Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Maks
Wys³any: 2016-02-16, 18:05   Naprawa po wjechaniu w baga¿nik
0
UP DOWN

Posty: 6
Witajcie, jestem Maciek, nie jestem zawodowym blacharzem ale motoryzacja i obróbka metalu w ka¿dej postaci towarzyszy mi przez ca³e ¿ycie. Kupi³em Espace który zarobi³ w zadek i chcê go sam naprawiæ. Zaplecze mam, chêci i determinacjê te¿ i nawet jakie¶ umiejêtno¶ci, potrzebowa³ bêdê czasami fachowych porad.

Czy w takiej sytuacji jak na zdjêciach radzicie prostowaæ te b³otniki czy raczej wyci±æ i wspawaæ nowe? Czy jak bêdê ci±gn±³ ten b³otnik to robiæ to z szyb± boczn± czy t± szybê wyci±æ?









 

b1std
Wys³any: 2016-02-16, 18:14   
0
UP DOWN

Posty: 39
Sk±d: Przemy¶l
Obie opcje s± do zrobienia, druga prostrza czyli (ponaci±gaæ, wyci±æ poszycie, wstawiæ nowe).
PS ile da³e¶ za rozbitka?
 

Maks
Wys³any: 2016-02-16, 18:23   
0
UP DOWN

Posty: 6
Zap³aci³em 15 z transportem.
Wymieniaæ samo poszycie? Fartuch wewnêtrzny zostawiæ stary tak? Jak porozcinam na zgrzewach to tak samo pó¼niej migomatem punktowo to z³apiê. Ale jak w miejscach gdzie trzeba przeci±æ ca³± powierzchniê? np. na s³upku? spawaæ to punktowo czy poci±gn±æ ci±g³ym po ca³o¶ci? No i jak z szyb±, wycinaæ czy zostawiæ? jak bêdê ci±gn±³ to nie pêknie?
 

b1std
Wys³any: 2016-02-16, 18:44   
0
UP DOWN

Posty: 39
Sk±d: Przemy¶l
Przepraszam za b³±d w poprzednim po¶cie. Powinno byæ: "prostsza".

Szybka do wyciêcia.
Na s³upku punktowo zagêszczaj±c do powstania ci±g³ego.

Polecam filmiki typu:
https://www.youtube.com/user/ascarissuis/videos
https://www.youtube.com/user/tussik01/videos
 

ks63b 
Wys³any: 2016-02-16, 21:11   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Nooo stary,ta robota to dla wykwalifikowanego blacharza to du¿e wyzwanie,a dla nie zawodowego blacharza jakim siê zwiesz....no nie wiem czy dasz radê.
Ale ¿yczê powodzenia.....

Pierwsza podstawowa czynno¶æ .....wyci±æ szyby... inaczej przy ewentualnym naci±ganiu potrfi± siê posypaæ :tak:

pozdrawiam
 

Maks
Wys³any: 2016-02-17, 06:34   
0
UP DOWN

Posty: 6
Dziêki za podpowied¼, trzeba wierzyæ w siebie ;)
Zamierzam wrzucaæ co jaki¶ czas foty wiêc bêdzie mo¿na oceniæ progres. Amatorska naprawa na poziomie zawodowym :cool:
 

kamilbusko
Wys³any: 2016-02-17, 13:51   
0
UP DOWN

Posty: 349
ta a pó¼niej kto¶ to kupi ... ju¿ wspó³czuje tej osobie
 

Maks
Wys³any: 2016-02-17, 14:02   
0
UP DOWN

Posty: 6
Kamilbusko, nie znasz mnie, nie widzia³e¶ mojej pracy, wiêc nie oceniaj mnie z góry negatywnie. 25 lat zajmujê siê ¶lusarstwem i konstrukcjami z metalu, wiele lat pracowa³em jako mechanik samochodowy w warsztacie, hobbystycznie zajmujê siê budowaniem motocykli ³±cznie z ich lakierowaniem. Nie my¶l ¿e nie wiem na co siê porywam, poza tym auto kupi³em sobie a nie na sprzeda¿.
 

kamilbusko
Wys³any: 2016-02-17, 15:01   
0
UP DOWN

Posty: 349
ok spoko ;) tak napisa³em bo mówi³e¶ ¿e nie jeste¶ blacharzem a robota szykuje siê konkretna nie jaka¶ reperaturka. powodzenia ¿yczê :spoko:
 

sawmaster 
Wys³any: 2016-02-17, 18:17   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
uu kupa roboty Ciebie czeka, najgorsze jest rozwiercanie zgrzewów je¶li siê ma zwyk³± wiertarkê no i kobaltowy rozwiertak
 

krzysnik363
Wys³any: 2016-02-17, 18:47   
-1
UP DOWN

Posty: 43
b1std napisa³/a:
Przepraszam za b³±d w poprzednim po¶cie. Powinno byæ: "prostsza".


Polecam filmiki typu:
https://www.youtube.com/user/ascarissuis/videos
https://www.youtube.com/user/tussik01/videos


Przeciez ten ascarissuis to jaki¶ paprok co spawa stere busy na zak³adkie i ci±gnie sterego mercedesa za drzewo nie maj±c woogole pojecia co mówi. No bez jaj ¿e st±d czerpiesz wiedze
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-02-17, 20:12   
-1
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
15 ty¶ za ESPACE bez du....py?
To kupi³e¶ od ogrodnika MESSIEGO razem z jego jakimi¶ pami±tkami?

A tak odno¶nie naprawy:
- NIC w nim nie ci±gaj bo szkoda czasu a i efekt bêdzie gó...wniany.
- rozbierz ¶rodek i poszukaj zak³adki/z³acza p³yt pod³ogowych pod tyln± kanap±.
Powinny byæ, a jak s± to kup ca³± dupê w kolorze i wstaw po tej zak³adce i tylnych s³upkach.
W ten sposób bêdziesz mia³ wymiary, kolory, mastyki, itp. ig³a, i tylko ³±czenia na dwóch s³upkach i dwóch progach.
Robota prosta jak drut i dobry efekt - pod warunkiem ¿e z g³ow± po³±czysz ze sob± wszystkie warstwy blach
 

b1std
Wys³any: 2016-02-17, 20:45   
0
UP DOWN

Posty: 39
Sk±d: Przemy¶l
krzysnik363 napisa³/a:

Przeciez ten ascarissuis to jaki¶ paprok co spawa stere busy na zak³adkie i ci±gnie sterego mercedesa za drzewo nie maj±c woogole pojecia co mówi. No bez jaj ¿e st±d czerpiesz wiedze

Czemu po³owa Twoich postów to trolling?
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-02-17, 20:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
"³±czenia na dwóch s³upkach i dwóch progach"
Mini poprawka: Czterech s³upkach
 

Maks
Wys³any: 2016-02-17, 21:31   
0
UP DOWN

Posty: 6
³ysy73 napisa³/a:
15 ty¶ za ESPACE bez du....py?
To kupi³e¶ od ogrodnika MESSIEGO razem z jego jakimi¶ pami±tkami?


W sensie ¿e drogo? to 2010 rok na ful wypasie, takiego szuka³em.
 

ks63b 
Wys³any: 2016-02-18, 08:07   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Witam
Kolega ³ysy73 postawi³ odpowiedzni± i jedyn± prawid³ow± diagnozê,dla tego pacjenta ESPACE

Szukaj ty³u w tym kolorze i do roboty.
Naci±gaj±c i spawaj±c to co masz,my¶lê ze po nastêpnej zimie, zacznie wszystko rdza braæ i ruda wychodziæ.

pozdrawiam
 

krzysnik363
Wys³any: 2016-02-18, 18:01   
0
UP DOWN

Posty: 43
b1std napisa³/a:
krzysnik363 napisa³/a:

Przeciez ten ascarissuis to jaki¶ paprok co spawa stere busy na zak³adkie i ci±gnie sterego mercedesa za drzewo nie maj±c woogole pojecia co mówi. No bez jaj ¿e st±d czerpiesz wiedze

Czemu po³owa Twoich postów to trolling?


Nie wiem co to znaczy trolling. Jakikolwiek mój post by³ niezgodny z prawd± ? Niemo¿na dawaæ ludzi± filmów od go¶cia który naci±ga próg do drzewa i mówi ¿e musi tak postaæ kilka godzin bo inaczej blacha wróci. Prosze Ciê...Nie dawaj takich filmów chyba ze w dziale ¶mieszne
 

barteek933
Wys³any: 2016-02-18, 18:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
tutaj akurat siê zgodzê z krzysnik363. tamten go¶æ to uj nie fachowiec. nie chodzi nawet o to wyci±ganie o drzewo. ale o to jak on to robi. spawa na rdzê, wcale tego nie czy¶ci. wspawuje pordzewia³e blachy a co naj¶mieszniejsze mówi ¿e po 2 latach od jego naprawy nie widaæ ¿adnej korozji xD pozdro
 

b1std
Wys³any: 2016-02-18, 22:36   
0
UP DOWN

Posty: 39
Sk±d: Przemy¶l
krzysnik363 napisa³/a:
b1std napisa³/a:
krzysnik363 napisa³/a:

Przeciez ten ascarissuis to jaki¶ paprok co spawa stere busy na zak³adkie i ci±gnie sterego mercedesa za drzewo nie maj±c woogole pojecia co mówi. No bez jaj ¿e st±d czerpiesz wiedze

Czemu po³owa Twoich postów to trolling?


Nie wiem co to znaczy trolling. Jakikolwiek mój post by³ niezgodny z prawd± ? Niemo¿na dawaæ ludzi± filmów od go¶cia który naci±ga próg do drzewa i mówi ¿e musi tak postaæ kilka godzin bo inaczej blacha wróci. Prosze Ciê...Nie dawaj takich filmów chyba ze w dziale ¶mieszne


Masz racjê, przepraszam.
 

lukasz17
Wys³any: 2016-02-19, 02:51   
0
UP DOWN

Posty: 13
nie wiem czy ktos zwrocil uwage ale poszycie tylnego blotnika jest napewno aluminiowe wiec ciezko bedzie to pospawac:/
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-02-19, 17:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
lukasz17 napisa³/a:
nie wiem czy ktos zwrocil uwage ale poszycie tylnego blotnika jest napewno aluminiowe wiec ciezko bedzie to pospawac:/
1- aluminium te¿ siê spawa
2- a mo¿e to jednak nie jest aluminium
"nie wszystko z³oto co siê ¶wieci" - nie wszystko aluminium co szaro/srebrne
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-02-19, 17:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Co do wymiany kufra to pisz±c o dobraniu koloru mia³em na my¶li nie tyle kolor zewnêtrzny co wewnêtrzny, aby pasowa³ do reszty po ods³oniêciu jakich¶ dywaników, boczków, itp.
Jest tego tyle ¿e nie powinno byæ z tym problemu - po co ma siê ró¿niæ nawet pomimo i¿ zakryte i po co bawiæ siê w malunki.
 

lukasz17
Wys³any: 2016-02-21, 10:58   
0
UP DOWN

Posty: 13
aluminium bo naprawialem takiego ,u mnie w okolicy nikt nie chce podjac sie wstawiania aluminium
 

ks63b 
Wys³any: 2016-02-27, 20:23   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Witam
Jak tam kolego Maks postêpy w pracy przy renault ,wróæ jakie¶ foty :tak:
mo¿e co¶ doradzimy ,,pochwalimy ,,skrytykujemy :shock:

Te tylne b³otniki to nie aluminiowe ^^ na bank

PS
Nie poddawaj siê, ,takie wyzwania motywuj± Nas do nastêpnych projektów

Pozdrawiam
 

Maks
Wys³any: 2016-03-03, 21:39   
0
UP DOWN

Posty: 6
Niestety podupad³em na zdrowiu w miêdzyczasie. Zawin±³em siê na tydzieñ do szpitala :/
Ale ju¿ wracam pomalutku do ¿ywych. Kupi³em czê¶ci, niestety kolor inny ale za to tanio i blisko. Nadwozie nie jest aluminiowe ( w sensie skorupa - tylne b³otniki ) to ocynkowana stal. Czy szyby tylne da siê wyci±æ no¿em do tapet czy trzeba robiæ to link±, jak to zrobiæ ¿eby nie uszkodziæ uszczelek?
 

ks63b 
Wys³any: 2016-03-05, 08:55   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Witam

Jak nie masz do¶wiadczenia przy wycinaniu szyb link±,to kiepsko widzê te uszczelki.
Mo¿esz próbowaæ od strony wewnêtrznej no¿em do tapet,pewnnie trochê ich na³amiesz :x:
problemem mog± byæ,takie ko³ki plastikowe,które ustalaj± szybê, je¶li s± ;)

pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang