Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
hubson85 
Wys³any: 2013-11-30, 20:10   ubezpieczenie i inne papiery w autohandlu
0
UP DOWN
malarz artysta

Posty: 76
Sk±d: wzy
Witam,
Mam pytanko, a w zasadzie ma³y zestawik pytañ do ludzi którzy maj± wiedzê teoretyczn± na temat autohandlu. Mianowicie chodzi mi o kwestiê ubezpieczenia samochodu przeznaczonego do sprzeda¿y, oczywi¶cie na legala z faktur±. Jak wygl±da sprawa zakupionego samochodu z niewa¿n± polis±, oraz jego sprzeda¿? to, ¿e muszê wykupiæ ubezpieczenie to wiem, jednak jak to kalkuluj± firmy ubezpieczeniowe? bo na pewno jest to jako¶ inaczej rozwi±zane ni¿ dla w³a¶ciciela indywidualnego.
Dziêki z góry za info :)
P.S.
czy mo¿na odliczaæ od podatku czê¶ci i materia³y zakupione do "przypicowania" autka pod klienta? typu opony, lakiery, jakie¶ kosmetyki typu plak itp?
_________________
spawanie gumowymi elektrodami plastikowego amelinium w os³onie podtlenku lpg
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-11-30, 20:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
hubson85 napisa³/a:
sprawa zakupionego samochodu z niewa¿n± polis±, oraz jego sprzeda¿? to, ¿e muszê wykupiæ ubezpieczenie to wiem, jednak jak to kalkuluj± firmy ubezpieczeniowe? bo na pewno jest to jako¶ inaczej rozwi±zane ni¿ dla w³a¶ciciela indywidualnego.

Kupujesz auto bez oc.
W tym samym dniu, lub nastepnym ubezpieczasz na siebie, bo firma to ty.
Bez sensu robiæ takie co¶ ¿e ubezpieczasz na firmê i jeste¶ jako firma bez zni¿ek.
hubson85 napisa³/a:
czy mo¿na odliczaæ od podatku czê¶ci i materia³y zakupione do "przypicowania" autka pod klienta? typu opony, lakiery, jakie¶ kosmetyki typu plak itp?

Autohandel z automatu podlega rozliczniu vat, wiêc i rachunkowo¶c pozwala na pe³ne odliczenia wszystkich materia³ów, czê¶ci i paliwa (oczywi¶cie posiadaj±c auto ciê¿arowe z odpowiednim wpisem w dowodzie rejstr)
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

hubson85 
Wys³any: 2013-12-01, 07:49   
0
UP DOWN
malarz artysta

Posty: 76
Sk±d: wzy
no ok, ale czy TU w którym przerwa³ ubezpieczenie poprzedni w³a¶ciciel nie bêdzie chcia³o ode mnie dop³aty czy te¿ wymaga³o kontynuacji z tytu³u automatycznego przej¶cia polisy na nowego nabywcê (czyli mnie)? no i jak jest w przypadku ubezpieczeñ krótkoterminowych ew. komisowych? czêsto spotykam przypadki ¿e go¶æ wystawia polisê bezpo¶rednio na kupuj±cego w dniu zakupu. A co z czasem, kiedy auto nie posiada³o ubezpieczenia? Nie bêd± chcieli jakiej¶ dop³aty? Bo czêsto trafiaj± siê ciekawe patenty w³a¶nie bez OC, przegl±du itp, i nie zawsze na szybko¶ci da siê to przygotowaæ do sprzedania, a szkoda p³aciæ ubezpieczenie jak auto stoi na warsztacie, albo akurat jest inna robota i musi swoje odczekaæ.
_________________
spawanie gumowymi elektrodami plastikowego amelinium w os³onie podtlenku lpg
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-12-01, 12:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
hubson85,
Moja pani doradca ubezpieczeniowy robi mi miesiecznie ok 3-7 ubezpieczeñ.
Jak ubezpieczenia niet, to ubezpieczamy z dniem zakupu.
Finito, co by³o prêdzej nie interesuje mnie, bo nie ja by³em w³ascicielem.

hubson85 napisa³/a:
i nie zawsze na szybko¶ci da siê to przygotowaæ do sprzedania, a szkoda p³aciæ ubezpieczenie jak auto stoi na warsztacie, albo akurat jest inna robota i musi swoje odczekaæ.


200z³ na pó³ roku to chyba nie jest lwia czê¶æ zarobku na aucie?
Wiec co zaróó¿nica czy zap³acisz zaraz po zakupie, czy 3 miechy pó¼niej.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

pawel1108 
Wys³any: 2013-12-01, 15:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Hubson posz³o na priw, najkorzystniejsze rozwi±zanie :)
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

hubson85 
Wys³any: 2013-12-01, 18:07   
0
UP DOWN
malarz artysta

Posty: 76
Sk±d: wzy
Lackdoctor napisa³/a:
200z³ na pó³ roku to chyba nie jest lwia czê¶æ zarobku na aucie?

w skali jednego egzemplarza do zniesienia, ale jak masz np. ze 3 szt. w miesi±cu to raczej ¶rednia inwestycja, bo przyk³adowo te 600 z³ mogê przeznaczyæ na jakie¶ graty do warsztaciku. A je¿eli te¿ siê zajmujesz tematem to pewnie zauwa¿y³e¶ ¿e najlepsze k±ski raczej ubezpieczenia nie posiadaj± (o przegl±dzie nie wspomnê, ale to inna bajka ;P )

pawel1108 napisa³/a:
Hubson posz³o na priw, najkorzystniejsze rozwi±zanie

i o to Polska walczy³a :spoko: dziêki za info!!! I oczywi¶cie punkt dla Ciebie :tak: A orientujesz siê czy potrzebne s± jakie¶ dane firmy do korzystania z tego typu OC? w sensie co mog± chcieæ w TU, bo domy¶lam siê ¿e bez dzia³alno¶ci to raczej nie przejdzie
_________________
spawanie gumowymi elektrodami plastikowego amelinium w os³onie podtlenku lpg
 

pawel1108 
Wys³any: 2013-12-01, 18:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
hubson85 napisa³/a:
i o to Polska walczy³a

Tak jak napisa³em dzia³alno¶æ, kwity rejestracyjne i dzia³asz :)
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

hubson85 
Wys³any: 2013-12-01, 18:42   
0
UP DOWN
malarz artysta

Posty: 76
Sk±d: wzy
aha, no to jasne.
A samo wykupienie ubezpieczenia muszê ogarn±æ od razu w jakim¶ okre¶lonym czasie od dnia zakupu czy nie robi to ró¿nicy? Nie chodzi mi ¿eby zaoszczêdziæ np. te 15 z³ ;) tylko nie zawsze jest czas i pamiêæ ¿eby to za³atwiæ na ju¿
_________________
spawanie gumowymi elektrodami plastikowego amelinium w os³onie podtlenku lpg
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime