Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Rafal93
Wysłany: 2018-04-27, 14:53   Prośba o poradę dotyczącą malowania błotnika
0
UP DOWN

Cześć wszystkim,

jest to mój pierwszy post, ale mam nadzieję, że nie napiszę nic głupiego ;)

Kupiłem używany błotnik przedni do starego Baleno w rozsądnym stanie(trudno o to, bo większość ma dziury), tylko jest w innym kolorze(Suzuki Y29 zamiast Y33).

Nie mam na lakiernika, a auto ma 22 lata, więc stwierdziłem, że pomaluję sam. Tyle tylko, że o ile błotnik zasadniczo jest w bardzo ładnym stanie, o tyle ma dwa problemy- lekki purchel na przetłoczeniu tuż nad kołem i pokryty korozją dół, gdzie błotnik wchodzi na próg(5-7 cm).

Trochę poczytałem, ale bardzo poprosiłbym o usystematyzowanie mojej wiedzy.

1. Ten bąbel należy punktowo zeszlifować P80 ręcznie albo nakładką na wiertarkę do gołej blachy, to samo powierzchowną korozję?
2. Czym najlepiej zabezpieczyć tą stal? Jakiś podkład reaktywny?
3. Całą resztę matujemy P240 bądź P320 na sucho, do uzyskania równej powierzchni- już po zabezpieczeniu gołej blachy i by nie dojechać do fabrycznego podkładu?
4. Podkład akrylowy- należy to robić możliwie jak najcieniej się da, w 2-3 warstwach, żeby nie było zacieków i problemów z wyprowadzeniem gładkiej powierzchni? Czy przy zachowaniu najwyższej staranności ten etap można wykonać podkładem np. Motip z puszki?
5. Podkład polerujemy na mokro papierami 600 i 800, czy należy jeszcze dołożyć 1000? No i czy ruchami kolistymi, czy pion-poziom?
6. Koloru z tego co wiem nie ruszamy, a klar powinien być 2K. Czy należy po jego wyschnięciu wykończyć go jakimiś pastami, czy nawet bardzo drobnymi papierami typu 2000 w górę?

Oczywiście jestem świadomy etapów odtłuszczania, oczyszczania i czasów schnięcia, ale to już pominąłem, żeby nie rozwlekać :)

Z góry dzięki za wszelkie uwagi.

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-04-27, 23:09   
0
UP DOWN

Trochę "lektury" do zapoznania się w temacie
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=5785

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu