Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Marcin7557
Wysłany: 2017-06-09, 18:22   Problem z Fertanem
0
UP DOWN

Witam. Mam taki mały problem po zastosowaniu preparatu fertan i chciałbym poradzic sie osób które już go używały. Otóż wszystko robiłem zgodnie z instrukcją i po wyschnięciu zmyłem fertan wodą. Pojawiła mi się powierzchnia taka jak widac na zdjęciu. W celu podsuszenia powierzchni przed malowaniem użyłem suszarki (delikatnie oczywiście) i fertan zaczął mi odpadac po kontakcie z ciepłym powietrzem. Po odtłuszczeniu nitrem nic sie nie dzieje a po dmuchnięciu suszarką zaczyna się jakby łuszczyc. Czy mogę kłaśc epoksyd na taką powierzchnię? Bo jakoś nie jestem przekonany jeżeli coś mi odpada od blachy po kontakcie z ciepłym strumieniem powietrza. Dodam że w żadnym innym przypadku nic nie odpada. Tzn. ani po zmyciu wodą, ani po przetarciu szmatka z nitro. Powierzchnia przed fertanowaniem była dośc dobrze wyczyszczona z rdzy (szlifowana wstępnie i piaskowana tam gdzie było to konieczne).

DSC_0085.JPG
Plik ściągnięto 24 raz(y) 266,56 KB

DSC_0084.JPG
Plik ściągnięto 25 raz(y) 297,8 KB

KK 
Wysłany: 2017-06-10, 00:49   
0
UP DOWN

Drzyj to do zera. Jak piaskowałeś to mogłeś pominąć fertan. Osobiście też mam podobne doświadczenia z Fertanem w okresie letnim. Szybko schnie i jakby za szybko. Robi się taka twarda warstwa, jakbyś to szlifował to będzie pełno czarnego proszku.
Nie miał pewnie z czym reagować i dupa.

GMC
Wysłany: 2017-06-10, 11:56   
0
UP DOWN

Poczytaj też tutaj
http://lakierowanko.info/...ighlight=loxite

Marcin7557
Wysłany: 2017-06-10, 14:25   
0
UP DOWN

Na fertanie jest napisane że można z powodzeniem nakładac go profilaktycznie na zdrowe powierzchnie. Wiem że to może byc tylko marketing ale skoro tak napisali to przynajmniej teoretycznie powinno byc dobrze...

kzychu
Wysłany: 2017-06-10, 20:14   
0
UP DOWN

Nad czym się zastanawiać jak to się nie trzyma po ogrzaniu suszarką.

Marcin7557
Wysłany: 2017-06-10, 23:40   
0
UP DOWN

W sumie racja...nic tylko włosy murzyna i jazda z badziewiem;)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu