Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
domel
Wysłany: 2017-10-08, 21:43   Technologia lakierowania części po regeneracji.
0
UP DOWN

Witam,
Mam mamy kłopot i nie potrafię go rozwiązać. Mianowicie zajmuję się regeneracją różnych części samochodowych jak np. rozruszniki, przekładnie kier. itp. Do tej pory części po naprawie lakierowałem farbą w sprayu (taką 4 w 1). Teraz natomiast robię tego coraz więcej i takie malowanie przestaje być ekonomiczne. Szukam innego rozwiązania. Najchętniej to bym malował to pistoletem natryskowym i tu rodzi się problem. Lakierowanie jest w odstępach czasowych, godzina, dwie itp. Jak dobrze rozumie to po każdym malowaniu trzeba pistolet czyścić aby nie wysechł tak? A może jest jakaś inna technologia lakierowania która pozwoliłaby mi lakierować części pistoletem ale bez konieczności go rozbierania i czyszczenia za każdym razem? Jakaś specjalna farba, jakiś specjalny pistolet a może coś zupełnie innego?
Będę wdzięczny za sugestie.

juny 
Wysłany: 2017-10-09, 01:17   
0
UP DOWN

Witaj,
Co do samego sprzetu potrzebujesz minimum:
-sprezarki - pytanie czy jakąś już posiadasz? - jezeli tak to jaka i w jakim ona jest stanie ? Wszelkiego rodzaju farby, podklady, lakiery nie lubią tłuczów, silikonów czy też wody z olejem z kompresora.Tutaj pojawia się następna rzecz:
- Filtr Powietrza (odwadniacz+odolejacz) Popularne są CKD, przystepna jakość w przystepnej cenie, sam taki komplet mam i polecam
-do tego oczywiscie dochodzi czystość w pomieszczeniu: żadnych brudnych szmat do wycierania elementow, w tym wypadku rozrusznikow i przekladni, czy też rąk od oleju itp.
-Pistolet- jeden ci wystarczy dysza załóżmy 1.4
Co do samej chemi najlepszym zabezpieczeniem w tym wypadku byłby podkład epoksydowy i bez koniecznosci matowania/szlifowania dajesz na to farbe poliuretanową. Sam robiłem w ten sposob kilka blokowa silnika itp.
Jeżeli chodzi o czyszczenie pistoletu, pewnie że najlepsza opcja jest rozkrecenie i wyczysczenie szczególnie po takim materiale jak poliuretan, jezeli brakuje ci na to czasu, porzadne przedmuchanie rozpuszczalnikiem nitro wyczysci go w 90%,I w tedy np, po 5-6 malowaniach rozkrecasz go i porzadnie czyscisz, widziałem już u kilku lakierników pistolety np, od podkladu, nie rozkrecane i nie czyszczone tylko nitro wlane do kubka i przedmuchane to po kilku tygodniach wygląda to w ten sposób: - krzychu ja trzymam pistolet a ty odkrecaj wieczko od kubka :sciana: :sciana: :sciana:

Jak bym coś pochrzanił to mnie poprawcie,- jest prawie 2:30 ^^ :D

Pozdro :spoko:

kzychu
Wysłany: 2017-10-09, 10:39   
0
UP DOWN

Jeśli do tej pory używałeś puszek i nie piszesz że chcesz poprawić trwałość powłoki, to nie ma co wchodzić w 2k, trzeba przejrzeć wodne podkłady , ktoś tu pisał że stosują taki do izolacji starych warstw i jest cały czas w pistolecie ,tylko nie wiem jakie dostępne kolory.

domel
Wysłany: 2017-10-09, 11:17   
0
UP DOWN

O właśnie o takie coś mi chodzi aby było cały czas w pistolecie, wtedy byłoby idealnie. Tylko pewnie jakość takiego podkładu jest bardzo słaba..?

domel
Wysłany: 2017-10-18, 12:48   
0
UP DOWN

Pytanie co do chemii: czy jest jakaś farba od razu z podkładem? Coś 2 w 1 ? Coś co się nadaje na np. na rozruszniki?

sawmaster 
Wysłany: 2017-10-20, 13:41   
0
UP DOWN

poliuretanowa :)

KK 
Wysłany: 2017-10-20, 22:57   
0
UP DOWN

Ile ma wyglądać ta regenerowana część dobrze? rok? Po co farba za 130zł za litr?

domel
Wysłany: 2017-10-21, 12:21   
0
UP DOWN

Taka droga ta farba? To raczej odpada. Jeden z doradców technicznych z farb przemyslowych doradza mi to: TELKYD S 200, Grunttoemaiilla allkiidowa przemysłłowa anttykorozyjjna półłpołłyskowa. Wydaję mi się to dobrym rozwiązaniem.

KK 
Wysłany: 2017-10-21, 13:48   
0
UP DOWN

Novol też ma jakieś emalie alkidowe. Nie ma co tracić kasy, bo nikt Ci jej nie zwróci. Jak kolor pasuje, nie schodzi po czasie to może być i nie szukaj za dużo bo od szukania głowa tylko boli.

klakier
Wysłany: 2017-10-23, 20:35   
0
UP DOWN

Znam jedną sporą firmę zajmującą się regeneracją.
Wszystko malują sprayem Deko Lack ral 9006

domel
Wysłany: 2017-10-23, 20:37   
0
UP DOWN

o dzięki wielkie

Novol rafman
Wysłany: 2017-10-26, 07:36   NOVOL Industrial light
0
UP DOWN

Ja mógłbym polecić produkty dostępne w wielu miejscach Novol Industrial Light.
Jest tam wiele produktów z których coś zapewne by Ci podpasywało
http://industrial.novol.pl/produkty-light.php?id=3

Pzdr Rafał Mania NOVOL

Produkty w aerozolach ,to rzeczywiście mało ekonomiczny wariant dla twojej pracy ,bo więcej płacisz za gaz i rozpuszczalnik niż za produkt

Siekiera
Wysłany: 2017-10-26, 16:52   
0
UP DOWN

Jak zależy ci na tym żeby nie myć co chwilę pistoletów to możesz spróbować podkład 9700 z Generala. Jest z utwardzaczem ale może stać zmieszany kilka dni dni więc spokojnie można cały czas w pistolecie trzymać. Dodatkowo masz czas schnięcia 10-15 minut co ciężko uzyskać na alkidach a kryje po jednej warstwie. W karcie masz dłuższy czas schnięcia 35-40 min ale oni pewnie podają taki długi jak ktoś chce szpachlować na niego i po 2 warstwach. W praktyce to po jednej warstwie czekasz 10 minut i bierzesz element do ręki.
Komplet masz litr + litr za 75 zł brutto, przynajmniej ja po tyle sprzedaję czyli litr towaru masz za 37,5 zł.
http://generalrefinish.pl/files/GEN_9700.pdf

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu