka ten sam olej, gêstszy jak gubi kompresje to nie "fantastyka olejowa" to horror olejowy sam sobie poczytaj o olejach i nie tylko jestem technikiem mechanikiem z zawodu i takie wynurzenia rodem z gara¿u bez ¿adnych podstaw po prostu mnie rozwalaj± jak dla mnie twoje opowie¶ci te¿ kwalifikuj± siê do "z³otych my¶li"
 

hamir 
Wys³any: 2013-05-24, 12:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
skubej, to teraz mi rozwin sformu³owanie hydroorfozy zwiazku dwulimfatycznego weglowodorów nasyconych hegzoamorfatcznymi zwiazkami siarki....w tych swoich olejach :cool:
udowodnij ze olej w dieslu ma gorsze parametry :cool:
  
 

skubej
Wys³any: 2013-05-24, 12:57   
-1
UP DOWN

Posty: 11
diablo74 napisa³/a:
Cz³owieku sk±d takie wnioski kaleczysz mechanikê do diesla i do benzyniaka ten sam olej, gêstszy jak gubi kompresje to nie "fantastyka olejowa" to horror olejowy sam sobie poczytaj o olejach i nie tylko jestem technikiem mechanikiem z zawodu i takie wynurzenia rodem z gara¿u bez ¿adnych podstaw po prostu mnie rozwalaj± jak dla mnie twoje opowie¶ci te¿ kwalifikuj± siê do "z³otych my¶li"


No to ciekawe jak pójdziesz do mechanika i auto bierze olej to Ci ten radzi zalaæ gê¶ciejszy i problem ustêpuje. efekty placebo?????
 

diablo74 
Wys³any: 2013-05-24, 13:00   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
hamir niestety kolega skubej zna tylko jeden parametr dla niego olej jest rzadki lub gêsty i tyle nic wiêcej
 

hamir 
Wys³any: 2013-05-24, 13:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
diablo74, oraz Lackdoctor, reasumuj±c z olejem jak z winem 'im starszy tym lepszy' :rotfl:

panowie skupujemy 'zlewki' :cool:
 

skubej
Wys³any: 2013-05-24, 13:24   
-1
UP DOWN

Posty: 11
diablo74 napisa³/a:
hamir niestety kolega skubej zna tylko jeden parametr dla niego olej jest rzadki lub gêsty i tyle nic wiêcej


Parametrów jest mnóstwo, usuwanie zwi±zków odpowiedzialnych za korozje, odparowywanie itp. olej do ONa ma wiêcej zwi±zków likwiduj±cych siarkê. tylko co z tego nie widzia³em jeszcze ani jednego realistycznego testu olejów silnikowych.
Czyta³em sporo prasy na temat olejów. gêsto¶æ oleju jest jednym z najwa¿niejszych parametrów.
Do tego olej do On lepiej czy¶ci silnik usuwa wiêksz± ilo¶æ nagaru.

Wcale nie napisa³em tak ¿e olej 15 letni lepiej smaruje silnik.
napisa³em ¿e silnik dzia³a. wiêc nie uwa¿am ¿e ¼le zrobi³em nie wymieniaj±c oleju w kosiarce.

ka¿dy ma swoje zdanie na ten temat, niech tak lepiej pozostanie.
 

diablo74 
Wys³any: 2013-05-24, 13:46   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
skubej napisa³/a:
Wcale nie napisa³em tak ¿e olej 15 letni lepiej smaruje silnik.
napisa³em ¿e silnik dzia³a. wiêc nie uwa¿am ¿e ¼le zrobi³em nie wymieniaj±c oleju w kosiarce.

A co siê wed³ug ciebie dzieje w silniku niewa¿ne jakim z tzw. "produktami zu¿ycia" silnika, ewentualnie z paliwem które "przenika" do skrzyni korbowej "tak samo" jak olej do do komory spalania?

skubej napisa³/a:
No to ciekawe jak pójdziesz do mechanika i auto bierze olej to Ci ten radzi zalaæ gê¶ciejszy i problem ustêpuje. efekty placebo?????


Jak do "pana W³adka z gara¿u" to pewnie wleje olej od diesla wszêdzie gdzie popadnie, jak robi³em mechanikê dawno temu to szuka³em przyczyny "poboru oleju" a nie prowizorycznie usuwa³em skutki, pozdrawiam nie mam nic wiêcej do dodania kolego skubej nie masz pojêcia o mechanice twoje opowie¶ci olejowe powali³y mnie na cycki :x: :x:
 

skubej
Wys³any: 2013-05-24, 13:56   
0
UP DOWN

Posty: 11
skubej napisa³/a:
No to ciekawe jak pójdziesz do mechanika i auto bierze olej to Ci ten radzi zalaæ gê¶ciejszy i problem ustêpuje. efekty placebo?????


Jak do "pana W³adka z gara¿u" to pewnie wleje olej od diesla wszêdzie gdzie popadnie, jak robi³em mechanikê dawno temu to szuka³em przyczyny "poboru oleju" a nie prowizorycznie usuwa³em skutki, pozdrawiam nie mam nic wiêcej do dodania kolego skubej nie masz pojêcia o mechanice twoje opowie¶ci olejowe powali³y mnie na cycki :x: :x: [/quote]

Tak podchodzisz do tego profesjonalnie jednak gdy silnik jest niewiele wart... to nie robisz tego profesjonalnie tylko leczysz objawy. pobór oleju zreszt± jest normaln± spraw± zale¿y ile ten pobór wynosi. ale chyba racje przyznasz ¿e jak wlejesz olej gêstszy to ubytek oleju bêdzie mniejszy.
 

diablo74 
Wys³any: 2013-05-24, 14:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
skubej napisa³/a:
jednak gdy silnik jest niewiele wart

na z³om albo do remontu warto¶æ samochodu czy silnika nie ma dla mnie znaczenia

skubej napisa³/a:
pobór oleju zreszt± jest normaln± spraw±

zgadzam siê

Cytat:
jak wlejesz olej gêstszy to ubytek oleju bêdzie mniejszy.

nie mam pojêcia, robi±c mechanikê czy teraz lakier zawsze trzymam siê zaleceñ producenta(instrukcji obs³ugi, karty techniczne, itp.) jak co¶ robisz zgodnie ze sztuk± masz spokój
Temet jest: jaki olej do sprê¿arki wiêc na temat ja twierdzê, ¿e np. LDAA-100, lub ewentualnie olej silnikowy 15W/40 mia³em kompresor do którego producent zaleca³ taki olej
 

skubej
Wys³any: 2013-05-24, 14:09   
0
UP DOWN

Posty: 11
diablo74 napisa³/a:
skubej napisa³/a:
jednak gdy silnik jest niewiele wart

na z³om albo do remontu warto¶æ samochodu czy silnika nie ma dla mnie znaczenia

skubej napisa³/a:
pobór oleju zreszt± jest normaln± spraw±

zgadzam siê

Cytat:
jak wlejesz olej gêstszy to ubytek oleju bêdzie mniejszy.

nie mam pojêcia


ja niestety nie mam takiego luksusu, wiem gdzie mam wyciek ale nie robiê z tym bo ¿eby to uszczelniæ to trzeba targaæ ca³y silnik a kosz to ok 700z³ a jak od wymiany do wymiany mi ci±gnie 1 litr to nie ma tragedii. na full syntetyku ubytek by³ du¿o wiêkszy teraz jest pó³ syntetyk o tej samej gêsto¶ci jednak ubytek spad³.
Cz³owiek po swoim zawodzie jest z misj± wszystko to czego siê nauczy³ ma byæ zrobione z perfekcj± wiem o co chodzi ale realia s± inne i dopuszcza siê u¿ycia pó³ ¶rodków.
 

skubej
Wys³any: 2013-05-24, 14:13   
0
UP DOWN

Posty: 11
nie mam pojêcia, robi±c mechanikê czy teraz lakier zawsze trzymam siê zaleceñ producenta(instrukcji obs³ugi, karty techniczne, itp.) jak co¶ robisz zgodnie ze sztuk± masz spokój
Temet jest: jaki olej do sprê¿arki wiêc na temat ja twierdzê, ¿e np. LDAA-100, lub ewentualnie olej silnikowy 15W/40 mia³em kompresor do którego producent zaleca³ taki olej[/quote]

No i to jest meritum sprawy, jednak nawet w instrukcjach obs³ugi zdarzaj± siê b³êdy... i to niestety koszmarne znam przypadek z olejem do skrzyni w automacie. jak zala³e¶ olej z manuala to szlak trafia³ skrzynkê znacznie szybciej.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2013-05-24, 16:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Wiêkszo¶æ olejów ma bardzo zbli¿on± gêsto¶æ w czasie pracy. I to bez ró¿nicy czy jest to olej 15w40 czy 5w40. S± "specjalne oleje" np. lekko bie¿ne (zmniejszaj±ce zu¿ycie paliwa) czy oleje do silników o du¿ym przebiegu (o zwiêkszonej gêsto¶ci w czasie pracy). Te pierwsze s± rzadsze w czasie pracy. Te drugie s± gêstsze w czasie pracy.
Oleje syntetycznie nie niszcz± uszczelek - to zabobon.

Jaki¶ czas temu zmieni³em olej z mineralnego na pó³ syntetyczny. Silnik zacz±³ ciszej pracowaæ, zu¿ycie oleju siê nie zmieni³o.

P.S. Nie nale¿y myliæ gêsto¶ci w czasie pracy z temperatur± p³yniêcia.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-05-24, 17:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
¦wietny temat... od teraz mamy specjalny .... ¶liski ,,, dzia³ olejowy . :help:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

diablo74 
Wys³any: 2013-05-24, 20:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
Lackdoctor napisa³/a:
¦wietny temat... od teraz mamy specjalny .... ¶liski ,,, dzia³ olejowy . :help:

nie no temat bomba, taki "rozwojowy" :rotfl:
 

hamir 
Wys³any: 2013-05-25, 00:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
takie pytanko panowie;a jaki olej wlac do sprezarki zeby lecia³y nawieksze oczka? :x: ^^
 

skubej
Wys³any: 2013-05-25, 06:23   
0
UP DOWN

Posty: 11
http://allegro.pl/promocj...3256757832.html

ten olej do czego mo¿na wlaæ?
 

tomek70
Wys³any: 2013-05-25, 06:46   
0
UP DOWN

Posty: 125
skubej napisa³/a:

ten olej do czego mo¿na wlaæ?
do silników benzynowych i wysokoprê¿nych bez i z turbodo³adowaniem, samochodów osobowych i dostawczych.

silniki benzynowe i wysokoprê¿ne samochodów osobowych i dostawczych,
silniki zasilane LPG,
silniki pracuj±ce z turbodo³adowaniem i bez turbodo³adowania,
silniki z katalizatorem i bez katalizatora.

Wyczerpuj±ca odpowied¿? ;)
 

diablo74 
Wys³any: 2013-05-25, 11:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
skubej napisa³/a:
http://allegro.pl/promocja-lotos-semisyntetic-10w-40-5l-4-1-zobacz-i3256757832.html

ten olej do czego mo¿na wlaæ?

do wszystkiego czyli do niczego ^^
 

skubej
Wys³any: 2013-05-25, 17:20   
0
UP DOWN

Posty: 11
Te Oleje s± bardzo chwalone, popatrz jakie spe³niaj± normy i ile kosztuj±.
Subaru rekomenduje Lotosa do swoich samochodów wiêc je¶li tak powa¿ny koncert nie widzi przeciwwskazañ, u¿ycia tego samego oleju do ON i do Benzynki to w moim odczuciu ca³a filozofia olejowa wydaje siê byæ lekko przesadzona.

Na wszystkim próbuje siê zarabiaæ kasê. Jaranie siê zawarto¶ci± ró¿nych substancji teoretycznie korzystnych wydaje siê mieæ wiêksze pod³o¿e na sprzeda¿ ni¿ na rzeczywist± pracê silnika.
 

okoñ
Wys³any: 2013-05-26, 14:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 293
skubej napisa³/a:
http://allegro.pl/promocja-lotos-semisyntetic-10w-40-5l-4-1-zobacz-i3256757832.html

ten olej do czego mo¿na wlaæ?


Skoro jest tak uniwersalny to polecam ¶mia³o do nale¶ników :)
 

tomek70
Wys³any: 2013-05-26, 22:39   
0
UP DOWN

Posty: 125
okoñ napisa³/a:
skubej napisa³/a:
http://allegro.pl/promocja-lotos-semisyntetic-10w-40-5l-4-1-zobacz-i3256757832.html

ten olej do czego mo¿na wlaæ?


Skoro jest tak uniwersalny to polecam ¶mia³o do nale¶ników :)
Nie wolno. Toæ to pó³syntetyk. Mo¿e rozpu¶ciæ osad z patelni.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga