Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
marcinxc
Wysłany: 2020-06-29, 17:01   amator i z lakieru wyszła zaprawa...
0
UP DOWN

Witam wszystkich

niedawno kupiłem stary skuter do remontu itp. przyszedł czas na malowanie plastików.
więc zaopatrzyłem się w:
pistolet devilbiss g5
podkład novol ultra 100
baza 1F7 i bezbarwny novakryl 540
odolejacz i odwadniacz
kompresor lipa totalna z aldi ( nie mój) ;-)

podkład zrobiłem 5:1, nie wiem czy to nie błąd ponieważ wszystko mieszałem dopiero po dodaniu utwardzacza. Wszystko wydawało się zbyt gęste i czułem , że pojawią się problemy.
pistolet rozkręcony na 2obr materiał , powietrze 2,5bar
. Nakładanie materiału wyglądało jak malowanie proszkowe, jak ktoś malował ten wie :) jakbym sypał proszkiem na powierzchnie. Po ok pół godziny walki zrezygnowałem. Zdjęcia poniżej :(
najgorsze jest to, że mam jeszcze bazę pół litra która mnie kosztowała ok 100zl i szkoda by było to zmarnować :(
Pozdrawiam wszystkich

e.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 171,54 KB

d.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 124,89 KB

c.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 199,06 KB

b.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 109,93 KB

a.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 140,67 KB

Robertlodz09 
Wysłany: 2020-06-30, 10:15   
0
UP DOWN

Z rozpiski zakupionych materiałów widzę że nie ma pozycji z rozcieńczalnikiem do podkładów akrylowych ....
Podkład po odmierzeniu potrzebnej ilości i dodaniu utwardzacza wymaga jeszcze rozcieńczalnika tak aby uzyskać zalecaną lepkość materiału który chcemy nakładać ... ;)
Dlatego miałeś za gęsty materiał i "pistolet pluł materiałem" zamiast go rozpylić i nanosić na
element ...
Tak zapytam z ciekawości ... do bazy i bezbarwnego masz zalecany rozcieńczalnik ?

kzychu
Wysłany: 2020-06-30, 14:34   
0
UP DOWN

A ja dodam żebyś czytał karty materiałów które stosujesz.Pół litra bazy na skuter to tak na bogato, chyba że w ilości materiału uwzględniono szkolenie.

marcinxc
Wysłany: 2020-06-30, 18:09   
0
UP DOWN

Witam
fakt, pominąłem w opisie rozcienczalnik, też novol+10% +20%, ale nie dodałem go do pierwszej mieszanki :) z pośpiechu. zrobiłem drugą i dodałem, ale to chyba już i tak było za późno :(

Cytat:
A ja dodam żebyś czytał karty materiałów które stosujesz.Pół litra bazy na skuter to tak na bogato, chyba że w ilości materiału uwzględniono szkolenie.

nie wiedziałem, że na karcie materiałów bedzie napisane ile potrzeba na sukter ;) postaram się zerkać.
Jestem amator i kupiłem pół litra by nie było za mało - lepiej dostatek niż niedostatek :D
poza tym to maxi skuter więc chyba będzie OK ;-)
ps. muszę też kupić porządny 100l kompresor bo dysponuję marną 50l i to chyba też było przyczyną takich problemów.
Pozdrawiam

kzychu
Wysłany: 2020-06-30, 20:11   
0
UP DOWN

Nie wysilaj się, według mnie to możesz te materiały spuścić w kiblu.

sawmaster 
Wysłany: 2020-06-30, 22:18   
0
UP DOWN

temu takie gluty bo może przekroczyłeś czas życia mieszanki

klapek
Wysłany: 2020-07-01, 09:09   
0
UP DOWN

Baza jak szczelnie zamknięta w małym pojemniku, to Ci wytrzyma. Przeszlifuj raz jeszcze na mokro te plastiki P800-P1000, zrób odpowiednie proporcje i maluj od nowa. Pewnie wiesz że używasz niskiej jakości produktów, więc nie spodziewaj się efektu WOW (!!!), ale da się z tym wyjść z twarzą.

marcinxc
Wysłany: 2020-07-04, 16:34   
0
UP DOWN

Witam
dzięki za odpowiedzi.
Właśnie malowałem ponownie, 5:1 +20%rozcieńczalnik i malowało się o niebo lepiej.
Co do niskiej jakości produktów to nie wiedziałem ponieważ gość w sklepie miał 90% novol`a ;-)
i novola mi wcisnął :D
podkład chyba miałem najtańszy a bezbarwny ok 100zl puszka, trochę ponad pół litra, czy drogo? nie wiem nie mam porównania

czym myjecie pistolety? bo mi się bagno znowu zrobiło jak wlałem rozpuszczalnik, po zalaniu od razu ścina materiał jak białko. Znowu skrobałem kubek - masakra
fotki poniżej

nada się do malowania bazy?

Pozdrawiam

b.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 124,84 KB

a.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 134,51 KB

Robertlodz09 
Wysłany: 2020-07-04, 23:46   
0
UP DOWN

marcinxc napisał/a:
czym myjecie pistolety?

Po podkładzie tym który używasz to zalecam rozcieńczalnik nitro do mycia pistoletu

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu