Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dumel
Wys³any: 2013-08-18, 16:39   Co kupiæ na warsztat?
0
UP DOWN

Posty: 2
cze¶æ. jakiego producenta mieszalnik kupiæ ¿eby by³y bazy i akryle? dzwoni³em po paru przedstawicielach i tak mi zryli g³owê, ¿e sam ju¿ nie wiem co kupiæ. mam warsztat mechaniczny i otworzy³em lakiernie. cena nie jest najwa¿niejsza. bardziej chodzi mi o jako¶æ.
chocia¿ na forum jestem nowy, to czytam je od pó³ roku. od razu dziêkuje za wpisy Panom z du¿ym ego, takim którzy bêd± uczyæ mnie jak robiæ interesy, i wizjonerom którzy ska¿± mnie na bankructwo.
reszcie dziêkujje za pomoc i pozdrowionka
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-08-18, 17:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
dumel napisa³/a:
od razu dziêkuje za wpisy Panom z du¿ym ego, takim którzy bêd± uczyæ mnie jak robiæ interesy, i wizjonerom którzy ska¿± mnie na bankructwo.

Inaczej.... Projekter ?

Ale wracajac do sedna... gdyby mi by³o dane wybieraæ mieszalnik z którym by kolorysta nie musia³ walczyæ to tylko ten.
http://www.de-beer.com/pl/

Dodatkowym plusem jest umiarkowana cena detalu, co bedzie wymiernym czynnikiem przyci±gajacym klientów.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

No-limit
Wys³any: 2013-08-19, 11:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Lackdoctor napisa³/a:
gdyby mi by³o dane wybieraæ mieszalnik z którym by kolorysta nie musia³ walczyæ

:shock: :shock: :shock:
Lackdoctor napisa³/a:
Dodatkowym plusem jest umiarkowana cena detalu, co bedzie wymiernym czynnikiem przyci±gajacym klientów

Klienta nie interesuje cena detaliczna lakieru jaki by³ zaaplikowany na jego samochodzie,a cena za us³ugê.
Wracaj±c do tematu,wybierz mieszalnik z górnej pó³ki.Mieszalniki tañsze maj± pewne ograniczenia zwi±zane z pigmentacj± i narzêdziami kolorystycznymi.
 

KK 
Wys³any: 2013-08-19, 20:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Takie, aby mo¿na by³o lakiery na motocykle dobieraæ.
 
 

lakierok 
Wys³any: 2013-08-19, 23:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
KK napisa³/a:
Takie, aby mo¿na by³o lakiery na motocykle dobieraæ.


http://ceb.nexaautocolor.com/pl - przemy¶l t± firmê , sk±d jeste¶ ?
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

KK 
Wys³any: 2013-08-20, 00:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Mi nie potrzebny mieszalnik.
 
 

No-limit
Wys³any: 2013-08-24, 10:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
KK napisa³/a:
Takie, aby mo¿na by³o lakiery na motocykle dobieraæ.

Standox,Spies Hecker.
 

dumel
Wys³any: 2013-09-01, 20:33   
0
UP DOWN

Posty: 2
No nie pomogli¶cie za bardzo :nie:
 

No-limit
Wys³any: 2013-09-02, 09:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Ja mam mieszalnik DP i APP jako dodatkowy.
DP to systemy ¿ywiczno pigmentowe.Te same pigmenty stosowane s± w bazach i akrylach.Po prostu dodajesz odpowiednie ¿ywice.W konwencji dostêpne s± dwa systemy bazowe lini CENTARI i trzy systemy akrylowe.Dodatkowo dostêpna jest linia lakierów przemys³owych/sam. ciê¿arowe,maszyny budowlane,rolnicze,samoloty,³odzie/ IMRON,która obejmuje trzy systemy do których stosuje siê te same pigmenty,ale dla jasno¶ci,to nie te same pigmenty co do lini CENTARI.Pigmenty z tej lini stosuje siê równi¿ do lini PERCOTOP niedawno wprowadzonej,jest to tañsza linia przemys³owa,w której dostêpne s± ¿ywice poliuretanowe i akrylowe.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-09-23, 09:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Polecam Base R-M a akryle z Debeera lub APP.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

matmatowy
Wys³any: 2013-10-11, 10:21   
0
UP DOWN

Posty: 5
je¶li chcesz robiæ p³ynnie, a najwa¿niejsze bez problemowo we¼ standoxa linie standoblue..sam na takiej pracujê, nie ma problemów...jako¶æ jest bardzo wysoka.
je¶li masz jakie¶ pytania pytaj, wcze¶niej pracowa³em na ppg który cenowo wychodzi dro¿ej. tak naprawde systemy z gornej po³ki sa podobne jako¶ciowo, ale chcesz mieæ spokój we¼ standoxa, dok³adaj± zarz±dzanie gospodark± magazynow± i widzisz wszystko kiedy co i jak na czym robi³, ile posz³o materia³u, ile brakuje.. s± kody kreskowe ..masz podgl±d na lakierników czy czego¶ kto¶ nie wynosi...dla mnie ¶wietnie. bo mogê kontrolowaæ lakiernie i nie ma boków.. polecam Mat
 

lakierok 
Wys³any: 2013-10-12, 00:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
matmatowy napisa³/a:
je¶li chcesz robiæ p³ynnie, a najwa¿niejsze bez problemowo we¼ standoxa linie standoblue..sam na takiej pracujê, nie ma problemów...jako¶æ jest bardzo wysoka.
je¶li masz jakie¶ pytania pytaj, wcze¶niej pracowa³em na ppg który cenowo wychodzi dro¿ej. tak naprawde systemy z gornej po³ki sa podobne jako¶ciowo, ale chcesz mieæ spokój we¼ standoxa, dok³adaj± zarz±dzanie gospodark± magazynow± i widzisz wszystko kiedy co i jak na czym robi³, ile posz³o materia³u, ile brakuje.. s± kody kreskowe ..masz podgl±d na lakierników czy czego¶ kto¶ nie wynosi...dla mnie ¶wietnie. bo mogê kontrolowaæ lakiernie i nie ma boków.. polecam Mat


tak z ciekawo¶ci , jak wychodzi cenowo , albo po ile sprzedajesz litr bazy np. merc 744 czy vw LB5N
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

Miki
Wys³any: 2013-10-12, 08:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
To nie jest mieszalnik na sklep. Rozbie¿no¶æ cenowa w nowej wodzie jest od 300 do 900z³ za litr(ceny wyj¶ciowej) w zale¿no¶ci od grupy cenowej.
_________________
Mart-Dent
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-12, 15:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Najtañszy z górnej pó³ki jest chyba R-M. Ja porównywa³em ceny i nawet Max Mayer wyszed³by mnie dro¿ej. Niewiele - ale dro¿ej.
Kolorystyka nie ma ¿adnego problemu z autami z tzw. oryginalnym lakierem. Wchodzi prawie wszystko. Ale wczoraj za to, pierwszy raz zdarzy³o mi siê, ¿e po natrysku kolor by³ inny ni¿ fiszka.
To tak jakby trafiæ w totka :D
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

barkley3434
Wys³any: 2013-10-12, 20:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
"trze¼wy inaczej" a o jakim mieszalniku mówisz?
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-13, 11:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
R-M RM odpowiednik Glasurita.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

maykel
Wys³any: 2013-10-13, 13:22   
0
UP DOWN

Posty: 35
trze¼wy inaczej napisa³/a:
R-M RM odpowiednik Glasurita.


To zale¿y od kogo we¼miesz i po jakich rabatach , dla mnie najtaniej wychodzi³ Autocolor ( i jak kiedy¶ dogadywa³em siê to podobno " nie¼le wychodzi³ DP") a najdro¿ej Glasurit.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-13, 13:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Autocolor na oryginalnej ¿ywicy? Mieszalnik DP ma mój klient wiêc wiem ile kosztuje dany kolor i wychodzi mega dro¿ej ni¿ R-M. Glasurit jest dro¿szy od R-M, a w mojej ocenie to ten sam system co R-M.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

tofik 
Wys³any: 2013-10-13, 15:14   
0
UP DOWN

Posty: 39
dumel napisa³/a:
cze¶æ. jakiego producenta mieszalnik kupiæ ¿eby by³y bazy i akryle? dzwoni³em po paru przedstawicielach i tak mi zryli g³owê, ¿e sam ju¿ nie wiem co kupiæ. mam warsztat mechaniczny i otworzy³em lakiernie. cena nie jest najwa¿niejsza. bardziej chodzi mi o jako¶æ.
chocia¿ na forum jestem nowy, to czytam je od pó³ roku. od razu dziêkuje za wpisy Panom z du¿ym ego, takim którzy bêd± uczyæ mnie jak robiæ interesy, i wizjonerom którzy ska¿± mnie na bankructwo.
reszcie dziêkujje za pomoc i pozdrowionka


Polecam Nexa Autocolor zarówno wodê jak i konwencjê. Je¿eli chodzi o konwencjê to masz wszystko to o co pytasz, czyli akryle, kolorki dwuwarstwowe, metale, per³y, xyraliki i receptury na kolorki motocyklowe. Wsad podstawowy przy gotówce jak siê dogadasz mo¿esz wyrwaæ za 11 ty¶ netto bez limitów z umow± na 5 lat. Dodatkowo mo¿esz sobie wzi±æ wodê, która nic nie kosztuje - tylko umowa, ¿e bêdziesz pracowa³ na tym systemie.
Powiniene¶ byæ zadowolony z jako¶ci i pasowalno¶ci kolorów.

Co do tego czy ten system jest drogi czy te¿ ¶rednio drogi w stosunku do innych systemów marki premium to tylko i wy³±cznie na zasadzie testu. Ten sam element i ta sama technologia w tych samych warunkach. Wa¿ysz i zapisujesz czego i ile zu¿y³e¶ materia³ów przy ka¿dym testowanym systemie np. do polakierowania maski. Pó¼niej wszystkie materia³y zu¿yte wyceniasz i otrzymasz wtedy realna odpowied¼ na to który system lakierniczy jest najbardziej atrakcyjny cenowo.
Mówienie, ¿e ten czy inny system mieszalnikowy jest dro¿szy czy te¿ tañszy bez ca³ej otoczki wszystkich dodatków które s± w ka¿dym systemie jest ma³o wiarygodne.
Wystarczy tutaj tylko przytoczyæ jak wygl±daj± pokazy w profesjonalnych warsztatach gdzie marki premium bija siê o to aby wej¶æ do klienta. Tam nie prezentuje siê samego systemu kolorystycznego, tylko pe³n± technologiê z ca³± gam± produktów lakierniczych które wystêpuj± w danym systemie. Pamiêtaæ nale¿y, ¿e w³a¶nie to co zastosowali¶my pod kolor decyduje o tym ile musimy go zu¿yæ do tego aby polakierowaæ dany element.

Wa¿n± spraw± przy decydowaniu sie na konkretny system lakierniczy, jest to czy mo¿esz liczyæ na szkolenia, czy technik z danej firmy zawsze bêdzie ciê wspiera³, jak bêdzie wygl±da³o wsparcie kolorystyczne ze strony koncernu, jak czêsto bêdzie aktualizowana baza kolorów nowych, czy wzorniki które dostaniesz bêd± mia³y kolory na auta sprzed 2000 roku itd.

Mo¿e wystarczy bo trochê siê rozpisa³em.
Kolego jak bêdziesz mia³ jakie¶ pytania to wal ¶mia³o, postaram siê pomóc.
  
 

lakierok 
Wys³any: 2013-10-13, 15:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
maykel napisa³/a:
trze¼wy inaczej napisa³/a:
R-M RM odpowiednik Glasurita.


To zale¿y od kogo we¼miesz i po jakich rabatach , dla mnie najtaniej wychodzi³ Autocolor ( i jak kiedy¶ dogadywa³em siê to podobno " nie¼le wychodzi³ DP") a najdro¿ej Glasurit.


dok³adnie, zale¿y po jakich rabatach i od koloru, bo w danej recepturze mo¿e byæ inna ilo¶æ pere³ czy xyrala,

fakt ¿e podobno grupa DP posz³a mocno w górê ale ile dok³adnie nie wiem.

[ Dodano: 2013-10-13, 16:32 ]
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Autocolor na oryginalnej ¿ywicy?


a dlaczego nie na oryginalnej ? to mo¿na jeszcze dodaæ ze Autocolor to jest rozcieñczany 1:1 tak jak PPG

RM ma super colorbox i to bez dyskusji, bije innych na ³eb, ale czy jest tañszy tego nie wiem , ale skoro tak piszesz to mo¿e tak byæ . ;)
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-13, 16:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Autocolor to dobry wybór tyle, ¿e w przypadku mieszania na podrobionej ¿ywicy! Zanim kupi³em R-M, chcia³em kupiæ Autocolor. Dosta³em symulacjê cen poszczególnych kolorów i wygl±da³a do¶æ interesuj±co. Okaza³o siê jednak, ¿e symulacja cen obejmowa³a podrabian± ¿ywicê.
Kole¶ z homotatua¿em na bicepsie, przekonywa³ mnie, ¿e maj± sprawdzon± ¿ywicê, robi± na niej od lat itd.
Cena lakieru na oryginalnej ¿ywicy, ju¿ tak interesuj±ca nie by³a.
Przeanalizowa³em ceny Autocoloru, PPG, R-M, Glasurit, SH, Standox,DP.
R-M nie wychodzi mnie dro¿ej ni¿ o klasê ni¿szy Max Mayer. Wychodzi nawet taniej ni¿ Autocolor na "be³tanej" ¿ywicy.
W R-M receptury s± te¿ na stare auta, ale w wiêkszo¶ci nie ma ich w kolorboxie, wiêc jest to niedogodno¶æ. Ja dokupi³em u¿ywany starszy kolorbox, i ¶migamy kolory od 1990 roku.
Z g³ównych zalet:
- znakomita kolorystyka
- doskonale dopracowane receptury.
- mocne krycie. W wiêkszo¶ci kolorów t³o nie ma znaczenia.
- sk³adaj±c reklamacjê, dostaniesz odpowied¼ oraz gratyfikacjê strat.
- niska cena w stosunku do jako¶ci
- dobre dodatki
Minus:
- drogie dodatki
- brak wsparcia technicznego
- g³o¶na praca szafy
 

tofik 
Wys³any: 2013-10-13, 18:04   
0
UP DOWN

Posty: 39
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Autocolor to dobry wybór tyle, ¿e w przypadku mieszania na podrobionej ¿ywicy


Rozumiem, ¿e przez pryzmat podrabianej ¿ywicy patrzymy na cenê koloru, bo je¿eli chodzi o kolorystykê to jest wrêcz odwrotnie.
W systemie Nexa Autocolor mamy cztery ¿ywice(nie bêdê tutaj t³umaczy³ co i do czego bo to za du¿o pisania) i stosuj±c tutaj zamienniki trzeba siê liczyæ z tym, ¿e zapewne bêdziemy mieæ problemy kolorystyczne i problemy z reklamacjami pow³ok lakierniczych jakie zosta³y uzyskane przy u¿yciu kolorów zrobionych na nieoryginalnych ¿ywicach.
Nie rozumiem dlaczego ludzie decyduj± siê na system marki premium, kalecz± go poprzez stosowanie podróbek. Lepiej wzi±æ co¶ ze ¶redniej pó³ki i porabiaæ na oryginalnych dodatkach.

trze¼wy inaczej napisa³/a:
R-M nie wychodzi mnie dro¿ej ni¿ o klasê ni¿szy Max Mayer. Wychodzi nawet taniej ni¿ Autocolor na "be³tanej" ¿ywicy.


Mam tutaj pytanko, o któr± be³tan± ¿ywicê chodzi, bo jak wcze¶niej napisa³em, s± cztery?

trze¼wy inaczej napisa³/a:
Minus:
- drogie dodatki
- brak wsparcia technicznego
- g³o¶na praca szafy


Brak zainteresowania dystrybutora R-M objawiaj±cego siê olewaniem klienta je¿eli chodzi o wsparcie techniczne, sk³ania do tego aby decydowaæ siê na inny system marki premium gdzie pomoc techniczna to rzecz normalna.
 

barkley3434
Wys³any: 2013-10-13, 19:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
hm... mam szafê R-M i z³ego s³owa nie powiem. Faktycznie mia³em problem z kolorami bo na dzien dobry dosta³em tylko "colomaster 3" ale po kilku interwencjach otrzyma³em "colormaster 2" i teraz mam ¶wiêty spokój . Kolorystyka - zajebista !!!! Jesli klient wchodzi i ma numer to na dzien dobry podchodzê do R-M i leje , je¶li numeru brak biorê spektro i strzelam wówczas robiê z Lesonala lub Dyny . Je¶li chodzi o wsparcie techniczne R-M jest na bardzo doskona³ym poziomie i jeszcze nigdy nie mia³em problemów. Je¶li narzekacie na wsparcie R-M to zapraszam do wspó³pracy z Akzo to dopiero zobaczycie - idzie sie poci±æ !!!!
 

maykel
Wys³any: 2013-10-13, 19:36   
0
UP DOWN

Posty: 35
Cena koloru zale¿y od dostawcy i jaki dostanie rabat , lub na jakich warunkach podpisze umowê.
Jak kto¶ jest przedstawicielem danej firmy X to na pewno bêdzie mówi³, ¿e jest tañszy od firmy Y. Najlepszym rozwi±zaniem jest podanie cen kilku kolorów na danym narzucie.
Mo¿e do dyskusji do³±czy siê jeszcze kto¶ inny, kto pracuje na innych systemach ? :)

Co Wy Panowie na to ?

Proponujê narzut 30% od cen zakupu i jakie¶ kolory ? Te, o których wcze¶niej w temacie by³o pisane, lub jakiekolwiek inne :)

mercedes 744
vw LB5N
citroen EKQD
 

tofik 
Wys³any: 2013-10-13, 19:42   
0
UP DOWN

Posty: 39
trze¼wy inaczej napisa³/a:
W R-M receptury s± te¿ na stare auta, ale w wiêkszo¶ci nie ma ich w kolorboxie, wiêc jest to niedogodno¶æ. Ja dokupi³em u¿ywany starszy kolorbox, i ¶migamy kolory od 1990 roku.
Z g³ównych zalet:
- znakomita kolorystyka
- doskonale dopracowane receptury.
- mocne krycie. W wiêkszo¶ci kolorów t³o nie ma znaczenia.
- sk³adaj±c reklamacjê, dostaniesz odpowied¼ oraz gratyfikacjê strat.
- niska cena w stosunku do jako¶ci
- dobre dodatki
Minus:
- drogie dodatki
- brak wsparcia technicznego
- g³o¶na praca szafy





barkley3434 napisa³/a:
Je¶li chodzi o wsparcie techniczne R-M jest na bardzo doskona³ym poziomie i jeszcze nigdy nie mia³em problemów.


To jak to w koñcu jest z t± opiek± techniczn± ze strony firmy R-M ?
_________________

 

barkley3434
Wys³any: 2013-10-13, 19:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
hm... mo¿e to uzale¿nione od regionu ale ja jestem w zachodniopomorskim i naprawdê jestem bardzo dobrze z opieki technicznej R-M

[ Dodano: 2013-10-13, 21:07 ]
db744
dyna-160 z³
lesonal- 240 z³
r-m 270 z³
lb5n
dyna 160 z³
lesonal- 240 z³
r-m -350 z³
ekqd
dyna-160
lesonal-240
r-m 350
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-13, 20:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Mnie wsparcia technicznego nikt nigdy nie zaoferowa³, ale nie sprzedajê dodatków R-M wiêc w sumie nie zale¿y mi na tym. Mo¿liwe , ¿e jak kto¶ poprosi to takie wsparcie dostanie.

Natomiast szkoleñ po kolorystyce nie ma, i to jest fakt. Z drugiej strony, w przypadku tego systemu akurat, mnie zbytnio potrzebne one nie s±. Robimy na R-M tylko to co nie wchodzi zbytnio w DeBeer.

Co do be³tanych ¿ywic, to moje zdanie jest takie, ¿e jak przychodzi klient i kupuje lakier Autocolor, to p³aci za lakier Autocolor, a nie pigmenty Autocolor i ¿ywice No Name. Nie wiem któr± ¿ywicê siê podmienia, bo nie zag³êbia³em siê w temat.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

tofik 
Wys³any: 2013-10-13, 20:20   
0
UP DOWN

Posty: 39
Cytat:
Co do be³tanych ¿ywic, to moje zdanie jest takie, ¿e jak przychodzi klient i kupuje lakier Autocolor, to p³aci za lakier Autocolor, a nie pigmenty Autocolor i ¿ywice No Name. Nie wiem któr± ¿ywicê siê podmienia, bo nie zag³êbia³em siê w temat.


Mo¿na podmieniæ wszystkie, tylko pytanie po co?
_________________

 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-13, 20:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Temat ¿ywic w Autocolor jest dla mnie zamkniêty. Kupi³em inny system, tañszy, bardzo dobry kolorystycznie i mogê patrzeæ w oczy klientowi jak podajê mu lakier przez ladê. Nie istotne jest dla mnie które ¿ywice siê podmienia, kiedy i po co. Cena oryginalnej mieszaniny nie by³a dla mnie atrakcyjna i kupi³em inny system. Nie s±dzê, ¿e gorszy.
 

lakierok 
Wys³any: 2013-10-13, 21:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
[quote="barkley3434"]hm... mo¿e to uzale¿nione od regionu ale ja jestem w zachodniopomorskim i naprawdê jestem bardzo dobrze z opieki technicznej R-M

[ Dodano: 2013-10-13, 21:07 ]
db744
dyna-160 z³
lesonal- 240 z³
r-m 270 z³
lb5n
dyna 160 z³
lesonal- 240 z³
r-m -350 z³
ekqd
dyna-160
lesonal-240
r-m 350[/quote

Ja napiszê jutro , ale jak robi³em to p³aci³em taniej tego RM
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

maykel
Wys³any: 2013-10-13, 21:35   
0
UP DOWN

Posty: 35
Widzê, ¿e co niektórzy nie chc± ujawniæ swoich tanich systemów, a szkoda bo s± przecie¿ anonimowi, a mo¿e komu¶ siê to przyda.

Jak na razie du¿o gadania, a ma³o faktów. Ja co¶ szukam, wiêc mo¿e mi siê przyda co¶ z tego tematu.

pozd.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-13, 22:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
maykel napisa³/a:
Widzê, ¿e co niektórzy nie chc± ujawniæ swoich tanich systemów, a szkoda bo s± przecie¿ anonimowi, a mo¿e komu¶ siê to przyda.

Jak na razie du¿o gadania, a ma³o faktów. Ja co¶ szukam, wiêc mo¿e mi siê przyda co¶ z tego tematu.

pozd.

Nie irytuj siê. Pewne informacje to tajemnica handlowa. Przynajmniej dla mnie. ja nie jestem tu do koñca anonimowy. Czego szukasz? Mo¿e naprowadzimy Ciê na konkretny system a zapytanie z³o¿ysz do dystrybutora.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-10-13, 22:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Robimy na R-M tylko to co nie wchodzi zbytnio w DeBeer.


maykel napisa³/a:
Widzê, ¿e co niektórzy nie chc± ujawniæ swoich tanich systemów,

trze¼wy inaczej napisa³/a:
Mo¿e naprowadzimy Ciê na konkretny system


DeBeer. :spoko: :spoko: :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-13, 22:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Lackdoctor napisa³/a:
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Robimy na R-M tylko to co nie wchodzi zbytnio w DeBeer.


maykel napisa³/a:
Widzê, ¿e co niektórzy nie chc± ujawniæ swoich tanich systemów,

trze¼wy inaczej napisa³/a:
Mo¿e naprowadzimy Ciê na konkretny system


DeBeer. :spoko: :spoko: :spoko:

DeBeer nie jest najlepszym rozwi±zaniem na warsztat. To dobry system, ale nie wszystkie kolory maja fiszki, i nie wszystkie fiszki pasuj±. Na warsztacie nie ma kolorysty, wiêc z za³o¿enia potrzebny jest system gdzie korekta bêdzie najmniejsza.
 

wro-lak.pl 
Wys³any: 2013-10-14, 22:41   Re: Co kupiæ na warsztat?
0
UP DOWN

Posty: 15
dumel napisa³/a:
cze¶æ. jakiego producenta mieszalnik kupiæ ¿eby by³y bazy i akryle? dzwoni³em po paru przedstawicielach i tak mi zryli g³owê, ¿e sam ju¿ nie wiem co kupiæ. mam warsztat mechaniczny i otworzy³em lakiernie. cena nie jest najwa¿niejsza. bardziej chodzi mi o jako¶æ.
chocia¿ na forum jestem nowy, to czytam je od pó³ roku. od razu dziêkuje za wpisy Panom z du¿ym ego, takim którzy bêd± uczyæ mnie jak robiæ interesy, i wizjonerom którzy ska¿± mnie na bankructwo.
reszcie dziêkujje za pomoc i pozdrowionka


Witam, wrzucê parê ¶wie¿ych info o mieszalniku konwencjonalnym 2K AUTOCOLOR.
Po pierwsze, je¶li szukacie taniej bazy do wszystkiego, aby co¶ pochlapaæ to na bank siê zawiedziecie.

AUTOCOLOR to kompromis pomiêdzy jako¶ci± a cen±. Dla tych co ju¿ zrozumieli, ¿e lepiej kupiæ setkê prawdziwej bazy 1:1 ni¿ dwie¶cie taniochy. T± setk± wiêcej zdzia³asz ni¿ Ci siê wydajê. Prosty rachunek np. setka LA7W na mieszalni dla klienta kosztujê 22z³, nawet je¶li wygrzebiesz jaki¶ tani mieszalnik 2:1 za 15z³ za setê to i tak musisz kupiæ tego dwie¶cie na element.
Szybko liczymy i wychodzi 30 zeta. T± tañsza baz± siê namêczysz, wydasz wiêcej, stracisz wiêcej czasu a efekt taki sam. Tylko, ¿e jeste¶ 8z³³ w plecy:)
A co najwa¿niejsze przychodzisz do mnie po roku domieszaæ ten sam lakier na ten sam element bo ju¿ zd±¿y³ siê pogi±æ i powtarzalno¶æ masz blisk± 100%.
Masz pewno¶æ ¿e odcieñ koloru bêdzie taki sam. No dobra ju¿ siê nachwali³em.

Teraz wady;) FISZKI, wzorniki w niektórych przypadkach nieznacznie ró¿ni± siê od tego co znajdziesz w kubku. Problemy siê zaczynaj± jak w kolorze jest w ..... DU¯O per³y b±d¼ xyralicu. Ale spokojnie nie s± to jakie¶ dramatyczne ró¿nice, chwilka zabawy z dobarwieniem i jest GIT.

W sumie wyposa¿aj±c siê w mieszalnik 2k AUTOCOLORU:
1. Pracujesz na wysokiej jako¶ci materiale
2. Zu¿ywasz mniej towaru na element
3. Masz powtarzalno¶æ kolorów
4. Mieszalnik zawsze wstawia centrala PPG, wiêc dysponujesz pe³n± opiek± techniczn± i kolorystyczn±.
5. Dostajesz niez³y rabat na pigmenty przy niewielkich obrotach. Jeste¶ w stanie obni¿yæ cenê dla siebie spokojnie poni¿ej 20z³ za setkê np. LA7W
6. Dodatkowo masz mo¿liwo¶æ umieszania wszystkich AKRYLI z tego samego mieszalnika
7. Cena mieszalnika z pe³nym wk³adem bez ¿adnych zobowi±zuj±cych umów obrotowych ok. 14.000z³ brutto

Dobra, skoñczy³em;) Wiêcej info pod tel. 533-21-20-99
_________________
www.wro-lak.pl www.4cr.com.pl
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-17, 21:08   Re: Co kupiæ na warsztat?
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
wro-lak.pl napisa³/a:
dumel napisa³/a:
cze¶æ. jakiego producenta mieszalnik kupiæ ¿eby by³y bazy i akryle? dzwoni³em po paru przedstawicielach i tak mi zryli g³owê, ¿e sam ju¿ nie wiem co kupiæ. mam warsztat mechaniczny i otworzy³em lakiernie. cena nie jest najwa¿niejsza. bardziej chodzi mi o jako¶æ.
chocia¿ na forum jestem nowy, to czytam je od pó³ roku. od razu dziêkuje za wpisy Panom z du¿ym ego, takim którzy bêd± uczyæ mnie jak robiæ interesy, i wizjonerom którzy ska¿± mnie na bankructwo.
reszcie dziêkujje za pomoc i pozdrowionka


Witam, wrzucê parê ¶wie¿ych info o mieszalniku konwencjonalnym 2K AUTOCOLOR.
Po pierwsze, je¶li szukacie taniej bazy do wszystkiego, aby co¶ pochlapaæ to na bank siê zawiedziecie.

AUTOCOLOR to kompromis pomiêdzy jako¶ci± a cen±. Dla tych co ju¿ zrozumieli, ¿e lepiej kupiæ setkê prawdziwej bazy 1:1 ni¿ dwie¶cie taniochy. T± setk± wiêcej zdzia³asz ni¿ Ci siê wydajê. Prosty rachunek np. setka LA7W na mieszalni dla klienta kosztujê 22z³, nawet je¶li wygrzebiesz jaki¶ tani mieszalnik 2:1 za 15z³ za setê to i tak musisz kupiæ tego dwie¶cie na element.
Szybko liczymy i wychodzi 30 zeta. T± tañsza baz± siê namêczysz, wydasz wiêcej, stracisz wiêcej czasu a efekt taki sam. Tylko, ¿e jeste¶ 8z³³ w plecy:)
A co najwa¿niejsze przychodzisz do mnie po roku domieszaæ ten sam lakier na ten sam element bo ju¿ zd±¿y³ siê pogi±æ i powtarzalno¶æ masz blisk± 100%.
Masz pewno¶æ ¿e odcieñ koloru bêdzie taki sam. No dobra ju¿ siê nachwali³em.

Teraz wady;) FISZKI, wzorniki w niektórych przypadkach nieznacznie ró¿ni± siê od tego co znajdziesz w kubku. Problemy siê zaczynaj± jak w kolorze jest w ..... DU¯O per³y b±d¼ xyralicu. Ale spokojnie nie s± to jakie¶ dramatyczne ró¿nice, chwilka zabawy z dobarwieniem i jest GIT.

W sumie wyposa¿aj±c siê w mieszalnik 2k AUTOCOLORU:
1. Pracujesz na wysokiej jako¶ci materiale
2. Zu¿ywasz mniej towaru na element
3. Masz powtarzalno¶æ kolorów
4. Mieszalnik zawsze wstawia centrala PPG, wiêc dysponujesz pe³n± opiek± techniczn± i kolorystyczn±.
5. Dostajesz niez³y rabat na pigmenty przy niewielkich obrotach. Jeste¶ w stanie obni¿yæ cenê dla siebie spokojnie poni¿ej 20z³ za setkê np. LA7W
6. Dodatkowo masz mo¿liwo¶æ umieszania wszystkich AKRYLI z tego samego mieszalnika
7. Cena mieszalnika z pe³nym wk³adem bez ¿adnych zobowi±zuj±cych umów obrotowych ok. 14.000z³ brutto

Dobra, skoñczy³em;) Wiêcej info pod tel. 533-21-20-99


Sza³u nie ma. Glasurit bez umowy 11500. Lepsza kolorystyka i ni¿szy koszt wytworzenia lakieru.
 

wro-lak.pl 
Wys³any: 2013-10-19, 09:46   Re: Co kupiæ na warsztat?
0
UP DOWN

Posty: 15
trze¼wy inaczej napisa³/a:
wro-lak.pl napisa³/a:
dumel napisa³/a:
cze¶æ. jakiego producenta mieszalnik kupiæ ¿eby by³y bazy i akryle? dzwoni³em po paru przedstawicielach i tak mi zryli g³owê, ¿e sam ju¿ nie wiem co kupiæ. mam warsztat mechaniczny i otworzy³em lakiernie. cena nie jest najwa¿niejsza. bardziej chodzi mi o jako¶æ.
chocia¿ na forum jestem nowy, to czytam je od pó³ roku. od razu dziêkuje za wpisy Panom z du¿ym ego, takim którzy bêd± uczyæ mnie jak robiæ interesy, i wizjonerom którzy ska¿± mnie na bankructwo.
reszcie dziêkujje za pomoc i pozdrowionka


Witam, wrzucê parê ¶wie¿ych info o mieszalniku konwencjonalnym 2K AUTOCOLOR.
Po pierwsze, je¶li szukacie taniej bazy do wszystkiego, aby co¶ pochlapaæ to na bank siê zawiedziecie.

AUTOCOLOR to kompromis pomiêdzy jako¶ci± a cen±. Dla tych co ju¿ zrozumieli, ¿e lepiej kupiæ setkê prawdziwej bazy 1:1 ni¿ dwie¶cie taniochy. T± setk± wiêcej zdzia³asz ni¿ Ci siê wydajê. Prosty rachunek np. setka LA7W na mieszalni dla klienta kosztujê 22z³, nawet je¶li wygrzebiesz jaki¶ tani mieszalnik 2:1 za 15z³ za setê to i tak musisz kupiæ tego dwie¶cie na element.
Szybko liczymy i wychodzi 30 zeta. T± tañsza baz± siê namêczysz, wydasz wiêcej, stracisz wiêcej czasu a efekt taki sam. Tylko, ¿e jeste¶ 8z³³ w plecy:)
A co najwa¿niejsze przychodzisz do mnie po roku domieszaæ ten sam lakier na ten sam element bo ju¿ zd±¿y³ siê pogi±æ i powtarzalno¶æ masz blisk± 100%.
Masz pewno¶æ ¿e odcieñ koloru bêdzie taki sam. No dobra ju¿ siê nachwali³em.

Teraz wady;) FISZKI, wzorniki w niektórych przypadkach nieznacznie ró¿ni± siê od tego co znajdziesz w kubku. Problemy siê zaczynaj± jak w kolorze jest w ..... DU¯O per³y b±d¼ xyralicu. Ale spokojnie nie s± to jakie¶ dramatyczne ró¿nice, chwilka zabawy z dobarwieniem i jest GIT.

W sumie wyposa¿aj±c siê w mieszalnik 2k AUTOCOLORU:
1. Pracujesz na wysokiej jako¶ci materiale
2. Zu¿ywasz mniej towaru na element
3. Masz powtarzalno¶æ kolorów
4. Mieszalnik zawsze wstawia centrala PPG, wiêc dysponujesz pe³n± opiek± techniczn± i kolorystyczn±.
5. Dostajesz niez³y rabat na pigmenty przy niewielkich obrotach. Jeste¶ w stanie obni¿yæ cenê dla siebie spokojnie poni¿ej 20z³ za setkê np. LA7W
6. Dodatkowo masz mo¿liwo¶æ umieszania wszystkich AKRYLI z tego samego mieszalnika
7. Cena mieszalnika z pe³nym wk³adem bez ¿adnych zobowi±zuj±cych umów obrotowych ok. 14.000z³ brutto

Dobra, skoñczy³em;) Wiêcej info pod tel. 533-21-20-99


Sza³u nie ma. Glasurit bez umowy 11500. Lepsza kolorystyka i ni¿szy koszt wytworzenia lakieru.



Nie zaprzeczê, Glasurit te¿ jest fajnym mieszalnikiem, s³ysza³em, ¿e kolorki te¿ fajnie pasuj±. Nie wiem jak tam cenowo wychodzi, bo jak wszêdzie zale¿y od rabatu jaki siê wynegocjuje. A w tych 11500z³ to w komplecie ile litrów wsadu daj±? Czy akryle te¿ s±? Czy to cena brutto? Pozdrawiam
_________________
www.wro-lak.pl www.4cr.com.pl
 

maykel
Wys³any: 2013-10-20, 11:34   
0
UP DOWN

Posty: 35
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Nie irytuj siê. Pewne informacje to tajemnica handlowa. Przynajmniej dla mnie. ja nie jestem tu do koñca anonimowy. Czego szukasz? Mo¿e naprowadzimy Ciê na konkretny system a zapytanie z³o¿ysz do dystrybutora.


Nie irytuje siê :nie: ale przecie¿ jak napiszecie po ile sprzedajecie dany kolor w danym systemie to chyba nic siê nie stanie , a bynajmniej orientacyjnie , no mo¿e nie piszcie na jakiej mar¿y , tylko po ile sprzedajecie klientom.
A mar¿a to wasza s³odka tajemnica :x:

mo¿e mnie to te¿ pomo¿e a zastanawiam siê nad otwarciem sklepu przy warsztacie

pozd.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-20, 15:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
wro-lak.pl napisa³/a:
Nie zaprzeczê, Glasurit te¿ jest fajnym mieszalnikiem, s³ysza³em, ¿e kolorki te¿ fajnie pasuj±. Nie wiem jak tam cenowo wychodzi, bo jak wszêdzie zale¿y od rabatu jaki siê wynegocjuje. A w tych 11500z³ to w komplecie ile litrów wsadu daj±? Czy akryle te¿ s±? Czy to cena brutto? Pozdrawiam

Pe³ny wsad bez akryli. Cena brutto.
maykel napisa³/a:
przecie¿ jak napiszecie po ile sprzedajecie dany kolor w danym systemie to chyba nic siê nie stanie , a bynajmniej orientacyjnie


DeBeer/Spectral - 180 za per³e
R-M 230 za per³e
U¶redniamy ceny kolorów. Jak trafiaj± siê bardzo drogie kolory, wtedy cena jest indywidualnie ustalana.
 

lakierok 
Wys³any: 2013-10-20, 17:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
maykel napisa³/a:
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Nie irytuj siê. Pewne informacje to tajemnica handlowa. Przynajmniej dla mnie. ja nie jestem tu do koñca anonimowy. Czego szukasz? Mo¿e naprowadzimy Ciê na konkretny system a zapytanie z³o¿ysz do dystrybutora.


Nie irytuje siê :nie: ale przecie¿ jak napiszecie po ile sprzedajecie dany kolor w danym systemie to chyba nic siê nie stanie , a bynajmniej orientacyjnie , no mo¿e nie piszcie na jakiej mar¿y , tylko po ile sprzedajecie klientom.
A mar¿a to wasza s³odka tajemnica :x:

mo¿e mnie to te¿ pomo¿e a zastanawiam siê nad otwarciem sklepu przy warsztacie

pozd.


Autocolor - srebra np mercedes 744 180 z³
lb5n 180 z³
a per³a to zale¿y ile wchodzi, mo¿e wyj¶æ 210 z³ albo 270 z³ za litr

a z Mipy per³y ok 150-170 z³ zale¿y ile wchodzi , ogó³em liczê wed³ug wyliczeñ programu , ale bêdê robi³ grupy cenowe,
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime