Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
MAX MAYER 
Wysłany: 2016-12-06, 23:03   Lakier bezbarwny ProfiRS w HS ie
0
UP DOWN

Witam ktoś coś tym kiedyś lakierował[ malował]?

sawmaster 
Wysłany: 2016-12-07, 11:45   
0
UP DOWN

na fb nie polecają go

MAX MAYER 
Wysłany: 2016-12-07, 12:25   
0
UP DOWN

wcale się nie dziwię bo to ŚMIETNIK jakich mało mniej więcej po roku od lakierowania zaczyna odchodzić od bazy także jeśli ktoś nim robi odradzam. coś mnie podkusiło i zużyłem kilka litry :x: i w ostatnim czasie poprawiam trzeci wóz bo złazi. jaki człowiek potrafi być głupi

sawmaster 
Wysłany: 2016-12-07, 13:31   
0
UP DOWN

też podobno komuś ten profirs schodził

KK 
Wysłany: 2016-12-07, 19:47   
0
UP DOWN

Dobrze wiedzieć, bo też mam ofertę IC.

MAX MAYER 
Wysłany: 2016-12-07, 23:19   
0
UP DOWN

mieszalnik Ci proponowali wstawić? mi też chcieli do tego stopnia że nawet przedstawiciel od sprzedaży opon mnie namawiał żeby brać bo tani dobry system. odkąd zaczęło się dziać tak z lakierem przedstawiciel o mnie zapomniał ich technik który przyjeżdzał i pokazy robił już nie pracuję a nawet sprzedawca o mnie zapomniał

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-12-08, 16:43   
0
UP DOWN

Obudzili się z mieszalnikami jakieś dwa lata za późno. Dziś jest tyle tańszych systemów, że szału nie zrobią. Jak zatrudnią kogoś kumatego, to objeździ wszystkie warsztaty gdzie stoi Spectral i zrobi podmiankę na zasadzie mamy to samo tylko, że stabilne i do tego tańsze. Weź mieszalnik a dam Ci 5 oczek na materiały lakiernicze. W ten sposób, IC przyczyni się do upadku wielu mieszalni. Mają blacharkę, mieszalnik i dodatki, czyli wszystko co potrzebne do kompleksowego zaopatrzenia warsztatu.

MAX MAYER 
Wysłany: 2016-12-08, 17:26   
0
UP DOWN

no właśnie kogoś kumatego w lublinie takich brak ;) wstawili swój mieszalnik do jednego warsztatu i stoi a właściciel jeździ do innej mieszalni kolory robić.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-12-08, 19:07   
0
UP DOWN

hehe/ O handlowcach to można książki napisać. Jak jest normalny to dziwnym trafem szybko znika. Na jego miejsce pojawia się beton który nawet nie wie czym handluje. IC nie skupia się na lakiernictwie. To dla nich uzupełnienie oferty bo dobrze wygląda jak firma zajmuje się kompleksową dostawą. Nikt tam na razie nie upatruje jakichś kokosów w branży lakierniczej bo i produkty mają raczej z dolnej półki cenowej, czyli te które pozostają w obszarze zainteresowania najgorszej grupy klientów - kosmitów.
A mieszalnik stoi, bo nie mają systemu szkoleń. Pewnie mają z CSV dogadane szkolenie, ale w CSV polityka szkoleń też jest idiotyczna. Polega na tym, że najpierw musisz kupić mieszalnik a potem pojedziesz na szkolenie. Kup Pan auto i dopiero się Pan przejedź.

Moim zdaniem, kwestią czasu jest aż któraś z firm, postawi na centralny kolorbox dla warsztatów. Pracujesz na kompletnym systemie - wysyłasz klapkę i dostajesz recepturę na maila. Warunek to minimum 0,3 litra. Wbrew pozorom to nie są jakieś gigantyczne koszty. Przy założeniu, że z całej polski dziennie przyjdzie 300 klapek, to spokojnie ogarnie to 20 osobowy zespół. Przy okazji powstanie bank kolorów który z czasem uzupełni tradycyjny kolorbox. Zebrać 20 dobrych kolorystów to też nie jest problem dla firmy z dużym kapitałem. Takie nakłady się szybko zwrócą. Sprzeda się więcej dodatków, bo lakiernik sam stwierdzi, że jak ma jeździć do mieszalni i mieć co jakiś czas problem z kolorem, to woli kupić cały system i mieć możliwość namieszania u siebie z gwarancją, że ten kolor będzie pasował naprawdę dobrze. To jest właśnie przyszłość systemów mieszalnikowych i sposób na ugruntowanie pozycji na rynku a przy okazji rozwój tradycyjnego kolorboxu.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu