Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
jondrownik
Wys³any: 2013-08-27, 18:51   
0
UP DOWN

Posty: 5
maciozw napisa³/a:

A czego Ty ch³opie oczekujesz? Spray czy profi?

Oczekuje konkretów a nie k³ótni na forum.
 

przemo1972 
Wys³any: 2013-08-27, 19:12   Re: Lakierowanie sprayami
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Temat to "Chcesz co¶ pomalowaæ sparyem ? Pytaj tutaj " w dziale dla amatorow.
maciozw napisa³/a:
Czy lakierowanie sprayem jest technologi± lepsz± od lakierowania pistoletem - NIE. Czy mo¿na zatem lakierowaæ sprayem bez obawy - TAK.

Sprawa postawiona jasno, przepychanki, trollowanie i off beda nagradzane tygodniowymi wakacjami :tak:
_________________
Wyrywanie chwastow
 

maciozw 
Wys³any: 2013-08-28, 08:58   
0
UP DOWN

Posty: 53
Jeszcze raz przepraszam za off topy i k³ótnie. Da³em siê sprowokowaæ. Zatem konkrety.
Przeczytaj ten post 2013-08-02, 09:53 Lakierowanie sprayami. Tam jest opis ca³ego systemu NaprawSam wiêc nie ma sensu powielaæ tego w tym miejscu. Nie twierdzê, ¿e jest to jedyny system napraw sprayami, ale ja opisujê w³a¶nie ten. Nie jestem lakiernikiem, ale system znam doskonale, bo go wspó³tworzy³em. Daje mi to pewn± przewagê nad zawodowcami, poniewa¿ moje umiejêtno¶ci s± takie jak przeciêtnego amatora, zatem je¶li mi wyjdzie jest spora szansa, ¿e wyjdzie innemu amatorowi. A mi WYSZ£O. Nie stosowa³em ¿adnych sztuczek, tricków, etc..
Zagro¿enia systemu
1. Szpachlowanie bezpo¶rednio na blachê. Jest to naruszenie tabu lakierniczego. Profesjonalne technologie zawsze wymagaj± specjalnego podk³adu antykorozyjnego (nie mo¿e byæ dowolny antykorozyjny). ¯eby by³o ¶miesznie mamy taki podk³ad w sprayu. Dlaczego zatem nie jest elementem systemu? Ano dlatego, ¿e trwa³y spory czy mo¿na go dawaæ pod szpachlê. I znowu kilkuletnie testy wykaza³y, ¿e mo¿na. Niestety ma jedn± istotn± wadê. Kosztuje 100z³. i to go skre¶la natychmiast jako element systemu do tanich napraw. Nasze obserwacje wykaza³y, ¿e stosuj±c prawid³owo technologiê naprawa wytrzymuje 7 lat ( i dalej obserwujemy). Zapomnij o bajkach o rosie, czy innych równie idiotycznych porównaniach.
2. Dobieranie koloru. Kolor dobierany jest WY£¡CZNIE na podstawie kodu producenta samochodu do wersji standard. Czêsto kolory maj± nawet kilkana¶cie wersji. S± to zazwyczaj drobne ró¿nice, ale s±. Cieniowanie w wiêkszo¶ci przypadków za³atwia temat, ale tu nie mo¿na powiedzieæ, ¿e w 100%. Jak pisa³em wcze¶niej odbiór wizualny to kompromis miêdzy trafno¶ci± kolorystyczn±, a Twoj± tolerancj±. Je¶li dla Ciebie efekt jest zadowalaj±cy, to chyba o to chodzi³o.
3. Lakierowanie bezbarwnym. Moim zdaniem najtrudniejsza czê¶æ operacji. Trzeba wylaæ max grubo, ale bez zacieków. Zalecam trening na jakim¶ zbêdnym elemencie.
4. Decyzja. Podjêcie decyzji jest nie lada wyzwaniem, tym bardziej, ¿e ¿eby naprawiæ trzeba jeszcze bardziej "popsuæ" :)
Zalety
1. Tanio
2. Do wykonania samemu bez zakupu profesjonalnych narzêdzi
3. Satysfakcja
Najgorsze co mo¿na zrobiæ to kupiæ jaki¶ tani szmelc pod³±czyæ do kompresora do pompowania opon i heja. To najgorszy krok. Je¶li nie masz profesjonalnych narzêdzi i nie zdecydujesz siê na spray, oddaj robotê do profesjonalnego warsztatu. Jest tutaj temat pistoletu za 100 z³. Jak pisa³em sam nie lakierujê, ale moi technicy twierdz±, ¿e takim sprzêtem mo¿na co najwy¿ej zraszaæ ro¶liny w szklarni. Taki minimalny zestaw do profesjonalnego lakierowania to kupa szmalu.
Jeszcze jedno. Widzia³em nie jedn± naprawê wykonan± w profesjonalnym warsztacie i mo¿esz mi wierzyæ lub nie wcale nie rzadko jest totalna kupa. Ma³o tego, ¿e naprawa jest wykonana fatalnie, to nie poprawia siê jej od razu, bo byæ mo¿e klient nie bêdzie tego widzia³, czyli zaakceptuje stan jako OK. Pomijam tu oczywi¶cie jawne przewa³y. Po prostu czêsto klientowi nie zale¿y a¿ tak bardzo, lub najzwyczajniej w ¶wiecie nie widzi b³êdu. A tych co widz± wszystko jest niewielu, dlatego nie ka¿dy z ³apanki mo¿e byæ koloryst± czy lakiernikiem, ale niestety siê trafiaj±.
Decyzja nale¿y do Ciebie. System NaprawSam to system do DROBNYCH i tanich napraw lakierniczych i wed³ug takich parametrów by³ optymalizowany. Czy mo¿na tym zrobiæ co¶ wiêcej, có¿ mam coraz bogatsza dokumentacjê fotograficzn± i powiem szczerze czasami zakres mnie wrêcz zdumiewa. Jednak trzeba z ocen± poczekaæ bo wa¿ny jest tu równie¿ czas w jakim efekt siê utrzyma.
 

unek83
[Usuniêty]
Wys³any: 2013-08-30, 22:45   

Takie ma³e offff sorryy ale nie mog³em :D :D

Lackdoctor napisa³/a:
Mam Ci pod nos podes³ac filmik jak to na skorodowan± blache szpachluj± ....

W tym przypadku nie trzeba filmiku tylko jedno zdjêcie....ale chyba ju¿ posz³o jak wszystkie ^^ ^^ Hymmm by³ sobie taki tam Jaguar czerwony..podobno robiony na ca³o¶æ systemem Dp... ^^ ^^
I ju¿ mia³ byæ lakierowany a tutaj taki babol..... ;P ;P ;P
 

maciozw 
Wys³any: 2013-09-07, 17:41   Bywa i tak
0
UP DOWN

Posty: 53
A tu przyk³ad, ¿e nie zawsze wychodzi. Faktem jest, ¿e kolega zdecydowa³ siê na pracê w delikatnie mówi±c w niestabilnych warunkach :)
B³êdy
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-09-11, 17:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
maciozw napisa³/a:
A tu przyk³ad


To forum FITa¶ne jest manipulowane przez Ciebie kolego i kazdy post MUSI byc zatwierdzony przez administratora.. czyt. Ciebie. :D :D :D

Pozdrawiam,,,, zarobkujacy amator. :cool:
Nie omieszka³em mailowo popisaæ z "" zadowolonymi inaczej userami Twojego portalu prowadzonego na wzór Pó³nocnej Korei.
Zero negatywów, czy to nie zastanawia ?
Re: Naprawa b³otnika.
Nieprzeczytany postautor: maciozw » 2013 wrz 10, 13:51

Chcia³bym, ¿eby odpowiedzi udzieli³ specjalista w tej dziedzinie, ale jest zajêty, dlatego trochê trzeba bêdzie poczekaæ.

Ale nic, to powy¿ej ostatnia porada na pseudoportaluforumfit........

http://pytaj.pl/sklepforu...ic.php?f=7&t=46

Dzia³aj dzielnie dalej :>


https://lh3.googleusercontent.com/-GP2PwE2SMOo/Uix5_qRB3bI/AAAAAAAADBY/g3aG4N4_trk/w708-h531-no/IMG_0020.JPG


Jeszcze jedno pytanko co do Twojej wypowiedzi...

Maskowanie zabezpiecza przed rozkuszem. ...... ????????? co to do jasnej XXXXXX rozkusz?

http://pytaj.pl/sklepforu...t=42&p=105#p105

Stad to wzialem... chcecie wiecej to poczytajcie.
Fajne bajki na niepogode.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

maciozw 
Wys³any: 2013-09-16, 15:13   
0
UP DOWN

Posty: 53
To niemo¿liwe, ¿e urodzi³e¶ siê takim durniem. Musisz ciê¿ko trenowaæ. Same pozytywy? To sk±d wzi±³e¶ ten opis nieudanej naprawy? Naprawdê nie mo¿na skasowaæ tego trolla?
 

maciozw 
Wys³any: 2013-09-16, 15:18   
0
UP DOWN

Posty: 53
Co to jest rozkusz? Pyta lakiernik. Buahaha
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-09-16, 17:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
maciozw napisa³/a:
To niemo¿liwe, ¿e URODZI£EM siê takim durniem.


No nie jest to normalne ¿e taki sie urodziles, ale to problem Twoich starych ¿e w trawê Cie nie spu¶ci³.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Masz buraku......
https://www.google.pl/sea...851.-XR7rogxfS8


Czy teraz jestes choæ ciut m±drzejszy?
Czy przekaz przerasta Twoje mozliwo¶ci percepcji?

Percepcja je³opie.... https://www.google.pl/sea...chrome&ie=UTF-8




Rozkusz ??????????
Wy³o¿y³es siê chlopcze niekumaty.

RozkuRZ... ok, mimo ¿e to nie jest lakiernicze pojêcie, ale jego znaczenie oddaje to co mia³es na mysli.

https://www.google.pl/sea...0.0.nmr6m_corRc


Tylko po co ja takim ba³wanem sobie zaprzatam g³owê?
Przeciez zimy jeszcze niema a ba³wany................ :x:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

maciozw 
Wys³any: 2013-09-16, 17:39   
0
UP DOWN

Posty: 53
Ju¿ jestem pewien. Nie mo¿na byæ g³upszym od ciebie. Tylko tyle co w Google fujaro. Tylko tyle. I tak produkuj siê wi¶niaku dalej. Zaraz bêdziesz udowadnia³, ¿e nie ma ta¶my maskuj±cej a jedynie lakiernicza. Oj matka natura zakpi³a z ciebie. Oddaj siê do badañ klinicznych. I kliknij sobie teraz te linki które zamie¶ci³e¶ w swoim be³kocie o tej naprawie która by³a skopana. Ale w³a¶ciwie po co? Takie zero i tak siê nie zawstydzi. ¦winie pasaæ pastuchu i krowy podcieraæ. Fakt pisze siê rozkurz. Masz mnie. I pomalowa³e¶ sobie. Rany co za mitoman. Naprawdê wierzysz, ¿e jeste¶ normalny?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-09-16, 18:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
maciozw napisa³/a:
Ju¿ jestem pewien.

Lustro masz?
maciozw napisa³/a:
Nie mo¿na byæ g³upszym od ciebie.

Uwierz,,, mo¿na. :tak: :tak: :tak:
Wystarczy w lustro zagl±dn±æ a zobaczysz pustaka.

maciozw napisa³/a:
Tylko tyle co w Google

Bo na Ciebie szkoda czasu, wiêc epopei jak projekterek nie napiszê.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

maciozw 
Wys³any: 2013-09-17, 09:09   
0
UP DOWN

Posty: 53
Tego w±tku ju¿ i tak nic nie uratuje, bo zala³e¶ je swoj± sraczk± po brzegi i jak widzê nic nie jest w stanie spowodowaæ by¶ wlaz³ do budy. Do tego trzeba posiadaæ jakie¶ ¶ladowe pok³ady ambicji.
Z punktu widzenia nauki jeste¶ ciekaw± mutacj±. By³by¶ najgro¼niejsz± broni± zwolenników aborcji. Zg³o¶ siê do nich. Zrobisz karierê to pewne. No mo¿e nie na skalê miêdzynarodow±, ale tak± jak± zrobi³ np. Kononowicz.
Jeste¶ jak ¶ciana do tenisa - odbijesz ka¿d± pi³kê. ¦ciana mimo zerowego potencja³u intelektualnego - odbija. Ale tylko tyle, bo wszystko zale¿y jednak od tenisisty. ¦ciana o niczym nie ma pojêcia, o niczym nie decyduje. Nie ma emocji, ambicji, wiedzy, rozumu, wstydu, dylematów, czy w±tpliwo¶ci. Po prostu odbija. Dlatego ze ¶cian± siê nie gra, tylko wali w ni± pi³kami trenuj±c uderzenia. Nie sprawia to przyjemno¶ci, ale wyrabia pewne nawyki i rozgrzewa. Jednak przychodzi czas, ¿e staje siê to zbyt nudne nawet jako rozgrzewka.
Taki czas w³a¶nie nadszed³. Koniec marnowania czasu na obijanie ¶ciany.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-09-17, 11:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
... wiêc epopei jak projekterek nie napiszê.


To zrozumia³e, bo do tego to trzeba skoñczyæ jak±¶ szko³ê gdzie ucz± pisaæ znacznie wiêcej ni¿ "Krysia ma Fisia" czyli skoñczyæ "cu¶ wincej" ni¿ "szko³ê powszechn±". ;)

Potem trzeba zdobyæ jak±¶ wiedzê ¿eby wiedzieæ o czym pisaæ, nastêpnie opanowaæ sztukê pisania ciekawych tekstów ze wstêpem rozwiniêciem i zakoñczeniem ... no i byæ "kim¶" na tyle interesuj±cym ¿eby czytelnicy chcieli te d³ugie teksty czytaæ. Zrozumia³e wiêc ¿e nie masz szans napisaæ niczego m±drego, niczego ciekawego, niczego ¶miesznego i niczego intryguj±cego.

Mnie jednak ciekami "Niktosiu" .... kto to do cholery jest "projekterek" ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-09-17, 16:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
maciozw napisa³/a:
Tego w±tku ju¿ i tak nic nie uratuje,


A co tu niby ma jak±kolwiek warto¶æ?

Z calej wymiany zdañ wychodzi ¿e akwizytor z zerowa wiedz± lakiernicza próbowa³ upchn±c na forum lakierniczym syfiat± metode pokrywania sraczk± elementów , nazywaj±c to napraw± z 7 letni± gwarancj± zadowolenia.

No i upchn±l, ale w kibelku siebie i swoje spraye.
Ja sp³ukalem to do szamba gdzie jest miejsce tej staczki autofit.

Mi wystarczy satysfakcja ¿e uratuje kilku potencjalnych desperatów których chcia³es naciagn±æ na zakupy tego szajsu daj±c im Z£UDN¡ NADZIEJÊ NA UDAN¡ NAPRAWÊ.

The end.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Damian87
Wys³any: 2013-10-12, 08:06   
0
UP DOWN

Posty: 27
Chcia³ bym pomalowaæ stalowe felgi... Znajomy pracuje w firmie gdzie mo¿e mi wy¶rutowaæ fegi ¿e wyj± ca³e bia³e, i co dalej? Jaki¶ podk³ad i lakier czy co¶ jeszcze?
 

maksikon
Wys³any: 2014-03-07, 15:02   lakier bezbarwny
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam mam pytanie czy akrylowy bezbarwny firmy boll jest porównywalny do firmy motip , który jest lepszy


z gory dzieki za odpowiedz

motip.jpg
Plik ¶ci±gniêto 36483 raz(y) 6.07 KB

i-lakier-bezbarwny-spray-400ml-boll.jpg
Plik ¶ci±gniêto 36483 raz(y) 11.46 KB

 

gruby33
Wys³any: 2014-03-11, 20:27   
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam.
Chcê pomalowaæ rower farb± w sprayu (nie mam kompresora ani znajomego lakiernika, a p³aciæ 400z³ za pomalowanie roweru raczej siê nie op³aca).

Rower ma oryginaln± farbê nawet w dobrym stanie (kilka ma³y zdaræ lakieru gdzie wychodzi ruda).

Potrzebujê ma³ej pomocy.

1. Rozumiem, ¿e nie muszê zdzieraæ oryginalnej farby do ¿ywego metalu tylko lekko j± zetrzeæ? Najlepiej jakim papierem ¶ciernym?

2. Jaki podk³ad zastosowaæ? My¶la³em nad Novol SPECTRAL UNDER 395.

3. Jakich lakierów u¿yæ? Kto¶ mi poleciæ TROTONA. G³ówny kolor bêdzie to czarny mat, dodatki bia³y mat/po³ysk i na to bezbarwny matowy. TROTON ma je akrylowe.

4. Czy ten podk³ad SPECTRAL UNDER 395 mogê zastosowaæ do tworzywa? Dok³adnie do b³otników rowerowych. S± z jakiego¶ pó³przezroczystego giêtkiego tworzywa. Je¶li nie to jaki podk³ad zastosowaæ?

5. Nak³adaj±c podk³ad ile najlepiej cienkich warstw na³o¿yæ i w jakich odstêpach czasowych?

6. Nak³adaj±c lakier matowy ile najlepiej cienkich warstw na³o¿yæ i w jakich odstêpach czasowy? Po jakim czasie od na³o¿enia podk³adu?

7. Nak³adaj±c bezbarwny ile najlepiej cienkich warstw na³o¿yæ i w jakich odstêpach czasowych? Po jakim czasie od na³o¿enia lakieru?

Z góry dziêkujê za pomoc :)
 

Emejcz
Wys³any: 2014-04-24, 21:38   
0
UP DOWN

Posty: 11
Powiem ci jak by³o u mnie. Kupi³em stary rower by go wyremontowaæ (ruska damka). Zdar³em lakier do zera, bo bywa³a rdza. Zdzieraæ pewnie nie musisz.
Wysmarowa³em wszystko cortaninem po zdarciu i po dobie zmy³em (po zmyciu i tak by³a pow³oka.
U¿y³em podk³adu motipa szarego w sprayu oraz trotona (nie zwa¿y³y siê ani nic, po prostu jedna pucha by³o ma³o. Podk³ad 2-3 warsty, ka¿da po kilku minutach po sobie bez matowienia pomiêdzy.
Po kilku dniach zmatowi³em podk³ad papierem p1000 (0becnei bym u¿y³ drobniejszego chyba, albo jeszcze delikatniej zrobi³, bo ³atwo przetrzeæ). I po przeczyszczeniu ekstrakcyjn± nak³ada³em t± sam± metod± lakier ColorFLy motipa. Bezbarwnego nie dawa³em akurat.
Efekt dobry, nie ma zacieków ani nic. Minusem twardo¶æ na pocz±tku by³a, bo dopiero po kilku tygodniach lakier zrobi³ siê na tyle mocny, ¿e nie wgniata³ siê od paznokcia itp.
 

mirusiek 
Wys³any: 2014-05-17, 10:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
Dla tych co uwazaja ze sie nie da pomalowac dobrze sprayem.
kilka lat temu, nie majac dostepu do kompresora, pomalowalem motocykl sprayem. Uzywalem lakierow motip-a, szpachli do plastiku Glasurit. Na szpachle poszedl podklad w sprayu akrylowy. Sprzedawalem motocyl 2 lata pozniej i nikt nie wierzyl ze to spray. Minusem jes zolknacy kolor od paliwa na baku.

Jak sobie przygotujesz element pod lakier tak bedziesz mial, taka jest prawda :)

Polakierowaniu zmatowilem papierem 2500 na wode i polerka pastami Mirka ( system na sucho jak 3M w Polsce)
Ponizej link do zdjec motocykla. Pierwszy album przed drugi po lakierowaniu.

Honda CBR albumy spray paint
_________________
https://www.flickr.com/photos/51928327@N08/sets/
 

dav91 
Wys³any: 2014-05-17, 11:08   
0
UP DOWN


Posty: 194
Sk±d: Wroc³aw
nie chcê pisaæ o samym polakierowaniu ale o zdjêciach podobaj± mi siê i te wyostrzenia ;) mam jedno pytanie do Ciebie ten pasek z³oty robi³e¶ pêdzelkiem czy to jaka¶ ta¶ma taka z³ota?
 
 

mirusiek 
Wys³any: 2014-05-17, 21:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
Tasma ozdobna
_________________
https://www.flickr.com/photos/51928327@N08/sets/
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-05-17, 22:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
mirusiek --> fotki s³abo obrazuj± jak zosta³o to polakierowane:) raczej odbudowe :)
Na jednym foto gdzie po srodku widac tarcze przednia hamulcowa widac "blotnik" i widac tam jak siadlo.
 

KK 
Wys³any: 2014-05-17, 22:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ta¶ma ozdobna https://www.google.pl/sea...e11%3B435%3B580
_________________

 
 

rafau
Wys³any: 2014-05-22, 18:03   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam, mam na masce tak± piêkn± pami±tkê po kim¶ ¿yczliwym:

http://imageshack.com/a/i...30327152128.jpg

Jest przejechane do podk³adu, wiêc o polerowaniu nie ma mowy. Chcia³bym siê jej pozbyæ, ale muszê ci±æ koszty bo remont silnika zjad³ mi portfel. Pytanie jak to zrobiæ? Czytaj±c internety wypracowa³em sobie dwie wersje, obie s± pewnie z³e, ale... :
1) w po³owie maski strzeliæ pasek ta¶m±, zamaskowaæ ca³± resztê, pó³ maski dobrze zmatowiæ, podk³ad baza i bezbarwny, pó¼niej odkleiæ ta¶mê i prysn±æ rozpuszczalnikiem bolla
2) lekko zmatowiæ ca³y element ¿eby nie przetrzeæ siê do bazy, podk³ad i baza do po³owy maski bez wyra¼nej granicy/odciêcia a potem bezbarwny na ca³o¶æ.

Proszê nie u¿ywajcie ¿adnej fachowej terminologii :roll:

A przy okazji spytam, bo ró¿ne wersje s³ysza³em - po jakim czasie k³a¶æ bazê na podk³ad i po jakim czasie k³a¶æ bezbarwny na bazê? Malowa³em w zesz³ym roku tyln± klapê, wysz³o spoko, ale po zimie zrobi³a siê matowa...

Z góry dziêki za pomoc! :spoko:
 

KK 
Wys³any: 2014-05-22, 19:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Opcja nr 2 bêdzie lepsza. Tylko podk³ad np 30% maski, baza 50%, reszta bezbarwny. Lub miejscowo jak±¶ kredk± magiczn±.
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-05-22, 20:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
rafau, Wyjdzie Ci to tak samo ¼le jak to sie sta³o z tylna klap±.
Wiêc kup 50 gram bazy i cienkim wkretakiem, lub pedzelkiem wype³nij rysê ile sie da.

Poprawisz estetykê (rysa po oczach nie bedzie raziæ) i tak pojezdzisz a¿ uzbierasz na lakierowanie.

Moim zdaniem gorzej bêdzie wyglada³a ta maska po sprayach ni¿ teraz.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

KK 
Wys³any: 2014-05-22, 20:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
To chodzi³o o spray. :D nie doczyta³em.
_________________

 
 

ATM_12
Wys³any: 2014-07-13, 13:14   Eskort-lakierowanie spray-em
0
UP DOWN

Posty: 11
Ford eskort kolor czerwony (P9), je¿eli zamówiê kolor do nabicia w sprayu, czy:
1/. Bêdzie tak samo jak orygina³ "¶wieci³ siê", czy te¿ bêdzie matowy?,
2/. Czy trzeba potem polerowaæ?.
Mam do naprawy parê rdzawych plamek w drzwiach oraz reparaturki b³otników. Chcê to polakierowaæ punktowo. Nie idê do lakiernika, bo naprawa przekroczy koszt essa ;) - 1997r.
Jak by³ lakierowany jakie¶ 10 lat temu pamiêtam, ¿e by³ kolor+lakier bezbarwny. Facet w sklepie twierdzi, ze teraz nabija w spray-u jakby dwa w jednym i nie trzeba lakieru na zewn±trz, - mo¿e ¶ciemnia ;) .

Przy okazji proszê o polecenie jak± polerkê kupiæ dla lakiernika amatora :) . Czy mo¿na j± u¿ywaæ te¿ do szlifowania niekoniecznie blach samochodowych.
Z góry dziêki za rady i sugestie.
 

ATM_12
Wys³any: 2014-07-18, 16:49   
0
UP DOWN

Posty: 11
Odebra³em nabity spray- okaza³o siê, ¿e to kolor+ bezbarwny w jednym :) . Pokry³em zaszpachlowane plamy w drzwiach i jestem mile zaskoczony. Wysz³o super jak na laika :.
Teraz muszê polerowaæ, aby zniwelowaæ przej¶cie lakieru nowego na stary, czym to robiæ - jakie pasty, jaka polerka dla amatora itd...

Jeszcze jedno, czy w sprayach to zasada, ¿e podczas "malowania" czê¶æ lakieru sp³ywa w dó³ po puszce, jakby wyp³ywa³a spod koñcówki rozpryskowej.
Po ka¿dej warstwie musia³em przemywaæ puszkê i koñcówkê rozpryskow± :( .
Zasygnalizowa³em sprzedawcy, ale zby³ mnie, ¿e musia³a zanieczy¶ciæ siê dysza.
Bêdê potrzebowa³ 2-g± puszkê na drugi bok, nie wiem czy nie zamówiæ gdzie indziej
 

mercedes2600 
Wys³any: 2014-09-03, 20:04   Spray
0
UP DOWN
mesiu26

Posty: 8
Sk±d: poznan
Witam. Mam krotkie pytanie jak dlugo musi schnac lakier bezbarwny w spreyu zeby bylo mozna go troche wypolerowac
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-09-03, 22:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mercedes2600 napisa³/a:
jak dlugo musi schnac lakier bezbarwny w spreyu zeby bylo mozna go troche wypolerowac

Przykro mi to mówiæ, ale polerowanie produktu 1K (bez utwardzacza) mija siê z pojêciem polerowania...
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

ATM_12
Wys³any: 2014-09-04, 06:47   
0
UP DOWN

Posty: 11
Lackdoctor napisa³/a:
Przykro mi to mówiæ, ale polerowanie produktu 1K (bez utwardzacza) mija siê z pojêciem polerowania...

W poprzednich postach pisa³em o swoich 1-szych krokach w "lakiernictwie" pisanym przez malutkie "l". Sprayem polakierowa³em kilka elementów, efekt-kilku znajomych zapyta³o mnie jaki by³ koszt u lakiernika?. Wiadomo to jest pó³¶rodek, jak kto¶ ma wiekow± furê to mo¿e i sprayem :) .
mercedes2600 napisa³/a:
Witam. Mam krotkie pytanie jak dlugo musi schnac lakier bezbarwny w spreyu zeby bylo mozna go troche wypolerowac

Ja polerowa³em po tygodniu, tzn likwidowa³em przej¶cia pomiêdzy starym i nowym lakierem.
 

Awangarda 
Wys³any: 2014-09-07, 12:30   
0
UP DOWN

Posty: 1
Sk±d: Gdañsk
To mój pierwszy post na tym forum tak¿e witam wszystkich, jestem kompletnym laikiem je¶li chodzi o lakiernictwo no i te¿ jestem kobiet±. Mój problem jest nastêpuj±cy, jestem w posiadaniu ju¿ leciwej bravy z 99r, która kiedy¶ by³a malowana - dach plus heheh jak to nazwaæ - elementy miêdzy dachem a drzwiami mam nadzieje ¿e wszyscy zrozumiej± o co mi chodzi (jak nie to rzut okiem na foto powinien pomóc :) ) w ka¿dym razie warstwa bezbarwna ostro siê ³uszczy i tu wyprzedzê pytanie, nikt mnie nie oszuka³ wiedzia³am o tym - i w momencie zakupu samochodu lakier du¿o siê nie ró¿ni³ od stanu obecnego. Auto by³o w do¶æ dobrym stanie technicznym co zadecydowa³o o zakupie a lakier by³ najmniejszym problemem.
Ale ju¿ mnie ten stan dra¿ni, wygl±da to bardzo nieestetycznie i chcia³abym co¶ z tym zrobiæ. Lakiernik nie wchodzi w grê - to nie op³acalne. Ale popyta³am parê osób co o tym s±dz± i.. kilka z nich poleci³o mi zetrzeæ t± warstwê, odt³u¶ciæ i pomalowaæ w³a¶nie lakierem w spreju na nowo 1-2 cienkie warstwy a ³±czenia starego z nowym trochê wypolerowaæ. I chcia³am w³a¶nie zapytaæ co Panowie s±dz± czy to dobry pomys³? Nie ukrywam ¿e nie oczekuje rezultatu jak od lakiernika, drobne zacieki mi nie straszne czy rysy. Chcê tylko ¿eby ta p³aszczyzna by³a w kolorze ca³ego samochodu.

IMG_20140907_130407.jpg
Plik ¶ci±gniêto 157 raz(y) 1.13 MB

IMG_20140907_130502.jpg
Plik ¶ci±gniêto 160 raz(y) 1002.32 KB

 

mala¿
Wys³any: 2014-09-22, 13:36   Plamy, zacieki
0
UP DOWN

Posty: 3
Dzieñ dobry. Próbujê polakierowaæ drzwi (metalik) poniewa¿ by³o kilka odprysków od kamieni i ¶ladów parkingowych (mili s±siedzi :evil: ). Lakier jest stary wiêc kupi³em (ponownie) dorabiany. Ponownie poniewa¿ wcze¶niej wiêkszo¶æ lakieru zu¿y³em na inne elementy (stare auto w ca³o¶ci wymaga lakieru ale koszt..) wiêc nie wystarczy³a jedna puszka na ca³y element. niestety okaza³o siê ¿e druga puszka bazy "pluje" i tworz± siê ciemniejsze plamki i ma³e zacieki.
Próbowa³em dwa razy, za drugim wstrz±sa³em puszk± d³u¿ej (ok. 4-5 min) i jest to samo ponadto lakier ma odcieñ minimalnie ja¶niejszy. Lakier z drugiej puszki wcze¶niej kupi³em w s³oiku i by³ u¿yty do wyprawek pêdzelkiem przez jakiego¶ partacza i przeze mnie. To plucie kropkami to bêdzie wina odparowania rozpuszczalnika, zbyt krótkiego wstrz±sania czy felernej dyszy? Poprzednia puszka tak nie plu³a. Reklamowaæ? Co zrobiæ z kropkami i zaciekiem, zeszlifowaæ i nastêpn± warstwê gotowego motipa w kolorze oryginalnego lakieru (bêdzie za ciemny)?

kropki.jpg
Tych kropek jest wiêcej. Nie malowa³em w czasie deszczu, by³o sucho i pow. 20°.
Plik ¶ci±gniêto 67 raz(y) 86.91 KB

 

mala¿
Wys³any: 2014-09-22, 14:17   
0
UP DOWN

Posty: 3
Awangarda, Obawiam siê ¿e nowy lakier nie bêdzie dok³adnie w tym samym odcieniu.
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-22, 15:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
mala¿, reklamuj dyszê
 

mala¿
Wys³any: 2014-09-23, 14:50   
0
UP DOWN

Posty: 3
Dziêkujê Siekiera za radê. Nic nie uzyska³em. Szkoda przep³acaæ za nabijany spray lepiej kupiæ gotowy pod kolor fabryczny, bêdzie przynajmniej taniej.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-09-23, 15:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mala¿ napisa³/a:
spray lepiej kupiæ gotowy pod kolor fabryczny, bêdzie przynajmniej taniej.

A s± takie ????
Powodzenia.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-09-28, 22:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Dlaczego czepiam sie spray mistrza.

20140928_224903.jpg
Plik ¶ci±gniêto 81 raz(y) 1.74 MB

_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

maciozw 
Wys³any: 2014-11-07, 17:59   
0
UP DOWN

Posty: 53
Lackdoctor napisa³/a:
mercedes2600 napisa³/a:
jak dlugo musi schnac lakier bezbarwny w spreyu zeby bylo mozna go troche wypolerowac

Przykro mi to mówiæ, ale polerowanie produktu 1K (bez utwardzacza) mija siê z pojêciem polerowania...

Nie s³uchajcie idioty.
 

maciozw 
Wys³any: 2014-11-07, 18:04   
0
UP DOWN

Posty: 53
Lackdoctor napisa³/a:
mala¿ napisa³/a:
spray lepiej kupiæ gotowy pod kolor fabryczny, bêdzie przynajmniej taniej.

A s± takie ????
Powodzenia.

No dalszy ci±g serialu g³upi i g³upszy.
 

Miki
Wys³any: 2014-11-07, 18:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
maciozw, no wiêkszego idioty jak ty to tu nie by³o.
_________________
Mart-Dent
 

maciozw 
Wys³any: 2014-11-07, 19:29   
0
UP DOWN

Posty: 53
Miki napisa³/a:
maciozw, no wiêkszego idioty jak ty to tu nie by³o.

No tak Debil-Duble
Kolejny lipny nick. Znany jeste¶ baranie ju¿ wszêdzie.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-11-07, 21:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
maciozw,
Witaj przyjacielu ;P
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Miki
Wys³any: 2014-11-07, 21:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
maciozw, baran to cie zrobi³ i zapomnia³ zabiæ przyjebie. A to ze jestem znany to bardzo dobrze wiem obsrañcu.
_________________
Mart-Dent
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-11-07, 22:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
maciozw, nie wiem dlaczego tak bronisz tych lakierów 1k, ka¿dy kto u¿y³ tego czego¶ to wcze¶niej czy pó¼niej jednak dojdzie do wniosku, ¿e to g...o
_________________

 
 

KK 
Wys³any: 2014-11-07, 22:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Co Wy robicie? Nie niszczcie forum... !
:D
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-11-08, 00:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mariusz80 napisa³/a:
ka¿dy kto u¿y³ tego czego¶ to wcze¶niej czy pó¼niej jednak dojdzie do wniosku, ¿e to g...o


Ten dupek maciozw, tym handluje.

I strasznie mu nie w nos ¿e zaliczy³ tak± mega wpadkê na forum.

Swoj± drog± jak mo¿na wpa¶æ na pomys³ szaleñca aby próbowaæ swoich si³ z tandet± na forum lakierników.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

iiyama97
Wys³any: 2015-04-07, 15:11   Problem z podnoszeniem (wa¿eniem) siê podk³adu.
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: Wroc³aw
Witam.
Znajomy poprosi³ mnie o polakierowanie mu paru elementów od motocykla, poniewa¿ by³y one polakierowane sprayem i ich odcieñ nie zgadza³ siê z reszt± motocykla. Po przeszlifowaniu i próbie po³o¿enia lakieru podk³adowego akrylowego, zacz±³ mi siê on wa¿yæ w miejscach gdzie bezbarwny przetar³em do bazy (co nie by³o trudne, bo bezbarwny by³ mega miêkki). Po przejrzeniu forum postanowi³em spróbowaæ z podk³adem epoksydowym, który podobno mia³ dobrze radziæ sobie z izolacj± takich pod³o¿y.
Niestety po jego aplikacji efekt dalej mizerny. Zaznaczê, ¿e podk³ady równie¿ s± lakierami ze spraya, poniewa¿ niestety nie mam jeszcze pistoletu do podk³adów.
Czy by³by mi kto¶ w stanie pomóc co mam z tym teraz zrobiæ ?
Do tej pory nie mia³em podobnego problemu.
Z góry dziêkuje za wszelk± pomoc i przepraszam za s³ab± jako¶æ zdjêæ podgl±dowych.

2195169_IMG_20150407_153545 z.jpg
Plik ¶ci±gniêto 77 raz(y) 44.96 KB

2195165_IMG_20150407_153444 z.jpg
Plik ¶ci±gniêto 90 raz(y) 46.08 KB

 

barteek933
Wys³any: 2015-04-07, 20:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
kupiæ 5l nitro i to wszystko zmyæ. Ciê¿ko nie bêdzie
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime