Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
S1lton
Wysłany: 2018-02-25, 13:07   E30 Schwarz 2 668, głębia koloru
0
UP DOWN

Witam.
Przymierzam się do lakierowania mojej e30. Kolor czysty czarny, baza standox rozpuch standox klar standox extreme. Czytałem już nie jeden raz o lakierowaniu samym bezbarwnym kilka krotnie aby uzyskać większą głębię koloru. Czy na czystym czarnym wgl to coś zmieni? Czy ten bezbarwny będzie się nadawał do takiej metody? Ewentualnie w jaki sposób mądrze to zrobić żeby miało to ręce i nogi?

MichuMachu
Wysłany: 2018-02-26, 11:14   
0
UP DOWN

Nic nie zmieni jeśli dasz grubej lakieru bezbarwnego.
Powiem Ci tylko tyle że jak nie masz sterylnych warunków na czysty czarny kolor to nalapiesz tyle syfow na elementach ze potem bedziesz miał problem wykasować. Nastętna sprawa jak go dobrze nie wysuszysz zaczniesz wycinać syfy i polerowac to efekt będzie taki ze doschnie pozniej ale dostanie duzego skurczu a co za tym idzie nie będzie czystego odbicia tylko niewyrazne . Moja rada jak chcesz malować w garażu to pojezdzij z tym lakierem całe lato takim jak wyjdzie z pod pistoletu dopiero potem tnij i poleruj. Wtedy będzie juz może w jakimś dostatecznym stopniu doschniety. Pozdrawiam

krzyhu555 
Wysłany: 2018-02-26, 13:11   
0
UP DOWN

S1lton, lepszym wyjściem będzie polakierowanie czarnym akrylem, potem matowanko i bezbarwny, lakieruje tak wszystkie klasyki efekt o wiele lepszy niż baza i klar, standox extreme to super lakier szybko podsycha i fajnie się rozlewa, jednak dla mnie lepszym klarem jest standox platinum bardziej "tłusty" jednak wymaga wygrzania.

S1lton
Wysłany: 2018-02-26, 17:08   
0
UP DOWN

Hmm no tak macie rację we dwóch, jednak extreme Szybko schnie a ja jestem w stanie utrzymać temperaturę w garażu około 25 stopni jak na dworze -20. Myślę że w tej temp prze weekend powinien wyschnac. A jaka będzie różnica jeżeli polakieruje go akrylem a ba następny dzień Bezbarwnym?

krzyhu555 
Wysłany: 2018-02-26, 20:29   
0
UP DOWN

Różnica jest ogromna, zrób sobie próbki a zobaczysz ;) extreme to ekstremalny lakier im bardziej wilgotno tym szybciej sie utwardza, jak zlejesz podłoge wodą i masz 20 stopni to nie zdążysz pistoletu umyć a lakier już pyłosuchy :) na calaka tylko wolny utwardzacz, jak będziesz lakierował bazą to musisz do bazy dodać utwardzacz, w karcie technicznej w"uwagi" masz proporcje. Jeśli chodzi o kilka warstw lakieru to nie ma problemu, lakierujesz na drugi dzień szlif i znowu klar powodzenia, :spoko:

S1lton
Wysłany: 2018-02-27, 21:39   
0
UP DOWN

Ok to robię tak że najpierw akryl a po kilku dniach sam bezbarwny.
Radziłbys łac do tego bezbarwnego rozpuszczalnik? On sam w sobie jest strasznie rzadki

krzyhu555 
Wysłany: 2018-02-28, 05:41   
0
UP DOWN

Absolutnie żadnych rozpuszczalników, to rzadkie jak woda, ja pierwszą warstwe aplikuje tak na 70% druga wylana, a wtrącenia poleruj zaraz na drugi dzień bo potem będziesz musiał sie bardziej namęczyć pozdr.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu