Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
nitroosek
Wysłany: 2016-05-23, 23:52   Trochę z innej beczki
0
UP DOWN

W środę mam rozmowę kwalifikacyjna w jednej z firm produkujących stolarkę. Sprawa dotyczy technologa ds. lakiernictwa, i tak sobie dumam co by się jakoś przygotować merytorycznie.
Byłbym wdzięczny za jakieś linki i info na temat lakiernictwa w stolarce, technologiach lakiernictwa w stolarce. domyślam sie że pewnie chodzi o natrysk, i pewnie lakierów wodorozcieńczalnych...
Cokolwiek, linki książki, wszystko mile widziane :)

nitroosek
Wysłany: 2016-05-24, 11:06   
0
UP DOWN

Nikt nic :) ?

Przemek 
Wysłany: 2016-05-24, 16:13   
0
UP DOWN
Przemek

Chcesz być technologiem a masz sporo do nauczeni się . W stolarstwie używają do nawierzchni poliuretany i akryl .

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-05-24, 19:52   
0
UP DOWN

Skoro szukają technologa, to raczej zatrudnią osobę płynnie poruszającą się w klimacie materiałów do drewna. Jak chcesz aplikować na takie stanowisko skoro nie masz o tym zielonego pojęcia?

nitroosek
Wysłany: 2016-05-24, 22:37   
0
UP DOWN

Robota technologa to coś szerszego niż tylko materiały do malowania. Nie o to pytałem, samymi materiałami to się inżyniery sprzedaży, dawniej zwani przedstawicielami handlowymi, zajmują :)
Myślałem że podsuniecie mi jakieś ciekawe książki, artykuły, informacje, no ale widzę kompleksy nie puszczają.

Przemek napisał/a:
Chcesz być technologiem a masz sporo do nauczeni się . W stolarstwie używają do nawierzchni poliuretany i akryl .

Zanim zaczniesz komuś zarzucać brak wiedzy, sam się doedukuj. Pracowałem w lakierni przy fabryce mebli, gdzie używaliśmy wodorozcieńczalnych lakierów. Więc nie pisz bzdur :)
Biorąc pod uwagę pracę "na taśmie"przy lakiernictwie meblowym, a teraz na lakierni proszkowej, plus ukończone studia, i doświadczenie w refinishu samochodowym, jakoś wydawało mi się że może warto aplikować. Jakby firma uznała mnie za bezwartościowego to by nie zapraszali na rozmowę.
Więc zarzuć jakąś wartosciową informacją na ww temat, zamiast zazdrościć ;) Nie ma ludzi którzy wiedzą wszystko o wszystkim, więc to że ktoś pyta, nie znaczy że się kompletnie nie zna.

trzeźwy inaczej napisał/a:
Skoro szukają technologa, to raczej zatrudnią osobę płynnie poruszającą się w klimacie materiałów do drewna. Jak chcesz aplikować na takie stanowisko skoro nie masz o tym zielonego pojęcia?

Następny co pomylił robotę technologa z "inżynierem sprzedaży"

OK skoro merytorycznie nie pogadamy to trudno :) Temat do zamknięcia ...

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-05-25, 00:39   
0
UP DOWN

Ja tam się nie znam, ale wydaje mi się, że technolog to osoba która odpowiada w firmie za pewne procesy które układa, obcina, dostosowuje po to aby zoptymalizować proces lakierowania do minimum, osiągając przyjętą jakość i parametry danego procesu. W żaden sposób nie da się pomylić technologa ze sprzedawcą, akwizytorem, inżynierem sprzedaży czy Ryśkiem z Klanu.
W dużych firmach, technolog to Pan który nie musi umieć lakierować, ale ma w jednym palcu teorię na temat całego procesu za który opowiada. Począwszy od budowy wtyczki którą podpięty jest kompresor, przez budowę instalacji sprężonego powietrza, przez pistolet, nałogi lakiernika aż po parametry każdego produktu który używany jest w danym procesie. Jak więc zamierzasz rozwiązać pierwszy lepszy problem z którym się spotkasz w nowej pracy, skoro nie masz o tym bladego pojęcia bo przecież prosisz o cokolwiek o lakiernictwie meblowym. Litości! Równie dobrze można aplikować na magazyniera bo masz w domu szafę z ubraniami i przecież umiesz układać na półce. A to, że zaproszono Cie na rozmowę, to już o czymś świadczy. Chociaż, w dzisiejszych czasach wszyscy pracodawcy cierpią na brak rąk do pracy. Dlatego na rozmowy zaprasza się wszystkich których CV nie ma błędów ortograficznych, z nadzieją, że znajdzie się ktoś kto może sobie jakoś poradzi. Wielki firmy, nie zamieszczają ogłoszeń w prasie. One korzystają z head hunterów którzy znajdują takiego człowieka jakiego szuka zleceniodawca. To dlatego w korporacjach jest taki przemiał. Tu robi w Bollu, za chwile w CSV. Potem pójdzie do APP i potem do PPG. Ale taki człowiek ma też swoją cenę. Wiesz już czemu idziesz na rozmowę?

nitroosek
Wysłany: 2016-05-25, 13:21   
0
UP DOWN

To co Ty piszesz, to takich ludzi jest bardzo mało, technologów z doświadczeniem w konkretnej specjalności, i nie zarabiają 4tys zł tylko sporo więcej. Ale zanim się tacy stali, to się samoedukowali w danej dziedzinie, bo żadne studia nigdy nie będą tak bardzo specjalistyczne.
Wiesz już dlaczego zwróciłem się z pytaniem o jakies materiały? Nie dlatego że nic nie wiem, tylko dlatego że może trafi się coś czego nie wiem, i się dowiem. Zamiast tego jakieś pociski z doopy wzięte, bo co możesz o mnie wiedzieć? Niby skąd, z tych paru postów na forum?

Znasz firmę Fakro? Bo wygląda na to że znowu głupoty piszesz o tych headhunterach... No chyba że w twojej definicji drugi co do wielkości producent okien nie jest dużą firmą ;)

Nie będę się z Tobą licytował ile wiem, ile nie wiem, na rozmowie byłem odpowiedziałem na wszystkie pytania dotyczące lakierowania, i technologii poopowiadałem o dotychczasowych pracach, praca ma polegać w pierwszej kolejności na korygowaniu kart obróbczych, i projektowaniu prostego oprzyrządowania technologicznego. Żadna zdrowa firma nie wrzuci świeżaka na głównego technologa produkcji.
Gdyby wszyscy przedsiębiorcy myśleli takimi kategoriami jak tu prezentujesz, do gospodarka by upadła, bo doświadczeni ludzie z wiedzą by poumierali, a na ich miejsce nie było by kogo przyjąć...

Temat do zamknięcia totalny offtop :(

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-05-25, 21:21   
0
UP DOWN

Byłeś na rozmowie, dobrze wypadłeś bez naszej pomocy - należą Ci się gratulacje.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi