Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
PROJEKTER
Wys³any: 2011-04-11, 06:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
spoko ^^ ... to analogowe fotki i bêd± na pierwsz± rocznicê tego postu
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Scooby
Wys³any: 2011-05-26, 17:02   
0
UP DOWN

Posty: 65
witam.
podepnê siê pod temat.
Mam gara¿ 3x6 m. Jest to gara¿ na osiedlu (obok 100 innych gara¿y). Jest to szereg.
Czy móg³by mi kto¶ podpowiedzieæ jakich wentylatorów u¿yæ? Jak ogrzewaæ takie pomieszczenie w zimie?
Jestem raczkuj±cy, praktycznie nie mia³em jeszcze pistoletu w rêku :)
ale chcia³bym siê w to pobawiæ. Zaznaczam, ¿e nie planujê malowaæ samochodów. Tylko felgi oraz skutery.
pozdrawiam
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-05-26, 19:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Formalno - prawnie nie do za³atwienia. Pierwsza niemi³a uwaga ze strony innych u¿ytkowników gara¿y i ju¿ po firmie, czy nawet amatorskim malowaniu. Pomijaj±c ten fakt ka¿da rada dotycz±ca wentylacji czy ogrzewania bêdzie siê wi±zaæ z mniejsz±,lub wiêksz± przeróbka obiektu ... i tu pytanie do kogo nale¿y ten budynek i teren i czy na to pozwoli ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Scooby
Wys³any: 2011-05-27, 06:46   
0
UP DOWN

Posty: 65
mo¿esz podaæ wiêcej szczegó³ów? Dlaczego nie do za³atwienia?
Proszê o konkretne porady, jakich nawiewów u¿yæ i jakiego ogrzewania.
S±siadów zostawmy w spokoju ;)
gara¿ jest mój (mojego ojca), teren pewnie miasta.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-05-27, 09:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
acha .... to nie wiem jak ci pomóc !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Scooby
Wys³any: 2011-05-27, 10:23   
0
UP DOWN

Posty: 65
to dziêki.

[ Dodano: 2011-05-27, 14:33 ]
to mo¿e kto¶ inny, kto podobnie jak ja przystosowa³ gara¿?
 

lakierok 
Wys³any: 2011-05-27, 17:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
to by³a jedyna osoba która mog³a Ci co¶ doradziæ rzetelnego .

jak teren jest miasta i s± tam gara¿e inne ( Np. przy blokach ) to jak Ty to sobie wyobra¿asz ?

tu nie chodzi o nawiewy czy ogrzewanie tylko o pozwolenia. ^^


jak masz swoj± dzia³kê czy jaki¶ plac to tam mo¿esz co¶ my¶leæ o jakim¶ warsztacie czy lakierni .
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

Scooby
Wys³any: 2011-05-27, 20:24   
0
UP DOWN

Posty: 65
nastêpny...
dobra. Jest to wolno stoj±cy gara¿ na dzia³ce moich rodziców. W okolicy nie ma ani jednego domku. Rodzice pozwolili mi zrobiæ tam "lakierniê".
Proszê o pomoc w zrobieniu odpowiedniej wentylacji i ogrzewania.
pozdrawiam
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-05-27, 20:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Nie da siê .... kolego. To nie mo¿liwe ! :x:

We¼ Ty siê powa¿nie zastanów :tak: My¶lisz ¿e zanim kto¶ udzieli ci rady to nie czyta twoich postów ??? ... Gara¿ 6 x 3 i do tego pewnie 2,3 wysoko¶ci :sciana: . Co ty chcesz tam robiæ ? Jak± wentylacjê i ogrzewanie ??? Poczytaj trochê informacji na tym forum i na tym drugim gdzie te¿ pytasz o to samo .... a za³apiesz dlaczego ten twój pomys³ nie trzyma siê kupy.

18 m2 ... w ko³o s±siedzi z wyglancowanymi samochodzikami, a TY chcesz lakierowaæ i to do tego us³ugowo .... felgi i skutery. Brawo ! Genialny pomys³ :spoko:

Chcesz porady ... dobra ... Wyrzutnia emitera na wysoko¶æ 6 metrów. Wentylator nawiewu 5,5 kW, wyci±gu 4,0 kW, wymiennik ciep³a z palnikiem 260 kW zbiornik na olej 200 litrów. ... przy³±cze pr±du 15 KW. 10 lamp fluorescencyjnych 2 x 58 Watt ( wskazane 4 x 58 W ) dwa pistolety lakiernicze, system uzdatniania powietrza. Dwie szlifierki jedna polerka.

... i jak ju¿ to sobie kupisz i zainstalujesz to zajmij drugi gara¿ obok na sprê¿arkê, rega³, stó³, i stojaki do lakierowania ... a potem trzeci ... do lakierowania ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-05-27, 21:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego ,ten "swój" gara¿ to masz taki "mobilny"? ;) "Przenosisz go" ,tak z miejsca na miejsce? ^^ Mo¿na "powiedzieæ" ¿e to jest "wspó³czesny"- Wóz Drzyma³y :rotfl: Powodzenia w realizacji zamiarów :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

Scooby
Wys³any: 2011-05-27, 21:01   
0
UP DOWN

Posty: 65
dlaczego ty projekter nie potrafisz napisaæ posta po ludzku?
Napisz normalnie dlaczego nie wtedy bêdzie mi ³atwiej to zrozumieæ - nie jestem projektantem ani lakiernikiem, wiêc wyt³umacz mi to. Dlaczego nie da siê wentylowaæ, ani ogrzaæ?
Uwa¿asz, ¿e w gara¿u 3x6 nie zmieszczê skutera czy felg?

Ja nie pytam o Wasze zdanie w temacie: czy wypada, czy mo¿na i czy siê op³aca.

PS. piszê na drugim forum, bo na tym (w tym temacie) 0 rzetelnych informacji jak na razie.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-05-27, 21:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Odpowiedz powy¿ej ! ... post po ludzku.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-05-27, 21:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Scooby napisa³/a:
PS. piszê na drugim forum, bo na tym (w tym temacie) 0 rzetelnych informacji jak na razie.

Tam ponoæ temat juz jest zablokowany. :x:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Scooby
Wys³any: 2011-05-27, 21:19   
0
UP DOWN

Posty: 65
Co wnosi twój post do tematu?
Sprawd¼ najpierw swoje informacje, a jak masz pisaæ bzdury to lepiej siê nie wypowiadaj.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-05-28, 09:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Scooby napisa³/a:
Co wnosi twój post do tematu?
Sprawd¼ najpierw swoje informacje, a jak masz pisaæ bzdury to lepiej siê nie wypowiadaj.


... najwiêksza wad± i zalet± ka¿dego forum internetowego jest to ... ¿e tak naprawdê nie wiesz kto jest po drugiej stronie "kabala" ... mo¿e Dureñ ... mo¿e Specjalista .... mo¿e twój s±siad ^^

... Jak naprawdê chcesz siê czego¶ dowiedzieæ o tej bran¿y ... to :

- wiêcej pokory
- czytaj archiwalne tematy bo to mega wkurzaj±ce ci±gle pisaæ to samo
- s³uchaj rad osób które siê na tym znaj± ... bez ci±g³ego ¿±dania dowodów
... i nabierz dystansu do swoich pomys³ów bo jeste¶ ju¿ tysiêczn± osob± która ma tak± idee :tak:

Twój pomys³ jest nierealny. Tyle. Zapomnij o nim i skoncentruj siê na takim które ma choæby minimalne szanse realizacji i przetrwania. Jak chcesz sobie polakierowaæ felgi w samochodzie i swój skuter to otwórz drzwi w tym gara¿u i maluj ... nie zawracaj±c ludziom g³owy na forum jednorazowym wyczynem.

Jak chcesz to robiæ us³ugowo, to czytaj uwa¿nie posty na forum, a¿ wreszcie z³apiesz sam dlaczego ta twoja koncepcja jest nie powa¿na i dlaczego szkoda czasu na prostowanie twojego pogl±du.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Scooby
Wys³any: 2011-05-28, 12:30   
0
UP DOWN

Posty: 65
no to ja ci tu i teraz gwarantuje, ¿e takie us³ugi sobie bêdê ¶wiadczy³.
Stworze co¶ z tego gara¿u i bez waszej pomocy.
 

kropen16 
Wys³any: 2011-05-28, 12:49   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
to sobie rob tylko jak ktos cie podpieprzy to do konca zycia bedziesz splacal mandaty i nie wracaj na to forum zeby kogokolwiek obwiniac o to a na nasza pomoc nie licz w zadnym temacie na tym forum.
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-05-28, 12:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Scooby napisa³/a:
no to ja ci tu i teraz gwarantuje, ¿e takie us³ugi sobie bêdê ¶wiadczy³.
Stworze co¶ z tego gara¿u i bez waszej pomocy.


:D :D :D ... Jasne .... Zrób mi na z³o¶æ - wpieeeeerdziel siê w k³opoty i problemy :spoko: tylko po to ¿eby siê osobi¶cie przekonaæ, ¿e gówno z tego bêdzie. :spoko:
Mam nadziejê @Scooby, ¿e zdajesz sobie choæ troszkê sprawê z tego, ¿e absolutni mi to wisi ? ... ^^ Zm±drzej ch³opaku póki jeszcze masz na to czas i jakie¶ szanse :tak: ... albo nie m±drzej. W realu nie ma lito¶ci ... tu zawsze obowi±zuje zasada "¦mieræ Frajerom" ! ... a Ty na si³ê w takim kierunku. Brawo :cool:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-05-28, 13:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Scooby napisa³/a:
jak masz pisaæ bzdury to lepiej siê nie wypowiadaj.

Chyba jestem jedyna osob± która mog³a by w sposób prosty i jasny pokazaæ ró¿nicê pomiêdzy wizj± prawid³owej lakierni któr± przedstawia Projekter a gara¿ow± instalacj± przy której dzia³aj± wszystkie legalne inaczej ma³e lakiernie.
Ale có¿, zakaz to zakaz. :x:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-05-28, 14:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
Scooby napisa³/a:
jak masz pisaæ bzdury to lepiej siê nie wypowiadaj.

Chyba jestem jedyna osob± która mog³a by w sposób prosty i jasny pokazaæ ró¿nicê pomiêdzy wizj± prawid³owej lakierni któr± przedstawia Projekter a gara¿ow± instalacj± przy której dzia³aj± wszystkie legalne inaczej ma³e lakiernie.


Tyle tylko, ¿e w tym temacie to bez znaczenia. Czym innym jest modernizacja budynku pod lakierniê nawet jak jest ona nie legalna, a czym innym robienie lakierni us³ugowej w gara¿u szeregowym o powierzchni 18 m/kw. Tu wszytko jest nie tak :nie: . Wiêc jak udzielaæ porad ¿eby cokolwiek z tego by³o ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-05-28, 15:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Wiêc jak udzielaæ porad ¿eby cokolwiek z tego by³o ?

Lepiej wcale nie udzielac, bo ona obróci sie przeciwko radz±cemu.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-05-28, 23:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego Scoob.se.zrob ;) proponuje ci w pierwszej kolejno¶ci (na "och³oniêcie") sprawdziæ akt notarialny od tego gara¿u :tak: Z pewno¶ci± jest tam zapis ¿e "nieruchomo¶æ" nie mo¿e byæ przeznaczona i wykorzystywana do dzia³alno¶ci gospodarczej :tak: Tak maja wszystkie gara¿e w zabudowie segmentowej :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

davvvid
Wys³any: 2011-06-22, 13:15   
0
UP DOWN

Posty: 5
Na pocz±tek chcia³bym siê przywitaæ , poniewa¿ jestem nowy na forum. Jak wielu z was chcia³bym przystosowaæ pomieszczenie aby móc malowaæ auta , napisze ,,nieco lepiej'' niz w warunkach jakie zapewni nam osiedlowy blaszak , i zdaje sobie sprawê ze nigdy nasza konstrukcja nie bêdzie zapewnia³a w³a¶ciwo¶ci profesjonalnej kabiny lakierniczej.A wiec tak posiadam zarejestrowana DG KRS sprzeda¿ , napawa i regeneracja czê¶ci samochodowych. Nic nie wspomnia³em o lakierowaniu czy blacharce wiec wiadomo - nie mogê sie reklamowaæ i musze uwa¿ac na s±siadow a szczególnie na zapach który towarzyszy procesowi malowania .Posiadam warsztat sk³adaj±cy sie z kilku pomieszczeñ jedno 10mx8 w ktrorym chcia³bym przygotowywaæ auta przed malowaniem , o obok drugie o wymiarach 4.80 x 6.20 z mo¿liwo¶ci± przed³o¿enia do 8m wysoko¶æ skos jedna strona 2.5 druga wyzsza dok 3.50m i to wlasnie pomieszczenie mam zamiar przystosowac do malowania.Na spe¿arke przeznacze inne pomieszczenie , poniewaz jest dosyæ du¿a wydajnosc 1200 l/min zbiornik 500 litrow .. Obecnie jestem na etapie zrywania posadzki wiec kolej na rozplanowanie wyci±gu dolnego. Czy byli byscie tak uprzejmi i podzielili sie wlasnymi do¶wiadczeniami w budowie wentylacji takiego pomieszczenia?Konkretnie chodzi mi o sednice kana³ów wentylacyjnych i jak to wszystko zgrac. Dodam ze ogrzewanie bedzie odbywa³o sie za pomoca pieca na zuzyty olej z zamontowanym p³aszczem wodnym i radiatorem cos w stylu ch³odnicy na kanale dolotowym gornym do pomieszczenia.Za wszelkie porady z góry dziekuje
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-06-23, 07:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No có¿ ... pytasz o tak du¿o spraw ¿e raczej nikt nie pomo¿e ci postami nawet jakby by³o ich 50.

Wstêpnie odsy³am do publikacji. Nie mam wprawdzie ¿adnej która bezpo¶rednio rozwi±¿e twoje problemy ale przynajmniej nakre¶li ci kierunek dzia³ania :

http://lakiernik.info.pl/podstr/FORMALNO.pdf .... to o formalno¶ciach ¶rodowiskowych
http://lakiernik.info.pl/podstr/LAKIERNIA.pdf ... to o lakierni bez kabiny
http://lakiernik.info.pl/podstr/MINI.pdf ... to o organizacji ma³ych lakierni
http://lakiernik.info.pl/podstr/ADAPTACJA.pdf ... to o formalno¶ciach zmiany sposobu u¿ytkowania
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

davvvid
Wys³any: 2011-06-23, 10:45   
0
UP DOWN

Posty: 5
Dzieki PROJEKTER za zainteresowanie tematem. Przejrza³em du¿o wcze¶niej wiele twoich publikacji i gdybym budowa³ profesjonalny zak³ad napewno skorzystal bym z twego do¶wiadczenia i napewno zaoszczêdzi³ bym czasu na ci±g³ym przerabianiu czego¶ lecz niestety ograniczaj± mnie finanse. Powadze zak³ad 6 miesiêcy i nie jest lekko. Musze zacz±æ niestety od gara¿owej pracy , jesli przyniesie dochód to kupie komore .
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-06-23, 10:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Komora to inwestycja dosyæ spora jak na pocz±tek dzia³alno¶ci ( nawet u¿ywana ) a i tak nie za³atwia sprawy bo gdzie¶ trzeba te samochody przygotowaæ a potem wykoñczyæ. Po kilku latach udzielania rad na forum ... powiem tylko tyle ¿e s± gotowe i sprawdzone sposoby na to ¿eby taka ma³a lakiernia dzia³a³a sprawnie i skutecznie. Niestety nie da siê tego zrobiæ zupe³nie bez inwestycji ... ale mo¿na je bardzo ograniczyæ i dzia³aæ skutecznie latami ... do tego zgodnie z przepisami.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Masa
Wys³any: 2013-09-18, 20:12   
0
UP DOWN

Posty: 79
PROJEKTER, potrzebowa³bym ma³ej porady.
Opiszê moj± sytuacjê:
Jako ¿e najlepiej jest robiæ to co siê lubi, postanowi³em zaj±æ siê renowacj± pojazdów zabytkowych- g³ównie polskich. Wiadomo jednak ¿e takie przedsiêwziêcie musi byæ zorganizowane z innymi us³ugodawcami- nie jestem w stanie na pocz±tku stworzyæ sobie warunków do wszystkich etapów prac.
Piaskowanie karoserii- jest w okolicy dobra i rzetelna firma, a dla mnie transport na lawecie to nie problem
Tapicerka-jak wy¿ej, porz±dny tapicer jest

Pomy¶la³em ¿e najlepiej dla mnie jest kupiæ dom z zabudowaniami po gospodarstwie ( potrzebujê te¿ du¿o gara¿y na swoje auta).Chcia³bym wykorzystaæ stodo³ê która jest na dzia³ce- 25m x 12m bodaj¿e.Oczywi¶cie dwuspadowy wysoki dach wylatuje bo kto ogrzeje zim± tak± powierzchniê, dach bêdzie przerobiony na 1 albo dwuspadowy ale taki ,,bli¿ej p³askiego" ^^ - pokrycie w p³yt warstwowych.Wysoko¶æ w ¶rodku my¶lê ¿e ok 4-5 metrów uda³oby siê osi±gn±æ.W ¶rodku chcia³bym wydzieliæ pomieszczenia- conajmniej 2 (na prace blacharskie i przygotowanie pod lakier) + pomieszczenia socjalne( ale te mogê zrobiæ w budynku dobudowanym do ex-stodo³y) no i oczywi¶cie pomieszczenie do lakierowania- i tutaj moje pytanie do kolegiPROJEKTER,.

Czy lepiej i taniej jest takie pomieszczenie wydzieliæ i przystosowaæ z istniej±cego czy po prostu wstawiæ komorê lakiernicz± np.u¿ywan±?

Chcia³bym dzia³aæ legalnie, w jak najwiêkszym stopniu, bo raz ¿e chcê sobie ¿yæ spokojnie wiedz±c ¿e emerytura jako¶ tam ro¶nie, a po drugie wiem ¿e akurat dziedzina renowacji zabytków niezbyt lubi us³ugodawców z szarej strefy :roll:

Z góry dziêki za poradê :)

Mam nadziejê ¿e bêdê mia³ okazjê skorzystaæ z twoich us³ug jak zacznê prace nad warsztatem :)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-09-18, 21:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
To na pocz±tek proponujê ci ¿eby¶ do mnie zadzwoni³ i wszystkiego siê dowiesz.

Móg³bym ciê odes³aæ do archiwum tego forum ale o formalno¶ciach pisa³em tak dawno ¿e trudno by by³o wszytko ogarn±æ. S± w necie moje publikacje na ten temat je¿eli wolisz najpierw poczytaæ.

Polecam w twojej sytuacji te :

http://lakiernik.info.pl/podstr/ORGANIZACJA.pdf

http://lakiernik.info.pl/...20LAKIERNIA.pdf

http://lakiernik.info.pl/podstr/WYMOGI.pdf

http://lakiernik.info.pl/podstr/WYMOGI.pdf

Pierwsza i najwa¿niejsza sprawa .... sprawd¼ Miejscowy Plan Zagospodarowania przez stronê internetow± urzêdu gminy ... a w nim ... Czy w ogóle na tym trenie mo¿esz zrobiæ sobie warsztat samochodowy .
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Masa
Wys³any: 2013-09-18, 21:42   d
0
UP DOWN

Posty: 79
W takim razie zabieram siê do lektury, najpierw sobie poczytam ¿eby wiedzieæ czego siê trzymaæ.
Wszed³em na stronê gminy ale dla tej wsi nie ma miejscowego planu zagospodarowania- to dobrze? :)

Wiadomym jest ¿e nie bêdzie to za³atwiane na szybcika, bo najpierw muszê siê dogadaæ z domem.Ale przynajmniej mogê zacz±æ przygotowywaæ siê mentalnie na du¿e wydatki :D

Niemniej jednak dziêki wielkie za pomoc- przy okazji masz u mnie chocia¿ dobre piwko :)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-09-18, 21:59   Re: d
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Masa napisa³/a:
Wszed³em na stronê gminy ale dla tej wsi nie ma miejscowego planu zagospodarowania- to dobrze? :)


Generalnie to ¼le ..... bo najpierw musisz wydaæ kasê ... ok 7 / 8 ty¶ a dopiero potem siê dowiesz czy gmina pozwoli ci zrobiæ warsztat wydaj±c dla niego Warunki Zabudowy ( WZiZT ) .... to ¼le bo z pewno¶ci± czeka ciê zlecenie Raportu, a nie samej Karty informacyjnej ( Raport jest dro¿szy ) i procedura potrwa ok 5 miesiêcy.

.... ¼le bo nie wiem te¿ dlaczego nie ma tu planu ... albo wygas³ , a tzn. ¿e jest uchwalany nowy ... albo ten teren nie wymaga Planu Zagospodarowania bo jest rolny, a nie inwestycyjny i wtedy Dupa Blada ... "trza na sam pierw odrolniæ" ... a to nie takie proste na terenach wiejskich ;)

... dobra wiadomo¶æ jest taka ¿e jak nie ma Planu to Gmina ma mo¿liwo¶ci wydania zgody na twoje plany przez korzystne dla Ciebie WZiZT .... a to czy tak zrobi to ju¿ zale¿y od wójta ... wiêc sam rozumiesz ¿e masz wiêksz± szansê na realizacjê inwestycji ... ni¿ jakby by³ PLAN ( Uchwa³a Rady Gminy ), a w nim ZAKAZ.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

bieniak
Wys³any: 2013-11-04, 11:37   
0
UP DOWN

Posty: 16
Witam to mo¿e teraz ja zadam pytanie.
Prowadzê dzia³alno¶c naprawa i konserwacja samochodów osobowych.
Mam zamiar trochê to rozszerzyæ bo coraz czê¶ciej zdarzaj± siê naprawy blacharskie.
obecnie dzia³am w ma³ym pomieszczeniu przystosowanym g³ównie w mechanikê samochodow±.
Mam ju¿ wykoñczony budynek poza miastem 240m2 z czego 200 (40 to socjal biuro itp) na tak zwan± dzia³alno¶æ.
Jest to daleko od zabudowañ najbli¿sze jakie¶ 500m odemnie
ogrzewanie ( w zimê utrzymujê 22"C) ¦CIEKI woda jest
wysoko¶c to w najni¿szym punkcie 3m w najwy¿szym 5,5
na miejscu do malowania mam 4,5mx7,5
Jeszcze nie rozpracowana wentylacja
pozwolenie na dzia³alno¶c mam a jak teraz za³atwiæ sprawy prawne??? z lakierowaniem
 

cobi 
Wys³any: 2013-11-06, 23:55   
0
UP DOWN

Posty: 18
Sk±d: Swinouj¶cie/Poznañ
Malujesz i tyle. W razie co to przygotowyjesz tylko do lakierowania (szpachlowanie i nak³adanie podk³adu).
W naszym prawie jest luka gdzie nak³adanie podk³adu nie jest w ¶wietle obowiuj±cego prawa rozumiane jako lakierowania wiêc co za tym idzie nie musisz miec pozwoleñ od ochrony ¶rodowiska itp itd.
 

bieniak
Wys³any: 2013-11-07, 12:07   
0
UP DOWN

Posty: 16
zobaczymy:) na razie trwa przenoszenie wszystkiego:) Nie ukrywam ze znajomym albo jak ktos poprosi³ to samochód siê pomalowa³o wygl±da³o to bdb najgorzej zawsze dach tam zawsze siê syfy trafia³y.
sprzêt jest nowy spotter 3 pistolety Iwata w400 do bezbarwnego lare sti do bazy i jonnesway ja6111 do podk³adu.Sprê¿arka samoróba ale daje 570l na wyj¶ciu
O mechanice to nie mowie bo tam to mam wszystko pocz±wszy od komputera podno¶nika itp.
Tak wiêc zabiorê siê za kratownice na ziemi kafelki i jaki¶ odci±g.Na razie bez kredytowania ale pewnie co¶ trzeba bêdzie pomy¶leæ
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania