Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
markiszon 
Wysłany: 2020-09-09, 18:12   Iwata do bazy i bezbarwnego
0
UP DOWN

Cześć proszę o poradę chce kupić Iwate tylko nie wiem jaką konkretnie. Czytałem dobre opinie o WS 400, ale ona majuż kilka ładnych lat i pewnie coś lepszego znalazło się na rynku już. Lakieruje głównie dla siebie hobbystycznie w swoich norach ( brak kabiny ), powietrza pod dostatkiem bo mam duży zapas powietrza w dodatkowycm zbiorniku bodajże 500l, lakierowane głównie pojedyncze elementy, ale mogą się też zdarzyć większe np boki busów lub kilka elementów naraz. Najlepiej coś z małym odkurzem bo brak odpowiedniej wentylacji ( i chyba dlatego zrezygnowałem z Saty ). Obecnie jako amator lakieruje Devilbissem FLG5 i jest ok , ale chciałbym czegoś więcej. Ten Devilbiss jak dla mnie dosyć mocno pyli, nie jest wogóle oszczędny jeśli chodzi o materiał i mógłby lepiej kłaść baze i klar ( aczkowleik żle nie jest ). Lakierowanie bazą klasyczną, ale może kiedyś będzie i wodna ? Pistolet ma spełniać funkcje uniwersalną czyli baza i klar. Bardzo proszę o konkretne modele. P.S. Devilbissa też nie wykluczam.

KK 
Wysłany: 2020-09-09, 22:32   
0
UP DOWN

Iwata w400 wbx.

markiszon 
Wysłany: 2020-09-10, 05:12   
0
UP DOWN

Dysza ?

Robertlodz09 
Wysłany: 2020-09-10, 09:13   
0
UP DOWN

markiszon napisał/a:
lakieruje Devilbissem FLG5 i jest ok , ale chciałbym czegoś więcej. Ten Devilbiss jak dla mnie dosyć mocno pyli, nie jest wogóle oszczędny jeśli chodzi o materiał i mógłby lepiej kłaść baze i klar

Bo to jest najniższy model od tego producenta pomijając model SLG ...
markiszon napisał/a:
Pistolet ma spełniać funkcje uniwersalną czyli baza i klar.

Jak chcesz o niebo lepszy a nie drogi model od Devilbissa to można kupić za 800zł model GPI z dyszą 1.4 nie ma porównania z FLG co przyzna Ci każdy dystrybutor Devilbissa

klapek
Wysłany: 2020-09-10, 15:06   
0
UP DOWN

Mój pierwszy pistolet, to był właśnie GPi z dyszą 1.3. Był w promocji, gdyż firma miała problem z dostawą FLG-5 (na moje szczęście). Sporo zrobił i nawet xyralic nim można ładnie położyć.

Odkąd kupiłem WS-400 1.3HD, GPi używam tylko do podkładu epoksydowego, ale nadal ważam że Devilbiss GPI w obecnej cenie jest fajnym sprzętem.

markiszon 
Wysłany: 2020-09-10, 17:43   
0
UP DOWN

Panowie dziękuję za rady, ale ja chciałbym kupić już pistolet na lata a nie poziom powiedzmy wyżej od FLG 5 ! Chce już kupić coś docelowego, ale zarazem prostego w obsłudze jak chyba FLG. Uważam, że FLG jest w porządku i szczerze go mogę polecić jak za te pieniądze każdemu początkującemu i nie tylko, na nim wydaje mi się sporo się nauczyłem, ale tak jak pisze prosiłbym o jak najlepszy wybór Iwaty do bazy i klaru. Czytałem opinie o Supernovej, WBxie, Ws400 LV2 itd, ale nie znalazłem podsumowania tych wszystkich świetnych pistoletów razem. Proszę o konkret : Iwata ..., dysza .., model dyszy ... . Z góry dziękuje. P.S. tak na marginesie przed FLG 5 miałem Airgunse często polecaną, ale nie potrafiłem nią układać srebra ( bardzo mi chmurzył ) FLG radzi sobie ze srebrem dobrze wg mnie.

markiszon 
Wysłany: 2020-09-11, 10:05   
0
UP DOWN

Nikt już nic ? W sumie Devilbiss też może być, ale chyba jednak Iwata ma lepszą markę ?

Czereśniak
Wysłany: 2020-09-11, 10:59   
+1
UP DOWN

markiszon napisał/a:
Nikt już nic ?

A o wypas chinolu nie mysloles ? ja za 50 zeta se kupilem pistola i smigam autosy :cool:

Robertlodz09 
Wysłany: 2020-09-13, 08:22   
0
UP DOWN

markiszon napisał/a:
ale chyba jednak Iwata ma lepszą markę ?

W produkcji pistoletów do nakładania materiałów do renowacji powłok na poj samochodowych masz trzech wiodących producentów : Sata Devilbiss Iwata
To co obecnie używasz to najtańszy model dostępny na rynku wg zasady jaka cena taka jakość ... Air Gunsa od Iwata też jest na podobnym poziomie ...
Jeśli interesujesz się zakupem pistoletu np Iwata to pytania jakie tutaj zadajesz proponuję skierować do przedstawiciela Iwata Polska tam technicy dobiorą Ci pistolet do Twoich warunków i materiałów na jakich pracujesz
markiszon napisał/a:
Proszę o konkret : Iwata ..., dysza .., model dyszy ... . Z góry dziękuje.

Takie rzeczy to tylko u przedstawiciela Iwata otrzymasz
Sata np. wydała katalog producentów mat. lakierniczych i tam masz podane do jakich materiałów danego producenta np. podkładu zalecany jest model pistoletu i z jaką dyszą

markiszon 
Wysłany: 2020-09-14, 09:42   
0
UP DOWN

Dzięki Robercie za zainteresowanie, też myślałem o tym, żeby podpytać przedstawicieli Firmy Iwata z tym, że ja chciałem poznać opinie osób, które na codzień pracują pistoletami w podobnych wartunkach, a z tego co wiem to jest ich naprawde sporo. Moim zdaniem wiedza teoretyczna a praktyczna często się różni od siebie, ale jeśli nie będzie wyjścia to zadzwonie i podpytam. Pzdr

Czereśniak
Wysłany: 2020-09-15, 00:31   
0
UP DOWN

Robertlodz09 napisał/a:

W produkcji pistoletów do nakładania materiałów do renowacji powłok na poj samochodowych masz trzech wiodących producentów : Sata Devilbiss Iwata

Jeszca mamy przecie z chin wiodonce firmy ... Sico i Auaritia :spoko:
Tanio se kostuje a autosa pomaluje ... :cool:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu