Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-15, 18:39
Autor Wiadomo¶æ
bohater13 
Wys³any: 2007-06-03, 20:45   Jak± polerkê kupiæ?
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 17
Mam zamiar kupiæ jak±s maszynke do polerowania. Jakiej firmy najlepiej kupiæ i co braæ pod uwagê? DORADZCIE!!!. Patrza³em na allegro sa tanie ale przypuszczam ze nienajlepsze.
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-06-03, 21:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Bardziej sprecyzuj pytanie,chodzi Ci o polerkê k±tow± ?,czy zwyk³±,ma to byæ firmowa czy niefirmowa a solidna,jaki przedzia³ cenowy ?
 
 

bohater13 
Wys³any: 2007-06-03, 22:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 17
chodzi mi o polerke do koncowego polerowania klaru, nie wiem jaka bedzie najlepsza. Nie musi byc firmowe ale zeby po prostu by³a sprawdzona juz przez kogogs. Nie chce kupic czegos co po miesiacu wyrzuce. Dysponuje na razie kasa 300zl.
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-06-04, 14:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Proponujê t± i jeszcze zostanie Ci z 50 z³ w kieszeni,ogólnie jest dobra i solidna jak dot±d mam polerek chyba z 5 i w tym te dwie sztuki i jak narazie spisuj± siê przez prawie pó³ roku bardzo dobnrze i bezproblemowo co do zakupu innhych w tej cenie to nic lepszego ni trafisz a te wynalazki euroteka padaj± ,przegrzewaj± siê a w jednej to ju¿ co¶ siê nawet w ¶rodku rozlecia³o......

hmmm a tak za wiêksz± kase ok 500 z³ polecam Makite....s± dbd tylko ciê¿ko z czê¶ciami,skoñczy³y mi siê szczotki w takiej to nigdzie nimo¿na takich dostaæ ake s± do¿ywotnie sprzêty..Pozdrawiam
 
 

bohater13 
Wys³any: 2007-06-05, 09:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 17
dzieki kaczmi_company za odpowiedz, tylko jesli móg³bys podaj mi nazwê tej polerki albo jaki¶ link. pozdrawiam
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-06-05, 17:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
http://www.allegro.pl/ite...1100_fvat_.html
 
 

£ukasz 
Wys³any: 2007-06-05, 18:27   
0
UP DOWN

Posty: 35
Sk±d: Podkarpacie
Jak masz wydaæ te 300 z³ to lepiej trochê do³o¿yæ i kupiæ firmowa (makia,hilti,bosch,skil,itp)bo te tañsze to jak sie uda a ta EINHELL to nie jest za bardzo dobry sprzêt a wiem to z do¶wiadczenia mam migomat szlifierkê wiertarkê i ta polerkê z tego wszystkiego zosta³ sprawny migomat-moje zdanie po co kupowaæ 2 3 razy jak mo¿na raz a dobrze
_________________
Kto pyta nie b³adzi!!
 
 

online 
Wys³any: 2007-06-05, 20:32   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Jak kupowaæ Einhell to tylko kolor narzêdzi niebieski-do profi. i warsztatowego u¿ytku, tylko, ¿e niekiedy mo¿na siê nie wyp³aciæ. :wink: Ja mam z tej firmy 18 letni± opalarke, (mój ojciec tak twierdzi) 15 letni kompresor.Opalarka ma 2,2kW i u¿ywam jej do dzi¶ do malowania, tak samo jak kompresora-wszystko ¶miga :!:

Inna historia, ¿e mam polerko-taboret za 100z³ z Praktikera tej firmy i nie polecam, choæ samochód ju¿ nie jeden ni± zrobiê³m!!

Zapodaje linka, ¿eby nikt nie kupowa³ tego :!: Polerka
 
 

essi7
Wys³any: 2007-07-20, 20:46   
0
UP DOWN

Posty: 4
Bo te ¿ó³te narzêdzia Einhela to jest to samo co narzêdzia marki TOYA - czyli do niczego siê nie nadaje.
 

acidhouse
Wys³any: 2007-07-21, 08:40   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
To samo pytanie tylko na temat szlifierki mimo¶rodkowej PARKSIDE - cena 150 z³, warto takie cu¶ kupowaæ? Ma wprawdzie filtr na py³ i przej¶ciówkê do odkurzacza na wyci±g ale nie jestem pewien jako¶ci tego sprzêtu tak jak tych ¿ó³tych gówien.
Czy lepiej do³o¿yæ raz tyle (prawie) i kupiæ szlifierko polerke Boscha? o tak± - LINK
Dorad¼cie.
_________________
Training all life
 
 

maras 
Wys³any: 2007-08-03, 00:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Ja mam Skila(czyli to samo co bosch) takiego http://allegro.pl/item220..._3_papiery.html ,tylko p³aci³em o 100z³ wiêcej rok temu :???: Ogólnie szlifuje siê przyjemnie, z tym,¿e do¶æ szybko zaczê³o ha³asowaæ w mimo¶rodzie, ale ostatnio jako¶ przesz³o :wink: Przedtem mia³em jak±¶ podróbkê za 100z³, niby grza³a siê trochê wolniej od skila, ale co z tego, jak ³o¿ysko by³o nied³ugo co miesi±c trzeba wymieniaæ, niszczy³a rzepy papierów(po krótkim szlifowaniu wyrzuca³a papiery), a po roku siê spali³a
 

Travolta 
Wys³any: 2009-06-23, 22:39   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
POLERKA - SZLIFIERKA
180mm 1400W
POWERUP 78950
189z³
http://moto.allegro.pl/it..._gwarancji.html

lub
polerka szlifierka bass 180mm
160z³

http://moto.allegro.pl/it...omo_zobacz.html
jak myslicie która lepsza Ten bass jakos tak do mnie przemawia
u mnie w pracy maja polerke eurotec i wcale nie narzekaja
 

Ryba 
Wys³any: 2009-06-24, 05:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Bosch zielony czy Skill to tez nie jakie¶ super istre sprzêty, ale napewno lepsze od No Name.
Przykladowo - mia³em szlifierke k±tow± Bosch zielon± i pad³ silnik, kupi³em takiego samego skilla, chodzi do dzi¶, ale pad³o ju¿ 1 ³ozysko, prze³o¿y³em to z boscha i te¿ ju¿ pad³o.
W tym samym czasie gdy kupowa³em 1 szifierkê, kupi³em tez wiertarkê Bosch, ale niebiesk± - chodzi do dzi¶ bez awarii, chod¼ dojechana jest (z wygl±du) jak dupa cwela :D
 
 

mineks600
Wys³any: 2009-07-01, 19:56   
0
UP DOWN

Posty: 25
Proponuje raz zainwestowaæ i kupiæ sobie co¶ sprawdzonego.Kilka lat temu je¿dzi³ po warsztatach go¶æ i reklamowa³ sprzêt do polerowania. Kupi³em od niego polerkê firmy CELMA chyba za 450 z³ i u¿ytkujê j± do dzi¶.
Tak wiêc s± 2 opcje:
-albo kupiæ lepsz± i co za tym idzie dro¿sz±(choæ nie zawsze)
-albo kupiæ tañsz± z tañszych bo i tak do 200 z³ nie kupimy nic trwa³ego.
Pozdrawiam
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-08-31, 16:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Kupi³em polerkê Einhella 1100 W i jest ok. Gdzie¶ czyta³em ¿e te bass polska, i inne tanie, chocia¿ maj± 2000 W to siê zatrzymuj±. Ja t± Einhela nie dam rady zatrzymaæ, chocia¿ ma tylko 1100 W.
Czyli widaæ ¿e lepsza jako¶æ. Kiedy¶ na budowie u¿ywali¶my wiertarek do wkrêcania wkrêtów w profile o grubo¶ci 2 cm i zajechali¶my tam przez miesi±c pracy 4 wiertarki z castoramy za 65 z³ kture mia³y 950 W. Kupili¶my w po³owie pracy jedn± boscha z 650 W i ta niby s³absza by³a o wiele mocniejsza. Wkrêty dokrêca³a bez problemowo, a tamte tanie 950W to siê zatrzymywa³y przy doci±ganiu, i ani w jedn± ani w drug±. MASAKRA.

I sadzê ¿e tak samo jest z porównaniem Einhella niebieskiego do innych tych tanich o mocy ponad 2000 W

Dodam jeszcze ¿e na gie³dzie sprawdza³em wersje ¿ó³t± i ona niestety ale dawa³a siê zatrzymaæ bez problemu, chocia¿ te¿ ma 1100 W :(, to jest dziwne.
 

wrabla10
Wys³any: 2013-11-09, 17:34   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam mam takie pytanie chce zakupiæ polerke do robot indywidualnych , swojego auta

Jaka polerke byscie proponowali

http://allegro.pl/eurotec...3629354808.html

http://allegro.pl/polerka...3686298267.html

http://allegro.pl/polerka...3686007967.html

Która z tych trzek sztuk da rade , nie chce wydawac wiêcej ni¿ 200z³ na raz

Z góry dziêki za podpowiedz
 

juny 
Wys³any: 2013-11-09, 20:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Ka¿da da radê, one ró¿ni± siê tylko obudow±.
_________________

 

wrabla10
Wys³any: 2013-11-09, 21:12   
0
UP DOWN

Posty: 2
ale lepiej ta 2450w czy 1200w
 

juny 
Wys³any: 2013-11-09, 21:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
1200 w zupe³nosci ja taka mam i jest super :D
_________________

 

Waligora 
Wys³any: 2013-12-09, 19:24   
0
UP DOWN


Posty: 5
Sk±d: Biñcze
Odgrzewam, która z tych bêdzie lepsza a mo¿e co¶ innego do 200z³ ?
http://allegro.pl/polerka...3756446519.html
http://allegro.pl/polerka...3745773376.html
http://allegro.pl/eurotec...3763911965.html
 
 

dejmon
Wys³any: 2013-12-09, 19:48   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 96
Ja mam tak±
http://www.propman.pl/pol...pwa,3,3527,5431

kupi³em w Liroyu .

mam j± ju¿ z 3 lata Lekka , porêczna , w miare dobrze wykonana nie narzekam . Zmieni³em tylko uchwyt na taki jak w kontówce .
 

Dumel19
Wys³any: 2013-12-09, 20:20   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
kup einhella :spoko: ja mam ju¿ z 4 lata i tylko szczotki wymiani³em i odpukac w niemalowane za cenzura :)
 
 

Waligora 
Wys³any: 2013-12-09, 20:29   
0
UP DOWN


Posty: 5
Sk±d: Biñcze
Powiedz jak siê obs³uguje te prêdko¶ci, ile ich jest i czy wszystko jest p³ynne. :)
 
 

marer 
Wys³any: 2013-12-09, 21:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 285
Sk±d: Podkarpacie
Ja polecam polerkê jak ni¿ej:
http://www.narzedzia.pl/p...227cb,2102.html
Mam j± ju¿ 3 lata i ¶miga bezawaryjnie.
 
 

Marcino 
Wys³any: 2017-11-06, 15:40   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
Temat stary ale moze kto¶ co¶ kupowa³ ostatnio....
Nie chce duzo wydaæ moze ze dwa razy do roku u¿uje na samochodzie a tak mo¿e jaki¶ mebel drewniany lub deskê szlifne...
Co wy na to.... ludzie na allegro bior±
http://allegro.pl/polerka...iant=6376638661
 

KK 
Wys³any: 2017-11-06, 19:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Mo¿e byæ i taka, jak masz okazyjnie u¿ywaæ to siê sprawdzi.
_________________

 
 

Marcino 
Wys³any: 2017-11-06, 19:40   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
Dziêki.
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-11-07, 09:14   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
tak jak pisa³ KK za t± cenê wszystko jedno okazjonalnie mo¿e byæ
 

Marcino 
Wys³any: 2017-11-07, 19:13   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
Czyli bez miêkkiego startu dam radê?
A co innego lepszego mo¿na i jakie to pieni±dze ? Nie wmówi o sprzêcie profi do codziennej pracy
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-11-07, 20:39   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
ja mam rupesa rotacyjn± najni¿szy model i polecam wyrwa³em w promocji za 960z³
 

kalbi 
Wys³any: 2017-11-07, 21:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Marcino napisa³/a:
Czyli bez miêkkiego startu dam radê?
A co innego lepszego mo¿na i jakie to pieni±dze ? Nie wmówi o sprzêcie profi do codziennej pracy

Polecam N-tools z APP, co¶ oko³o 300 z³ za bardzo fajn± polerkê, kupi³em przypadkiem za 100 z³ u¿ywan± od handlowca i ¶miga jak z³a co¶ od ponad roku, posiadam tak¿e Makitê ale ta ju¿ ponad tysiaka, a jakiej¶ drastycznej ró¿nicy nie ma
_________________

 
 

Marcino 
Wys³any: 2017-11-08, 00:31   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
Dzieki. Wyglada dobrze. Infakrtcznie ko³o 300 kosztuje wolnybstart impelba moc przy ma³ych obrotach
https://galonoleje.pl/narzedzia/5168-ntools-wyciskacz-do-kartuszy-310ml.html

https://lakierniczy-malarski.pl/pl/p/Polerka-elektryczna-NTools-RP-180E-z-plynna-regulacja/7605
 

miszczunio
Wys³any: 2018-01-11, 13:58   
0
UP DOWN

Posty: 2
Wybieralem dotad Milwaukee moim zdaniem jedna z lepszych firm. Nawet w profesjonalnych sklepach wysylkowych mozesz znalezc w niezlej cenie a jakosc naprawde wysoka.
 

asmp
Wys³any: 2018-07-09, 07:04   
0
UP DOWN

Posty: 10
Zastanawiam siê nad jakim¶ bardziej profesjonalnym, ale jednocze¶nie kompaktowym sprzêtem. Z regulacj± prêdko¶ci, chodzi o to, aby nie uszkodziæ lakieru np poprzez zbyt szybkie polerowanie.
 

first
Wys³any: 2018-07-09, 11:14   
0
UP DOWN

Posty: 6
asmp napisa³/a:
Zastanawiam siê nad jakim¶ bardziej profesjonalnym, ale jednocze¶nie kompaktowym sprzêtem. Z regulacj± prêdko¶ci, chodzi o to, aby nie uszkodziæ lakieru np poprzez zbyt szybkie polerowanie.


Na rynku jest szeroki wybór maszyn polerskich, nie powinno byæ problemu ze znalezieniem odpowiedniej. Dobrej klasy maszyna polerska to wydatek od oko³o 1500 z³ w górê, a taka w zestawie z akcesoriami potrafi jeszcze wiêcej kosztowaæ.
Rzuæ okiem na urz±dzenia Flex które maj± b. dobry stosunek ceny do jako¶ci.
 

glover
Wys³any: 2018-07-20, 23:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Bierz Evoflex HDR400, po³owa albo i mniej ceny Rupesa a maszyna ¶wietna
 

anovotti
Wys³any: 2018-11-18, 12:32   
0
UP DOWN

Posty: 4
Witajcie, podepnê siê tutaj poniewa¿ szukam dobrej polerki, wiele dobrego czyta³em o polerkach orbitalno rotacyjnych, spodoba³ mi siê RUPES LHR 21II/STN MARK II
Pracowa³em do tej pory na zwyk³ych polerkach ,porz±dany efekt to sporo pracy.Jak jest faktycznie z tymi polerkami, czy warto wydaæ tyle kasy czy ewentualnie polecicie inn± orbitaln±, a mo¿e nie ma sensu zmieniaæ na orbitaln±?
Pozdrwiam R.
 

glover
Wys³any: 2018-11-21, 17:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Jak umiesz robiæ rotacj± to lepiej nastawiæ siê przy zakupie ¿e polerka oscylacyjna pomo¿e ci szybciej wykoñczyæ bez hologramów. Rotacj± szybciej usuniesz rysy a oscylacj± szybciej i taniej wykoñczysz holosy.
S± te¿ ludzie którzy u¿ywaj± wy³±cznie oscylacji ale wtedy lepiej wzi±æ skok 21mm bo szybciej idzie robota tylko trzeba znów mieæ mniejsz± polerkê do zakamarków np. DA 75mm. Jak nie chcesz wydawaæ kasy na Rupesa to zobacz sobie polerki Evoxa, wcze¶niej nazywa³a siê Evoflex. Nowy model HDC15 jest zawalisty :spoko:
 

anovotti
Wys³any: 2018-11-25, 22:13   
0
UP DOWN

Posty: 4
Dziêki, odno¶nie rupesa to film widzia³em, czy faktycznie jest tak dobrze wywa¿ona ¿e nawet na rantach jedn± rêk± da siê j± opanowaæ?
 

glover
Wys³any: 2018-11-28, 22:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Piszesz o rotacyjnej czy Big Foot? Zreszt± na rantach to ka¿d± trzeba uwa¿aæ i jedn± rêk± to nic nie zrobisz, to polerki do trzymania w dwóch rêkach, chyba ¿e piszesz o jakiej¶ ma³ej.
 

anovotti
Wys³any: 2018-12-01, 18:29   
0
UP DOWN

Posty: 4
O orbitalnej, np z tego filmu : https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be , nie chodzi mi o marketing bo wiadomo ¿e reklama to reklama ale o zastosowanie w praktyce. Kogo¶ kto ni± pracuje, mo¿na wydaæ 2300 tylko czy warto.
 

glover
Wys³any: 2018-12-01, 21:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Jak szukasz odpowiedzi czy wydawaæ 2300 czy 1000 to wklejam rozmowê na jednej z grup na facebooku ;)


- Szukam rzetelnej opinii na temat maszyny ADBL Roller DA 15mm. Nada sie to jako zapasowa maszyna?

- U¿ytkuje j± od d³u¿szego czasu i mam porównanie zarowno z Rupesem 15 jak i Evoflexem hdc15 - pisz na priv jak chcesz pogadaæ to wszystko Ci przedstawiê co i jak 😊

- napisz tutaj, to mo¿e byæ ciekawe porównanie

- Rupes markII 15 jest dla wielu celem nr1 mimo i¿ nim wczesniej nie pracowali, ale w obiegu panuje opinia, ¿e jest najlepszy. Co do niezawodno¶ci to faktycznie, jeszcze nie zawiód³. D¼wiêk nie mêczy uszu, waga jest odpowiednia (nie jest za ciê¿ki, nie jest te¿ lekki). Po kilkuset h roboczogodzin nadal pracuje tak samo. ADBL robi swietne pierwsze wra¿enie, fajnie dobrana kolorystyka, d³ugi elastyczny kabel, markowe znaki na maszynie. Na pocz±tku pracy jest ok, dosyæ ciê¿ka ale ma mocniejszy silnik niz rupes wiêc to z go³a zrozumia³e. Niestety po kilku autach przek³adnia zaczyna bardzo g³o¶no pracowaæ a sam d¼wiêk maszyny dosyæ mocno mêczy a niektórych wrêcz zaczyna irytowaæ. Konieczne jest mocowanie dodatkowej podkladki dystansowej pod talerzem, co wed³ug mnie jest g³upot±, bo musimy rozkrêciæ maszynê na dzieñ dobry - inaczej zatrzymuje siê przy najmniejszym docisku (nawet w³asnego ciê¿aru...) rewelacyjnym dodatkiem za¶ jest stabilizacja obrotów i tam gdzie Rupes pod naciskiem b±d¼ k±tem staje, tam ADBL pracuje dalej. Nie jest to jednak tak, ¿e wiêkszy k±t jej nie zatrzyma. Evoxa (kiedy¶ evoflex) ma raczej skromny design, bo jest ca³a w czerni. Tylko jedna tabliczka z logo producenta i danymi technicznymi. Te robi± wra¿enie bo silnik ma moc ponad 900W i zdecydowanie czuæ t± moc. Mimo tak du¿ego silnika wagowo wydaje sie na poziomie Rupesa a na dodatek jest najcichsza z ca³ej trójki. Przek³adnia zaczê³a pracowaæ g³o¶niej po kilkudziesiêciu godzinach pracy, aczkolwiek daleko jej do poziomu ha³asu ADBL. Stabilizacja obrotów jak w ADBL, obudowa identyczna jak w ADBL, kabel odpowiada d³ugo¶ci± a tak¿e materia³em temu z ADBL... jednak w ¶rodku siedzi co¶ innego, co sprawia ¿e ogólna ocena jak dla mnie wysuwa j± na pierwsze miejsce. Co do awaryjno¶ci to nie mogê za wiele powiedzieæ, je¶li przepracuje kilkaset godzin bez awarii jak Rupes, wtedy bêdê wiedzia³, ¿e w tej cenie jest to rzeczywi¶cie najlepsza maszyna.

edit: no tak, zapomnia³em ¿e 2 egzemplarze ADBL na których pracowa³em, dosta³y kosmicznych wibracji i tylko g±bki z serii thin royala je ratuj±.

- mega porownanie! Takich artyku³ów nam tu trzeba!
Mam rupesa 15, on nie ma stabilizacji obrotów? Jeszcze mi siê nie zdarzy³o ¿eby siê zatrzyma³ lub zwolni³

- Rupes mark2 15 na którym pracuje pod lekkim k±tem zwalnia a przy docisku na danym k±cie sie zatrzymuje, je¶li jest tam stabilizacja, to na znacznie gorszym poziomie ni¿ w dwóch pozosta³ych. Aczkolwiek s± to maszyny z tego roku, nowe konstrukcyjnie ;)

- Mam Evoxa i naprawdê bardzo dobra maszyna za te pieni±dze
 

anovotti
Wys³any: 2018-12-09, 14:23   
0
UP DOWN

Posty: 4
No to chyba wszystko jasne, jak dla mnie wystarczaj±ca opinia ¿eby zmieniæ zdanie :)
dziêki .
 

klapek
Wys³any: 2018-12-13, 15:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Ka¿da z powy¿szych jest elektryczna, a co z pneumatycznymi?
Co¶ z nimi nie tak..?

"D³ubiê" przy motocyklach i zaczynam rozgl±daæ siê z maszyn± polersk±.
Elektryczne to "wielkie krowy" przy pneumatycznych...
 

glover
Wys³any: 2018-12-14, 10:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Jak szukasz czego¶ do ma³ych motocyklowych elementów to mo¿esz zerkn±æ na tak± elastyczn± przed³u¿kê. Nakrêcasz normalnie na gwint M14 w polerce rotacyjnej i mo¿esz u¿ywaæ ma³ych padów lub tych sto¿ków na trzpieniu. A je¶li chodzi o pneumatyczne to zapewne masz na my¶li te k±towe za ok. 200 z³ na allegro. Popatrz sobie jakie one maj± du¿e obroty - to s± szlifierki a nie polerki a jak zechcesz tak± markow± z normalnymi obrotami do polerowania to cena idzie ju¿ powy¿ej 1kpln ;) i dodatkowo masz du¿o wy¿sze koszty napêdu pneumatycznego w stosunku do elektrycznego.

 

klapek
Wys³any: 2018-12-14, 11:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Dziêki glover za info ;)
 

sawmaster 
Wys³any: 2018-12-25, 12:04   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
mam rotacyjn± rupesa LH18ENS i jestem mega zadowolony lekka, d³ugi kabel, miêkki start, cicha, mia³em evoflexa hda 15 wg mnie to pora¿ka, bi³a mi po lakierze polerowaæ siê nie da³o
 

glover
Wys³any: 2018-12-26, 21:28   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Rotacyjna a oscylacyjna to zupe³nie inne dzia³anie, inny cel w jakim siê u¿ywa i ka¿da z nich pozwala uzyskaæ inny efekt. Jak kto¶ ca³e ¿ycie robi³ rotacj± to nie zawsze da siê przekonaæ do DA :D Rupes te¿ ma oscylacyjne z serii Big Foot i tak samo to bije po ³apkach zw³aszcza jak siê ma skok 21mm. A je¿eli tobie skaka³a po lakierze to podejrzewam ¿e mia³e¶ now± tward± g±bkê i za ma³o nas±czon± past±, wtedy tak ka¿da DA skacze.
 

Malutki10
Wys³any: 2018-12-30, 19:33   
0
UP DOWN

Posty: 10
Czyli ntools najlepsza z polerke tak do 400zl?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group