Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
thedawidos 
Wys³any: 2013-06-06, 18:00   Pod³±czenie ¶wietlówki
0
UP DOWN

Posty: 92
Sk±d: Wlkp. Ko¶cian
Witam

Jak w temacie kupi³em ¶wietlówki lecz nie mogê sobie poradziæ z ich pod³±czeniem s± tylko 2 kolory kabli czarny i bia³y nie wiem do czego siê w ogóle podpi±æ. Znalaz³em tylko jedno miejsce gdzie mo¿na by³oby pod³±czyæ kable ale nie wiem co do którego.

Proszê o pomoc !

http://zapodaj.net/fb4a2907a8fe8.jpg.html
http://zapodaj.net/fa1f752f9c201.jpg.html
http://zapodaj.net/18b001f228621.jpg.html
http://zapodaj.net/14ba6e5c2bab7.jpg.html
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-06-06, 18:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Pierwsze foto.
Zero dajesz na to z³±cze ktore jest do obudowy pod³±czone,,, pierwsze od góry na foto.
I mostkujesz do ¶rodkowego.
Bedziesz mial zero ochronne na obudowie i zero robocze na srodkowym z³±czu.
Do tego faze pod³±czysz na trzeci zacisk i ta faza ma byc puszczona przez wy³±cznik.
Koniec kropka.
Zero ma byc sta³e, nie ma i¶c przez wy³±cznik.
Pozdro.

PS
Zanim spieprzysz to zrób foto i pytaj jak masz w±tpliwosci............ tu nie ma czego spieprzyc , ale... :help:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

thedawidos 
Wys³any: 2013-06-06, 18:33   
0
UP DOWN

Posty: 92
Sk±d: Wlkp. Ko¶cian
No w³a¶nie kurde jestem w tym zielony mostki itd. wiec je¿eli móg³by¶ jako¶ to przedstawiæ inaczej mówi±c na ch³opski rozum, ¿eby tu nic nie nabroiæ

Bêde wdziêczny ;)
 

Matix 
Wys³any: 2013-06-06, 21:29   
0
UP DOWN


Posty: 316
Sk±d: Rybnik
Mi siê zdaje ¿e najpierw trzeba siê dowiedzieæ czy masz "ziemnozwarciówkê". Jak tak to na obudowê czyli pierwszy styk od góry podpinasz ¿ó³to-zielony, na drugi zero (niebieski) i na trzeci faza (br±zowy). Jak masz star± instalacje to na drugi podpinasz zero i robisz mostek do pierwszego czyli krótki kabelek co poprowadzisz z pierwszego styku do drugiego i na trzeci styk faza. Musisz siê upewniæ który to kabel w instalacji faza a który zero ¿eby¶ sobie nie zrobi³ "akuku" i nie pod³±czy³ faze na obudowê :tak: Jak ¼le piszê to niech mnie kto¶ poprawi bo ja jeszcze m³ody i g³upi ^^
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-06-06, 21:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Matix napisa³/a:
"ziemnozwarciówkê"

Zabezpieczenie róznicowo pradowe.

Fakt, mo¿na zapytaæ aby nie b³±dziæ,,,,,, ale kolega pokaza³ dwie strza³ki, jako miejsca w które chce dwa? (domyslnie patrzac na ilo¶æ strza³ek) przewody pod³±czyæ.

Matix napisa³/a:
Jak masz star± instalacje to na drugi podpinasz zero i robisz mostek do pierwszego


¬le z punktu przepisów o ochronie przeciwpora¿eniowej.

Zawsze w takim wypadku pod³±czasz styk ochronny.
Dopiero potem od niego robisz mostek dla zera roboczego.

dlaczego?
Aby w wypadku uszkodzenia takiego mostka zauwa¿yæ nieprawid³owe dzialanie urzadzenia i je naprawiæ - likwidujac zagrozenie.

Ochrona mo¿e nadal dzia³ac, lub i nie.
Odwrotnie robi±c,,, zero robocze mo¿e mimo uszkodzenia nadal dzia³ac, ale ochrony na obudowie juz mo¿e nie byc.
Wtedy w wypadku przebicia porazi pradem czowieka a zabezpieczenie nadmiarowo pradowe nie zadzia³a sygnalizuj±c nam problem i zagrozenie.

Taki ma³y mostek..... :cool:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Matix 
Wys³any: 2013-06-06, 22:28   
0
UP DOWN


Posty: 316
Sk±d: Rybnik
Lackdoctor napisa³/a:
Matix napisa³/a:
"ziemnozwarciówkê"

Zabezpieczenie róznicowo pradowe.

Fakt, mo¿na zapytaæ aby nie b³±dziæ,,,,,, ale kolega pokaza³ dwie strza³ki, jako miejsca w które chce dwa? (domyslnie patrzac na ilo¶æ strza³ek) przewody pod³±czyæ.

Matix napisa³/a:
Jak masz star± instalacje to na drugi podpinasz zero i robisz mostek do pierwszego


¬le z punktu przepisów o ochronie przeciwpora¿eniowej.

Zawsze w takim wypadku pod³±czasz styk ochronny.
Dopiero potem od niego robisz mostek dla zera roboczego.

dlaczego?
Aby w wypadku uszkodzenia takiego mostka zauwa¿yæ nieprawid³owe dzialanie urzadzenia i je naprawiæ - likwidujac zagrozenie.

Ochrona mo¿e nadal dzia³ac, lub i nie.
Odwrotnie robi±c,,, zero robocze mo¿e mimo uszkodzenia nadal dzia³ac, ale ochrony na obudowie juz mo¿e nie byc.
Wtedy w wypadku przebicia porazi pradem czowieka a zabezpieczenie nadmiarowo pradowe nie zadzia³a sygnalizuj±c nam problem i zagrozenie.

Taki ma³y mostek..... :cool:


A no faktycznie ;) Znowu jestem m±drzejszy dziêki tobie Lacku :cool:
 

Dumel19
Wys³any: 2013-06-06, 22:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
Matix napisa³/a:
Mi siê zdaje ¿e najpierw trzeba siê dowiedzieæ czy masz "ziemnozwarciówkê". Jak tak to na obudowê czyli pierwszy styk od góry podpinasz ¿ó³to-zielony, na drugi zero (niebieski) i na trzeci faza (br±zowy). Jak masz star± instalacje to na drugi podpinasz zero i robisz mostek do pierwszego czyli krótki kabelek co poprowadzisz z pierwszego styku do drugiego i na trzeci styk faza. Musisz siê upewniæ który to kabel w instalacji faza a który zero ¿eby¶ sobie nie zrobi³ "akuku" i nie pod³±czy³ faze na obudowê Jak ¼le piszê to niech mnie kto¶ poprawi bo ja jeszcze m³ody i g³upi


Matix tak to napisa³e¶ ¿e pewnie po dotkniêciu ¶wietlówki ,osoba dotykajaca by za¶wieci³a :D ^^

ja mam tak jak opisa³ Lacku, + ró¿nicówka z racji tego ze mia³em kable w wodzie(na posadzcce podczas malowania) przez jaki¶ czas si³owe i ¿eby nie zabi³o to z do¶wiadczenia ka¿demu polecam taki bezpiecznik ró¿nicowy za³ozyæ (czyli t± ziemiozwarciówke) :spoko: bo zazwyczaj w starych instalacjach nie ma ;)
 
 

Matix 
Wys³any: 2013-06-06, 22:56   
0
UP DOWN


Posty: 316
Sk±d: Rybnik
Dumel19 napisa³/a:

Matix tak to napisa³e¶ ¿e pewnie po dotkniêciu ¶wietlówki ,osoba dotykajaca by za¶wieci³a :D ^^


Mam tak u siebie i narazie nie ¶wiece ^^

Chodzi o to samo co napisa³e Lacku tylko ¿e przyznam mu racje lepiej najpierw pod³±czyæ zero ochronne a pó¼niej zero robocze.... ja przyznam mam u siebie na odwrót i to normalnie dzia³a... gdy¿ jak my³em kiedy¶ ¶ciany to mi wybi³o zabezpieczenie ;) od tamtego czasu zawsze wy³±czam dane pomieszczenie bo na ka¿de mam osobne bezpieczniki :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime