Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
muczacz
Wysłany: 2018-05-10, 06:50   Baza Novola - czas przydatności
0
UP DOWN

Witam,

nurtuje mnie pewna sprawa. W sierpniu 2017 lakierowałem części motocyklowe i zostało mi trochę bazy, która również w tamtym czasie została świeżo z mieszalni zakupiona. Właśnie szlifuje podkład akrylowy i zastanawiam się, czy mogę jej jeszcze użyć. Baza była przez ten czas zamknięta w plastikowym pojemniczku, który był szczelnie i "na bogato" owinięty taśmą. Zaglądałem teraz do środka to jest płynna tylko zrobiła się gęsta, bo pewnie wyparowało trochę rozpuszczalnika. Mogę nią jeszcze nabić pistolet? Oczywiście dałbym więcej rozcieńczalnika aby uzyskać wymaganą płynność.

Dzięki z góry!
Pozdrawiam.

muczacz
Wysłany: 2018-05-10, 21:18   
0
UP DOWN

z góry przepraszam za post pod postem.

W międzyczasie dowiedziałem się baza mozę stać spokojnie nawet rok, ale jest jeszcze kwestia lakieru i jego utwardzacza. Lakier wiem, że mogę jeszcze użyć, ale co z utwardzaczem? Mój utwardzacz do lakieru był otwarty ponad 8 miesięcy temu. Mogę go jeszcze śmiało wymieszać przy nadchodzącym lakierowaniu? Leżał szczelnie zamknięty w suchym otoczeniu w temp. około 20*. Lakier to Novakryl 570.

muczacz
Wysłany: 2018-05-12, 16:37   
0
UP DOWN

Panowie nie wszyscy naraz proszę, bo się OT zrobił ;) A tak na poważnie już wiem co i jak. Może kiedyś ktoś będzie miał takie pytanie jak ja, to napiszę co wiem. Generalnie otwierany utwardzacz do lakieru można użyć po takim czasie jak w moim przypadku, o ile nie zmienił on barwy na mleczą ani nie zmienił konsystencji, bo lakier już się nie utwardzi jak powinien.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu