Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
tomcio__94
Wys³any: 2013-12-28, 19:13   Zak³ad piaskuj±cy!
0
UP DOWN

Posty: 5
Panowie jako, ¿e mam troche pieniêdzy na zainwestowanie, wpad³em na pomys³ za³o¿enia zak³adu piaskuj±cego. Mam dopiero 19 lat, pieni±dze te zarobi³em w³asnymi rêkoma i chcia³ bym je dobrze zainwestowaæ. A wiec tak mam du¿o pomieszczeñ w tym stodo³a gospodarcza 1 gara¿ 6x4 murowany, drugi 5x3 te¿ murowany i blaszak chyba 5x3. Pracuje w zak³adzie wulkanizacyjnym wiec ju¿ jakis plus jest moge klientów ¶ciagaæ do mnie bo sporo osób sie pyta gdzie mo¿na... W mojej okolicy nie ma takiego zak³adu. Jest te¿ kilka firm robi±cych bramy balustrady itp wiec móg³ bym nawi±zaæ wspó³prace. My¶le ze warsztaty samochodowe te¿ potrzebuja takich us³ug. Na pocz±tek my¶le zaczaæ w³asnie od felg i drobnych rzeczy typu rama od rowera itp. jak zacze³o by sie to kreciæ to wtedy zainwestowa³ bym w kompresor spalinowy i mozna piaskowaæ mosty i inne rzeczy.
Niestety nie uwa¿a³em na lekcjach przedsiêbiorstwa i jestem kompletnie zielony.
Chcia³ bym aby¶cie mi pomogli rozwin±æ to w jak najlepszy sposób, oczywi¶cie bed± zni¿ki dla osób które chêtnie mnie poprowadz± pod góre :)
NIe wiem jak sie za to zabraæ, wiadomo kupie jakis wydajny kompresor +jak±¶ piaskarke narazie ci¶nieniow± tak zeby te trobne elementy piaskowaæ. Nie wiem czy od razu rejestrowaæ sie, czy mo¿e podczepiæ to do tej firmy w której pracuje tylko czy to jest mo¿liwe i op³acalne. Jesli chodzi o reklame to mam znajomego który sie tym zajmuje banery ulotki itp, tylko czy musze byæ zarejestrowany ¿eby sie reklamowaæ?

Mysle ¿e ten temat sie rozwinie i pomozecie mi osi±gn±c ten cel który sobie wymarzy³em.
Z góry Dziekuje za pomoc !!!!
 

Siekiera
Wys³any: 2013-12-29, 19:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Jaki masz potencja³ okolicy? Jakie¶ miasto w pobli¿u jest?
Jak juz pracujesz legalnie i szef p³aci za ciebie zus to lepiej od razu siê zarejestrowaæ bo i tak bêdziesz p³aci³ tylko sam± sk³adkê zdrowotn± (nie ca³e 300 z³). Lepiej nie ryzykowaæ bo np piasek mo¿e s±siadom brudziæ okna i zg³osz± gdzie¶ :roll:

Ponadto tak jak napisa³e¶, mo¿esz wtedy legalnie wywiesiæ jakie¶ banery na ogrodzeniu, porobiæ ulotki dla klientów wulkanizacji. Szef na pewno nie bêdzie mia³ nic przeciwko bo nie bedziesz dla niego konkurencj± a uzupe³nieniem us³ug i w godzinach pracy i tak nie bêdziesz robi³ prywaty, no bo jak?
 

tomcio__94
Wys³any: 2013-12-30, 19:47   
0
UP DOWN

Posty: 5
wieksze miasta to wadowice i o¶wiecim mieszkam miedzy. S± 2 takie zak³ady w promieniu 30 km. Nie pracuje legalnie poniewaz wróciem z holandii i teraz jestem na bezrobociu i chce od nich wyciagnac jak najwiecej kasy tzn kursy i sta¿
 

Siekiera
Wys³any: 2013-12-30, 21:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
No to jeszcze lepiej, skoro robisz kursy z UP to sk³adaj papiery na dofinansowanie do pierwszej dzia³alno¶ci - kilkana¶cie tys mog± ci daæ a pó¼niej mo¿esz pracowaæ dla swojego pracodawcy na umowê handlow± a wieczorami bêdziesz piaskowa³ u siebie. Wytrzymasz 2 lata to ci umorz± dofinansowanie a sprzêt zostanie. Co wa¿ne to bêdziesz przez te dwa lata na promocyjnym zusie, chyba mniej ni¿ po³owê normalnego.
Lepszego uk³adu chyba nie mo¿na mieæ a obecnemu pracodawcy te¿ to bêdzie na rêkê finansowo. Dzia³aj :spoko:

PS. O rynek nie masz siê co martwiæ, mam tam znajomych co prowadz± dwie mieszalnie w twojej okolicy i nie narzekaj± wiêc ty te¿ wy¿yjesz ;)
 

tomcio__94
Wys³any: 2013-12-30, 22:15   
0
UP DOWN

Posty: 5
Nie rozumie móg³ bys mi to ja¶niej wyt³umaczyæ jak to mam zrobiæ?
 

Gandziorz
Wys³any: 2013-12-31, 21:10   
0
UP DOWN


Posty: 217
Je¿eli kolega siê dopytywa³ to wie ¿e piasek musi zostaæ poddawany recyklingowi. Musisz mieæ odpowiednie miejsce dostosowane do piaskowania + umowê na odbiór pozosta³o¶ci z piachem.
 

tomcio__94
Wys³any: 2014-01-01, 13:10   
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam! forumowiczów w tym nowym jak¿e wspania³ym roku ;)
Z nadej¶ciem nowego roku nadesz³y nowe pomys³y otó¿ bardzo zainteresowa³o mnie oczyszczanie sod± dok³adnie http://www.sodablastsyste...CFcud3godNz4Anw
Orientuje sie kto¶ jak wygladaj± takie maszyny czy to jest kwestia 50 tys czy 100czy 200?
Wydaje mi sie ¿e tym duzo wiecej pracy by by³o. W gminach itp renowacja pomników budynkóww no przeró¿ne prace mozna wykonywaæ. I wydaje mi sie ze do tego mo¿na uzyskac duzo wieksze dofinansowania, równie¿ z ochrony ¶rodowiska, zw³aszcza ¿e mieszkam w regionie dolina karpia i tutaj natura 2000 dobrze prosperuje.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-01-01, 14:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Ups! Przegl±darka Google Chrome nie znalaz³a strony www.sodablastsyste...cfcud3godnz4anw
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

tomcio__94
Wys³any: 2014-01-01, 14:54   
0
UP DOWN

Posty: 5
http://www.sodablastsystems.pl/
 

Siekiera
Wys³any: 2014-01-02, 17:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
tomcio__94 napisa³/a:
Nie rozumie móg³ bys mi to ja¶niej wyt³umaczyæ jak to mam zrobiæ?


1. Odwied¼ lokalny Urz±d Pracy i dowiedz siê czy s± dostêpne dofinansowania na rozpoczêcie pierwszej dzia³alno¶ci.
2. Jak s± to ustal warunki. W ka¿dej gminie zazwyczaj wygl±da to inaczej. Czasmi trzeba np. przej¶æ cykl szkoleñ i napisaæ projekt marketingowy swojej przysz³ej dzia³alno¶ci i decyduje konkurs a czasami jak nie maj± chêtnych to daj± prawie ka¿demu.
3. Jak uda ci siê dostaæ dofinansowanie to musisz za³o¿yæ dzia³alno¶æ i prowadziæ j± nieprzerwanie przez minimum 2 lata. Po tym czasie masz kontrolê czy odpowiednio wyda³e¶ dofinansowanie, je¿eli nie znajd± uchybieñ to uma¿aj± ci je. W tym czasie zus masz ten ma³y ale nie wiem dok³adnie ile to jest (ok. po³owê normalnego)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania