Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
orman
Wys³any: 2007-10-02, 20:45   otworzenie lakierni
0
UP DOWN

Posty: 3
witam wszystkich

mam takie pytanie jesli by ktos cos wiedzial co trzeba spelnic zeby otozyc nowy warsztat co trzeba spelnic czy na wejsciu trzeba miec kabine, jak to jest z pozwoleniami czy to jest wogole wykonalne w naszym smiesznym panstwie

pozdrowionka
 

Master111
Wys³any: 2007-10-05, 20:44   
0
UP DOWN

Posty: 1
Nawi±zuj±c do pro¶by kolegi chcê prosiæ o jakie¶ wskazówki do otwarcia ma³ej lakierni nie koniecznie samochodowej. Jak mo¿na ma³ym kosztem uruchomiæ tak± dzia³alno¶æ i jakie muszê spe³niæ warunki ¿eby t± dzia³alno¶æ uruchomiæ. My¶lê ¿e do¶wiadczeni koledzy pomog± w temacie albo naprowadz± na jaki¶ link z którego bêdê móg³ co¶ wyczytaæ na ten temat. Traktujê sprawê powa¿nie wiêc mam nadziejê ¿e zostanê powa¿nie potraktowany. Z góry dziêkujê za pomoc.
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-10-06, 17:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Witam Panowie !!!

To bêdzie tak:

Otwarcie i zarejestrowanie typowo lakierni samochodowej nie jest a¿ tak ciê¿ki jak siê wydaje,jest troche latania z tyma le da siê zrobiæ,ca³y problem zaczyna siê podczas kontroli która mo¿e byæ a mo¿e jej niebyæ,jest to zale¿ne od s±siadów jakich macie ;)
aby otworzyæ lakierniê trzeba uwzglêdniæ, ¿e lakierowaæ bêdziecie lakierami wodorozñczalnym ma³o emituj±cymi szkodliwo¶æ, stosowaæ bêdziecie je w wentylowanym i filtrowanym pomieszczeniu czyli to co wylatuje jest przepuszczone przez filtr, potem musicie mieæ szambo EKOLOGICZNE z w³asn± oczyszczalni± ¶cieków( koszt ³±czny takiego szamba to ok 8 ty¶ z³ tylko takiego ma³ego nie pod halê 400 metrów lub pod myjniê samochodow±,potem musicie mieæ kwitek co jaki¶ czas z utylizowania od[padów czyli co okre¶lony czas musicie dostaæ kwitek z wysypiska ¶mieci ¿e wasze odpady(pojemniki po farbach,puszki itp,zlewki) zosta³y przyjête do utylizacji,BHp (ga¶nice,tablice informacyjne,apteczka rozszerzona) to wszystko to g³ówne obowi±zki,

Je¶li chcecie mieæ typow± lakierniê to to musicie spe³niæ,radzê zarejestrowaæ to na blacharstwo samochodowe tam wymogi siê zamykaj± tylko w bhp.

Je¶li macie jakie¶ pytania to bardziej je sprecyzujcie,bêdzie ³atwiej na ten temat odpowiedzieæ.

Kontroli z pocz±tku nie bêdziecie mieæ,bêdzie ona napewno je¶li we¼miecie jak±¶ po¿yczkê od pañstwa np z uni pod busines plan to napewn± zaj¿± do was.

[ Dodano: 2007-10-06, 18:33 ]
jak bêdziecie wykazywaæ du¿e dchody to jak wiadomo zaj¿y do was skarbówka i pospisuje tam sobie auta i popyta o g³upoty a co do tych od ochrony ¶rodowiska to wpadn± jak s±siedzi abo konkurencja podpier........
 
 

orman
Wys³any: 2007-10-07, 19:25   
0
UP DOWN

Posty: 3
dzieki bardzo za odpowidz

ale mam jeszcze kikka pytan mianowicie
z tego co zrozumialem to nie potrzebuje zadnych kabin ?
i jszcze jedno to czy jest konieczna ta oczyszczalnia wlasna ?
i to musze tylko u siebie w gminie zalozyc firme i tyle nic nie beda sie sadzic wlasnie odnosnie srodowiska i innych rzeczy
i czy przed otwarciem przyjdzie ktos na odbior ?

pozdrawiam
 

Tomek77
Wys³any: 2008-02-14, 21:10   
0
UP DOWN

Posty: 26
TAK JAK KOLEGA PISAL. NAJLEPIEJ TO PIERWSZE POGADAJ Z SOMSIADAMI ZE TAKA DZIALALNOS BEDZIESZ OTWIERAL .CZY NIE BEDZIE IM PRZESZKADZAC BO JAK CI SIE POTEM TRAFI JAKIS DOBRY SOMSIAT TO KONTROLA ZA KONTROLOM I NIEMA SZANS DALEJ PRACOWAC. TAIE NASZE POLSKIE PRAWO
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-14, 21:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Tomek77 napisa³/a:
SOMSIADAMI

Tomek77 napisa³/a:
SOMSIAT


acioto ?
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-02-14, 21:27   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
rbfm napisa³/a:
Tomek77 napisa³/a:
SOMSIADAMI

Tomek77 napisa³/a:
SOMSIAT


acioto ?


Taka cholera cenzura, przeciwieñstwo dobrego i przyjaznego s±siada. :grin:
PoZdRóWkO :!:
 
 

ewa 
Wys³any: 2008-02-17, 12:36   
0
UP DOWN

Posty: 42
panowie ! radzicie kolegom jak mo¿na otworzyæ firmê wg starej metody "na uda". (pewnie ,¿e przy braku "wspó³pracy" ze strony strony s±siadów wystarczy sta³y zestaw :regon-wpis-nip+w.w. metoda) ,ale je¿eli kto¶ ju¿ przetar³ trasê wszelkich biurowych zezwoleñ ,które obowi±zuj± aktualnie (a nie np.15 lat temu) ,to by³oby mi³o gdyby siê podzieli³ prze¿yciami ze ¶cie¿ki zdrowia.
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-15, 11:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Troche odswierzam bo mnie wlasnie sciezka zdrowia czeka. Jakie kroki nalezy podjac i w jaki sposob trzeba dostosowac warsztat?
 

arti
Wys³any: 2008-06-15, 11:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
Droga przez mêkê. Przede wszystkim przydomowa oczyszczalnia ¶cieków z warsztatu. Potem umowa z firm± zajmuj±c± siê utylizacj± odpadów z tej oczyszczalni. Bêdziez musia³ w przysz³o¶ci kwity z utylizacji puszek, plastikowych opakowañ, papieru do oklejania itp. Z tego co wiem to od ilo¶ci farby, rozpuszczalnika na fakturze musisz odprowadziæ podatek ¶rodowiskowy. Je¶li bêdziesz mia³ za ma³o faktur to wylicz± Ci rycza³t. Po rozpoczêciu dzia³alno¶ci zak³adaj± w wybranych miejscach czujniki zapylenia. Potem robi± odczyty i znowu bulisz za zanieczyszczanie ¶rodowiska. To tyle co pamiêtam tak na szybko. Wiêc je¶li robisz swoje auta lub auta znajomych handlarzy to rejestruj AUTOHANDEL i po sprawie. Gorzej jak chcesz prowadziæ us³ugi i mieæ wszystko porejestrowane na tip top. Pozdrawiam.
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-15, 11:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Robie najczesciej auta znajomych i ich znajomych oraz znajomch dawnych klientow itd...

Dzialalnosc chcialem zarejestrowac przedewszystkim z dwoch powodow, a mianowicie chodzilo mi o mozliwosc reklamy, dokladniej chodzil mi o postawienie szyldu informujacego o wykonywaniu uslug: blacharstwo, lakiernictwo, mechanika.

Druga sprawa to mozliwosc wystawiania faktur za wykonanie uslugi, coraz czesciej zdarza mi sie ze klienci potrzebuja fakture bo auto na firme i potrzebuja kosztow albo samochod sluzbowy i musza miec fakture do rozliczenia.

Czy ta przydomowa oczyszczalnia to naprawdê konieczno¶æ?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-06-15, 11:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Zaliczy³em x-na¶cie warsztatów gdzie pracowa³em i zaden nie mia³ oczyszczalni a do dzisiaj dzia³aj± wiec jak to jest? Nie wspomne o niewidzialnych filtrach na wyciagu :)
_________________
Bart
 
 

arti
Wys³any: 2008-06-15, 12:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
Tak szambo z przydomow± oczyszczalni± to konieczno¶c. Istniej±ce zak³ady musz± siê do tego przystosowaæ. A ¿e w wielu zak³adach ich nie ma to mnie nie dziwi. My Polacy zawsze kombinujemy :mrgreen: ale to wszystko do czasu.
Mój znajomy ma na sprzeda¿ dom z lakierni±. Go¶æ ma 60 lat i nie chce mu sie dostosowywaæ ka¿dej cenzura³y do nowych przepisów.Trochê siê ju¿ dorobi³ i smoli ¿eby lataæ po urzêdach, a wiadomo jak to w Polsce w ka¿dym okienku co innego mu powiedz±. A zak³ad ma naprawde super.
 

seba
Wys³any: 2008-06-15, 14:31   
0
UP DOWN

Posty: 53
Dobry temat,pomóg³ mi podj±æ decyzje,a mianowicie zostawiæ swój warsztacik na pogodzinowe dorabianie,a skorzystaæ z oferty pracy w legalnym warsztacie.Przy okazji powiedzcie mi ile elementów mo¿na zrobiæ w ci±gu miesi±ca w grupie 3-os-ej,, maj±c elementy rozebrane bez robienia blach. tak mniej wiêcej.Oczywi¶cie chodzi mi o przyzwoit± robotê i jak grupa siê ju¿ dotrze.Powiedzcie mi na w³asnych przyk³adach.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-15, 14:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
majac rozebrane i przygotowane elementy jestem w stanie zrobic ich okolo 10 dziennie. wszystko zalezy ile masz miejsca.
 

seba
Wys³any: 2008-06-15, 15:37   
0
UP DOWN

Posty: 53
Mówisz o przygotowaniu pod podk³ad?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-15, 16:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
skoro pytales o elementy bez robienia blach to czemu teraz pytasz o podklad ? ja mowie o zdrowych elementach, gotowych do lakierowania. czyli zmatowionych i wyczyszczonych.
 

seba
Wys³any: 2008-06-15, 16:47   
0
UP DOWN

Posty: 53
nie zrozumieli¶my sie,chodzi³o mi o to,¿e maszelement przygotowany przez blacharz,bo zazwyczaj to nie s± nowe elenenty,czyli szpascla podk³ad lakier.Wiadomo ,¿e chodzi o ¶redni± liczbê,która przewija siê przez zak³ad
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-15, 16:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
aha czyli chodzi ci o wyklepany element ktory mam do poszpachlowania, zapodkladowania itd ? no to zdecydowanie mniej. poza tym nigdy nie lakieruje w ten sam dzien elementu ktory podkladowalem. wiec ciezko stwierdzic. ale generalnie takich elementow moge sobie poszpachlowac i podkladowac tez okolo 10 dziennie i na drugi dzien je polakierowac. czyli srednia wyjdzie 5 dziennie. ty masz jeszcze 2 osoby wiec powinienes zrobic wiecej.
 

peter
Wys³any: 2008-06-15, 17:04   
0
UP DOWN

Posty: 133
seba napisa³/a:
nie zrozumieli¶my sie,chodzi³o mi o to,¿e maszelement przygotowany przez blacharz,bo zazwyczaj to nie s± nowe elenenty,czyli szpascla podk³ad lakier.Wiadomo ,¿e chodzi o ¶redni± liczbê,która przewija siê przez zak³ad



Dwoch blacharzy i lakiernik okolo 60 elementow miesiecznie wliczajac lakierowanie kompletne ok 4-5 sztuk miesiecznie.
Przy czym blacharze sa nie tylko blacharzami z nazwy ale potrafia element doprowadzic do takiego stanu ze klade niekiedy bezposrednio podklad bez szpachlowania.

Licze oczywiscie sama blache,zadne tam zderzaki jeszcze itd...
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-15, 17:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Najbadziej ciekawi mnie kto sprawdza obecnosc przydomowej oczyszczalni?

Jak to w ogole jest. Najpierw nastepuje wpis do ewidencji dzialalnosci a potem moga przydarzyc sie kontrole czy najpierw jest kontrola i potem decyzja o wpisie do ewidencji dzialalnosci w urzedzie?
 

arti
Wys³any: 2008-06-15, 19:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
Ludzie z ochrony ¶rodowiska mog± to sprawdziæ. W zale¿no¶ci od s±siadów tak± kontrole mo¿esz mieæ po miesi±cu lub ...nigdy. Znajomy ma zarejestrowane blacharstwo, mechanika, a zajmuje siê wy³±cznie lakierowaniem. Na fakturze wypisuje "naprawa nadwozia" i na razie nie mia³ problemów.
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-16, 17:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Numer PKD 45.20.Z obejmuje:


* naprawy, konserwacjê i przebudowê pojazdów samochodowych (z wy³±czeniem motocykli), takie jak:
o naprawy mechaniczne,
o naprawy elektryczne,
o naprawy elektronicznych systemów wtryskowych,
o przegl±dy,
o naprawy nadwozia,
o naprawy czê¶ci,
o mycie, polerowanie itp.,
o lakierowanie i malowanie,
o naprawy szyb i okien,
o naprawy siedzeñ samochodowych,
* naprawy opon i dêtek, zak³adanie lub wymiana,
* wykonywanie zabiegów antykorozyjnych w pojazdach samochodowych, z wy³±czeniem motocykli,
* instalowanie czê¶ci i akcesoriów w pojazdach samochodowych (niebêd±ce czê¶ci± procesu produkcji), z wy³±czeniem motocykli.

Podklasa ta nie obejmuje:

* bie¿nikowania i regeneracji opon, sklasyfikowanego w 22.11.Z,
* konserwacji i naprawy motocykli, sklasyfikowanych w 45.40.Z,
* wykonywania badañ silników, pojazdów samochodowych itp., sklasyfikowanego w 71.20.B.


Rozumiem ze ja wybieram tylko:
-naprawy mechaniczne
-naprawy nadwozia,
-mycie, polerowanie itp.,
-lakierowanie i malowanie,
-wykonywanie zabiegów antykorozyjnych w pojazdach samochodowych, z wy³±czeniem motocykli,
-istalowanie czê¶ci i akcesoriów w pojazdach samochodowych (niebêd±ce czê¶ci± procesu produkcji), z wy³±czeniem motocykli.

i spelnic musze wymogi tylko dla wykonywania tych uslug. Wydaje mi sie ze jesli zmniejsze liczbe wpisanych do ewidencji wykonywanych uslug zmniejsze tez ilosc koniecznych przystosowan. Chyba bede mogl wykonywac obecna dzialalnosc (blacharka , lakier, mechanika) rejestrujac jedynie:

-naprawy mechaniczne
-naprawy nadwozia,
-mycie, polerowanie itp.,
-lakierowanie i malowanie,

Zastanawiam sie jak wyglada temat wymiany wiec chya tak naprawde sprzeda¿y czesci zamiennych. Czy konieczny jest rowniez wpis:

"instalowanie czê¶ci i akcesoriów w pojazdach samochodowych (niebêd±ce czê¶ci± procesu produkcji), z wy³±czeniem motocykli."?

Czy tez moze konieczny jest inny wpis zwiazany z handlem?
 

online 
Wys³any: 2008-06-16, 19:57   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
jak powinno rozumieæ siê "z wy³±czeniem motocykli"?
czy to oznacza, ze jesli chcialbym lakierowac/naprawiac motocykle i inne rzeczy zwi±zane z nimi, to nie wymaga siê tych zasad, czy jak?
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

arti
Wys³any: 2008-06-16, 20:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
Na naprawe motocykli jest inny numer PKD.
 

ewa 
Wys³any: 2008-06-16, 23:08   
0
UP DOWN

Posty: 42
samo zbudowanie "oczyszczalni" ¶cieków nie jest znowu tak wielkim problemem .gorzej (przynajmniej w mojej okolicy) wygl±da sprawa oddawania tych brudów: nie ma komu. trudno równie¿ pozbyæ siê zanieczyszczonego nitrowca. je¿eli chodzi o kontrole z ochrony ¶rodowiska ,to jedynym w miarê bezpiecznym rozwi±zaniem jest wykonanie projektu lakierni wg ich wymogów( i niestety cennika) oraz dok³adne wykonanie w.w. +odbiór .
 

peter
Wys³any: 2008-06-16, 23:13   
0
UP DOWN

Posty: 133
ewa napisa³/a:
samo zbudowanie "oczyszczalni" ¶cieków nie jest znowu tak wielkim problemem .gorzej (przynajmniej w mojej okolicy) wygl±da sprawa oddawania tych brudów: nie ma komu. trudno równie¿ pozbyæ siê zanieczyszczonego nitrowca. je¿eli chodzi o kontrole z ochrony ¶rodowiska ,to jedynym w miarê bezpiecznym rozwi±zaniem jest wykonanie projektu lakierni wg ich wymogów( i niestety cennika) oraz dok³adne wykonanie w.w. +odbiór .


a jak by tak destylarke zainstalowac?
 

online 
Wys³any: 2008-06-17, 07:43   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
peter napisa³/a:
ewa napisa³/a:
samo zbudowanie "oczyszczalni" ¶cieków nie jest znowu tak wielkim problemem .gorzej (przynajmniej w mojej okolicy) wygl±da sprawa oddawania tych brudów: nie ma komu. trudno równie¿ pozbyæ siê zanieczyszczonego nitrowca. je¿eli chodzi o kontrole z ochrony ¶rodowiska ,to jedynym w miarê bezpiecznym rozwi±zaniem jest wykonanie projektu lakierni wg ich wymogów( i niestety cennika) oraz dok³adne wykonanie w.w. +odbiór .


a jak by tak destylarke zainstalowac?


destylarka to koszt min. 10 tys. z³. do rozpuszczalnika. czy dobrze mówiê? :roll:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-17, 08:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Tu jest destylarka do nitro za 3,5 tys. http://allegro.pl/item383..._recykling.html
 

mebArth 
Wys³any: 2008-06-17, 18:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
To moze ja...cos powiem. Firma gdzi epracuje otwiera dzia³alnosc nowa pt DEMONTAZ POJAZDÓW. Wiec by³y kontrole: ochrona srodowiska 2x i SANEPID.. i jakos nie mamy oczyszczalni i innych cenzura³ów i jakos przesz³o..a czepiali sie wszytskiego, nawet do kibla weszli czy sie woda leje do muszli! Wiec...takie moje male pytanie: Czy ktos gdzie pracuje ma oczysczalnie czy tylko s³ysza³ z opowiesci?
_________________
Bart
 
 

ewa 
Wys³any: 2008-06-18, 13:19   
0
UP DOWN

Posty: 42
co do destylarki :super ,tylko co zrobcie z syfem pozosta³ym po destylowaniu? oczyszczalni w moich stronach nie ma nikt . my starali¶my siê "dopasowaæ " do przepisów ,ale po kiego mi oczyszczalnia skoro nikt nie przyjmie z niej "szlamu"?teoretycznie mamy "odstojniki",ale praktycznie to jeden pic.dzia³alno¶æ mamy od 12 lat ,wiêc mysla³am ,¿e kto¶ "¶wie¿szy" zaliczy³ wszystkie stopnie wtajemniczenia....
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group