Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Rafal93
Wys³any: 2018-04-27, 14:53   Pro¶ba o poradê dotycz±c± malowania b³otnika
0
UP DOWN

Posty: 1
Cze¶æ wszystkim,

jest to mój pierwszy post, ale mam nadziejê, ¿e nie napiszê nic g³upiego ;)

Kupi³em u¿ywany b³otnik przedni do starego Baleno w rozs±dnym stanie(trudno o to, bo wiêkszo¶æ ma dziury), tylko jest w innym kolorze(Suzuki Y29 zamiast Y33).

Nie mam na lakiernika, a auto ma 22 lata, wiêc stwierdzi³em, ¿e pomalujê sam. Tyle tylko, ¿e o ile b³otnik zasadniczo jest w bardzo ³adnym stanie, o tyle ma dwa problemy- lekki purchel na przet³oczeniu tu¿ nad ko³em i pokryty korozj± dó³, gdzie b³otnik wchodzi na próg(5-7 cm).

Trochê poczyta³em, ale bardzo poprosi³bym o usystematyzowanie mojej wiedzy.

1. Ten b±bel nale¿y punktowo zeszlifowaæ P80 rêcznie albo nak³adk± na wiertarkê do go³ej blachy, to samo powierzchown± korozjê?
2. Czym najlepiej zabezpieczyæ t± stal? Jaki¶ podk³ad reaktywny?
3. Ca³± resztê matujemy P240 b±d¼ P320 na sucho, do uzyskania równej powierzchni- ju¿ po zabezpieczeniu go³ej blachy i by nie dojechaæ do fabrycznego podk³adu?
4. Podk³ad akrylowy- nale¿y to robiæ mo¿liwie jak najcieniej siê da, w 2-3 warstwach, ¿eby nie by³o zacieków i problemów z wyprowadzeniem g³adkiej powierzchni? Czy przy zachowaniu najwy¿szej staranno¶ci ten etap mo¿na wykonaæ podk³adem np. Motip z puszki?
5. Podk³ad polerujemy na mokro papierami 600 i 800, czy nale¿y jeszcze do³o¿yæ 1000? No i czy ruchami kolistymi, czy pion-poziom?
6. Koloru z tego co wiem nie ruszamy, a klar powinien byæ 2K. Czy nale¿y po jego wyschniêciu wykoñczyæ go jakimi¶ pastami, czy nawet bardzo drobnymi papierami typu 2000 w górê?

Oczywi¶cie jestem ¶wiadomy etapów odt³uszczania, oczyszczania i czasów schniêcia, ale to ju¿ pomin±³em, ¿eby nie rozwlekaæ :)

Z góry dziêki za wszelkie uwagi.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-04-27, 23:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Trochê "lektury" do zapoznania siê w temacie
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=5785
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group