Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
lala
Wysłany: 2016-07-02, 11:09   Czy ktoś wie co kłaść by nie było kraterów na metalu
0
UP DOWN

Witam wszystkich na forum

Pytanie odnosnie kraterów na metalu
Problem polega na tym ze po połozeniu bazy i klaru ( dyna pro ) pojawiaja mi sie kratery i inne cuda ( mam 80 procent nowych elementów do lakierowania ) , na plastiki juz mam produkt firmy PPG DP40 oraz IZOLATOR P820 , czy coś takiego również wystepuje do stosowania na metal ? Proszę o szybką odpowiedz.

kalbi 
Wysłany: 2016-07-02, 12:47   
0
UP DOWN

przeciez dp40 to epoksyd i jest specjalnie na metal i nadaje się w technice mokro na mokro, d820 to zwykły podkład zwiększający przyczepność tzw PZP

KK 
Wysłany: 2016-07-02, 16:50   
0
UP DOWN

lala a powietrze masz z jakiego miejsca? Z wytwórni plaka?

lala
Wysłany: 2016-07-02, 18:45   
0
UP DOWN

Nie , posiadam komorę lakierniczą , filtry założone przed wejsciem do pistoletu , sciany wyklejone folią , wąż nowy wiec szukam problemu w materiale . robi mi sie tak od miesiaca i nie mogę przyczyny znalezc, jeżeli chodzi o dp40 to w sklepie powiedzieli ze to tylko na plastiki to jaka jest wkoncu prawda niech ktos z kolegów uswiadomi , podpowie co w takim razie stosuje sie na plastiki by nie było oczek , słoneczek itd

kalbi 
Wysłany: 2016-07-02, 21:34   
0
UP DOWN

lala napisał/a:
Nie , posiadam komorę lakierniczą , filtry założone przed wejsciem do pistoletu , sciany wyklejone folią , wąż nowy wiec szukam problemu w materiale . robi mi sie tak od miesiaca i nie mogę przyczyny znalezc, jeżeli chodzi o dp40 to w sklepie powiedzieli ze to tylko na plastiki to jaka jest wkoncu prawda niech ktos z kolegów uswiadomi , podpowie co w takim razie stosuje sie na plastiki by nie było oczek , słoneczek itd

Zeby nie bylo oczek to nalezy popracowac nad powietrzem lub dokladnym przemywaniem. Dp40 to podklad epoksydowy, ktory stosuje na codzień, czy masz problem poszukac w necie karte techniczną?

marcin 
Wysłany: 2016-07-03, 00:09   
0
UP DOWN

Mam podobny problem i mimo że mam filtr kombi saty też pojawiają mi się oczka.
dzieje się to z różną częstotliwoscią nie jest tak że mi sypie oczkami jak po plaku ale raz mam jedno oczko na cały bok auta a innym razem 3 lub cztery sztuki na jednym elemencie.
problem pojawił się też mniej więcej jakiś miesiąc temu z kawałkiem i wypróbowałem już kilka różnych bezbarwnych ale problem jednak powraca . Jedyne co mi przychodzi do głowy to chyba wymiana kompresora bo mój już swoje wypracował a dodatkowo w takie upały straszliwie się grzeje a problem z oczkami mam przeważnie jak robi się ciepło. Od jesieni do wiosny zapominam co to oczka.

lala
Wysłany: 2016-07-03, 09:54   
0
UP DOWN

Marcin mam podobnie ale mój kompresor jest po generalnym remoncie , a jakich zmywaczy Panowie używacie ? bo zauwazyłem ze mozna sie nadziaciac odnosnie benzyny ekstrakcyjnej , wystepuje ona tez jako rozcieńczalnik benzynowy a to nie to samo i wychodzi na to ze na 10 sklepów jeden sprzedaje prawdziwa benzyne ekstrakcyjna ,

darek1
Wysłany: 2016-07-03, 11:22   
0
UP DOWN

Do przemywania powierzchni nie uzywamy benzyny ekstrakcyjnej bo ona sama w sobie jest tlusta . uzywa się zmywaczy antysilikonowych np novol 780 zmywacz miedzyoperacyjny lub zmywacz wstepny novol typ 800 .

GMC
Wysłany: 2016-07-03, 13:22   
0
UP DOWN

lala napisał/a:
Pytanie odnosnie kraterów na metalu
Problem polega na tym ze po połozeniu bazy i klaru ( dyna pro ) pojawiaja mi sie kratery i inne cuda

Dlaczego piszesz o metalu, przecież chyba nie kładziesz bazy na gołą blachę? Czy kładziesz?
Po drugie to co koledzy już napisali benzyna jest tłusta i nadaje się np. do przemywania wstępnego po zdzieraniu zardzewiałej warstwy a do odłuszczania powierzchni służą zmywacze silikonu. Chociaż ja bym całkowicie na twoim miejscu wywalił benzynę i kupił spryskiwacz do zmywaczy to wtedy obniżysz koszty zużycia zmywacza i będzie porównywalnie do benzyny a komfort pracy x2
Zastanów się też czy w trakcie swojego procesu lakierowania nie wnosisz silikonu do komory np. na ubraniu w którym wcześniej plakowałeś inne auto.

lala
Wysłany: 2016-07-03, 17:46   
0
UP DOWN

GMC to moze napisze od poczatku , normalnie stosuje technologie czyli nowy element , matuje , podkład , matuje , baza , klar itd .Mam oczywiscie spryskiwacz do benzyny lub zmywacza , kiedys stosowałem zmywacz ale jest bardzo drogi , oczywiscie stosuje tez szmatki antystatyczne APP miedzy warstwami bazy i klaru , ale zachowujac te wszystkie rzeczy zdarzy sie ze na zderzaku po podgrzaniu w komorze wystepuja oczka kratery , lub czasem na elementach typu błotnik , klapa tez mi sie robia oczka , dlatego myslałem ze koledzy z forum maja na to jakis sposób , że kładą magiczny produkt przed połozeniem bazy ktory zapobiega wystepowaniu oczek itp, jak narazie dzis wyrzucilem benzyne i mam zmywacz dyny wstepny zobacze czy cos to zmieni bo moze byc tak ze benzyna zostawiałą tłuszcz jak tutaj koledzy pisza , nawet dodaje antysilikonu do bazy oraz klaru , a przed baza daje z sikkens'a :) AGENTA by nie było zacieków itd jezeli istnieje jakis produkt by nie powstawały oczka ( zapobiega ) to prosze o nazwę , Za WSZYTSKIE PODPOWIEDZI SERDECZNIE DZIEKUJĘ zastosuje sie do nich i zdam relacje za pare dni , Pozdrawiam :0http://lakierowanko.info/images/smiles/usmiech.gif

kalbi 
Wysłany: 2016-07-03, 20:18   
0
UP DOWN

lala napisał/a:
GMC to moze napisze od poczatku , normalnie stosuje technologie czyli nowy element , matuje , podkład , matuje , baza , klar itd .Mam oczywiscie spryskiwacz do benzyny lub zmywacza , kiedys stosowałem zmywacz ale jest bardzo drogi , oczywiscie stosuje tez szmatki antystatyczne APP miedzy warstwami bazy i klaru , ale zachowujac te wszystkie rzeczy zdarzy sie ze na zderzaku po podgrzaniu w komorze wystepuja oczka kratery , lub czasem na elementach typu błotnik , klapa tez mi sie robia oczka , dlatego myslałem ze koledzy z forum maja na to jakis sposób , że kładą magiczny produkt przed połozeniem bazy ktory zapobiega wystepowaniu oczek itp, jak narazie dzis wyrzucilem benzyne i mam zmywacz dyny wstepny zobacze czy cos to zmieni bo moze byc tak ze benzyna zostawiałą tłuszcz jak tutaj koledzy pisza , nawet dodaje antysilikonu do bazy oraz klaru , a przed baza daje z sikkens'a :) AGENTA by nie było zacieków itd jezeli istnieje jakis produkt by nie powstawały oczka ( zapobiega ) to prosze o nazwę , Za WSZYTSKIE PODPOWIEDZI SERDECZNIE DZIEKUJĘ zastosuje sie do nich i zdam relacje za pare dni , Pozdrawiam :0http://lakierowanko.info/images/smiles/usmiech.gif

wiesz, że dzwonią ale za bardzo nie wiesz gdzie. Napisałeś, że masz DP40, a nowe elementy pokrywasz podkładem do szlifu, gdzie tu logika? DP40 jest podkładem epoksydowym na nowe elementy.
Piszesz, że zmywacz do usuwania silikonu jest drogi, a koszt 5l to około 60zł, natomiast benzyny 25zł, oszczędność na elemencie raptem kilka groszy to jest kurde drogo?????
po kolejne nie dodaje się antysilikonu wszędzie, dodajesz jeszcze jakiegoś agenta by zacieków nie robić.... kurde może wypadałoby iść na szkolenie jak prawidłowo nanosić powłoki

lala
Wysłany: 2016-07-03, 20:38   
0
UP DOWN

Kalbi , ja dp40 odkryłem niedawno , wczesniej miałem zwykły podkład i narazie do ppg sie przymierzam , jezeli chodzi o zmywacz oszczednosc jest kilka groszy jak sam go uzywasz-jak uzywa go pracownik to nie jest juz kilka groszy , antysilicon mozna dolewac do wszystkiego ale kilka kropel , a jezeli nie wiesz co to agent to prosze nie krytykuj , widze ze ciezko z nie którymi wymienic sie spostrzezeniami zeby nikt sie nie przyczepił , rozumiem ze Kalbi jestes mistrzem lakierowania

Przemek 
Wysłany: 2016-07-03, 20:47   
0
UP DOWN
Przemek

Lala skąd ty się pojawiles .Doznałem szoku . :shock:

kalbi 
Wysłany: 2016-07-03, 20:49   
0
UP DOWN

nie jestem mistrzem lakiernictwa, nie wiem co to agent i nie chce wiedzieć, ale jakieś podstawy trzeba ogarniać -dostałeś jakieś nowe produkty, a za bardzo nie wiesz co masz, ja się nie czepiam ale stwierdzam fakty. Jak masz lakiernię i pracowników to powinieneś też coś ogarniać aby Cię w trąbe nie robili...

GMC
Wysłany: 2016-07-04, 09:28   
0
UP DOWN

lala napisał/a:
nawet dodaje antysilikonu do bazy oraz klaru , a przed baza daje z sikkens'a :) AGENTA by nie było zacieków itd jezeli istnieje jakis produkt by nie powstawały oczka ( zapobiega ) to prosze o nazwę

Hmm, jedynym środkiem na oczka jest antysilikon który już wlewasz do wszystkiego. Mnie uczono że antysilikon to też silikon tylko super mocny który rozciąga oczka które się pojawiły do takiej wielkości że ich nie widać. Co ważne to nie wskazane lać antysilikonu do wszystkiego cały czas tylko dodawać do kolejnej warstwy w momencie kiedy na pierwszej wyszły oczka. Oczywiście podstawa to higiena układu sprężonego powietrza i nieużywanie benzyny ;)

Co to jest ten AGENT (symbol) i po co go stosujesz przed bazą? Twoja baza tak cieknie? :shock:

kalbi 
Wysłany: 2016-07-04, 09:36   
0
UP DOWN

GMC napisał/a:
Co to jest ten AGENT
zywica do cieniowania :)

GMC
Wysłany: 2016-07-04, 10:05   
0
UP DOWN

Zmywacz za drogi a niepotrzebną żywicę używa? Kolego lala, nie słuchaj swoich pracowników bo z torbami pójdziesz a najlepiej wyślij ich na szkolenie :tak:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu