Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
maddict
Wys³any: 2013-06-24, 17:32   Wzmocnienie kompresora
0
UP DOWN


Posty: 68
Witam, jestem tutaj nowy i mam kilka pytan. Przygode z lakiernictwem mialem juz wczesniej, ale glownie jako pomocnik.
Posiadam kompresor, ale niestety tylko 50l, glownie zalezalo mi na mobilnosci (kanal kilkanascie m od domu - robie konserwacje).
Do malowania jak mozna zauwazyc to troche malo, choc lakieruje glownie pojedyncze elementy na wlasne potrzeby.
Lecz jednak wydajnosc na poziomie 135 l/min nie za chwyca.
Co powiecie na niedrogie rozwiazanie jakie sobie wymyslilem - dopinac do malowania taki agregat ? http://allegro.pl/agregat...3320762609.html i polaczyc jednym presostatem? Instalacja pradowa bedzie wystarczajaco wytrzymala ? Efektywnosc teoretycznie 270 l/m jak dla mnie byla by bajka.
Aut calych nie bede malowal. Co myslicie nad takim rozwiazaniem ?
 

Matix 
Wys³any: 2013-06-24, 18:09   
0
UP DOWN


Posty: 316
Sk±d: Rybnik
To przecie¿ zwyk³a pompa z chiñskiej 24l sprê¿arki... dupy nie urywa :x:
 

maddict
Wys³any: 2013-06-24, 18:11   
0
UP DOWN


Posty: 68
Wiem, bo taka sama mam u siebie. Jednak pytam o co innego. :)
 

936
Wys³any: 2013-06-24, 19:45   Re: Wzmocnienie kompresora
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
maddict napisa³/a:
Efektywnosc teoretycznie 270 l/m jak dla mnie byla by bajka.
Co myslicie nad takim rozwiazaniem ?

z³y tok my¶lenia...
2 x 2KW i tylko 270 l/min ?
nie polecam.
 

maddict
Wys³any: 2013-06-24, 19:50   
0
UP DOWN


Posty: 68
Wiec polec inne rozwiazanie o wiekszej efektywnosci kosztem 150 zlotych :)
Czekam na propozycje
 

936
Wys³any: 2013-06-24, 20:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
nie id¼ na £atwiznê :)
wszystko na tacy Tobie podac ?!
ok.

Butle du¿o wiêksz± sobie kup bo to pod pomp± powietrza to "odstojnik" - bufor na kondensat.
Zmieñ filtr powietrza na du¿o wiêkszy, zastosuj do³adowanie dynamiczne poprawiaj±c jednocze¶nie ch³odzenie bo siê zamêczy zbyt szybko maleñstwo :)

Popracuj na takim ustawieniu a dopiero zastanów siê czy aby napewno trzeba Ci wydajno¶ci czy raczej objêto¶ci ?
do konserwacji i zaprawek ...
 

maddict
Wys³any: 2013-06-24, 20:14   
0
UP DOWN


Posty: 68
Kolego przeczytaj jeszcze raz moj post. Wybralem taki rozmiar ze wzgledu na mobilnosc. Butle 150l nie dam rady taszczyc do kanalu oddalonego od domu 40m. I powietrza nie brakuje mi przy konserwowaniu tylko niekomfortowo maluje sie mi te elementy. Wiec chcialbym troche niewielkimi kosztami ulepszyc komfort pracy. Jak juz wspomnialem maluje tylko pojedyncze elementy.
 

936
Wys³any: 2013-06-24, 20:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
wiêc sam sobie odpowiedzia³e¶ na nurtuj±ce pytanie.
Pozdrawiam
 

maddict
Wys³any: 2013-06-24, 20:25   
0
UP DOWN


Posty: 68
936 napisa³/a:
wiêc sam sobie odpowiedzia³e¶ na nurtuj±ce pytanie.
Pozdrawiam


Nauka czytania ze zrozuminiem, oj tego chyba nigdy za wiele.
Zapytalem czy taka instalacja wytrzymie - 2 silniki na jednym presostacie.
 

936
Wys³any: 2013-06-24, 20:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Nie atakuj stary :) ze zrozumieniem :)
Wy³±cznik ci¶nieniowy (presostat) roz³±cza siê przy 8 bar. jedyne co to ampera¿ mo¿e go pokonac.
W sprawie elektryki polecam wypowied¼ Lacdoktora

Ps. Pod³±czali¶my 2 takie kompresory poprzez trójnik z przewodem i chodzi³o wiêc o co kaman ???
Pozatym w butli masz za¶lepke przez, któr± mo¿na pod³±czyc nastêpny kompresor lub grubszy przewód zasilaj±cy np. do instalacji.
  
 

maddict
Wys³any: 2013-06-24, 20:40   
0
UP DOWN


Posty: 68
936 napisa³/a:
Nie atakuj stary :) ze zrozumieniem :)
Wy³±cznik ci¶nieniowy ma wytrzymac ci¶nienie a nie moc. (nabije 8 bar i siê wy³±czy)
Ps. Pod³±czali¶my 2 takie kompresory poprzez trójnik z przewodem i chodzi³o wiêc o co kaman ???
Pozatym w butli masz za¶lepke przez, któr± mo¿na pod³±czyc nastêpny kompresor lub grubszy przewód zasilaj±cy np. do instalacji.


Naprawde az tak ciezko sie domyslic, ze chodzi o obciazenie pradowe podczas pracy 2 silnikow jednoczesnie ?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-06-24, 20:44   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
maddict napisa³/a:
Zapytalem czy taka instalacja wytrzymie - 2 silniki na jednym presostacie.

Odpisa³em na pw, wiec wszystko jasne,,, mo¿esz tak zrobic jak piszesz.

Dodam od siebie ¿e mo¿esz podzielic styki presostatu tak ¿e jedna para bedzie obs³ugiwa³a jeden silnik a druga para drugi silnik.
Zadne ze styków nie bêd± nic wiêcej obci±¿one niz dotychczas a wydajno¶æ bêdzie bajeczna jak na taki sposób zastosowania dwóch kompresorów.

To dzia³a, to jednak jest ekonomicznie nieuzasadnione jesli chodzi o pr±d i jego zuzycie, technologicznie dla lakiernictwa to tez nie jest super rozwi±zanie, bo tego typu sprêzarki ³atwo zajechac, pluja olejem i ....... i co z tego.

Ty potrzebujesz dla swoich potrzeb jednostkowych malunków,,, wiêc jest to odpowiedni pomys³ na zagwarantowanie sobie odpowiedniej ilo¶ci powietrza.

936,
Dynamicznie na takim jednym cylinderku?
Heheh, ¿arcik ?????
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

936
Wys³any: 2013-06-24, 20:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Powodzenia bez aluzji i podtekstów
  
 

maddict
Wys³any: 2013-06-24, 20:48   
0
UP DOWN


Posty: 68
I o to chodzi³o, jeszcze raz dziekuje za odpowiedz, jedyna w tym topicu zwiazana z tematem. :)
Mozna chyba zamknac.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania