Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 16:42
Autor Wiadomo¶æ
Bini
Wys³any: 2008-06-30, 21:33   Lakierowanie plastiku
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam mam pytanie na ktore nie znalazlem jeszcze na tym forum zadawalajacej mnie odpowiedzi.A mianowicie chce pomalowac dokladke do zderzaka progi i brewki. Czy móg³by ktos powiedziec mi co dokladnie bedzie mi do tego potrzebne i co mam pokolei zrobic tak zeby efekt by³ w miare zadowalaj±cy.Z góry dziekuje za udzielone odpowiedzi.
 

peter
Wys³any: 2008-06-30, 21:35   Re: Lakierowanie plastiku
0
UP DOWN

Posty: 133
Bini napisa³/a:
Witam mam pytanie na ktore nie znalazlem jeszcze na tym forum zadawalajacej mnie odpowiedzi.A mianowicie chce pomalowac dokladke do zderzaka progi i brewki. Czy móg³by ktos powiedziec mi co dokladnie bedzie mi do tego potrzebne i co mam pokolei zrobic tak zeby efekt by³ w miare zadowalaj±cy.Z góry dziekuje za udzielone odpowiedzi.


napewno to plastik czy zywica?
bo to jest zasadnicza roznica.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-30, 21:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
zalezy z jakiego tworzywa zrobione sa te dokladki. jesli nie jest to ¿elkot (czyli tzw ¿ywica) a abs czy pp (i inne) to kladziesz na to PZP i kolejne produkty (podklad, lakier itd). do lakieru nawierzchniowego dodajesz uelastyczniacz(do podkladu wypelniajacego tez). jesli jednak jest to ¿elkot to zadowalajacego efektu nigy nie mozna byc do konca pewnym.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-01, 15:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Zak³adam ze to brewki z gie³dy...Szlifujesz SCOTCH'em, 2 cienkie warstwy podk³adu zwiekszajacego przyczepnosc, pauza 15 minut, na to podk³ad (mozna dodac uelastyczniacza ale po co na brewki?) i tyle. potem szlif i mala.
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-01, 16:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
no wlasnie sek w tym ze jesli z gieldy, to ¿elkot, a jesli zelkot to NIE daje sie PZP
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-01, 17:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
RB ja zawse daje na KAZDE tworzywo PZP i jakos nic sie nie dzieje. Nie odpada....podk³ad sie trzyma...nic sie nie ³uszczy. hm...
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-01, 19:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
facet produkujacy zderzaki powiedzial mi ze sie nie daje pzp na ¿elkot. nie zg³ebialem tematu dokladniej, ale zrobie to niebawem. dla mnie to zreszta logiczne. to tak jak bys dawal pzp na szpachle, czy wlokno...
 

Bini
Wys³any: 2008-07-01, 20:16   
0
UP DOWN

Posty: 3
Wszystkie elementy ktore mam kupilem na allegro jest to jakies tworzywo sztuczne.Mam kolejne jeszcze pytania. Czy do lakieru per³owego jest potrzebny jakis specjalny podklad tak jak do metalika.I co to jest ten PZP o ktory tak czesto mowicie
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-01, 20:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
do kazdego lakieru potrzebny jest odpowiedniego koloru podklad aby krycie bylo optymalne oraz odpowiedni odcien wynikowy. pzp - podklad zwiekszajacy przyczepnosc.
 

Bini
Wys³any: 2008-07-02, 20:29   
0
UP DOWN

Posty: 3
Dzieki wszystkim za udzielenie odpowiedzi na moje pytania. I jeszcze ostatnie juz czy na koniec musze polozyc na lakier lakier bezbarwny.Czy musze go na koniec polerowac a jak tak to czym?I jesli mam np. jakis ubytek w tworzywie czy moge przed polozeniem na niego podklau wypelnic ubytek szpachlowka czy potrzebne mi jest cos innego specjalnie do plastiku?

[ Dodano: 2008-07-05, 21:58 ]
rbfm napisa³/a:
zalezy z jakiego tworzywa zrobione sa te dokladki. jesli nie jest to ¿elkot (czyli tzw ¿ywica) a abs czy pp (i inne) to kladziesz na to PZP i kolejne produkty (podklad, lakier itd). do lakieru nawierzchniowego dodajesz uelastyczniacz(do podkladu wypelniajacego tez). jesli jednak jest to ¿elkot to zadowalajacego efektu nigy nie mozna byc do konca pewnym.


Czy jezeli po³o¿y³em juz PZP to kolejny podk³ad musi byc podk³adem do plastiku i czy jezeli dodam do lakieru uelastyczniacz nic ni porobi on z lakierem?

[ Dodano: 2008-07-05, 22:22 ]
A tworzywo z ktorego jest wykonana dok³adka zderzaka to ¿elkot.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group