Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
lesiorip
Wysłany: 2018-03-31, 19:20   ASO i naprawa po kolizji.
0
UP DOWN

Po kolizji samochód trafił do ASO na naprawę. Pod względem mechanicznym bez zarzutu, wszystkie uszkodzone elementy wymienione na nowe. Natomiast lakierniczo tragedia. Można grać w szachy przednie drzwi ciemne błotnik przedni jasny. Powiedzcie czy tak spieprzone malowanie da się poprawić i czy to będzie wyglądało jak przed zderzeniem. Samochód ma niecały rok.
Nie miałem wyboru warsztatu gdyż samochód jest w leasingu i ASO zostało mi jakby narzucone jako miejsce naprawy. Z góry dzięki za odpowiedź.

3.jpg
Plik ściągnięto 18 raz(y) 259,24 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 27 raz(y) 126,55 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 102,04 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 49 raz(y) 114,18 KB

KK 
Wysłany: 2018-03-31, 20:45   
0
UP DOWN

Miałeś cieniowanie na drzwi w wycenie?

kalbi 
Wysłany: 2018-04-01, 07:13   
0
UP DOWN

zrób zdjęcie z drugiej strony, ten błotnik jest trochę pod kątem i stąd może być różnica. Wg mnie jest OK chyba, że zdjęcie dobrze tego nie ukazują.

lesiorip
Wysłany: 2018-04-02, 09:41   
0
UP DOWN

Ok postaram się dziś zrobić zdjęcia. Sprawa wyglądała mniej więcej tak po naprawie jak przyjechałem po samochód to cały bok tj. tylni błotnik i drzwi były w oryginalnym kolorze a błotnik był jasny prawie biały. Nie odebrałem samochodu i został przekazany do poprawy. Jak go odbierałem to błotnik był ok a drzwi ciemniejsze. Wygląda to tak jakby przyciemnił błotnik i pomalował drugi raz drzwi tylko do kantu przez co różnią się od tylnych bo są ciemniejsze.

lesiorip
Wysłany: 2018-04-02, 15:53   
0
UP DOWN

nie mogę tego ująć na zdjęciu ale widać to szczególnie na dole gdzie błotnik łączy się z drzwiami

1.jpg
Plik ściągnięto 41 raz(y) 119,94 KB

kalbi 
Wysłany: 2018-04-02, 21:32   
+1
UP DOWN

wszystko jasne. Błotnik lakierowany był początkowo na stojaku bo był nowy, a drzwi na aucie, co w przypadku koloru srebrnego nie jest proste aby idealnie wyszedł ten sam odcień - wystarczy inna grubość bazy, odległość pistoletu od panelu i mamy inny odcień. Poprawiali już to na aucie ale kolejne warstwy bezbarwnego lakieru dają efekt soczewki (przyciemnienia) na drzwiach przednich w stosunku do drzwi tylnych i stad drzwi sa ciemniejsze. Jedynym rozwiązaniem jest lakierowanie 2 drzwi - cieniowanie bazy pomiedzy nimi i polozenie bezbarwnego tak aby jego grubosc na koncach cieniowanych elementow nie byla przesadzona. blotnik na dole jest pod katem i pewnie stad roznica (jak jest z drugiej strony auta?)

lesiorip
Wysłany: 2018-04-03, 08:56   
0
UP DOWN

Dzięki wielkie za odpowiedź, dziś jeszcze mam rzeczoznawcę żeby mi krótko opisał jak jest to źle zrobione. W ASO już mnie mają dość powiedzieli że będą poprawiać tylko to będzie już 3 raz i grubość tego lakieru będzie jak ze szpachlą niedługo.
Z drugiej strony samochodu kolor jest jednolity chociaż czasami jak na niego się patrzy pod różnymi kątami to raz jest srebrny raz wpada w błękit a raz jest jakby biała perła. Ogólnie bardzo chciałem srebrny bo nie widać tak rys i brudu ale wyszło przy naprawie jaki jest naprawdę.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu