Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kazzik_yo 
Wys³any: 2010-02-09, 11:52   Jaki wzi±æ tani mieszalnik na ca³o¶ciówki?
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
Witam!

Zastanawiam siê jaki wzi±æ TANI mieszalnik na ca³o¶ciówki lub jak siê kto¶ uprze na jakiego¶ parcha wiêksz± ilo¶æ wzi±æ po tanio¶ci.

Obecnie mam mieszalnik Spies Heckera ale sytuacja zmusza nas wzi±æ w koñcu jak±¶ tañsz± alternatywê :/

Zwracam siê z pytaniem co by¶cie polecili z jakich¶ tañszych konwencji?

W drugiej mieszalni mamy bazê Dyny ale jest trochê kibel :/
Kiedy¶ mieli¶my tam Profixa i w sumie nie by³ chyba najgorszy.
My¶la³em te¿ o heliosie ale nie mia³em te¿ z tym styczno¶ci.
Wiêcej firm nie przychodzi mi jako¶ do g³owy.

Jakie¶ pomys³y???
 

berag1 
Wys³any: 2010-02-09, 18:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
Ivat, Profix, Palinal, Novol Spectral Base. Na tym ostatnim pracujê i jestem zadowolony, robiê praktycznie wszystkie kolorki równie¿ na pojedyncze elementy i nie ma problemu- tyle tylko ¿e ka¿dy mieszalnik potrzebuje kolorysty. :tak: Jak masz jakie¶ pytania co do szczegó³ów to pytaj. :D
 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-02-10, 19:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
U mnie Dyna wychodzi najtaniej, ale chyba to zale¿y bardziej od sklepu :blee:
 
 

lorakkr21 
Wys³any: 2010-02-10, 20:54   
0
UP DOWN
lorakkr21

Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Helios daje rade !!! Ale Ivat jest tañszy(przynajmniej u mnie w regionie ) i je¿eli chodzi o ca³o¶ciówki to nie ma co przep³acaæ !!! Tych dwóch u¿ywam !!! A z tego co wiem to deeber jest straszna lipa !!!
 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-02-10, 21:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
jeszcze kiedy¶ by³ taki mieszalnik DUBLER, na pewno taka nazwa. Co wazne baza z niego by³a 1:1 z rozpuchem a wiêc ekonomiczniej :D
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-02-11, 09:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Korzystam z mieszalni z heliosem.
Ale jak helios nie daje rady a za czesto tak ma, to jade 35km do debera (mimo ze na miejscu tez mam debera, ale w³asciciel palant) i dorabiaj± "na ostro" nawet per³y.
Oczywiscie ich zalecenie to nie na ostro, tylko z przejsciem.
Ale jak widze ze kolor kosa auto nowe a klient prosi aby zrobic wszystko zeby na ostro, to zrobie.
Helios ok, ale gdyby deber w ktorym biore baze by³ na miejscu , to bym nigdzie nie kombinowa³ tylko tam bra³.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-09-19, 20:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Od¶wie¿am temat. Który z mieszalników z dolnej pó³ki ma krycie na poziomie tych z pó³ki ¶redniej? Potrzebny jest system na ca³o¶ciówki, wiêc kolorystyka jest nieistotna, natomiast wa¿na jest niska cena i przyzwoite krycie.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-09-19, 20:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
haya :x:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2013-09-19, 22:24   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Mieszalnik moja mieszalnia jest super :) po 75 brutto a robotê robi :) z tym ¿e nie ka¿dy kolor maj± , ale ka¿dy na calosciowke umieszaja :) oczywi¶cie mowa o perelkach i innych rundach :)
 
 

Dementor
Wys³any: 2013-09-20, 10:29   
0
UP DOWN


Posty: 364
A co to za mieszalnik "moja mieszalnia" :shock: :D
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-09-30, 22:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Co s±dzicie Panowie Lakiernicy o bazach Profix?? Jakie krycie, jakie¶ problemy?
Ogl±da³em ostatnio kolejny raz ten system i coraz bardziej wydaje siê on godny uwagi. Nowy chromatyczny kolorbox, do z³udzenia przypomina ten z DuPonta i nie jest drukowany! Sporo nowych pigmentów i program recepturowy, oznacza chyba, ¿e system zmienia pó³kê na wy¿sz±. Najmilsza dla oka jest natomiast cena.
Ca³y czas chodzi mi po g³owie system na ca³o¶ciówki. Mieszalnia w której ogl±da³em mieszalnik, krêci na nim sporo lakierów i nie tylko na ca³e auta. Facet jest zadowolony, a sam ma warsztat. Krycie ponoæ przyzwoite, kolorystyka te¿ do przerobienia. Generalnie Profix i na forum i w¶ród swojej konkurencji nie ma dobrej opinii. Jednak zag³êbiaj±c siê w temat krytyki, okazuje siê, ¿e owi krytycy, opieraj± siê na zas³yszanych opiniach a sami na oczy systemu nie widzieli.
Proszê o rzeczowe sugestie lakierników którzy lakieruj± lub lakierowali Profixem.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-09-30, 22:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Mieszalnia w której ogl±da³em mieszalnik, krêci na nim sporo lakierów i nie tylko na ca³e auta. Facet jest zadowolony, a sam ma warsztat. Krycie ponoæ przyzwoite, kolorystyka te¿ do przerobienia. Generalnie Profix i na forum i w¶ród swojej konkurencji nie ma dobrej opinii. Jednak zag³êbiaj±c siê w temat krytyki, okazuje siê, ¿e owi krytycy, te¿ opieraj± siê na zas³yszanych opiniach a sami na oczy systemu nie widzieli.
Proszê o rzeczowe sugestie lakierników którzy lakieruj± lub lakierowali Profixem.


ELAKIERY.PL tez od zawsze na nim kreci lody.
Mia³em od nich kilka baz i nic zlego nie powiem.
a cena... skoro detal jest taki przyjemny to juz nie wnikam ile on Ciebie bedzie kosztowal.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-09-30, 22:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Jak Twoim zdaniem wypada krycie Profix vs DeBeer?
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2013-10-01, 08:23   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
Cytat:

Jak ..... wypada krycie Profix vs DeBeer?

Chyba jak w ka¿dym systemie, s± kolory mniej i bardziej kryj±ce. DeBeerem robi³em parê razy i nie mam ¿adnych krytycznych uwag do systemu natomiast Profixem robiê du¿o od ok. trzech lat je¶li chodzi o krycie to jest ca³kiem ok, wiadomo , s± kolory z serii "dramat" i kryj± na cztery do sze¶ciu warstw ale s± te¿ takie które mo¿na aplikowaæ na pó³torej warstwy.
Co do pasowalno¶ci kolorów to trudno powiedzieæ bo albo mam kolorystów leni, którym siê nie chce dobarwiaæ albo jednak system nieco odbiega. Niestety prawie ka¿dy kolor trzeba cieniowaæ lub korygowaæ we w³asnym zakresie.Je¶li potrzebujê co¶ bardziej na ostro to w mieszalni zawsze dostaje DuPonta choæ i tu wtopy siê zdarzaj±.
Wielkim plusem Profixa jest jednak cena co w dzisiejszych chudych czasach nie jest bez znaczenia.
Obecnie pozosta³em ju¿ tylko przy bazach z Profixa bo reszta produktów tej firmy mi nie podchodzi.
 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-01, 11:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Dziêki za info. Takich opinii szukam.
Dodatki Profixa s± nawet dosyæ ciekawe. Wielu userów tego forum zachwyca siê materia³ami Profix tylko w innych etykietach i tym samym, o 20z³ dro¿szych.
 

hamir 
Wys³any: 2013-10-01, 16:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
A co powiecie Panowie na temat mieszalnika SIRO MIX?System ma w ofercie jednowarstwowe lakiery z efektem metalicznym...Robil ktos na tym mieszalniku?Dodam ze wychodzi bardzo tanio ^^
 

barkley3434
Wys³any: 2013-10-01, 20:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
hm... a jaki jest koszt wstawienia Profixa ???
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-01, 21:49   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Nie pyta³em dok³adnie, ale co¶ w granicach 11k netto za bazy. Znam koszt wytworzenia poszczególnych kolorów, który jest dla mnie na tyle atrakcyjny, ¿e cena zakupu nie ma znaczenia. I tak siê zwróci. Jednak zakup mieszalnika to nie kupno butów, dlatego na razie rozgl±dam siê szeroko. Ivat chyba wychodzi trochê taniej, ale czerwone kolory strasznie tam kulej±. Ponadto s± du¿e ró¿nice miêdzy fiszk± a mieszanin± we wszystkich kolorach.
Nikt nie ma Haya w pobli¿u, i nie ma jak sprawdziæ ani kogo siê zapytaæ o ten system, ale tam podobno cena k³adzie wszystkich.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-10-01, 22:34   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Nikt nie ma Haya w pobli¿u, i nie ma jak sprawdziæ ani kogo siê zapytaæ o ten system, ale tam podobno cena k³adzie wszystkich.


Krycie pora¿a, przynajmniej akryli.
To pora¿ka, bo oszczêdzaj±c traci siê czas i kasê na dokupowanie nastepnych hektolitrów lakieru.

No i to jest cos tylko na ca³o¶ciówki i to niezbyt wymagajace idealnego odwzorowania koloru.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

barkley3434
Wys³any: 2013-10-02, 05:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
hm... 11 netto za Profixa to trochê drogo . Za t± kasê mam DYNE ze spektro i naprawdê ¶wietnie ze sob± wspó³pracuj± , chocia¿ nie ukrywam ¿e g³ownie bazuje na Lesonalu i R-M. W mojej miejscowo¶ci stoi Ivat i sza³u nie robi . Go¶ciu sprzedaje go po 120 z³ za literek i faktycznie tylko na ca³o¶ciówki ten system siê nadaje. Ale moim zdanie to z³udny zakup ¿e wychodzi taniej gdy¿ ostatnio go¶ciu wzi±³ la7w 1,5 l na audi a4 i musia³ jeszcze literka dokupiæ gdzie u mnie by wzi±³ za t± sam± kasê bazê która by mu pokry³a na 1,5 warstwy i jeszcze przy tym by mia³ mniej roboty, gdy¿ nie musia³ by aplikowaæ 3-4 warstw. Jak sam widzisz z³udne my¶lenie i nie ekonomiczny zakup. Co do mieszalnika na ca³o¶ciówki to musisz sobie skalkulowaæ ile w roku takich autek masz czy nie lepiej czasem w takiej sytuacji daæ klientowi wiêkszy rabacik ni¿ kupowaæ now± szafê i magazyn. Teoriê i pogl±dy s± ró¿ne jedni mówi± ¿e najlepiej kasê inwestowaæ w towar bo j± zawsze odzyskasz inni w lokaty a jeszcze inni wola inwestowaæ w auto które traci na warto¶ci .
 

Siekiera
Wys³any: 2013-10-02, 06:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
@barkley3434, dobrze mówisz. Inwestycja w towar pt. "kolejna rama ze wsadem" to jest taka ¶rednia inwestycja jak siê ma ju¿ dwie czy trzy. Nie ma bata ¿e i tak który¶ system przestanie pracowaæ a ciê¿ko jest wyrobiæ komponenty do zera, zawsze s± straty. Co¶ mi siê przypomina ¿e @trze¼wy ma debeera a to nie jest drogi system, no chyba ¿e ma jaki¶ plan zamiany
 

lakierok 
Wys³any: 2013-10-02, 12:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Trze¼wy inaczej -- Przyjedz obejrzysz Mipe .


trze¼wy inaczej napisa³/a:
Nie pyta³em dok³adnie, ale co¶ w granicach 11k netto za bazy. Znam koszt wytworzenia poszczególnych kolorów, który jest dla mnie na tyle atrakcyjny, ¿e cena zakupu nie ma znaczenia. I tak siê zwróci. Jednak zakup mieszalnika to nie kupno butów, dlatego na razie rozgl±dam siê szeroko. Ivat chyba wychodzi trochê taniej, ale czerwone kolory strasznie tam kulej±. Ponadto s± du¿e ró¿nice miêdzy fiszk± a mieszanin± we wszystkich kolorach.
Nikt nie ma Haya w pobli¿u, i nie ma jak sprawdziæ ani kogo siê zapytaæ o ten system, ale tam podobno cena k³adzie wszystkich.
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-02, 18:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Cze¶æ. Faktycznie, nie pomy¶la³em o Tobie. Pode¶le Pani± M. na rekonesans :spoko:
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

barkley3434
Wys³any: 2013-10-03, 18:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
a ja chcia³bym zapytaæ siê "cz³owieków" jaki wybraæ mieszalnik przemys³owy ( poliuretan, epoksyd) bo ostatnio dobrze mi sie to ruszy³o a zawsze bra³em z drugiej rêki . Zastanawia³em sie nad w³oskim Sprintem - Brenen , nad Novolem - Novopurem , i CSV - Urki . Macie jakie¶ inne propozycje?
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-03, 19:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
barkley3434 napisa³/a:
a ja chcia³bym zapytaæ siê "cz³owieków" jaki wybraæ mieszalnik przemys³owy ( poliuretan, epoksyd) bo ostatnio dobrze mi sie to ruszy³o a zawsze bra³em z drugiej rêki . Zastanawia³em sie nad w³oskim Sprintem - Brenen , nad Novolem - Novopurem , i CSV - Urki . Macie jakie¶ inne propozycje?

Bierz Industrial Novola je¿eli stawiasz na jako¶æ. S± tañsze przemys³ówki ale nie wszêdzie siê z nimi wbijesz, bo jako¶æ kiepska.
 

barkley3434
Wys³any: 2013-10-03, 20:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
hm...z novola kilka razy bra³em ral 1026 i 1016 czyli ¿ó³te i powiem ze da³y radê. Z brena bra³em ca³y wzornik Ral i NCS i by³o wszystko ok tylko drogo. Z Urki bra³em kilka razy czarny mat i Ral 3002 czerwony i te¿ doskonale da³ radê ale tanio nie by³o. Przeprowadzi³em ju¿ wstêpne rozmoowy z Novolem ale cena 5000 ty¶ plus dodatkowo trzeba wy³o¿yæ na ¿ywice i utwardzacz z 2000 ty¶ to chyba trochê przesada , a ma³o tego przedstawiciel handlowy powiedzia³ mi ¿e oni do takich ma³ych punktów raczej nie wstawiaj± , wol± wstawiaæ do fabryk i zak³adów gdzie dziennie schodzi po 200 litrów . Da³ mi grzecznie do zrozumienia ¿e ma mnie w dupie.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-04, 05:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
barkley3434 napisa³/a:
hm...z novola kilka razy bra³em ral 1026 i 1016 czyli ¿ó³te i powiem ze da³y radê. Z brena bra³em ca³y wzornik Ral i NCS i by³o wszystko ok tylko drogo. Z Urki bra³em kilka razy czarny mat i Ral 3002 czerwony i te¿ doskonale da³ radê ale tanio nie by³o. Przeprowadzi³em ju¿ wstêpne rozmoowy z Novolem ale cena 5000 ty¶ plus dodatkowo trzeba wy³o¿yæ na ¿ywice i utwardzacz z 2000 ty¶ to chyba trochê przesada , a ma³o tego przedstawiciel handlowy powiedzia³ mi ¿e oni do takich ma³ych punktów raczej nie wstawiaj± , wol± wstawiaæ do fabryk i zak³adów gdzie dziennie schodzi po 200 litrów . Da³ mi grzecznie do zrozumienia ¿e ma mnie w dupie.

Polityka Novola wzglêdem przemys³ówki jest inna ni¿ wzglêdem Spectrala. Je¿eli masz ramê, dokup sobie mieszad³a a z Industriala kup same puchy z pigmentami. Kolorbox Industrialowy kosztuje 70z³. Nie musisz podpisywaæ umowy na przemia³ a i program wgraj± Ci bez problemów. To optymalne rozwi±zanie.
 

matmatowy
Wys³any: 2013-10-11, 10:42   
0
UP DOWN

Posty: 5
We¼ Mipe.. polecam z czystym sumieniem
bazy super. cena atrakcyjna
nie ma lipy..
a bior±c mieszalnik nie masz limitów jakie musisz wyrobiæ
fajne zdrowe zasady
a w dodatku maj± rewelacyjne lakiery i podk³ady.
dla mnie Mipa bije na ³eb producentów srednich i tanich systemów

[ Dodano: 2013-10-11, 11:44 ]
Cytat:
polecam dystrybutora z Poznania Amberstar nikt tam ci nie powie ¿e jeste¶ za ma³y by mieæ Mipe
 

rico500
Wys³any: 2014-01-09, 21:24   
0
UP DOWN

Posty: 6
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Co s±dzicie Panowie Lakiernicy o bazach Profix?? Jakie krycie, jakie¶ problemy?
Ogl±da³em ostatnio kolejny raz ten system i coraz bardziej wydaje siê on godny uwagi. Nowy chromatyczny kolorbox, do z³udzenia przypomina ten z DuPonta i nie jest drukowany! Sporo nowych pigmentów i program recepturowy, oznacza chyba, ¿e system zmienia pó³kê na wy¿sz±. Najmilsza dla oka jest natomiast cena.
Ca³y czas chodzi mi po g³owie system na ca³o¶ciówki. Mieszalnia w której ogl±da³em mieszalnik, krêci na nim sporo lakierów i nie tylko na ca³e auta. Facet jest zadowolony, a sam ma warsztat. Krycie ponoæ przyzwoite, kolorystyka te¿ do przerobienia. Generalnie Profix i na forum i w¶ród swojej konkurencji nie ma dobrej opinii. Jednak zag³êbiaj±c siê w temat krytyki, okazuje siê, ¿e owi krytycy, opieraj± siê na zas³yszanych opiniach a sami na oczy systemu nie widzieli.
Proszê o rzeczowe sugestie lakierników którzy lakieruj± lub lakierowali Profixem.




zdecydowanie racja Panowie ,to ju¿ nie ten PROFIX co by³ kiedy¶,system bazowy ma bardzo dobr± si³ê krycia, po drugie rozcieñczany w stosunku 1:1 z rozcieñczalnikiem,PROFIX wypuszcza na rynek nowy produkt gdzie zapewnia zdecydowanie lepsze dopasowanie kolorów wiêc jest tylko lepiej poniewa¿ to ju¿ nastêpna pó³ka wy¿ej.
Do tego wszystkiego nowy color box pouk³adany chromatycznie z wymalowanymi wzornikami(5000 tys wzorników) u³atwia robote-a to nastêpny plus bo pozwala na intuicyjn± obs³uge i wyszukanie koloru,do tego wszystkiego dochodzi program recepturowy,który jest prosty jak budowa cepa ,a 111 000 ty¶ receptur w bazie danych daje mo¿liwo¶ci jakich wcze¶niej nie by³o.... :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group