Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
KK 
Wysłany: 2016-02-09, 19:26   Devilbiss FLG 5
0
UP DOWN

Kto z Was ma FLG 5 i jak sie sprawuje?
Chodzi mi o wykonanie oraz czy miotła jest szeroka i równa.

łysy73 
Wysłany: 2016-02-10, 18:29   
0
UP DOWN

Ja miałem kiedyś ale baaaardzo krótko.
Generalnie to gun który jak dotąd chyba najbardziej mi pasował w ręku - nawet lepiej niż W400.
Miotła była równa ale nie powalała na kolana, a może i nie była taka mała tylko porównując do późniejszego WBXa wydaje się mała - luknij może w jakieś tabelki.
Natomiast to co mnie w nim rozpier...dalało to sposób dokręcania dyszy powietrznej. No masakra.
Przy dokręcaniu non stop dysza się przekręcała, a jak już udało się dokręcić ją w miarę w równej płaszczyźnie to później problem był z jej odkręceniem bo tak się nakrętka blokowała - nie raz musiałem się wspomagać wężem gumowym.
Gdyby nie ta cholerna głowica to byłby całkiem spoko - jak w tej cenie.

piotrekpiotrek
Wysłany: 2016-02-10, 19:35   
0
UP DOWN

Moim zdaniem sprzęt warty swojej ceny w przeciwieństwie do konkurencji. Mam 2 szt. Jeden z dyszą 1.8 do podkładu drugi z dyszą 1.4 do do akryli, poliuretanów itp. Lakieruję nim elementy które nie wymagają wysokiego efektu dekoracyjnego ale myślę że w tej roli też radził by sobie całkiem nieźle. Ogólnie jestem z nich zadowolony. Miotła dosyć szeroka i równa. Co do motylka to fakt ale.. za te pieniądze nadrabia całą resztą. A do czego chciałbyś go przeznaczyć?

KK 
Wysłany: 2016-02-10, 20:18   
0
UP DOWN

Kiedyś miałem wbxa używanego i go sprzedałem. A żałuję mogłem sobie zostawić. Miałbym dwa.

Szukam do bezbarwnego. Do bazy będę miał WBXa ale tego co mam czyli nowego.
Do podkładu to mam experta hp 1.8 i sate 100 1.6.

hematol 
Wysłany: 2016-02-10, 21:40   
0
UP DOWN

KK, nie wiem czy widziałeś te filmiki o FLG 5?
https://www.youtube.com/watch?v=cGSF-lwQfbk
https://www.youtube.com/watch?v=TLfU3aXN_FQ
P.s. Jak lakieruje Ci sie tą Satą 100 1.6?Zamierzam takową nabyć ;)Masz RP czy HVLP?

KK 
Wysłany: 2016-02-10, 22:16   
0
UP DOWN

Filmiki widziałem ;) , dlatego też pytam o tego flg. Teraz są po 400zł przecież to jak kilka słoików ogórków.

Mam 1.6 RP. Ten gun miał nowy zestaw naprawczy... u mnie używany jest do epoxydu i podkładu akrylowego. Odkurz ma mały i miotła też nie jest szeroka.
Do p. akrylowego mogłaby być dysza 1.8. Do epoxydu sobie skręcę.
Pistolet ogólnie może i dobry, ale też nie kupiłem nowego tylko od forumowicza i jedyne co nowe to zestaw naprawczy także mam mieszane uczucia.

Według mnie za taki nowy gun można dać te 500-600zł, ale 1000 według mnie to przesada.

U kogoś kto lakieruje non stop to może i ta oszczędność w materiale jest "jakaś", ale w normalnych warunkach więcej podkładu wylejemy gdy za dużo umieszamy niż na te straty pójdzie (czytaj w powietrze).

hematol 
Wysłany: 2016-02-10, 22:23   
0
UP DOWN

też zastanawiałem sie nad FLG 1.8 do podkładu akrylowego zamiast saty 100 bo jednak różnica w cenie jest,dotąd używam do podkładu sico 1.7 i jakoś daje radę ale ma zerową atomizacje ^^ i coś musze mądrzejszego kupić.

mikun321
Wysłany: 2016-02-10, 22:24   
0
UP DOWN

Posiadam tego flg5 i bardzo przyjemnie mi się nim maluje. Miotła wynosi 30cm (bez zapylenia), więc dość konkretna, w porównaniu chociażby do air gunsy. Jest lżejszy w porównaniu do innych moich tanich pistoletów. Wady jakie do tej pory zauważyłem to :
-brak podziałki na kubku, może innym to nie przeszkadza ale ja wolałbym ją mieć,
-jak koledzy wyżej problem z dokręcaniem motylka,
-osobiście jak dla mnie wydaje się być dosyć wolnym pistoletem,
-ostatnia może nie wada, to wyżłobienia na pokrętłach od regulacji materiału i miotły, przy maksymalnym dokręceniu nie są skierowane w górę tylko każdy w inną stronę.
To tyle z mojej strony, naprawdę polecam bo w tych pieniądzach nie wiem czy znajdziesz coś lepszego ;)

KK 
Wysłany: 2016-02-10, 22:27   
0
UP DOWN

Iwata wyżłobienia ma tez tak samo nie ustawione pionowo.

łysy73 
Wysłany: 2016-02-10, 23:01   
0
UP DOWN

KK ten FLG jest fajny tylko ten cholerny pysk doprowadza do nerwicy.
Poza tym bo to mało ważne ale jeśli nie miałeś go w grabie to uwierz że to chyba najlepiej leżący w ręku gun na rynku - nawet lepiej niż IWATA.
Dawno go miałem ale sprawiał wrażenie dość solidnej konstrukcji.
Wydawać na gun do podkładu 1k to przesada jeśli brać pod uwagę sRaty i ich teraźniejszą gów...nianą jakość. Gdyby były takie jak 20 lat temu i śmigały po 10 lat jak nówki sztuki to może i nie byłoby się nad czym zastanawiać, ale z teraźniejszą trwałością? - ja bym odpuścił.

Jak wiesz mam ścierwo 3M-a ale to też gó...wno kupione na fali nowości.
Nie dość że jest kompletnie nieekonomiczny (kubki) to jeszcze dość szybko wyszła w nim wada - a tego nie lubię.

FLG jest fajny - tylko ten pie...rdzielony pysk wnerwia.

łysy73 
Wysłany: 2016-02-10, 23:04   
0
UP DOWN

mikun321 napisał/a:
ostatnia może nie wada, to wyżłobienia na pokrętłach od regulacji materiału i miotły, przy maksymalnym dokręceniu nie są skierowane w górę tylko każdy w inną stronę.
To skręć na maxa i weź cienkim brzeszczotem zrób nacięcia na rantach pokręteł w pionie na górze i po problemie - ja tak zawsze robię i nie patrzę na cyferki tylko obroty.
mikun321 napisał/a:
brak podziałki na kubku, może innym to nie przeszkadza ale ja wolałbym ją mieć
To kompletnie do niczego nie jest potrzebne - ale jak chcesz to chcesz.

krzysnik363
Wysłany: 2016-02-11, 18:17   
0
UP DOWN

Za tą cene super pistolet kompletnie nokautujący nawet droższą konkurencje o miotełce az3 nie wspominam bo sam sie męczyłem nieświadomie kilka lat.

Gdyby tylko nie ten pier... motylek to sprzedał bym gti pro ale czasami szlak człowieka zalewa

barteek933
Wysłany: 2016-02-11, 20:40   
0
UP DOWN

a co jest z tym motylkiem nie tak ?

łysy73 
Wysłany: 2016-02-11, 20:54   
0
UP DOWN

Podczas dokręcania głowicy powietrznej głowica przekręca się razem z nim i trzeba się nap...ierniczyć albo mieć farta żeby szybko ją dokręcić tak aby była w miarę równo w poziomie.
Z kolei później ciężko się ją odkręca

barteek933
Wysłany: 2016-02-11, 21:30   
0
UP DOWN

to na szczęście w swoim takiego problemu nie mam

KK 
Wysłany: 2016-02-11, 22:33   
0
UP DOWN

Może trzeba ten motylek stuningować?

hematol 
Wysłany: 2016-02-11, 23:06   
0
UP DOWN

ja już sie dawno zastanawiałem dlaczegoa jeszcze żaden producent pistoletów lakierniczych nie wprowadził takie "samopoziomowanie" motylka ,wystarczy mały ząbek i wpust w korpusie (wiem,że uszczelka ale jest to do rozwiązania) i zawsze motylek trafiałby idealnie na swoje miejsce,ja tak mam,że kręce tak długo aż mam idealny poziom :-P

KK 
Wysłany: 2016-02-21, 19:57   
+1
UP DOWN

Wrzucam kilka fotek zakupionego Devilbissa FLG 5 z dyszą 1.4. Koszt 430zł z przesyłką.
https://plus.google.com/118242770762777721553/posts/Yeu1qec33vW

Iglica i dysza materiałowa są oznaczone jako SGK także pewnie oba guny mają wspólne części.
W tym gunie nie blokuje się AirCap. Bez problemu można zmieniać położenie, po skontrowaniu nic się nie dzieje i łatwo rozkręca.
Gwint na deklu kubka jest gruby co ułatwi czyszczenie, i zakręca się jakby na ćwierć obrotu. Nie blokuje się też praktycznie wcale.
Korpus to polerowane aluminium.

Pistolet dobrze leży w dłoni i jest dość dobrze wykonany.

Robertlodz09 
Wysłany: 2016-02-21, 22:15   
0
UP DOWN

KK napisał/a:
kilka fotek zakupionego Devilbissa FLG 5 z dyszą 1.4.

Nadal produkt Made in Brazil ?

KK 
Wysłany: 2016-02-22, 02:42   
0
UP DOWN

Tak na jednym ze zdjęć jest widoczne made in Brasil.

Pistolet waży 468 gram bez zbiorniczka. 90 gram więcej niż Iwata WBX i to czuć w ręku.
Zdjęcia w poprzednim linku do galerii.

lukaszLDZ
Wysłany: 2016-03-30, 23:59   
0
UP DOWN

Uzywasz go do bazy czy bezbarwnego? Jak duze zapotrzebowanie na wiatr ma i jak z jakoscia? Majac ok 270l efektywnego mozna nim smialo lakierować? Ciekawe jak w porownaniu bezposrednio z air gunsa jesli chodzi o jakosc bo to ta sama polka cenowa.

KK 
Wysłany: 2016-03-31, 01:05   
0
UP DOWN

Używam go do leżakowania w pudełku jak na razie.
Nie lakierowałem nim jeszcze, nie mam kiedy.

lukaszLDZ
Wysłany: 2016-03-31, 09:52   
0
UP DOWN

Jest w necie filmik gdzie koleś porównuje te dwa pistolety i jakosc prac nimi wykonanych jest podobna, no moze air gunsą trzeba sie wiecej namachac, zrobic wiecej przejść bo ma mniejsza miotłe, za to ma zapotrzebowanie na powietrze ok 200 litrów a ten devil juz 280.

Giezet 
Wysłany: 2016-03-31, 23:32   
0
UP DOWN

Ja też mam FLG-5.

Za tą cene nie ma nic lepszego do akryli, super atomizacja.

Do bazy ma za duzy odkurz, jak dla mnie nieekonomiczny.

u mnie motylek ok, wszystko się bezproblemowo dokręca, nic sie nie przestawia.

Miotła 30 cm - szeroka i bardzo precyzyjna.

Ze swej strony polecam.

KK 
Wysłany: 2016-04-01, 00:03   
0
UP DOWN

Mój motylek też ok.

Przemek 
Wysłany: 2016-04-01, 10:21   
0
UP DOWN
Przemek

Przy podkładzie mocno kurzy ?

lukaszLDZ
Wysłany: 2016-04-01, 10:31   
0
UP DOWN

Piszą, ze ma zapotrzebowanie na wiatr przy 2 barach ok 280l/min, czy jesli mój kompresor ma na wydmuchu tyle własnie to pociągnie ten pistolet czy lepiej kupic coś o mniejszym zapotrzebowaniu na wiatr?

Giezet 
Wysłany: 2016-04-01, 11:22   
0
UP DOWN

Kolego Przemek podkład jest też akrylem;)

Lakiery/podkłady wypełniające akrylowe są "ciezkie"-mają dużo cząstek stałych i w takich przypadkach najlepiej sprawdza się technologią RP, lub Trans Tech bo te technologie mają większe ciśnienie na wyjsciu niż hvlp.

Przemek 
Wysłany: 2016-04-01, 14:02   
0
UP DOWN
Przemek

Z Twojego postu wywnioskowałem że lakierujesz lakierem akrylowym nie podkładem akrylowym .

Pokłady samochodowe moją dużo części stałych :cool: Zdziwił byś się jakie potrafią być w przemyśłe z domieszkami cynku .

Giezet 
Wysłany: 2016-04-01, 15:41   
0
UP DOWN

FLG używam do akryli nawierzchniowych,do podkładu mam inny gun.
Ale jestem pewien ze podkład będzie pięknie rozbijał przy dyszy 1.8
Troszkę się nie zrozumieliśmy ;)

Robertlodz09 
Wysłany: 2016-04-01, 18:41   
0
UP DOWN

lukaszLDZ napisał/a:
Piszą, ze ma zapotrzebowanie na wiatr przy 2 barach ok 280l/min, czy jesli mój kompresor ma na wydmuchu tyle własnie to pociągnie ten pistolet czy lepiej kupic coś o mniejszym zapotrzebowaniu na wiatr?

Możesz kupić i nim malować będziesz miał to na styk
Ja ostatnio zostałem zmuszony lakierować błotnik Satą RP na "pompce" 24 litrowej bo siła wysiadła i było tylko 240V ;)
A jedyny kompresor na 240 był do przedmuchiwania i pompowania kół .
I błotnik umęczyłem i to baza i bezbarwnym a wydajność tego padła
to chyba coś 80-110 lit/min
Sposobem tj. z przerwami i nawet z odcieniem trafiłem do reszty auta ;)

Tylko to jest ekstrema i nikomu tego nie polecam :x:

Marcino 
Wysłany: 2016-04-21, 09:52   
0
UP DOWN

KK napisał/a:
Wrzucam kilka fotek zakupionego Devilbissa FLG 5 z dyszą 1.4. Koszt 430zł z przesyłką.
https://plus.google.com/118242770762777721553/posts/Yeu1qec33vW

Iglica i dysza materiałowa są oznaczone jako SGK także pewnie oba guny mają wspólne części.
W tym gunie nie blokuje się AirCap. Bez problemu można zmieniać położenie, po skontrowaniu nic się nie dzieje i łatwo rozkręca.
Gwint na deklu kubka jest gruby co ułatwi czyszczenie, i zakręca się jakby na ćwierć obrotu. Nie blokuje się też praktycznie wcale.
Korpus to polerowane aluminium.

Pistolet dobrze leży w dłoni i jest dość dobrze wykonany.

Podeślij inka gdzie kupiłeś FLG 5....
Dzięki

KK 
Wysłany: 2016-04-21, 21:28   
0
UP DOWN

Allegro, jeden sprzedawca ma kilkanaście aukcji. Ma najtaniej, znajdziesz bez problemu.

Marcino 
Wysłany: 2016-04-22, 08:41   
0
UP DOWN

Oki, nie chce kupic z niepewnego żródła, poszukam sobie zatem. Przyszła premia to trzeba zrobić soebie prezent:)

wic
Wysłany: 2017-05-19, 16:10   
0
UP DOWN

Witam,
jestem nowicjuszem i amatorem jeśli chodzi o lakiernictwo.
Chciałem zapytać: czy jest możliwość wykorzystania tego pistoletu do zaprawek (położenia bazy)?
Dysza 1.4 to dość sporo jak na takie prace, ale przecież można miotłę "zwęzić" ...
Nie wiem czy moje myślenie idzie w dobrym kierunku - czy tak można?
Czy zawężanie miotły na małych zaprawkach będzie skutkowało chmurami itp.

W najbliższym czasie mam do pomalowania forda - srebrny metalik na którym są już "chmury" po malowaniu chińczykami - noname.
Kolejny problem to mój kompresor. Jego wydajność to 150 - max 180l/min 7 bar.
Wiem ze ten gun potrzebuje 270, ale ta wartość potrzebna jest do malowania całych elementów. Teraz potrzebuje zrobić tylko zaprawki.

Proszę o odpowiedz.

kzychu
Wysłany: 2017-05-19, 20:58   
0
UP DOWN

Pewnie że możesz wykorzystać ,jak skręcasz miotłe to możesz też ciśnienie zmniejszyć ,ale jak to srebro lub podobne to i tak narobisz placków.Jaki kolor?

wic
Wysłany: 2017-05-19, 22:27   
0
UP DOWN

Właśnie srebrny-metalic :/
Chyba jeden z gorszych kolorów do zaprawek.

Robertlodz09 
Wysłany: 2017-05-20, 07:01   
0
UP DOWN

Ten model akurat z tą dyszą i do srebrnej bazy to nie jest dobry pomysł ...
poszukaj pistoletu z dyszą 1.2 jak chcesz robić zaprawki na aucie tzw. dużym pistoletem albo kup sobie jakiś mini pistolet wtedy będziesz miał najlepsze efekty przy wykonywaniu zaprawek na aucie

No ,chyba że dla ciebie tzw. "zaprawka" to polakierowanie ... połowy elementu ;)
a całość elementu ciągniesz bezbarwnym ...

wic
Wysłany: 2017-05-20, 15:20   
0
UP DOWN

Na youtube widziałem sporo filmów ze ten gun jest stosowany do bazy srebrny-metalic.
Chyba ze nadaje się do malowania całych elementów, a do zaprawek już nie.

Dylemat mam taki ze w garażu w tej chwili mam same chinole lub jakieś stare pistolety mojego ojca.
Czyli nic co nadawało by się do zaprawek ani do pomalowania całych elementów.
Ford jest pomalowany ale z uszkodzenia na 5 cm zrobiona jest chmura na 1/4 - 1/3 drzwi :-/
Tylni błotnik też na 1/4 powierzchni chmura. Więc pewnie czeka mnie malowanie całych elementów.

Więc sprawdziłem trochę net i moje wnioski są takie:
Można kupić :

1. Drogie bardziej profesjonalne guny ale dla takiego amatora jak ja, który maluje rzadko to chyba przesada biorąc pod uwagę ceny.
Do całych elementów:
DeVilbiss GTI PRO LITE TE10-13 - 1400 zł
Do zaprawek:
DeVilbiss SRI Pro lite - 900 - 1000 zł
2500 zł - szaleństwo :-) , biorąc pod uwagę ze kupowałem pistolety za 50 - 80 zł :-)

2. W przedziale cenowym 300 - 500 zł
Do całych elementów:
DeVilbiss FLG5 1.4 - 440 zł
Zaprawki :
Tu to nawet ciężko cos znaleźć.
Jest jakiś STAR MINI SLV - jedni go chwalą drudzy krytykują. Pewnie go nawet nie widzieli ale za sam fakt ze jest chińczykiem leci krytyka. Ktoś z was go używa? lub macie jakaś propozycje w tym przedziale cenowym do zaprawek?

Pistolety Auarita, SICO, Profesional to też chińskie produkty, które długo dobrze nie będą malować - tak myślę.

Dlatego chciałbym kupić jeden pistolet ( nie drogi) i zastosować go do pomalowania całego elementu na samochodzie albo zrobić nim zaprawkę. Myślałem właśnie o FLG5.

Proszę o porady czym najlepiej poradzić sobie z tą "srebrzanką".

kzychu
Wysłany: 2017-05-20, 16:24   
0
UP DOWN

Jak to będzie Twój debiut ,to kup se tego sreberka więcej, żeby na poprawki było. A na jakieś
dogłębne analizy jaki gun zakupić to szkoda czasu,tymbardziej że zaprawki będą duże ,kup poprostu najlepszy na jaki Cię stać ,jeśli to będzie flg5 to b.dobry początek.Tylko że sam i tak
nie pomaluje, efekt w 90 % zależny od operatora.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu