Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
barteek933
Wysłany: 2016-01-25, 13:42   Czy tak wygląda poprawinie obrobiona szpachla ?
0
UP DOWN

Wiem że napewno oglądacie jego wszystkie filmy i mi się rzuciło coś takiego jak na zdjęciach. Chyba ze on tą naprawę dla jaj robił ale jak dla mnie to kształt jest w ogóle nie wyprowadzony, rysy w szpachli jak nie wiem co, o dziurach w szpachli nie wspomnę, bo nie można nazwać tego dziurkami no i sam ran jaki wykonał to dla mnie osobiście to porażka.
Chyba że się tak robi, a może sami tak robicie i da się z tego coś wyciągnąć że będzie wyglądało normalnie. Może i się nie znam ale chciał bym poznać wasze opinie co o tym myślicie

jak widać coś tam jeszcze szpachlował na podkładzie :

misias
Wysłany: 2016-01-25, 17:05   
0
UP DOWN

Eee ! Dobry fachura jest,Australijska szkoła lakiernictwa.Zobacz jakie on furaki robi,to autko dla niego to jest jak dla nas seico czy polo.

Po prostu użył go jak rekwizyt pokazowy, od stopera po lakier końcowy i tyle w temacie.

Po prostu się chłopak nie przyłożył,bo to pokazówka,dla widzów. :cool:

barteek933
Wysłany: 2016-01-25, 18:02   
0
UP DOWN

ja wiem jakie on samochody robi i nie ma to znaczenia czy robi taki czy inny. jak masz takie podejście do roboty to wcale jej nie będziesz miał. Co to za różnica czy tani samochód czy nie jak i tak z elementu kasujesz tyle samo.

ciekawe czy ty jak byś zaporowadził do warsztatu to swoje "seico" czy chciał byś żeby ktoś zrobił je na cenzura bo i tak jest gówno warte a wziął jak za dobrze zrobioną robotę.

hematol 
Wysłany: 2016-01-25, 18:24   
0
UP DOWN

widziałem jego wszystkie filmy i śledzie na bieżąco nowe jakie wrzuca,wszystko fajnie wyglądało dopóki nie robił vw bulika ,w którym były dziury i chciałem zobaczyć jak on sobie z tym radzi,ku mojemu zdziwieniu te dziury poprostu zachpachlował szpachlówką z włóknem szklanym,na to normalna szpachla itd,efekt wizualny na końcu -ładny lakierek a komentarze pod filmem "awesome job" wszyscy bili brawo i podniecali sie z zachwytu.... :/
Moge poszukać ten filmik jak będziesz chciał.

barteek933
Wysłany: 2016-01-25, 18:31   
0
UP DOWN

wiem o tym, widziałem też jak na jakimś filmie na klej i szpachlówkę wklejał kawałki brakującej blachy. gość może i ogarnia dobrze lakierowanie, na filmach wszystko wygląda fajnie. Czasami mi sie wydaje jak by robił to na cenzura niektóre roboty. To w jaki sposób radzi sobie z korozją to masakra. czasami nawet nie czyści dokładnie z rdzy ... Ciekawe czy to nie wychodzi mu po czasie. Kiedyś jak zrobiłem element na cenzura testowy to po lakierowaniu było ładnie a później wszystko siadło i było w h...j rys .

hematol 
Wysłany: 2016-01-25, 18:42   
0
UP DOWN

od 09.05minuty https://www.youtube.com/watch?v=fgpmgGI7xpM :D

barteek933
Wysłany: 2016-01-25, 19:02   
0
UP DOWN

błyszczy się ładnie :D

i tam wszyscy w komentarzach się podniecają xD a tutaj jak by ktoś pokazał jak łata dziury szpachlą to inni użytkownicy jak by mogli to by go za to za...li xD :D

a wracając do mojego pytania. Czy po taki poszpachlowaniu jak na zdjęciach można coś jeszcze ugrać na podkładzie, że chociaż jako tako to będzie wyglądało czy na żywo i tak będzie syf ?

juny 
Wysłany: 2016-01-25, 19:34   
0
UP DOWN

Widziałem już u wielu "speców" na elemencie w podkładzie oglądają dziurki i odpryski, zaciąga się same dziurki i matuje podklad razem z tym.
Sprawdza się bo czesto takie coś widze :P

barteek933
Wysłany: 2016-01-25, 20:05   
0
UP DOWN

a te dziurki czy odpryski na podkładzie jak wyrównasz szpachlą to czymś trzeba izolować czy można od razu pokryć bazą ? chyba ze do tego jest jakaś inna szpachla

kalbi 
Wysłany: 2016-01-25, 20:48   
0
UP DOWN

co tu dużo gadać, kolega Gunman odwalił kaszanę. Też oglądam jego filmy i widać, że podchodzi do tematu dosyć frywolnie, także rzucił mi się wcześniej ten filmik w/w... możliwe, że ma klientów baaaaaardzo wyrozumiałych :cool: ps wg mnie ma strasznie niechlujne szpachlowanie - dużo nakłada szpachlówki na byle dołki, a i z zaciąganiem kitu też nie najlepiej...

barteek933
Wysłany: 2016-01-25, 20:58   
0
UP DOWN

co do szpachlowania to też zauważyłem że czasami na filmie pomiędzy warstwami podkładu pokazuje jak jest przeschnięty przed kładzeniem kolejnej warstwy i na łatach szpachli zauważyłem duże mapowania. Wiem że można to wyciąć na podkładzie ale wiem że może to wyjść po czasie :/

sawmaster 
Wysłany: 2016-01-25, 21:10   
0
UP DOWN

kalbi napisał/a:
ps wg mnie ma strasznie niechlujne szpachlowanie - dużo nakłada szpachlówki na byle dołki, a i z zaciąganiem kitu też nie najlepiej...

coś w tym jest że jak zacznie się robić chałturę to do końca życia tak pozostanie

kalbi 
Wysłany: 2016-01-25, 21:13   
0
UP DOWN

barteek933 napisał/a:
na łatach szpachli zauważyłem duże mapowania. Wiem że można to wyciąć na podkładzie ale wiem że może to wyjść po czasie
wyjdzie niestety...

misias
Wysłany: 2016-01-25, 21:33   
+1
UP DOWN

Dobra kolo robi jak robi.I cóż z tego, a my tacy fachmani z Polski,nawet drogi porządnej nie potrafią zrobić bo janiom janki na wszystkie sposoby żeby nie żreć napchać kasiory do osranych kieszeni.

A my co robimy dokładnie dobrze też się staram,ale mi nikt w moim rejonie za to nie zapłaci.Mój znajomy też tak mówi jest w fachu 20 lat Blacharz lakiernik pierwsza klasa,i co jak mi dzieciak urodził musiał cenzura do Niemca bo nie miał za co pokoju dla dzieciaka wyremontować,to jest ta super robota jakim kosztem.

To dlaczego W Niemczech,Anglii,Australii,robią chałturę przecież robią najlepsza chemie do samochodówki na świecie,dysponują najnowszą technologią i co prosperują,rozwijają,się wprowadzają nowości.

Bo Polak lubi się narobić i gówno z tego mieć,Plak niema czasu żeby pomyśleć o życiu,a oni w tym czasie popijają Herbatkę i tak maja z czego żyć,dlaczego bo o nich dba daje im możliwości rozwoju,ludzie dobrze zarabiają a ludzie dobrze zarabiają to kupują i płacą za usługi.On ma mieć zrobione nie wymuskane,bo on to auto wywali na śmietnik za 5 lat,a szczury się będą o nie bili bo tanio.Tak,tak chłopie chyba nie wiesz w jakim kraju żyjesz jeszcze,ci bida do gara nie zajrzała.Dziękuję.

kalbi 
Wysłany: 2016-01-25, 21:40   
0
UP DOWN

misias napisał/a:
Dobra kolo robi jak robi.I cóż z tego, a my tacy fachmani z Polski,nawet drogi porządnej nie potrafią zrobić bo janiom janki na wszystkie sposoby żeby nie żreć napchać kasiory do osranych kieszeni.

A my co robimy dokładnie dobrze też się staram,ale mi nikt w moim rejonie za to nie zapłaci.Mój znajomy też tak mówi jest w fachu 20 lat Blacharz lakiernik pierwsza klasa,i co jak mi dzieciak urodził musiał cenzura do Niemca bo nie miał za co pokoju dla dzieciaka wyremontować,to jest ta super robota jakim kosztem.

To dlaczego W Niemczech,Anglii,Australii,robią chałturę przecież robią najlepsza chemie do samochodówki na świecie,dysponują najnowszą technologią i co prosperują,rozwijają,się wprowadzają nowości.

Bo Polak lubi się narobić i gówno z tego mieć,Plak niema czasu żeby pomyśleć o życiu,a oni w tym czasie popijają Herbatkę i tak maja z czego żyć,dlaczego bo o nich dba daje im możliwości rozwoju,ludzie dobrze zarabiają a ludzie dobrze zarabiają to kupują i płacą za usługi.On ma mieć zrobione nie wymuskane,bo on to auto wywali na śmietnik za 5 lat,a szczury się będą o nie bili bo tanio.Tak,tak chłopie chyba nie wiesz w jakim kraju żyjesz jeszcze,ci bida do gara nie zajrzała.Dziękuję.

my o zupie, Ty o du...

juny 
Wysłany: 2016-01-26, 12:20   
0
UP DOWN

^^

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu