Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Karotek
Wysłany: 2022-07-06, 16:43   Pistolet Italco
0
UP DOWN

Witam,
przymierzam się zakupu nowego pistoletu po tym jak mój obecny "bass polska" postanowił przeprowadzić zamach na moje życie.

W oko wpadły mi pistolety Italco, może ktoś całkiem przypadkiem z nich korzystał i może coś o nich powiedzieć ?
Tak ja wiem że sprzęt tej klasy raczej nie jest używany przez osoby które pracują w tej branży ale może komuś się zdarzyło z nich korzystać.

Konkretnie myślałem o
ITALCO H-929 HVLP 1,8mm do podkładu
ITALCO H-929 LVMP 1,3mm do bazy i clearu

Kompresor jaki mam to butla 50L(od najtańszego chińczyka) + sprężarka dwutłokowa firmy kowal. Deklarowana wydajność na wyjściu to 300L.

Pistolet potrzebuję prywatnie, nie prowadzę żadnej działalności związanej z mechaniką czy lakiernictwem.
Tak na dobrą sprawę to co robię to poprawki lakiernicze "po zimie", czasami jakieś drobne prace typu pomalowanie doniczki(dosłownie, to nie żart ;) )

Przed tym niewypałem który nazywa się bass używałem pistoletu Auarita mini HVLP H-891 1,2mm.
Generalnie byłem/jestem z niego zadowolony, ale problemem jest to że to mini więc ma bardzo małą miotłę. Ale i tak udało mi się nim pomalować całego mercedesa klasy c w kombi - poza maską i dachem.

Nie oczekuję że uzyskam efekt jak z fabryki,
zresztą jakbym miał pistolet za 10 tysięcy to i tak bym super efektu nie osiągnął bo do tego potrzeba wprawy i doświadczenia.
Mnie zadowoli taki efekt że jak z metra nie będzie to dla laika wyglądało jak malowane to będzie dobrze ^^

Robertlodz09 
Wysłany: 2022-07-15, 21:37   
0
UP DOWN

Ja miałem do czynienia z tym mini Italco ... no cóż można to zamknąć w jednym zdaniu ...
"Jaka cena taka jakość..." ale przynajmniej jest lepiej wykonany i wyglada porządniej niż pistolety po 100-kilka złotych ...
Pomalować się tym da także decyzja należy do Ciebie ;)

Karotek
Wysłany: 2022-07-17, 11:45   
0
UP DOWN

Ja ja uwielbiam te precyzyjne odpowiedzi ^^

To może inaczej, jakbyś miał go ocenić w skali od 0 do 10 ?
Gdzie 0 to wiadomo wielkie G
5 zaje... dobry ale dla amatora
6 nada się dla zawodowca jak nie ma nic lepszego pod ręką
10 każdy powinien to mieć

Robertlodz09 
Wysłany: 2022-07-25, 19:47   
0
UP DOWN

Skoro malowałeś pistoletem mini i byłeś z niego zadowolony to zakup Italco spełni Twoje oczekiwania także daje w Twojej skali jak dla Ciebie 5 ...

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu