Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
senior
Wys³any: 2011-12-30, 21:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Ale ¿e¶cie naklepali tych literek :D
Wy to macie czasu zamiast flaszki liczyæ na jutro :D
No ale muszê na kilka zwrotów odpisaæ:
PROJEKTER napisa³/a:
DeVilbis to szajs ... skomplikowany szajs z tysi±cem ma³ych elemencików i durn± technologi± Trans -Tech
To Twoja opinia któr± niestety podwa¿aj± miliony zadowolonych u¿ytkowników DeVilbissów. Osobi¶cie znam kilkana¶cie osób które maj± i GTI i GTI PRO i w ¿adnym z tych modeli nigdy i nikomu nic siê nie sta³o. NIGDY.
Natomiast znam kilku Satoffffców którzy co jaki¶ czas maj± z nimi awarie typu syczenie na regulacji ci¶nienia, b±d¼ nieszczelne pier¶cienie miedzy dysz± mat. a korpusem. I nikt ani mi ani nikomu nie wmówi ¿e ludzie Ci tak dla jaj co jaki¶ czas rzucaj± jobami na w³asne sprzêty. Takie s± fakty i tyle.
Poza tym gdyby nie by³o na czê¶ci popytu to ¿aden handlarz nie kupowa³by takiego towaru na zbycie - a ile jest czê¶ci do Sat na portalu ka¿dy widzi
Moja Sata jako wzór bezawaryjno¶ci siê nie liczy bo nie wa¿ne jest ile siê gun ma tylko ile popracowa³ - a mój b. ma³o..
Technologia z wymiennymi g³owicami nie jest do dupy tylko w ogóle jest i ma j± nie tylko DV ale te¿ i niektóre IWATY. A to ¿e Sata do tej pory czego¶ nie zrobi³a to nie znaczy ¿e wszytko co maj± inni a czego nie ma Sata z góry jest do dupy.
S± fanatycy dla których sata jest odniesieniem a s± ludzie dla których jest to jedna z marek pistoletów.
Sata to jedna z marek pistoletów.
PROJEKTER napisa³/a:
Od lat ranking w naprawach powypadkowych samochodów jest niezmienny SATA ... mega przerwa .... DeVilbiss i IWATA.
Takiego rankingu nie ma a mo¿e byæ tylko indywidualny. Twój jest taki a innych jest inny. O ile mo¿esz z kim¶ przedyskutowaæ sprawy organizacyjne, przepisowe, technologiczne, itd itp to nigdy i nikt {chyba ¿e kto¶ omotany} nie zmieni z samej dyskusji w³asnych odczuæ i wra¿eñ z pracy jakim¶ narzêdziem.
Projekter jeste¶ projektantem i powiedz mi czy dam radê Ci wmówiæ ¿e siê mylisz i kompletnie nie masz racji np na temat tego co s±dzisz o dwóch ró¿nych o³ówkach? Je¶li jaki¶ typ bardziej odpowiada Ci od innego to czy z rozmowy przekrêcê Ciê do zmiany Twojej opinii na ich temat? NIE. Bo o gustach i upodobaniach siê praktycznie nie dyskutuje.
Ja wolê DV ni¿ Satê i ¿adna cudza opinia tego nie zmieni {no prawdê mówi±c to wola³bym w³a¶nie WS400 tylko ¿e przeszkadza mi ¿e jest przy wolna - i ciekaw jestem jak dzia³a WS 400 HD bo patrz±c po tabelce wydajno¶ci cieczy musi byæ du¿o szybsza/ ale masy rzeczy na jej temat nie wiem i nie cisnê siê do nich na si³ê bo ju¿ kupi³em guny i nowych tylko dla samej chêci nie kupiê}
Ale nie wa¿ne. Ja wole DV ni¿ Satê a jak komu¶ to nie pasuje to jego sprawa. Na pewno dla polepszenia czyjego¶ samopoczucia nie bêdê zmienia³ narzêdzi na takie które mniej mi odpowiadaj±.
PROJEKTER napisa³/a:
1. precyzyjny dostêp do informacji co jest do czego jaki rozmiar dyszy do konkretnego produktu i lakieru, jakie ci¶nienie i jak prowadziæ aplikacjê
Tak powinno byæ
PROJEKTER napisa³/a:
2. b³yskawiczny dostêp do czê¶ci zamiennych najlepiej jak siê je da samemu wymieniæ i do obs³ugi serwisowej jak to bardziej skomplikowana awaria i np wymaga kalibracji g³owicy
Tak, lecz poza Satami nie widzia³em i nie s³ysza³em aby ktokolwiek szuka³ czê¶ci do Dv czy Iwy {poza G.....M i g³owicy do syfa ;P FLG}
PROJEKTER napisa³/a:
Takiej obs³ugi na ca³ym ¶wiecie w³±cznie z Polsk± jak ma SATA nie ma ani DeVilbiss ani IWATA
To fakt aleeee. pisa³em powy¿ej
PROJEKTER napisa³/a:
Co do wpadek i zalet to móg³by¶ mi @senior wskazaæ te pozytywne opinie o nowym GTI PRO LITE ?
I zobacz Panie PROJEKTER to ju¿ zauwa¿y³em kolejny raz ¿e jak jest temat o ASO b±d¼ o wadach Sat to zaczynasz w³asne interpretacje i niedowidzisz liter celowo b±d¼ nie w ten sposób prowadz±c w ten sposób do sporów:
We¼ po woli przeczytaj co napisa³em i o GTI PRO i o LITE:
Nie napisa³em ¿e LITE jest ¶wietny a:
cyt.: "Mo¿e wyprzedaj± bo nowszy model GTI PRO LITE dostaje mocne opinie"
Nie wiem co u¿ytkownicy o nim s±dz± wiêc napisa³em wyra¼nie "MO¯E", a je¶li tego ma³o to wcze¶niej:
cyt.: "Drugi DV to nowo¶æ {LITE}, a do nowo¶ci mam w±tpliwo¶ci a tym bardziej ¿e jest to kurewsko skomplikowany pistolet w detalach i serwis DV nie jest mocny - lecz w dotychczasowych modelach nic siê nie dzia³o. "
Widzisz teraz ró¿nicê w tym co napisa³em a w tym co sugerujesz?
Bo ja diametraln±.

A je¶li komu¶ ma³o to dodam kolejny mój z tej strony:
cyt.: "Ale to ja tak wolê a jest masa ludzi która ma z pewno¶ci± zdanie odmienne"

I to chyba powinno wystarczyæ.

Ka¿dy ma prawo mieæ inne zdanie wiêc nie róbmy /ja nie robiê/ tu syfu durnymi tezami ¿e kto¶ jest durny bo woli Satê, inny jest durny bo woli Iwatê, a jeszcze inny durny bo bardziej mu odpowiada DV, itd. Bo to dopiero jest nie tyle durne /a jest/ co ¶mieszne.

Robertlodz09 napisa³/a:
Kolega Senior jest chyba jedynym obecnie tak zacietrzewionym krytykantem-przeciwnikiem produktów Sata ;) ,wszystko co pisze jest tylko "z³e , itp" natomiast jego pistolet DeVilbiss jest "ok" wszystko mu sie ju¿ w nim podoba
A niby dlaczego tak sadzisz? To ¿e wiem ¿e lubisz Saty to nie znaczy ¿e je¶li co¶ komu¶ w której¶ z nich nie odpowiada to jest durniem.
Mia³em nowe 2000 HVLP i po kilku natryskach spakowa³em bo dla mnie to szajs i tyle. A jak komu¶ odpowiada to spoko. Zamieni³em te 2000 na 3000RP tylko dla tego ¿e s±dzi³em ¿e 3000 szybciej sprzedam ale jako ¿e mia³o dyszê do dupy {1,4} i nie by³o kupców to zostawi³em je sobie bo przy okazji zobaczy³em ¿e zajebi¶cie tym siê lakieruje busy w akrylu - i im wiêkszy tym fajniej :D A to ¿e ogólnie wolê DV to moja sprawa i nic nikomu do tego.

To mo¿e zaraz otworzymy nowy temat i siê powyzywamy kto jest wiêkszym g³upkiem: czy ten co woli ziemniaki czy ten co woli makaron?

Robertlodz09 napisa³/a:
produkty z spod znaku DeVilbissa s± "ok" i wszystko mu sie ju¿ w nim podoba ,jest dobre ,prawid³owe wrêcz idealne ;)
Co do "popularno¶ci" D.V to ja musze przyznaæ ¿e w £odzi znam tylko jednego lakiernika (1) który lakieruje DeVilbissem i to "starym" GTI :tak: a innych ju¿ niestety ale nie znam :nie: A troche lat ju¿ w tym siedze i znam troche osób pracuj±cych w "bran¿y" ;)

Znów siê mylisz bo ju¿ pisa³em i to w kilku chyba w±tkach ¿e najwiêkszym syfem z NIBY markowych gunów jest By Devilbiss FLG. Napisa³em te¿ ¿e DV z wypuszczeniem tego fajansu ze swoim logo na jego korpusie ostro sam sobie strzeli³ w pietê / a raczej odstrzeli³ ca³± nogê :D
Jest inna opinia o gunie niby tej samej marki? JEST.
Co do reszty to ja te¿ troszeczkê w tym siedzê i te¿ siê tym interesujê tu dooko³a i u mnie jest zupe³nie odwrotnie ni¿ u Ciebie.
I aby by³o wszystko wspomniane to dodam ¿e Satê 2000 kupi³em dla marki i z sentymentu do niej bo w latach 90-tych mia³em jak±¶ i wtedy by³a to rewelacja. Kupi³em j± u¿ywkê od Niemca, umy³em bo by³a zapuszczona i u mnie ¶miga³a jeszcze chyba 7 lat zanim mi j± zaje....li/ukradli. Nie wiem jaki by³ to model ale taki do¶æ kanciasty korpus i na nim wklês³y napis SATA JET {tylko mi siê wydaje nawet ¿e mo¿e SATA JETA} i dysza 1,3 {na pewno 1,3 bo wtedy drugim /do baz/ by³ bodaj¿e SHARPE z wtedy niespotykan± u nikogo dysz± 1,2} i by³ to wtedy najlepszy gun ze wszystkich jakie mieli moi znajomi. I ze wzglêdu na pamiêæ o nim kupi³em t± 2000. I wiesz co... wra¿enie od pocz±tku by³o do ...upy. Ni jak nie pasowa³o do tego co pamiêta³em i tego czego oczekiwa³em.
My¶lami mia³em wra¿enie ¿e ten stary gdyby teraz go mieæ by³by lepszy ni¿ te nowe 2000. Wiem ¿e to tylko mog± byæ wra¿enia ale tak jako¶ mi od razu podesz³o gdy tylko go "odpali³em". Ale piku¶ z tym.
Stara Sata któr± mia³em w latach 90-tych by³a zajebista - nie wiem czy zajebista bo zajebista czy zajebista na tamte czasy ale w ka¿dym b±d¼ razie kompletnie bezawaryjna a jakie s± teraz to widaæ i s³ychaæ.
Ale je¶li kto¶ je woli to proszê bardzo.

Ja wolê DV ni¿ Satê, a kto wie bo mo¿e przesi±dê siê na Iwatê {dzisiaj zagra³em znów w LOTTO w innym punkcie bo poprzednie s± do ...upy bo ¼le losowa³y mi numery :D :D }. A je¶li kto¶ woli co¶ innego z wa³kiem z OBI w³±cznie to jego prywatna sprawa.
Pozdro
 

hopek03
Wys³any: 2011-12-30, 22:24   
0
UP DOWN

Posty: 29
u mnie w pracy maja Saty 2000 HVLP 3000 B HVLP z dysz± wsb czy jako¶ tak i Sata Rp ale nie wiem jaki model bo wo gule nim nie lakieruj± maj± te¿ Devilbissy taki niebieski GTI i nowy GTI pro ale nie wiem z jak± dysz± i powiem co zauwa¿y³em do baz u¿ywaj± Sat przewa¿nie tej 3000 B a do klaru zawsze tego starego DV który ma ju¿ z dziesiêæ lat kolega z pracy który pracowa³ kiedy¶ u nas x lat temu to lakierowa³ tylko tym niebieskim DV i baz± i klarem nie wiem dlaczego ale jak go pyta³em dlaczego nie lakieruje Sat± to odpowiada³ ¿e ten DV mu lepiej le¿y w ³apie go¶æ by³ naprawdê zdolny , a co do awaryjno¶ci tego niebieskiego DV to jeden raz by³ wymieniany komplet dysza z rozpylaczem i zepsu³a siê regulacja ci¶nienia powietrza w pistolecie ale za³o¿yli reduktor pod spodem i dale nim lakieruj± , to tyle co sobie przypominam co mi mówi³ i ten DV jest bardzo wys³u¿ony ju¿ nawet ta niebieska farba zesz³a z tych elementów gdzie siê go trzyma , ale w tedy nie by³o baz wodnych .
 

senior
Wys³any: 2011-12-31, 16:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Hopek DeVil GTI to bardzo dobry pistolet tylko ¿e s± nowsze jeszcze lepsze od niego. Moim zdaniem GTI PRO jest lepszy.
GTI tylko dwa razy bra³em od kumpla na spróbowanie i tylko po jednym elemencie w akrylu nim maln±³em i powiem ¿e to bardzo przyjemny pistol {T110 1,4}. Dysza 1,4 jest do akrylu taka akuratna - dla mniej zaawansowanych raczej lekko ig³a do skrêcenia ale poodkrêcanym na maxa bardzo lekko i przyjemnie siê lakieruje - baz nie próbowa³em ale te¿ bez wiêkszych zgrzytów by posz³y.
Tylko z tym dobry czy nie to zale¿y do czego go porównasz bo je¶li do tañszych to rewelacja {z AIR GUNS¡ w³±cznie}, a jak do nowszych to jest s³abszy.
¯ywotno¶æ DV ju¿ widzisz: 1 zestaw na 10 lat - wymieniony zapewne ok 2-max 3 lat temu. Z tym ¿e dodam tak od siebie ¿e wymiana takich zestawów dla mnie jest dziwna. Bo ja w gunie którego wysz³y ju¿ jeden albo dwa nowsze modele ¿adnego zestawu bym nie wymienia³ tylko ca³y gun.
GTI rzadko spotyka siê u¿ywki bo ludzie którzy ma³o lakieruj± maj± go jak widzisz latami a Ci co wiêcej to albo powymieniali zestawy i jad± nimi dalej lakiery, albo po wymianie zestawów b±d¼ nie zostawili je po kupnie nowszych modeli np. do podk³adów M/M - w³a¶nie wiêkszo¶æ moich znajomych co kupi³a nowe {w wiêkszo¶ci GTI PRO} to stare GTI u¿ywa w³a¶nie do podk³adów M/M {chyba wszyscy s± w ASO} b±d¼ co jaki¶ czas ot tak do akrylu.

To dobry gun ale s± lepsze. Ale gdyby¶ nie mia³ na lepszy i np. chcia³ kupiæ jak±¶ Gunsê czy FLG z tzw. ¶redniej pó³ki to zdecydowanie poleci³bym ten gun bo nowe zdarzaj± siê po oko³o chyba 700-800z³ - ostatnio by³a nówka na Alll....

Wszystko zale¿y od wielu czynników: co, gdzie, czym, jak, ile kasy................, no i co bardziej Ci odpowiada.
Bo tematy o pistoletach najczê¶ciej koñcz± siê k³ótniami czy Sata jest numer jeden i komu............. a to durne jak Bolka trampki.
Bo w tej najczê¶ciej wymienianej trójce: IWATA, DeVilbiss i Sata niektórym chodzi tylko o sam napis a inni wybieraja taki, który bardziej im odpowiada.
To nie jest tak, ¿e wszystkie s± takie same tylko znaczki s± inne: To nie wybór czy kupiæ RANAULT TRAFIC, czy OPEL VIVARO, czy mo¿e jednak NISSAN PRIMASTAR???
Ka¿dy z tych pistoli jest zupe³nie inny od drugiego.
Ró¿ni± siê nie tylko korpusami, rozwi±zaniami technicznymi, zapleczem, reklam±/propagand±, ale przede wszystkim sam± prac±.
I ka¿demu mo¿e odpowiadaæ zupe³nie co¶ innego.
Ja np. nie bardzo przepadam za typowym HVLP {powiedzmy ¿e za ma³e ci¶nienie}. Nie bardzo czy te¿ nie koniecznie odpowiada mi system Satowski RP {powiedzmy ¿e za du¿e ci¶nienie}. Ja wolê w³±czaj±c parametry Sat pistole pracuj±ce pomiêdzy Satwoskim HVLP i RP. Ale to ja tak i wole i mam ku temu swoje konkretne przes³anki.
I tak mo¿na pisaæ i pisaæ i ilu pisz±cych tyle bêdzie wersji. Najlepiej i tak jest potestowaæ.
Pozdrawiam
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-12-31, 17:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
senior napisa³/a:
. Osobi¶cie znam kilkana¶cie osób które maj± i GTI i GTI PRO i w ¿adnym z tych modeli nigdy i nikomu nic siê nie sta³o. NIGDY.
Natomiast znam kilku Satoffffców którzy co jaki¶ czas maj± z nimi awarie typu syczenie na regulacji ci¶nienia, b±d¼ nieszczelne pier¶cienie miedzy dysz± mat. a korpusem. I nikt ani mi ani nikomu nie wmówi ¿e ludzie Ci tak dla jaj co jaki¶ czas rzucaj± jobami na w³asne sprzêty. Takie s± fakty i tyle.


Fakty powiadasz .... hmmm To wiesz co @senior ¿eby¶my siê nie przekomarzali ilu kto zna lakierników to mo¿e umówmy siê tak. Nie wychodzmy poza to forum i jego archiwum i poszukajmy wad SATA i wad DeVilbissa . ... i pochwa³ SATA i pochwa³ DeVilbissa ;) Mo¿esz nawet przywo³aæ na pomoc kolegê @Devilbis jak jeszcze zagl±da na forum ^^

Na wszystkich piêciu u¿ytkowników DV z tego forum ... trzech zg³osi³o problemy ... PROBLEMY ! ... a nie jak W SATA zniszczony ¶rubokrêtem pier¶cieñ uszczelniaj±cy, czy zatkany korek w deklu z brudu, robi±c wrzask ¿e SATA chwilê po wci¶niêciu spustu przestaje dzia³aæ :tak: Albo ... kupilem u¿ywan± 15 lateni± SATA model Jet90 i nie wiem dlaczego krzywo pryska ^^ .... chcia³bym zobaczyæ 15 letniego DV we wtórnym obiegu :D

Choæby w³a¶nie na allegro .... które jest odbiciem tego co najpopularniejsze ... nawet SICO co te¿ jest pewnym wska¼nikiem ... w tym przypadku ... durnoty ^^

Niestety kolego @senior ale Ja od dawna ( od zawsze ) raczej wypinam siê na opinie u¿ytkowników pistoletów bo te s± zawsze subiektywne. ZAWSZE !

Co do rankingów popularno¶ci to niestety mylisz siê bardzo ze ich nie ma bo takie badania s± robione non stop. W zasadzie to nawet na chwilê nie s± przerywane. Pytanie tylko kto do czego ma dostêp ?

Jak pamiêtasz swoj± opiniê na temat SATA po przeczytaniu po polskiemuangielskiemu tekstu ze strony IWATA nawet s± takie przypadki gdy te rankingi trafiaj± do s±du z wrzaskiem jednej firmy na drug± ¿e ma tego wiêcej nie publikowaæ ^^ . Jednym z najwa¿niejszych wska¼ników popularno¶ci danego modelu jest jednak poziom jego sprzeda¿y. Jak mo¿esz pisaæ ¿e bywa ró¿nie jak sieæ dystrybucyjna takiego Walcoma praktycznie nie istnieje jest tylko generalny importer. To samo z IWATA. Popularno¶æ IWAT równa jest popularno¶ci produktów APP ... a SATA taka jak prawie wszystkich dostawców mieszalników ... s± wyj±tki np Sikkens .. tam gdzie jest Sikkens jest te¿ w 80% Devilbiss. .. a wiesz kto jest dystrybutorem Devilbissa ? ^^

Dopóki SATA kolego @senior bêdzie siê trzymaæ twardo tego, ¿e jest jedn± fabryka na ¶wiecie i tego, ¿e przy tworzeniu nowych modeli udzia³ maj± producenci lakierów do refinishu to mo¿esz byæ spokojny ¿e ci co u¿ywaj± innych pistoletów ni¿ SATA ci±gle bêd± w mniejszo¶ci :spoko: ... dlatego Ja trzyma siê najlepszych ... od 1992 roku.

Na koniec taka uwaga. Generalnie twoje posty i zawarte w nich informacje s± m±dre i rzetelne. Mam jednak takie nieodparte wra¿enie ... w wielu tematach, ¿e za bardzo nadrabiasz brak wiedzy lub rzetelno¶ci opinii informacjami z gogle. To nie jest wada. Nie wiedzieæ to ¿aden grzech i oczywi¶cie m±dry cz³owiek szukaj±c informacji korzysta z ró¿nych ¼róde³. Ja w tej chili to tez jetem google wiêc pewnie sam krytykuje rzetelno¶æ w³asnych informacji ... Jednak @senior pamiêtaj ¿e serwery internetu to tez masa masa masa cenzuraó³.

Jak mo¿esz wydaæ opiniê o IWATA ¿e jest wolna ... nawet jak ograniczasz j± do modelu W400 ?.Na prezentacjach sprzêtu trudno jest mieæ ze sob± wszystkie dysze g³owice i modele nawet jednego producenta ... a co dopiero kilku. Jedna ja ju¿ s³ysza³em takie teksty w stosunku do modeli SATA i widzia³em jak siê z nimi rozprawiaj± technicy .... nawet z modelem mini Jet 3000 HVLP ^^

Pisz±c ¿e jaki¶ model jest wolny zrzucasz winê za to na jego korpus !!! Zdajesz sobie z tego sprawê ? Dziw bierze ¿e to pisze w³a¶ciciel DV GTI PRO :shock: @senior czy Ty korzysta³e¶ kiedy¶ z innych g³owic systemu TransTech ? Wiesz co odwala IWATA W400
z g³owica WB gdy u¿ywasz jej do lakierownia bezbarwnym ?

Rêce opadaj± jak lakiernik zaczyna siê braæ za analizê budowy i spsobu funkcjonowania pistoletow lakierniczych skacz±æ swobodnie z jednej firmy na drug±. Ja mam siê za inteligentnego faceta. Jednak mnie rozpracownie kilku najwa¿nieszych modeli pistoletów w ró¿nych konfiguracjiacg i zestawienie ich parametrtów porównywanych kartami technicznymi i wypracowanie rzetelnej opini zabra³o kilka lat. Kilka lat ciaglego przekrecania dysz glowic wylewania i wlewania ró¿nych lakierów. Malowania w kabinach i przy ¶ciankach lakierniczych ... wizyt w fabryce ... nie wspominaj±c o godzinach rozmów z ró¿nymi lakiernikami, technikami dystrybutorami, serwisantami .... i wiesz co ? .... Nadal G......no wiem o wielu wielu pistoletach :tak:

Na pocz±tek musisz sobie @senior uzmys³owiæ, ¿e markowe pistolety s± jak nadwozie samochodu na ko³ach. Od ciebie teraz zale¿y co i do czego na tej ramie zbudujesz.

Trzy lata pisze tu o pistoletach ... wiêkszo¶æ u¿ytkowników tego forum to SATowcy. Ciekawe ilu z nich wie ¿e model 100 BF do podk³adu i 1000 B do lakierowania przemys³owego to absolutnie identyczne korpusy g³ówne. :tak: Kilka niuansów mikro otworków i dziurek w zaworach .... oraz inne g³owice i mamy dwa ró¿ne pistolety do ró¿nych zadañ. Jeden nie dorównuje drugiemu ... ale "nadwozie i ko³a" te same.

Dlatego mam nadal kolego @senior takie wra¿enie ¿e jak piszê tu ¿e SATA jest nr 1, a TY ¿e to nie prawda bo DV lub IWATA ... to Ja przynajmniej mgli¶cie wiem o czym piszê, a TY jedynie wyra¿asz w³asne subiektywne zdanie i to na temat 1 -max 2 % produktów firmy której bronisz ... Przepraszam brendu firmy ... bo DeVilbiss nie jest nawet samodzielnym producentem pistoletów, ani firm±.

Ja chêtnie podyskutujê na temat pistoletów ... ale proszê o podniesienie poziomu takiej dyskusji do punktu w którym kto¶ napisze co¶ konkretnego na temat budowy czy danych technicznych poszczególnych modeli.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

arus
Wys³any: 2012-01-01, 08:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
. kupilem u¿ywan± 15 lateni± SATA model Jet90 i nie wiem dlaczego krzywo pryska ^^ A ja posiadam tak± Sacine w³a¶nie ok 15-to letni± (dla niedowiarków jutro mogê podaæ nr seryjny) tylko moja sika równiutko a pracuje na pierwszym fabrycznym zestawie :rotfl: Na dzieñ dzisiejszy moja norka nie wymaga jakiego¶ szczególnego dozbrojenia ale je¿eli by³aby taka konieczno¶æ to zastanawia³bym siê nie nad firm± lecz tylko i wy³±cznie nad modelem SATY. G³ównie chodzi mi o serwis i dostêpno¶æ czê¶ci zamiennych. Porównujecie pistolety lakiernicze do autek to ja napiszê tak przez moj± stajniê przewine³o siê kilka marek francuzy i japoñczyki s± fajnie wyposa¿one ciekawe rozwi±zania techniczne jednak drogie w eksploatacji (cena czê¶ci powala na kolana o dostêpno¶ci nie wspomnê).Obecnie je¿dzê golfem lll variant a tutaj 90-cio konne tdi (ekonomiczne) czê¶ci dostêpne w kiosku ruchu i za grosze.Tak samo jest z SAT¡ Pozdrowionka :spoko:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-01-01, 14:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Trzy lata pisze tu o pistoletach ... wiêkszo¶æ u¿ytkowników tego forum to SATowcy. Ciekawe ilu z nich wie ¿e model 100 BF do podk³adu i 1000 B do lakierowania przemys³owego to absolutnie identyczne korpusy g³ówne. Kilka niuansów mikro otworków i dziurek w zaworach .... oraz inne g³owice i mamy dwa ró¿ne pistolety do ró¿nych zadañ. Jeden nie dorównuje drugiemu ... ale "nadwozie i ko³a" te same.


Mi to lotto czym dok³adnie ró¿ni± siê te pistolety, bo nie rozetnê dwóch korpusów tylko po to aby zbadaæ ich kana³y powietrzne.
Domniemaæ mogê tylko ¿e je¶li kupiê zestaw naprawczy od modelu 1000 i go zamontujê do modelu 100 to efektem tej zmiany bêdzie tzw efekt AXE... eee, znaczy saty 1000 :tak:
Maj±c sate 100 bf 1.6 rp my¶la³em nad zakupem takiego zestawu naprawczego od saty 1000 rp, ale nie by³o komu udzieliæ mi informacji technicznych odno¶nie pasowalno¶ci tego zestawu do korpusu.

Co do czarowania w tym cytowanym kawa³ku... ;P
mikrootworki i dziurki w zaworkach.... no, u¶miech pojawi³ mi siê na ustach, ale przeciez ubarwiæ prostotê trochê trzeba, bo by za nudno by³o. :sciana:

Zaworek, jak to zaworek, ka¿dy ma do niego dostêp i mo¿e porównaæ i stwierdziæ ¿e to nic innego tak jak regulacja ci¶nienia w ka¿dym z modeli.
Co do mikrodziurek... bez kom. Proszê tylko wska¿ mi umiejscowienie tych¿e mikrodziurek a tematu nie bêdzie. Na t± chwilê to kpina.

PROJEKTER napisa³/a:
Ja chêtnie podyskutujê na temat pistoletów

No to dyskutujmy :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-02, 11:19   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER, co ty sie do mnie czepiasz???jak mam to nie moge zlego slowa powiedziec czy co???mam saty lakieruje nimi i bede lakierowal jednak napisalem to co zauwazylem i co mi sie nie podoba,i to ze syczy czesto regulacja to nie google i to co ktos powiedzial tylko to co slysze na codzien,nie mowie ze nie idzie tego usunac bo napewno idzie i to prosto,poki co za bardzo mi to nie przeszkadza...tylko napisalem ze syczy bo to jest fakt,zeby tylko mi to bym pomyslal ze ja cos robie nie tak,ale skoro nie tylko mi to jest pokretlo awaryjne i tyle,i to ma sie nijak do dostepnosci czesci jakosci i innych,nijak panie P.poprostu jest to wada saty 3k i tyle bo wstarszych modelach raczej tego nie bylo??bynajmniej ja nie zauwazylem.i to tyle,nie pisze ze szajs do dupy i inne tylko ze mi tez syczy pokretelko i zaraz zamieszanie bo mi pokretelko syczy....nie wiem panowie co wy w tych lbach macie...???po to jest to forum zeby kazdy mogl wyrazic wlasna opinie i napisac o wlasnych odczuciach z pracy...dobra kuuurwa nie chce mi sie juz wogole pisac,bo nie mam z kim i o czym...znudzilo juz mi sie tu ;) a tak nawiasem to mi sie dzisiaj snila nowa iwata i psiklem sobie i miala strumien na pol maski...hehe to byl sen,prawie sie zsikalem :Dmoze kiedys ktos zrobi taka maszyne o metrowym strumieniu ;)
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-01-02, 16:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
gugun napisa³/a:
PROJEKTER, co ty sie do mnie czepiasz???


Widocznie ci siê nale¿y ^^ . Wystarczy po prostu wcze¶niej pomy¶leæ jak sformu³owaæ post ¿eby by³ twoj± osobist± opinia na temat egzemplarza który masz w rêku, a nie opini± do producencie ... bo po prostu trafisz na mnie i Ja sobie po tobie poje¿d¿ê. Po co ? Po to ¿eby by³o do przeczytania wiêcej faktów w ¶ród tych pierrrrrrdó³ :tak:

gugun napisa³/a:
ja chyba tez nie...mimo ze 3malew w recach glownie saty to cos mi w nich nie pasuje...tak drogi pistolet a kazda np 3k syczy po czasie,co 2 lata serwis bo przestaje malowaæ...je¶li chodzi o samo malowanie to jest ok ale jesli o wytrzymalosc i bezawaryjnosc to raczej minus wielki.nie wiem jak to jest z innymi "liderami" ale sata ostatnio sie troche popsula jesli chodzi o 2 ostatnie modele 3k i 4k


Przeczytaj sobie to jeszcze raz ... jesli chodzi o samo malowanie to jest ok ale jesli o wytrzymalosc i bezawaryjno¶æ to raczej minus wielki ... pistolet jest do malowania kolego @gugun ... a co do awaryjno¶ci SATA to nadal zero konkretów ... :tak:

....i trochê konsekwencji w tych waszych wypowiedziach by siê przyda³o :

senior napisa³/a:
Ja przyznajê ¿e jestem cichym lecz wielkim fanem IWATY.
Lecz niestety ale w naszym kraju minusem jest brak takiego jej zaplecza technicznego jakie ma tylko SATA. I wed³ug mnie to w³a¶nie zaplecze które mocno i skutecznie rozbudowa³o reklamê {czasami zbyt nachaln±} jest powodem tego ¿e z najwy¿ej cenionej trójki : Iwata, Devilbiss, Sata... Najpopularniejsz± jest Sata.


senior napisa³/a:
.... Ale to niby temat Saty wiêc nie bêdê za du¿o miesza³ w g³owie - chocia¿ do zwyk³ego lakierowania wolê DeVilbissa GTI PRO - a teraz chcia³bym pomachaæ troszkê nowym GTI PRO LITE {lecz na ca³e busy póki co moja tajna broñ: Sata 3000 RP 1,4 z podkrêconym ci¶nieniem do 2,75 bara jest niezast±piona :D ;) - jeb jeb i zanim kto¶ skoñczy fajkê skoñczone :D }


I na zakoñczenie ... Teraz mo¿ecie siê ju¿ jednak Panowie powoli rozkrêcaæ w tych swoich opiniach. Pamiêtajcie jednak, ¿e one zostaj± na lata i nawet jak Wy zmienicie ju¿ zdanie i sami zauwa¿ycie w³asny b³±d, to taki post bêdzie tam tkwi³ w tych internetowych czelu¶ciach . :tak:

¯yczê wam wszystkim zawodowych sukcesów i rozwoju ... niestety JA z powodów zawodowych i zmiany od 15 stycznia w³asnego statusu muszê znacz±co ograniczyæ ilo¶æ swoich publicznych wypowiedzi bo nie jestem anonimowy, a chowanie siê za innym nickiem to nie po mojemu. ¯yczê wam sukcesów jeszcze jako indywidualny przedsiêbiorca z w³asnym biurem projektów .... ale ju¿ jedn± nog± jako v-ce prezes zarz±du. :spoko:

Oba te fora to kopalnia wiedzy i informacji. Mi³o mi, ¿e mia³em jaki¶ niewielki wk³ad w ich rozwój i mo¿liwo¶æ sprostowania lub wrêcz wytêpienia tylu mitów. Nie raz by³em tu zaskoczony wiedz± i do¶wiadczeniami wielu z was.

Nie popsujcie tego. :spoko: Jeszcze raz pozdrawiam Robert. :spoko: ... ale bêdê czyta³ wasze posty :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-01-02, 17:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
ale ju¿ jedn± nog± jako v-ce prezes zarz±du.

Mamy fajnie.
Nie ka¿dy jest na Ty z viceprezesem :spoko: :spoko: :spoko:

Powodzenia.... eeee, to znaczy wielu przyjemno¶ci Ci ¿yczê :spoko: :spoko: :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

lakierok 
Wys³any: 2012-01-02, 18:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Ale szkoda, ale mo¿na pisaæ po jak±¶ poradê ? :shock: mo¿e By¶ wpada³ czasami na forum ? bêdzie siê co¶ dzia³o - a ode mnie Zdrówka siê ¯YCZY !!! :spoko:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

hopek03
Wys³any: 2012-01-02, 20:02   
0
UP DOWN

Posty: 29
Ja te¿ z okazji awansu ¿yczê wszystkiego dobrego :spoko: niema to jak zaraz na pocz±tku roku dobrze zacz±æ pozdrawiam i powodzenia :spoko: :cool:
 

senior
Wys³any: 2012-01-02, 20:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Witam i Najlepszego z Nowym Rokiem.
PROJEKTER co do awaryjno¶ci sat w modelach 2K i 3K a tak¿e 4K zdania ni jak nikt mi nie zmieni bo modele 2 i 3 k ma kilku moich znajomych i co jaki¶ czas siê im sypie to co sypi±cego siê w satach jest standardem czyli uszczelnienia. Inn± usterk± u kilku by³o ni z tego ni z owego nag³e zmniejszenie siê szeroko¶ci strumienia natrysku i tak jak samo siê zmniejszy³o tak i samo przesz³o. Sta³o siê to dla kilku wiêc jako ¿e to nie jednostkowy przypadek to jest to wada fabryczna. Zreszt± takie same usterki by³y co jaki¶ czas opisywane na drugim forum jak kiedy¶ co jaki¶ czas tam zagl±da³em. Lecz teraz mo¿e ich tam nie byæ bo z tego co pamiêtam i tego co zauwa¿ali inni userzy tematy takie nocami niknê³y z portalu. Teraz wady w 4k te¿ s± co pokazywa³ kolega Doctor i z pewno¶ci± nie jest to jego win± u¿ytkowania bo tak± sam± wadê zg³asza³ ju¿ kto¶ na drugim forum i o 2 takich samych wadach dzisiaj mówi³ mi przedstawiciel handlowy DP. Przedstawiciel DP czyli Saty bo to "jedna rodzina". Dlatego jakkolwiek kto by i z jakiego powodu nie wielbi³ sat s± to najawaryjniejsze pistolety z wymienianej trójki.
Zreszt± gdyby takie nie by³y to nie by³oby do nich w obrocie tyle czê¶ci. I mnie nie rusza wielka ilo¶æ serwisów jako serwisów bo jak co¶ siê nie sypie to serwisy s± nie potrzebne. Serwisy jako serwisy - co innego doradztwo techniczne.

A u¿ytkowników DV znam w sumie kilkunastu i awarii ZERO. Tak samo w IWATACH.
A Saty non stop jak nie urok to sraczka. I s± to fakty i tego ¿adne czary nie zmieni±.
I jasne jest ¿e nie mówimy o starych 20-letnich gniotach walaj±cych siê od 10 lat pod stodo³ami.

Co do opinii obcych ludzi masz racjê. Ja opinie te¿ traktujê z bardzo mocnym przymru¿eniem oka bo nie raz i nie dwa sam po czego¶ spróbowaniu mia³em zupe³nie odmienn±. Ale opinie to opinie a fakty w sensie opisane usterki to zupe³nie co innego.

Teraz je¶li chodzi o moje zdanie o powolno¶ci IWATY. To troszeczkê doprecyzujê i skorygujê: Nie tyle powiedzia³em ¿e jest strasznie wolna co: DLA MNIE JEST ZA WOLNA. Po prostu ja chcê szybszy. To dla mnie jest rewelacyjny pistolet i lepszy ni¿ DV i o niebo lepszy ni¿ Saty 2,3 i 4K tylko ¿e za wolny bo lakierujê w przewa¿aj±cej wiêkszo¶ci powiedzmy ¿e po³owy aut wiêc bym siê nim zamêczy³. Do kilku elementów rewelacja ale do po³owy auta czy prawie ca³ego nie dla mnie. I tu chodzi³o konkretnie o IWATÊ SUPERNOVA WS 400 1,3 CLEAR
Dlatego te¿ jestem ciekaw jej podrasowanej wersji: WS 400 1,3HD. Bo cyferkowo ró¿nica w przepustowo¶ci cieczy jest bardzo du¿a:
WS400 1,3 CLEAR przepustowo¶æ = 170ml/min
a WS400 1,3 CLEAR HD przepustowo¶æ = 220ml/min
I tutaj je¶li wiesz i masz chêæ napisaæ czym te dwa modele siê ró¿ni± i sk±d wziê³a siê ta ró¿nica w wydajno¶ci to naprawdê bardzo chêtnie siê dowiem.

Bardziej szczegó³owo dyskutowaæ na temat budowy pistoletów to nie wiem czy jest sens. To s± w brew pozorom bardzo precyzyjne urz±dzenia i myli siê ten komu siê wydaje ze to tylko ot tam korpus, kubek, cyngiel i 3 pokrêt³a.
Tutaj im bardziej bêdzie siê próbowa³o co¶ zrozumieæ tym bardziej mo¿na siê zamotaæ :D
Dla typowego lakiernika nie powinno mieæ znaczenia gdzie dany markowy gun jest produkowany, kto jest g³ównym udzia³owcem firmy, gdzie jest g³ówna siedziba, itd., itp........ Wa¿ne jak gun dzia³a, czy odpowiada i ma byæ jak najmniej awaryjny.
Ja oczywi¶cie ¿e zdecydowanej wiêkszo¶ci zestawów nie by³em w stanie przetestowaæ bo to nie moja dziedzina a i dostêpu do wszystkiego nie mam i nie mogê mieæ. Mogê mieæ tylko to co maj± znajomi dooko³a. A i tak jak na zwyk³ego restauratora samochodowego uda³o mi siê mieæ do czynienia z nie tragicznie ma³± ilo¶ci± pistoli.
I o tych którymi przelakierowa³em swoje zdanie mam prawo mieæ i je mam. A trudno by³oby gdybym nie mia³ bo mam i takich znajomych którzy nie widz± ró¿nicy prawie w niczym bo jak mówi± wszystkim idzie zrobiæ tylko kwestia ile przy tym pójdzie wiêcej piwa :D

Na koniec dodam tylko o powszechno¶ci ró¿nych marek: gdyby Iwata mia³a siedzibê tam gdzie sata i na odwrót to Iwata by³aby u nas powszechniejsza. To samo tyczy siê Saty i DV. Bo g³ównym propagandorem Sat jest DP a teraz S-H i Standox.
G³ównym DP czyli BELGIA bodaj¿e a do niej jest bli¿ej z Niemiec ni¿ z Japonii czy UK. To kwestia wspó³pracy.

I je¶li chodzi o popularno¶æ to przeczyta³em setki jak nie tysi±ce opinii o pistoletach lecz nie tyle na Polskich stronach co zagranicznych: g³ównie USA, ale i Niemieckie i np w USA na forach lakierniczych {chyba 3} królem jest........... IWATA! Nie Binksy nie inne a IWATA. I to bezdyskusyjnie. Sata kilka razy pojawi³a siê w tle jako wspomnienie po przej¶ciu na Iwatê. W Niemczech znalaz³em chyba tylko jedno forum i tam te¿ by³o moje zdziwienie bo ¶wietne opinie mia³y Iwaty {supernove}. I w opiniach Niemców Iwaty by³y lepsze dla nich od Sat. Ka¿dy z wypowiadaj±cych siê kto przetestowa³ Supernov± albo j± od razu kupowa³ albo deklarowa³ kupno po nazbieraniu pieni±¿ków. Na forum Niemieckim tak¿e ¶wietne opinie mia³y DV i nie tyle lepsze ni¿ Saty co wiêcej ludzi o nich wspomina³o {tak, jakby wiêcej Germañców mia³o do czynienia z DV ni¿ Satami}. To by³y dziwne do¶wiadczenia dla mnie i wiadomo¶ci bo wysz³o ¿e ludzie wol± markê z odleg³ego krañca ¶wiata ni¿ rodzime. Dla nich wszystkich liczy siê jako¶æ a nie lokalny patriotyzm.
Ale to tylko jako dodatek/ciekawostka.

Piszesz te¿ PROJEKTER ¿e czego¶ nie wiem i podpieram siê GOOGLAMI. Nie sadzê bo to co przytoczy³em wy¿ej nie mia³o nic wspólnego z moj± w³asn± opini± na temat pistoli którymi mia³em przyjemno¶æ mniej lub wiêcej polakierowaæ. Tu fakt ¿e gdyby nie obce fora znalezione w³a¶nie przez GOOGLE to nie wiedzia³bym nawet o nowym modelu SUPERNOVEJ - HD. Ale opinie s± ju¿ moje prywatne.
Lecz je¶li w jakim¶ aspekcie siê rzeczywi¶cie mylê {poza opiniami na temat wra¿eñ z u¿ytkowania poszczególnych pistoletów :D } to ¶mia³o koryguj. Cz³owiek to nie robot. Poza tym uczy siê ca³e ¿ycie - je¶li chce. A ja chcê.
Pozdro wszystkim
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-03, 10:36   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
Przeczytaj sobie to jeszcze raz ... jesli chodzi o samo malowanie to jest ok ale jesli o wytrzymalosc i bezawaryjno¶æ to raczej minus wielki ... pistolet jest do malowania kolego @gugun ... a co do awaryjno¶ci SATA to nadal zero konkretów ...

....i trochê konsekwencji w tych waszych wypowiedziach by siê przyda³o :
a to ze sie rozszczelnia po czasie to nie konkret???moze i cenzura ale taka ktora nie powinna miec miejsca w pistolecie ktory mnie kosztowal prawie 2 k przy sredniej uzywalnosci co 3-4 dni tylko do bezbarwnego???czy to normalne??bo stary professional ma z 5lat i nie syczy a kosztowal 400zl ;) to jest wada,mam lakieruje i lubie swoj pistolecik ale ma wade ktora czesto wystepuje i mimo ze to cenzura to zawsze wada.co jesli bym robil 4cykle dziennie??wytrzymala by 2,3,4 miechy???skoro mi wytrzymalo pokretelko 2lata i malo co go uzywam bo mam 2 wyjscia z kompresora z tego 1 ustawione odpowiednio do lakieru na reduktorze wiec malo co pokretelka uzywam a wraz sie popsulo...
PROJEKTER napisa³/a:
JA z powodów zawodowych i zmiany od 15 stycznia w³asnego statusu muszê znacz±co ograniczyæ ilo¶æ swoich publicznych wypowiedzi bo nie jestem anonimowy, a chowanie siê za innym nickiem to nie po mojemu. ¯yczê wam sukcesów jeszcze jako indywidualny przedsiêbiorca z w³asnym biurem projektów .... ale ju¿ jedn± nog± jako v-ce prezes zarz±du.
gratuluje ale wielka szkoda bo ja tez koncze pomalu kariere z forum bo nie chce mi sie juz odpowiadac na durne tematy i posty ktorych nie ma kto do kosza wywalic ani czytac przemadrzalego pana "P" bo dla ciebie to chociaz by 10ciu osoba sata rozpadla sie na pol to itak by to nie byl fakt...nie wiem jak z minusami innych pistoletow bo nie mialem stycznosci wiec o tym moga napisac inni bo zapewne kazda firma ma swoje slabe strony,saty zostaly one wymienione.wiec jakby co to zapraszam na gg:Dpozdrawiam
hopek03 napisa³/a:
Ja te¿ z okazji awansu ¿yczê wszystkiego dobrego niema to jak zaraz na pocz±tku roku dobrze zacz±æ pozdrawiam i powodzenia
lakierok napisa³/a:
Ale szkoda, ale mo¿na pisaæ po jak±¶ poradê ? mo¿e By¶ wpada³ czasami na forum ? bêdzie siê co¶ dzia³o - a ode mnie Zdrówka siê ¯YCZY !!!
Lackdoctor napisa³/a:
Powodzenia.... eeee, to znaczy wielu przyjemno¶ci Ci ¿yczê
zobacz jak jestes mile widziany mimo ze czasem taki dupek z ciebie :D tez ci zycze powodzenia mimo wszystko.3mta sie
 
 

hopek03
Wys³any: 2012-01-06, 13:26   
0
UP DOWN

Posty: 29
Panowie mam jeszcze jedno pytanie co jest na tej p³ycie CD co jest w tym pistolecie poni¿ej http://moto.allegro.pl/pi...2016649533.html
jak kto¶ wie to prosi³ bym o odpowiedz bo gdy ogl±da tak te pistolety DV to czê¶æ ich ma t± p³ytê a czê¶æ nie .
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-01-06, 13:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Kolego tam jest instrukcja pistoletu w PDF,zdjêcia poszczególnych czê¶ci i przekroju guna,dane techniczne itp...
 

hopek03
Wys³any: 2012-01-06, 13:43   
0
UP DOWN

Posty: 29
wielkie dziêki za szybk± odpowiedz :spoko:
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-01-11, 00:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Przepraszam (¿e zabieram glos w tym temacie) ,ale jestem zaskoczony ¿e to takiej znanej i cenionej z trwa³o¶ci i bezawaryjno¶ci marki jak± jest podobno wg. kolegi Seniora DeVilbiss (Maybach w¶ród pistoletów :rotfl: ) s± produkowane czê¶ci zamienne ;) Zdaniem kolegi Seniora te pistolety s± na d³ugie d³ugie d³ugie lata "bezawaryjnej pracy" (min.15 albo i wiecej) tak¿e w jakim celu wytwarzane s± te zestawy naprawcze? ;) Zaprawde dziwny jest ten ¶wiat :rotfl:
Pozdrawiam! :spoko:
 

grzeeggorz
Wys³any: 2012-01-11, 01:22   
0
UP DOWN

Posty: 53
Nie jestem fachowcem ale z tego co siê orientujê to tzw zestawy naprawcze s± produkowane nawet do pistoletów SATA czyli w opinii wiêkszo¶ci, najlepszych pistoletów jakie s± na rynku. Osobi¶cie bardzo dbam o sprzêt jaki by on nie by³ ale znam ludzi którzy w kilka tygodni a nawet dni potrafi± "zjechaæ" ka¿dy pistolet i byæ mo¿e zestawy naprawcze kierowane s± przede wszystkim dla takich osób bo jak kto¶ nie dba to szybko bêdzie potrzebowa³ czê¶ci zamiennych czy u¿ywa SATY, IWATY, DeVILBISSA czy czegokolwiek innego. A druga sprawa jest taka [ale to tylko moja, niefachowa opinia], ¿e wszystko siê zu¿ywa. Pracowa³em ostatnio w lakiernictwie przemys³owym w³a¶nie na pistoletach DeVilbissa i przy takim lakierowaniu w ci±gu kilku godzin pracy przez pistolet przelewa siê kilkana¶cie a czasem nawet kilkadziesi±t litrów farby wiêc wydaje mi siê, ¿e wtedy pistolety, jakie by one nie by³y, zu¿ywaj± siê szybciej.
Tak czy inaczej jestem w posiadaniu takiego zestawu naprawczego i chcê go sprzedaæ a nie debatowaæ nad trwa³o¶ci± czy niezawodno¶ci± pistoletów takiej czy innej marki bo to chyba nie jest miejsce na takie rozmowy - od tego chyba jest inny dzia³. Pozdrawiam.
 

senior
Wys³any: 2012-01-11, 07:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Robertlodz09 napisa³/a:
Zdaniem kolegi Seniora te pistolety s± na d³ugie d³ugie d³ugie lata "bezawaryjnej pracy" (min.15 albo i wiecej)
No wtykasz mi kij w oko :D :D wiêc ju¿ odpowiadam:
Najpierw zaznaczê po raz kolejny ¿e wielkim znawc± pistoletów nie jestem a tylko ich u¿ytkownikiem plus do¶æ mocno siê nimi interesujê i porównujê ile tylko i gdzie mogê.
A teraz odnoszê siê do tego cytatu Robercie:
- GTI to ¶wietny pistolet i praktycznie bezawaryjny - lecz to ju¿ leciwa konstrukcja - po prostu s± ju¿ nowsze 2 wersje. Lecz pistolet je¶li chodzi o wytrzyma³o¶æ jest rzeczywi¶cie na lata. Przeciêtnie zu¿ycie materia³owe jest widoczne po ok 7-8 latach ostrego u¿ytkowania - o czym nawet wspomnia³em ju¿ wcze¶niej w innym temacie. I zu¿ycie widoczne nie oznacza od razu musu wymiany bo to zale¿y jak kto chce i jak do tego podejdzie:
Zale¿y jak kto podejdzie bo np. dla Satoffców nie przeszkadzaj± kose uszczelnienia, puszczaj±ce ci¶nienie regulacje, wyklepuj±ce siê po dos³ownie roku-kilku latach iglice............
W tym modelu tego nie ma praktycznie po 7 latach ostrego katowania - no troszeczkê ju¿ ig³a z dysz± siê wyrabia i natrysk jest ciut inny - ale lepszy ni¿ w nowych satach po 2 latach takiej samej eksploatacji :D
Robertlodz09 napisa³/a:
tak¿e w jakim celu wytwarzane s± te zestawy naprawcze?
Akurat wszystkie te czê¶ci z zestawu mo¿na uszkodziæ nawet bez lakierowania wiêc nawet i choæby z my¶l± o takich geniuszach czê¶ci choæ sporadycznie to s± w sprzeda¿y.
To raz, a dwa:
Oferowany zestaw to dysza 1,2 a najpopularniejsza dysza w DV GTI bêd±cych do dzisiaj w u¿ytkowaniu wielu ludzi to 1,4 wiêc choæby i z chêci czy te¿ potrzeby jej zmniejszenia zestaw ten jest przydatny.

{do Sat 4000 miesi±c czy dwa po ich wej¶ciu na rynek ju¿ by³y oferowane takie same zestawy wiêc id±c Twoim tokiem rozumowania/dygresji :D nadal uwa¿asz/zainsynuujesz :D ¿e przeciêtny okres sprawno¶ci bezawaryjnej Sat 4k wynosi 1-2 miesi±ce :D :D Mimo ¿e ten okres jest {troszeczkê :D } d³u¿szy to raczej ten czas wej¶cia na rynek nowych czê¶ci nie bêdzie wyznacznikiem wytrzyma³o¶ci ;) }
Pozdro
 

Nokia 
Wys³any: 2012-01-11, 14:34   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Robertlodz09, senior, ale wy se s³odzicie :D
 

senior
Wys³any: 2012-01-11, 16:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
nokia92 napisa³/a:
Robertlodz09, senior, ale wy se s³odzicie
Dopóki wymiana pogl±dów to wymiana pogl±dów to bardzo dobrze, bo ka¿dy kto chce co¶ sobie popróbowaæ byæ mo¿e bêdzie wiedzia³ dla czego bardziej siê przyjrzeæ bo inaczej np. nie zwróci³by uwagi.
Mi nie przeszkadza ani ten co ma Iwê ani DV ani Satê ani Sico czy wa³ek z g±bki...... Ka¿dy ma w³asne zdanie i upodobania.
Jedni wybieraj± markami, inni tym co im bardziej odpowiada a jeszcze inni samymi pieni±¿kami - ka¿dy ma swoje przes³anki i ja nawet je¶li siê z nimi nie zgadzam to przynajmniej je uszanujê :spoko:
No ale za du¿o OFFa. Sorki
 

kamell80
Wys³any: 2012-01-18, 23:58   
0
UP DOWN

Posty: 39
Zestaw ten nie musi byæ traktowany jako naprawczy ale jako zmiana dyszy. Wystarczy ¿e kto¶ ma taki pistolet ale z dysz± 1.4 a potrzebuje 1.2. Nie musi kupowaæ nowego pistoletu . Wystarczy taki zestaw i gun ma juz inne zastosowanie - proste panowie profesorowie. A ¿e zestaw zosta³ nazwany naprawczym..... Ja zakupi³em w³a¶nie devillbisa z dysz± 1.2 i jak dla mnie ta dysza jest troszkê ma³awa ( w zale¿no¶ci od zastosowania). Teraz zamiast kupowaæ ca³y gun mogê dokupiæ tylko taki zestaw z dysz± 1.3 lub 1.4 . Pozdrawiam wszystkich szukaj±cych dziury w ca³ym.
 

senior
Wys³any: 2012-01-19, 08:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
kamell80 napisa³/a:
..............proste panowie profesorowie.............. Pozdrawiam wszystkich szukaj±cych dziury w ca³ym.
Dok³adnie to napisa³em powy¿ej:
senior napisa³/a:
Oferowany zestaw to dysza 1,2 a najpopularniejsza dysza w DV GTI bêd±cych do dzisiaj w u¿ytkowaniu wielu ludzi to 1,4 wiêc choæby i z chêci czy te¿ potrzeby jej zmniejszenia zestaw ten jest przydatny.

Tak¿e spoko - niektórzy widz± "inaczej" ;)
A odno¶nie Twojej chêci zmiany na wiêksz± dyszê to ze swojej strony i z moich krótkich lecz obserwacji powiem od siebie ¿e w zale¿no¶ci do czego najczê¶ciej bêdziesz go u¿ywa³ wybra³bym rozmiary 1,3 i 1,4:
Je¶li same akryle to ¶mia³o i bez zastanawiania siê 1,4 lecz je¶li najczê¶ciej ma to byæ uniwersalniak -bazy i bezbarwne- to mocno zastanowi³bym siê raczej nad 1,3
Z tym ¿e nie wiem jak ¶miga 1,3 wiêc najlepiej by³oby aby¶ najpierw gdzie¶ przetestowa³ - tylko nie wiem czy bêdzie to takie proste gdy¿ wielu moich znajomych ma takie DV-ki lecz wszystkie s± 1,4 {mo¿e 1,3 by³y rzadko¶ci±? Tego nie wiem}
To leciwy lecz bardzo przyjazny gun ..... no i bezawaryjny.
Pozdrawiam i mi³ego u¿ytkowania
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-01-19, 11:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
grzeeggorz napisa³/a:
Nie jestem fachowcem ale z tego co siê orientujê to tzw zestawy naprawcze s± produkowane nawet do pistoletów SATA czyli w opinii wiêkszo¶ci, najlepszych pistoletów jakie s± na rynku. Osobi¶cie bardzo dbam o sprzêt jaki by on nie by³ ale znam ludzi którzy w kilka tygodni a nawet dni potrafi± "zjechaæ" ka¿dy pistolet i byæ mo¿e zestawy naprawcze kierowane s± przede wszystkim dla takich osób bo jak kto¶ nie dba to szybko bêdzie potrzebowa³ czê¶ci zamiennych czy u¿ywa SATY, IWATY, DeVILBISSA czy czegokolwiek innego. A druga sprawa jest taka [ale to tylko moja, niefachowa opinia], ¿e wszystko siê zu¿ywa. Pracowa³em ostatnio w lakiernictwie przemys³owym w³a¶nie na pistoletach DeVilbissa i przy takim lakierowaniu w ci±gu kilku godzin pracy przez pistolet przelewa siê kilkana¶cie a czasem nawet kilkadziesi±t litrów farby wiêc wydaje mi siê, ¿e wtedy pistolety, jakie by one nie by³y, zu¿ywaj± siê szybciej.


To dzia³ og³oszenia ale pozwolê sobie na komentarz. Jestem znanym zwolennikiem SATA i akurat jako¶æ i trwa³o¶æ tego sprzêtu jest na której¶ tam kolejnej pozycji jego zalet.

Pamiêtam jednak doskonale jak napisa³em post o tym jak szybko potrafi wytrzeæ siê iglica i dysza w pistolecie ... do tego stopnia, ¿e ta iglica potrafi wystawaæ z dyszy nawet kilka milimetrów. Tam napisa³em tak¿e ¿e s± wprawdzie specjalne utwardzone dysze i iglice do aparatów przemys³owych ale i one siê zu¿ywaj±. To nie uchronne gdy przez duszê wylatuj± drobiny metalu ( z lakierów metalicznych ) oraz kamienie ( kamyczki - per³a ) i setki litrów p³ynów pod ci¶nieniem dochodz±cym do 1 bara. Kropla wody nie ma takiej mocy, a powoli rozwala ska³y. Pamiêtam te¿ komentarze ¿eby siê waln±³ w g³owê bo co niektórzy maj± pistolety dwa trzy lata i zero zu¿ycia ... No có¿ ... mieæ, a u¿ywaæ to ró¿nica ... taka sama jak u¿ywaæ i u¿ywaæ intensywnie 16 godzin na dobê non stop ... wtedy dopiero wy³a¿± wady i zalety markowych pistoletów. Przy malowaniu raz na miesi±æ mo¿na nawet chwaliæ SICO za jego trwa³o¶æ ^^

Co do komentarza kolegi @RobertLodz ... to niestety ale ta zlo¶liwo¶æ nale¿a³a siê @seniorowi .... w pe³nej rozci±glo¶ci :spoko: Akurat to, ¿e ze wzglêdu na z³o¿on± budowê GTI DeVilbissa ma najmniej trwa³y zestaw, to wie ka¿dy jego u¿ytkownik. :tak: W GTO PRO jest ciut lepiej ... Tu zestaw jest od razu utwardzany, a wytrzymuje i tak krócej ni¿ w SATA ... i ¿eby nie by³o ¿e to taka sobie opinia to dodam, ¿e krócej ni¿ w SATA 1000 RP i 1000 B RP z którymi model DeVilbiss FLG i GTI PRO zosta³ porównany w jednej z ogromnych stolarni w Wielkopolsce tu¿ po wymianie zestawów i zakupie nowych pistoletów SATA. :tak: GTI PRO pad³ nawet szybciej ni¿ FLG ... ^^

Przyczyn± jest s³ynna i technologia doprowadzaj±ca niektórych do orgazmu zwana Trans Tech. Wymienne g³owice ( g³owice nie zestawy ).
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-01-19, 11:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
kamell80 napisa³/a:
Zestaw ten nie musi byæ traktowany jako naprawczy ale jako zmiana dyszy. Wystarczy ¿e kto¶ ma taki pistolet ale z dysz± 1.4 a potrzebuje 1.2. Nie musi kupowaæ nowego pistoletu . Wystarczy taki zestaw i gun ma juz inne zastosowanie - proste panowie profesorowie. A ¿e zestaw zosta³ nazwany naprawczym..... Ja zakupi³em w³a¶nie devillbisa z dysz± 1.2 i jak dla mnie ta dysza jest troszkê ma³awa ( w zale¿no¶ci od zastosowania). Teraz zamiast kupowaæ ca³y gun mogê dokupiæ tylko taki zestaw z dysz± 1.3 lub 1.4 . Pozdrawiam wszystkich szukaj±cych dziury w ca³ym.


.... a tego to nie ³apiê w kontek¶cie DV bo akurat tak to jest nawet w ... SICO.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Nokia 
Wys³any: 2012-01-19, 11:22   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Ja mam wlasnie dv t1 z dysza 1.3 bezbarwny wychodzi jak najbardziej ok.Baza jest takze dobrze aplikowana. Zastanawiam sie jeszcze nad zakupem, zestawu tzn dyszy powietrznej hvlp dla bazy.
Projekter z szacunkiem dla Ciebie, ale kurde zaraz sie tu zacznie epoxyda ;)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-01-19, 12:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
nokia92 napisa³/a:
Projekter z szacunkiem dla Ciebie, ale kurde zaraz sie tu zacznie epoxyda ;)


a to ju¿ trzeba uwa¿aæ co siê pisze :D


Chocia¿ mo¿e masz racjê :x: No bo niby po co komu Tu rzetelne informacje o zestawach naprawczych i ich trwa³o¶ci jak wystarczy trochê demagogi i zaprezentowana ju¿ opinia ¿e DeVilbiss siê nie psuje :D .

Dobra ... piszcie Tu sobie spokojnie. :x:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Nokia 
Wys³any: 2012-01-19, 15:01   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
PROJEKTER, Przeciez ja nie mowie ze krytyka nie jest wskazana, ale prawdziwa a nie wyssana z palca i bez chamstw. Zgodzisz sie ? :spoko:
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-19, 16:23   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
a ja jestem za kontynuacja tematu bo póki co o dv mo¿na sie wiele dowiedziec a na temat saty jest tu tylko garstka informacji. ;)ps nokia: ale morda hehehe :D
 
 

Nokia 
Wys³any: 2012-01-19, 18:22   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Ja jak najbardziej tez gugun, przeciez nie pisze zeby o tym nie pisac :D Sam od niedawna jest posiadaczem tego pistoletu wiec czemu nie.

ps. taka na szybko :D
 

senior
Wys³any: 2012-01-19, 18:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Je¶li chodzi o MIEÆ A U¯YWAÆ to ¶wiêta prawda. I dlatego wiele opinii jest do dupy bo co z tego ¿e kto¶ napisze ¿e ma co¶ tam ju¿ 8 lat i nigdy go to nie zawiod³o i dzia³a jak na samym pocz±tku itd. itp. a okazuje siê ¿e ma roboczogodzin tyle co taki sam sprzêt czy narzêdzie po tygodniu standardowego przeciêtnego u¿ytkowania zgodnie z przeznaczeniem.
Dlatego te¿ wiem ¿e Saty maj± wady i wiem co siê w nich sypie lecz nie mówiê ¿e moja jest uch ach och i jedyna bo piêknie o ni± dbam bo prawda jest taka ¿e prawie nic ni± nie robiê.
I je¶li chodzi o pistolety to Panowie ja nie patrzê tylko jak d³ugo s± bezawaryjne czy te¿ kiedy zaczynaj± siê sypaæ ale te¿ ile w danym czasie przepracowa³y. Bo licz± siê roboczogodziny pracy a nie le¿akowania w szafce.
I pod tym wzglêdem mit o awaryjno¶ci DV jest dla mnie bzdur± bo znam wielu u¿ytkowników DV GTI i GTI PRO i nigdy nikomu nic siê nie sta³o a GTI chocia¿ ju¿ lekko rozklepane po 7-8 latach ostrej pracy ¶migaj± im do dzisiaj najczê¶ciej jako guny do podk³adów M/M przed lakierem.
A to ¿e FAJANS FLG wytrzyma³ d³u¿ej ni¿ GTI to dla mnie jest utopia - ale zawsze mo¿e siê zdarzyæ bo "raz na jaki¶ czas to i nienabita strzelba wypali".

A teraz siê odniosê a w zasadzie powiem swoje zdanie o ró¿nych rozwi±zaniach technicznych w pistolach {przynajmniej tych widocznych go³ym okiem}: z jednej strony zwracam na to uwagê jak np. durne podk³adki pod dysz± materia³ow± które z najczê¶ciej wymienianej trójki ma Sata i dla mnie to szajs ... zreszt± nie tylko dla mnie a dla ka¿dego kto ju¿ j± musia³ wymieniæ: DV i IWA tego problemu nie ma i dla mnie to niby plus. Niby bo nie a¿ taki HALLLOOOOO gdy¿ to gówno kosztuje 30z³ i nie mo¿e byæ jedyn± przes³ank± w odstawienia sprzêtu.
Do czego zmierzam: otó¿ generalnie dla mnie nie bardzo a¿ tak wa¿ne jest jak gun jest zbudowany {co ma lepsze od konkurencji}, z ilu czê¶ci, itd. itp., lecz ogólna awaryjno¶æ -lub jej brak- oraz jak mi siê nim pracuje i jakie s± efekty pracy.
Cena jest na koñcu chocia¿ te¿ jest bardzo wa¿na czego np. przyk³adem jest IWATA W400 LV2: to bardzo fajny gun i generalnie bezawaryjny na d³ugie lata {mój staruszek ma chyba z 8 lat i jest prawie jak by³ z fabryki}, lecz s± od niego nowsze i lepsze modele a ze wzglêdu na jego cenê nikomu go nigdy NOWEGO nie polecê. To bardzo dobry pistolet, fajnie siê nim lakieruje, jest bezawaryjny, lecz ze wzglêdu na to ¿e s± nowsze i lepsze wed³ug mnie nie jest w chwili obecnej wart 1650z³.

Ja wybieram i wytrzyma³o¶ci±, i tym jak mi siê danym narzêdziem w danych warunkach pracuje ale te¿ jednak i cen± - co widaæ np. na powy¿szym przyk³adzie, jak te¿ i w chwili obecnej trafiaj±cymi siê okazjami DV GTI PRO w bardzo atrakcyjnych cenach.

Tak jak nie przejmowa³bym siê zbytnio na za¶ niby do¶æ mocno skomplikowan± budow± nowego DV czyli GTI PRO LITE bo czas poka¿e czy siê sypie czy te¿ mimo wielu {naprawdê wielu} czê¶ci i cz±steczek jest BEZAWARYJNY JAK JEGO DWAJ POPRZEDNICY :D ;P
Pozdrawiam
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-19, 19:46   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
senior napisa³/a:
A to ¿e FAJANS FLG wytrzyma³ d³u¿ej ni¿ GTI
mi pierwszego malowania nie wytrzyma³ bo sie "spusci³" :D
 
 

Nokia 
Wys³any: 2012-01-19, 19:56   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
gugun napisa³/a:
senior napisa³/a:
A to ¿e FAJANS FLG wytrzyma³ d³u¿ej ni¿ GTI
mi pierwszego malowania nie wytrzyma³ bo sie "spusci³" :D



Musia³e¶ nim bardzo energicznie malowaæ :D :rotfl:
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-19, 20:03   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
nie róbmy offa ale przy pierwszym malowaniu wystarczy³o wlac farbe:D zeby sie spusci³:D i tyle ja mam do powiedzenia na temat dv flg nie wspomne juz o krzywej iglicy od nowosci:D
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-01-19, 20:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
nokia92 napisa³/a:
energicznie malowaæ

Chyba potrz±saæ :fiu: :fiu: :fiu:
Ale off to najlepiej wychodzi moderatorom jak widzê :x:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-19, 20:10   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
Ale off to najlepiej wychodzi moderatorom jak widzê
sie usunie..:D no ale napisalem ze flg to dziadostwo
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-01-19, 20:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
sie usunie

Z t± my¶l± napisa³em dalszy offfffffffffffffffffffff
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

bolekkk 
Wys³any: 2013-07-14, 16:14   
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam wszystkich serdecznie :)
Mam pytanie, posiadam pistolet Devilbiss ale nie wiem jaki model dok³adnie, przyda³by mu siê remoncik i nie wiem jaki zestaw naprawczy kupiæ. Na korpusie wybity jest napis GFV, na iglicy JGA 402-ff, dysza 1.4, a na tej najwiêkszej nakrêtce z dyszami powietrza ( nie wiem jak to sie nazywa) Devilbiss No 30. By³bym wdziêczy za podpowiedzi w doborze zestawu naprawczego. Pozdrawiam.

Dodam jeszcze ¿e ma trzy regulacje i wszystkie na górze, dwie z ty³u jedna z boku pistoletu.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-07-14, 16:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
bolekkk napisa³/a:
posiadam pistolet Devilbiss ale nie wiem jaki model dok³adnie,

Mo¿esz kolego zrobiæ mu zdjêcie....? ;)
Bêdzie ³atwiej go "rozszyfrowaæ" tym którzy znaj± siê na tym sprzêcie :tak:
 

bolekkk 
Wys³any: 2013-07-14, 16:47   
0
UP DOWN

Posty: 3



To ten pistolecik,ma ju¿ swoje lata :)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-07-14, 16:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
mogê Ci podaæ numer telefonu do przedstawiciela i serwisu DV :tak:
tam uzyskasz wszystkie informacje co do mo¿liwo¶ci nabycia czê¶ci do tego modelu DV :tak:
gdyby to by³a Sata to bym Ci napisa³ wtedy co to za model i czy mozesz do niego dostaæ czê¶ci i czy jest op³acalna "reanimacja" takiego modelu pistoletu :tak:
Na pistoletach DV siê nie znam ;) i te¿ nie mam z nimi "do czynienia" :D
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-07-14, 16:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Przedstawiciel i serwis pistoletów DeVilbiss w £odzi jest firma 2W ul. Pabianicka 119/131
tel. 42 250 53 76 :spoko:
Pozdrawiam!
 

bolekkk 
Wys³any: 2013-07-14, 17:04   
0
UP DOWN

Posty: 3
Dziêki jutro na pewno tam zadzwoniê :) U mnie w domu ten gun jest od oko³o 20 lat, a nowy nie by³ ;P Ciekawe jak bêdzie z czê¶ciami zamiennymi :)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-07-14, 18:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
bolekkk napisa³/a:
U mnie w domu ten gun jest od oko³o 20 lat, a nowy nie by³

obawiam siê ¿e ewentualny koszt czê¶ci mo¿e doj¶æ do warto¶æ 1 tys. z³
je¶li czê¶ci bêd± dostêpne :tak:
do DV czê¶ci nie s± tanie.... :nie:
i tak dostêpne jak do produktów od s±siadów z za Odry ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group