Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ericssoun3m 
Wys³any: 2013-08-08, 12:25   Odnowa blacharsko-lakiernicza Omega A 3000

Posty: 0
Witam!

Szukam kogo¶ (ew. zak³adu) kto podj±³by siê odnowy blacharsko-lakierniczej Opla Omegi A 3000 z 1988r.

Generalnie auto jest zadbane i zachowane w ³adnym stanie, natomiast jak to w Oplu - rdza szaleje. Najchêtniej chcia³bym aby auto rozebraæ w ca³o¶ci, wypiaskowaæ, pospawaæ co bêdzie trzeba (np. tylna prawa pod³u¿nica na ma³ym odcinku przerdzewia³a) i polakierowaæ. Gdyby starczy³o mi funduszy i by³aby taka mo¿liwo¶æ, to po piaskowaniu te¿ wytrawiæ wszystkie elementy i ca³o¶æ ocynkowaæ.

Je¶li fachowiec uczciwie stwierdzi (lub ja nie ud¼wignê kosztów powy¿szej opcji naprawy), ¿e auta nie trzeba rozbieraæ "w py³" i wystarczy pousuwaæ ogniska korozji + zabezpieczyæ karoseriê bardziej tradycyjn± metod±, to równie¿ rozwa¿ê tak± opcjê odnowy, natomiast uwa¿am, ¿e w tym wieku i modelu rozebranie auta do go³ych blach to jest niezbêdne minimum.

Jest wiele firm pt. "renowacja pojazdów zabytkowych" ale nie mam ¿adnej orientacji kto jest w tej bran¿y dobry, no i Omega nie jest pojazdem zabytkowym i wiem, ¿e u nich koszty s± praktycznie nieskoñczone.

Je¶li kto¶ na forum zajmuje siê tego typu operacjami (lub ewentualnie móg³by mnie gdzie¶ skierowaæ/poleciæ) to bardzo proszê o informacjê lub namiar. Jestem z województwa Pomorskiego, ale po dobrze wykonan± robotê wykonan± w miarê rozs±dnych sumach jest sk³onny dostarczyæ auto w praktycznie ka¿de miejsce w Polsce.

Z góry dziêkujê Wam za pomoc!
Pozdrawiam,
Eryk
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-08-08, 13:44   

Posty: 3753
ericssoun3m,
Witam.
Polecam tego fachowca.
Nie znam lepszego.
http://www.automach.witryna.info/

Dzis do niego pojade odebrac kolejne moje autko po blacharce, to jesli kolega nie bedzie mia³ nic przeciw, to zrobie fotki aut które w³asnie odbudowuje z niczego.


Kontakt jest na stronie, mozna powiedziec ¿e poleci³ Krzysiek z Rawicza.

http://www.pkt.pl/automach-ogryzek-k/1977636/5-1/#

 

Masa
Wys³any: 2013-08-09, 06:26   

Posty: 79
Ja zajmujê siê zabytkami :) Jestem z kujawsko-pomorskiego :)
Jakby co pisz na pm
 

ericssoun3m 
Wys³any: 2013-08-09, 09:19   

Posty: 0
Dziêki Panowie za odpowiedzi, bêdê z Wami w kontakcie.
 

ericssoun3m 
Wys³any: 2017-02-28, 16:06   

Posty: 0
Witam wszystkich "po latach", gdy¿ temat renowacji Omegi powraca na tapetê (a ona wci±¿ ¿yje! ;) .
Nied³ugo po stworzeniu tego tematu musia³em zamroziæ projekt z powodu niespodziewanych, bardzo powa¿nych problemów zdrowotnych, które poci±gnê³y za sob± du¿e zobowi±zania finansowe i auto musia³o i¶æ w k±t. Aktualnie moja sytuacja siê nieco ustabilizowa³a i chcia³bym w tym roku ogarn±æ auto.

Jestem ciekawy czy kto¶ tutaj zajmuje siê renowacj± youngtimer'ów - lub ew. móg³by mi kogo¶ poleciæ? Wiêkszo¶æ profesjonalnych firm specjalizuj±cych siê tego typu pracami aktualnie skupia siê g³ównie na restaurowaniu klasyków z USA na rynek Skandynawski i im siê po prostu "nie op³aca" zaj±c tak± Omeg±. Mia³em kilka szacunkowych wycen na ok. 18-20tys z informacj±, ¿e raczej i tak by siê tego nie podjêli, bo bardzie siê op³aca braæ zlecenia od Norwegów (lub te¿ ¶ci±gaæ auta do odrestaurowania i sprzedawaæ je na rynek skandynawski). 20tys to jest ju¿ kwota, której nie ud¼wignê - nie liczê, ¿e kto¶ zrobi wszystko na 5tys z³, ale sumy 18-20tys nie bêdê w stanie wydaæ.

Szukam wiêc jakiego¶ pasjonata z fachem w rêku, osoby która mo¿e to sobie robiæ spokojnie "po godzinach" i bez jakiego¶ wielkiego ci¶nienia czasowego. Zale¿y mi aby by³ to kto¶ z pojêciem, znaj±cy aktualne rozwi±zania technologiczne etc., a nie przys³owiowy "Mietek", który obleci mi auto flexem, wyhefta progi a potem ca³o¶æ polakieruje w stodole klarem z kurzem. Jestem w stanie uczciwie zap³aciæ za dobrze wykonan± robotê - jednak "europejskie" ceny dla Norwegów s± poza moim zasiêgiem.

Prosi³bym o jakie¶ namiary / kontakty i odzew je¶li kto¶ uwa¿a, ¿e by³by w stanie zaj±æ siê maj± 3000-czk± :)

Z góry serdecznie dziêkujê za wszelk± pomocy!

Pozdrawiam,
Eryk
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-03-01, 08:22   

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
ericssoun3m napisa³/a:
to po piaskowaniu te¿ wytrawiæ wszystkie elementy i ca³o¶æ ocynkowaæ.

za takie fundusze jakie chcesz zaoferowaæ to nikt palcem nie dotknie
 

ericssoun3m 
Wys³any: 2017-03-01, 12:47   

Posty: 0
sawmaster napisa³/a:
za takie fundusze jakie chcesz zaoferowaæ to nikt palcem nie dotknie


A sk±d wywnioskowa³e¶ jakie fundusze ja oferujê? Napisa³em, ¿e nie mam na to 20 000z³ jak proponowa³y firmy restauruj±ce w Polsce amerykañce klasyki - co nie znaczy, ¿e oczekujê, i¿ kto¶ wykona tak± pracê za 5000z³.
 

kalbi 
Wys³any: 2017-03-01, 20:53   

Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ericssoun3m napisa³/a:
sawmaster napisa³/a:
za takie fundusze jakie chcesz zaoferowaæ to nikt palcem nie dotknie


A sk±d wywnioskowa³e¶ jakie fundusze ja oferujê? Napisa³em, ¿e nie mam na to 20 000z³ jak proponowa³y firmy restauruj±ce w Polsce amerykañce klasyki - co nie znaczy, ¿e oczekujê, i¿ kto¶ wykona tak± pracê za 5000z³.
nie oszukujmy siê ale kpl. naprawa z blachark± na dobrym poziomie i dobrych materia³ach to du¿e koszty. Ty nie powiniene¶ szukaæ "zwyk³ej" lakierni ale specjalistów, którzy siê zajmuj± restaurowaniem aut, a koszt 20k to mo¿e byæ i ma³o, niestety takie s± realia bo to ogrom pracy, a nie ukrywajmy, ¿e za 10k nikt Ci tego na pere³kê nie zrobi.
_________________

 
 

hematol 
Wys³any: 2017-03-01, 23:27   


Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Renowacja czy te¿ odbudowa to nie jest to samo co "naprawa blacharska",je¿eli klient decyduje siê na odbudowê auta to musi mieæ ¶wiadomo¶æ o tym,¿e jest to "budowanie od nowa pojazdu" ,ze wszystkimi detalami i to jak napisa³ wy¿ej kalbi, to s± ju¿ duze koszty,nie da sie pewnych rzeczy preskoczyæ taniej,same materia³y na klasyki ju¿ kosztuj±,nie wspomnê o robocie.
Za powiedzmy 10k nawet jak ktos to zrobi "punktami" to nie bedzie to "na lata" bo elementy ,które teraz wygl±daj± dobrze mog± wkrótce skorodowaæ,wiêc je¶li porz±dnie to sie robi wszystko a jak punktami to raczej naprawa blacharska,nie renowacja.Takie jest moje zdanie,ka¿dy mo¿e mieæ inne.
 

ericssoun3m 
Wys³any: 2017-03-02, 01:51   

Posty: 0
kalbi napisa³/a:
nie oszukujmy siê ale kpl. naprawa z blachark± na dobrym poziomie i dobrych materia³ach to du¿e koszty. Ty nie powiniene¶ szukaæ "zwyk³ej" lakierni ale specjalistów, którzy siê zajmuj± restaurowaniem aut, a koszt 20k to mo¿e byæ i ma³o, niestety takie s± realia bo to ogrom pracy, a nie ukrywajmy, ¿e za 10k nikt Ci tego na pere³kê nie zrobi.


Ja nie oczekujê kompletnej renowacji z nowymi czê¶ciami mechanicznymi, wnêtrzem, szybami i wszystkimi wi±zkami elektrycznymi, tylko chcê zrobiæ w nim blacharkê a nastêpnie auto polakierowaæ. Silnik zosta³ gruntownie odbudowany w 2013 (³±cznie z tulejowaniem bloku), zawieszenie wymienione w 2014, a ¶rodek jest bardzo dobrze zachowanie.
Tak jak pisa³em, trzeba zrobiæ przede wszystkim blacharkê (byæ mo¿ne wcale nie tak rozlegle, jak mi siê wydawa³o).
Nawet lakier na wiêkszo¶ci elementów auta nie wymaga poprawiania, jednak nie chcê by by³o ono ³atane jakimi¶ przej¶ciami, cieniowaniami "wprószeniami" tylko ca³e i spójne - st±d te¿ konieczno¶æ polakierowania samochodu. Mo¿e dla Ciebie 20K to ma³o, ja natomiast nie uwa¿am, by by³a to ma³a suma za zakres prac jaki jest do wykonania i na pewno da siê to zrobiæ poni¿ej kwoty jak± sobie ¿ycz± "zak³ady restauruj±ce zabytki", których przez ostatnie lata wyros³o jak grzybów do deszczu, a jako¶æ ich realizacji czêsto jest na bardzo przeciêtnym poziomie.

hematol napisa³/a:
ju¿ nie przepisujê drugi raz tego samego, powy¿ej chyba wszystko wyja¶ni³em - ale dziêki za Twoje uwagi.
 

kalbi 
Wys³any: 2017-03-02, 19:27   

Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ericssoun3m napisa³/a:
Ja nie oczekujê kompletnej renowacji z nowymi czê¶ciami mechanicznymi, wnêtrzem, szybami i wszystkimi wi±zkami elektrycznymi, tylko chcê zrobiæ w nim blacharkê a nastêpnie auto polakierowaæ.
ja mówiê o kpl blacharce z lakierem, a nie o ¶rodku, czy mechanice.

ericssoun3m napisa³/a:
Mo¿e dla Ciebie 20K to ma³o, ja natomiast nie uwa¿am, by by³a to ma³a suma za zakres prac jaki jest do wykonania i na pewno da siê to zrobiæ poni¿ej kwoty jak± sobie ¿ycz± "zak³ady restauruj±ce zabytki", których przez ostatnie lata wyros³o jak grzybów do deszczu, a jako¶æ ich realizacji czêsto jest na bardzo przeciêtnym poziomie.


20k to dla mnie BARDZO du¿o kasy ale za odrestaurowanie samej blacharki w aucie z lakierem to ju¿ niekoniecznie.

Zobacz jak siê to powinno robiæ i ile to kosztuje - masz w niektórych filmach ceny (odno¶niki co za dan± pracê mo¿na kupiæ) https://www.youtube.com/user/LEGENDMAKE
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Og³oszenia » Rodzaj og³oszenia » Zlecê / wykonam us³ugê

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga