Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
locos 
Wysłany: 2020-10-24, 16:30   Lakier LH5X Night Blue problem z drobieniem
0
UP DOWN

Witam zacne grono lakierników :)

Panowie i Panie zwracam się z prośbą o pomoc przy dorobieniu koloru LH5X Night Blue z VW

Próbowałem wielu firm i pod względem koloru / odcienia jedne pasowały lepiej inne gorzej ale ziarno nie pasowało prawie nigdzie. Najlepiej pod względem ziarna wypada RM i tej firmy będę się już trzymał. Ziarno pasuje bardzo dobrze, odcień też jest w miarę ok ale wychodzi trochę za ciemny na wprost (w cieniu za ciemny, w słońcu ok) i mocno za ciemny flop. Flop jest też trochę za fioletowy. Konkretnie chodzi o alternatywę 515.96

Czy jest tu ktoś kto pracuje na RM i mógł by podpowiedzieć czego ująć lub czego dodać żeby skorygować ten kolor ? Ewentualnie mógł bym umieścić tu recepturę RM'a żeby ludzie nie mający do czynienia z RM mogli coś pomóc.

Oczywiście będzie cieniowanie, ale flop jest tak ciemny że to nie wystarczy.

Z góry dziękuję za pomoc bo już mi ręce opadają, a w mojej okolicy nikt lakierów (przynajmniej tej firmy) nie koryguje. :help:

MichuMachu
Wysłany: 2020-10-24, 22:49   
0
UP DOWN

Jakiś czas temu lakierowaniem Touran w tym kolorze napewno był to RM jak mi została gdzieś puszka to podam ci recepture...

MichuMachu
Wysłany: 2020-10-25, 10:20   
0
UP DOWN

Znalazłem puszkę... Jest podpisana tak MB 515.96. 69.20.

locos 
Wysłany: 2020-10-25, 10:27   
0
UP DOWN

MB 515.96 to by się zgadzało, a co oznacza dodatkowe 69.20 ? Ktoś przerabiał ten kolor i sobie dodatkowo oznaczył ?

MichuMachu
Wysłany: 2020-10-25, 10:49   
0
UP DOWN

W tej mieszalni robią zawsze taki dodatkowy opis do RM nie wiem może gość jak miesza z podstawowego koloru to oznacza sobie jakoś później ta przeróbkę jakby trzeba było dorobić jeszcze to żeby się nie musiał zastanawiać i dorabiać od nowa....

locos 
Wysłany: 2020-10-25, 11:05   
0
UP DOWN

Czyli prawdopodobnie korygował. 515.96 to najnowsza alternatywa, faktycznie pasuje w miarę nieżle ale i tak wymaga korekty. Miał byś możliwość zapytania w tej mieszalni czy faktycznie robili korektę ? A jeśli tak to co dokładnie robili ?
Jak u Ciebie pasował ten kolor ?

MichuMachu
Wysłany: 2020-10-25, 13:07   
0
UP DOWN

Myślę że tak :spoko:
U mnie było ok drzwi tylne w krechę i wyszło naprawdę przyzwoicie jeśli chodzi o odcien :)

locos 
Wysłany: 2020-10-25, 20:36   
0
UP DOWN

Było by extra :)
A jak jasność i flop ?

MichuMachu
Wysłany: 2020-10-26, 12:29   
0
UP DOWN

locos napisał/a:
Było by extra :)