Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
dabi1990
Wysłany: 2017-01-25, 13:38   Szpachlowanie i lakierowanie drzwi po stłuczce
0
UP DOWN

Witam.

Uszkodzenia jak na zdjęciach. Czy elementy nadają się do szpachlowania i malowania? Na ile taka naprawa wytrzyma?
Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłaby wymiana drzwi, lecz w tym temacie interesuje mnie temat wyklepania i szpachlowania, czy ma ktoś doświadczenie z taką naprawą.

http://forum.fordclubpols...213#post2735213

Większe zdjęcia w linku wyżej

kzychu
Wysłany: 2017-01-25, 18:11   
0
UP DOWN

Obrazki się nie ładują.

dabi1990
Wysłany: 2017-01-25, 20:17   
0
UP DOWN

Wklejam większe foty

kalbi 
Wysłany: 2017-01-25, 21:38   
0
UP DOWN

jak znajdziesz dobrego blacharza to ogarnie Ci te drzwi, ale bez bańkowania się nie obejdzie. Ogólnie kwalifikują się do wymiany

dabi1990
Wysłany: 2017-01-26, 19:52   
0
UP DOWN

Dużo szpachli na to pójdzie? Najbardziej obawiam się pękania szpachli od zamykania drzwi.

hematol 
Wysłany: 2017-01-26, 20:35   
0
UP DOWN

Nie wiem jaki to ford ale myślę,że naprawa tych drzwi przewyższy cene drzwi używanych.
Elementy odkręcane najlepiej wymienić.Ja bym tak zrobił ale każdy ma swoje metody.

MAX MAYER 
Wysłany: 2017-01-26, 23:10   
0
UP DOWN

dabi1990 napisał/a:
Dużo szpachli na to pójdzie? Najbardziej obawiam się pękania szpachli od zamykania drzwi.
jeśli zrobi to blacharz jak kalbi piszę to pójdzie mało szpachli a jeśli kowal to może z czasem odpaść płat ;)

dabi1990
Wysłany: 2017-01-27, 00:12   
0
UP DOWN

Cena drzwi w przyzwoitym stanie pod kolor to 650 zł, więc myślę, że dosyć sporo. Używane drzwi zapewne należałoby przepolerować i kto wie może poprawić lakierniczo, dlatego cały czas rozważam temat klepania i szpachli.
Jest to ford focus mk2 lift.

kalbi 
Wysłany: 2017-01-27, 08:27   
0
UP DOWN

do mk2 lift wczoraj kupowałem drzwi za 550 zł w bdb stanie, ja bym wolał mimo wszystko dopłacić parę złotówek niż rzeźbić te drzwi, jak nie masz kasy to poczekaj i uzbieraj bo naprawdę te drzwi aby zrobić bdb to trzeba nad nimi posiedzieć (nie wiem czy znajdziesz kogoś, kto Ci to bdb zrobi) decyzja należy do Ciebie (PS kit nie odpadnie ale musisz dać to do dobrego szpeczjalisty)

dabi1990
Wysłany: 2017-01-27, 14:12   
0
UP DOWN

Jestem także skłonny kupić drzwi, lecz mam obawy co do ich stanu. Czy drzwi już prędzej nie były szpachlowane, bo po co mam kupować wyklepane drzwi skoro mogę swoje wyklepać.
Jaki jest stan używanych drzwi wewnątrz, czy już rudy ich nie bierze.
Mam na oku fajne drzwi pod kolor, tylko na drugim końcu Polski, jedyne co wchodzi to kupić w ciemno.
Masz może polecić stronę gdzie znajdę używane części oprócz alle?

sawmaster 
Wysłany: 2017-01-27, 17:05   
0
UP DOWN

kupisz używkę i też nie wiadomo czy nie kitowane

kzychu
Wysłany: 2017-01-27, 20:33   
0
UP DOWN

Ostatnio kumplowi przysłali w innym kolorze,ale nawet podobnym.Polówkę przodek jak składał kupił wszystko w orginale ale z różnych aut i się różniły.Także można różnie trafić z zakupami przez neta, mi kiedyś ćwiare z tylnią klapą zapakowali tak że klapa do malowania była, ale czasu nie ma żeby za częściami ganiać.Po większości wszystko jest ok, zwłaszcza jak się kupuje od ludzi którzy już trochę czasu są na rynku. Jak fura w większości w orginale to warto by takie założyć.

kalbi 
Wysłany: 2017-01-27, 21:35   
0
UP DOWN

dabi1990 napisał/a:
Jestem także skłonny kupić drzwi, lecz mam obawy co do ich stanu. Czy drzwi już prędzej nie były szpachlowane, bo po co mam kupować wyklepane drzwi skoro mogę swoje wyklepać.

ja pier... to spytaj sprzedawcy czy były ponownie lakierowane i czy jest korozja albo szukaj drzwi gdzieś blisko siebie i jedź osobiście to będziesz pewien

Kupuj od sprzedawcy, który ma dobre oceny na allegro

KK 
Wysłany: 2017-01-28, 02:39   
0
UP DOWN

Jedź na giełdę do Poznania i sobie wybierz drzwi sam, takie nieszpachlowane i nie pogięte.
Ewentualnie oddaj do jakiegoś szpeca co Ci to zrobi, ale licz się z tym, że po tej naprawie wszystko za jakiś czas posiada.

marek4512
Wysłany: 2017-02-17, 14:34   
0
UP DOWN

Czasami dobre części można trafić na szrotach samochodowych. W takich skupach jest wiele części i elementów karoserii, więc warto poszukać po okolicznych autoskupach. Wiele osób przecież zastanawia się co zrobić z autem po wypadku , i stwierdza, ze auta nie opłaca się naprawiać i oddają je do takich właśnie skupów.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu