Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
cekel
Wysłany: 2020-08-30, 14:31   Jaki gatunek blachy ?
0
UP DOWN

Witam. Mam takie pytanie - jaki gatunek blachy należy stosować w blacharstwie ? Z tego co się zorientowałem to najlepsza byłaby stal przeznaczona do tłoczenia. Jednak dokładnie który stop ? Najbardziej popularna jest DC01 ale patrząc po parametrach to DC03 łatwiej mogłaby się obrabiać. DC01 da się kupić w wielu miejscach ale właśnie te przeznaczone do głębszego tłoczenia (DC03, DC04, DC05, DC06) są już ciężej osiągalne.

Czereśniak
Wysłany: 2020-08-31, 21:46   
0
UP DOWN

cekel napisał/a:
jaki gatunek blachy należy stosować w blacharstwie ?

po co panie gatunki blachy jakie ? jak dziurska to se zaklejam gazeciskami i szpachlom
i nima zadnego dziurska ino jak fabryka :cool:

hematol 
Wysłany: 2020-08-31, 23:31   
0
UP DOWN

cekel, ogólnie ciężko dostać dobrej jakości blache,możesz robić na DC01,ale ja szukałem kilkanaście lat porządnej blachy i nie znalazłem jej w polsce,mam przywiezioną z zagranicy dedykowaną na zabytki nie do kupienia w polsce.Przedtem robiłem na wycinanej z aut na szrotach blachy i też tak Tobie radzę,moge polecić vw,audi na tym robiłem i niekiedy też ją nieraz używam nawet 25 letnią,jest TOP 1!Mowa o tych powiedzmy do 2000r ;) ;) ;)
Tak wiec na początek proponuję Tobie wytnij sobie blache z używanych aut. :spoko:
P.s. Taka ciekawostka,teraz wstawiałem dół błotnika do 30-letniego BMW z blachy wycietej z poszycia drzwi VW lat 25! :D i wiem,że to będzie trzymać bo mam to sprzawdzone :spoko:

cekel
Wysłany: 2020-09-05, 20:18   
0
UP DOWN

Ja słyszałem jak pewna firma naprawiała auta wycinając blachy ze starych urządzeń AGD...

Jakie oznaczenie ma ta blacha, którą kupowałeś za granicą ? Nie można mówić, że danej stali nie da się kupić w Polsce. Nie kupi się jej na pewno na pierwszym składzie stali gdzie często sprzedają coś pod hasłem "stal". Spokojnie także można coś odkupić od firmy specjalizującej się - w tym wypadku na produkcji elementów tłoczonych. Na pewno stal, którą kupiłeś jako "specjalna" istnieje po prostu w katalogu duży producentów stali - np. szwedzkie SSAB gdzie tej stali jest pełno na rynku ale jest zamawiania po prostu przez firmy produkcyjne.

hematol 
Wysłany: 2020-09-06, 01:59   
0
UP DOWN

cekel, podałem Ci jak na tacy możliwe dobre rozwiązania "na już",jeśli myślisz ,że obdzwonisz składy blach i znajdziesz blache na auta to życzę powodzenia!Na składach nikt nie posiada blachy samochodowej a takowa nie jest ta sama co na składzie ,jak będziesz dłużej robić przy blasze to będziesz mieć wobec niej wymagania,tak jak klient wobec Ciebie co do wykonanej roboty.
Wybór blachy na auto nie kończy sie na oznaczeniu materiału.... :)

cekel
Wysłany: 2020-09-06, 18:42   
0
UP DOWN

Czy ja mówię, że będę dzwonił na lokalne składy stali ? Na składzie stali znajdę najczęściej stal gatunku S235 lub ewentualne S355 lub coś co tylko przypomina stal. Uwierz mi, że "blacha samochodowa" to nie jest gatunek stali tylko jakieś uproszczenie dla osób, które nie łapią się w oznaczeniach. Ogólnie te blachy łączy jedna cecha wspólna - są to stale przeznaczone do tłoczenia lub głębokiego tłoczenia. Te materiały mają konkretne oznaczenia oraz swoje parametry techniczne i można je spokojnie kupić na polskim rynku tylko trzeba uderzyć do odpowiedniej firmy a nie do Mietka na składzie stali. Problem jest taki, że cały czas znajduje gdzieś informacje o jakiś magicznych stalach z zachodu lub północy ale nigdy nie udało mi się znaleźć informacji jakie ma oznaczenie.

zolwik 
Wysłany: 2020-10-27, 19:45   
0
UP DOWN

Witam , ciekawy temat nad którym większość się nie zastanawia .

Bardzo dobry pomysł by brać blachę z dawcy z lat 80-90 inna zawartość węgla niż to co zrobił mercedes pod koniec 90 lat

Składa się ze mam dostęp do blach do tłoczenia (symbolu nie znam ale się dowiem ).

Dostępność tylko po za pl , 90 % wyrobów to sprowadzane między innymi z Indii , Chin , Ukrainy .... ocynkowane aluminowane nierdzewne lakierowane ...

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu