Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Agravka 
Wysłany: 2007-02-01, 03:25   Jaki to lakier
0
UP DOWN

witam serdecznie,
mam pytanie, czy ktoś wie jak uzyskać taki efekt jaki widać na aucie na zdjęciu?
jaki to może być kod lakieru? jaki podkład baza bezbarwny...

ps. uprzejmie proszę o poważne potraktowanie tematu, pomimo że jestem nowym użytkownikiem na forum

pozdrawiam:)

http://img01.picoodle.com...23m_e7fa8b8.jpg

malarz
Wysłany: 2007-02-01, 10:15   
0
UP DOWN

całkiem poważnie... ja nie wiem, ale podoba mi się 8)

darXo 
Wysłany: 2007-02-01, 10:42   
0
UP DOWN
darXo

Hmm, trzeba by to z bliska zobaczyć ;-)
Wygląda jak ciemnografitowa baza (coś koło 85L) pokryta lakierem bezbarwnym z dodatkiem matującym, ale może to być bardziej skomplikowane. Jak na baze metaliczną troche za mało sie błyszczy.
Jednak gdybym miał podrobić efekt lakieru ze zdjęcia, to tak bym zrobił.

Agravka 
Wysłany: 2007-02-02, 17:14   
0
UP DOWN

rozumiem, że trudno jest tak ocenić ze zdjęcia
ciężka sprawa z tym kolorem, a raczej z tym ile taka baza pokryta cienką warstwą płaszczu by wytrzymała
dziękuję bardzo za pomoc :) :wink:

darXo 
Wysłany: 2007-02-02, 19:18   
0
UP DOWN
darXo

"Płaszczu" potrzeba tyle ile producent danego "płaszcza" podaje ;-)
Lakier bezbarwny nanosi się w zależności od gęstości i rodzaju 1,5 - 3 warstw.
Trudno powiedzieć ile wytrzyma lakier bezbarwny, nikt tego nie zmierzył bo tak długo ludzie nie żyją.
A tak na poważnie, widze że jesteś kompletnie zielona(y). Baza to "farba" dająca tylko kolor, ew. efekt metaliczny. Dopiero na baze daje się lakier bezbarwny będący właściwą powłoką. Im lepszy, tym lepiej. Dobrej jakości lakier bezbarwny wygląda dobrze kilka lat. Po tym czasie należy go polerować w celu odnowienia połyski i usunięcia rys i zmatowień. Tak można najprościej po laicku wyjaśnić.
Jeśli chodzi o zdjęcie, tak jak mowiłęm wygląda mi to na bezbarwny półmat, więc dużo bardziej podatny na powstawanie rys, kompletnie niepraktyczny; ale efekt - rewelacja.

Agravka 
Wysłany: 2007-02-03, 04:01   
0
UP DOWN

przyznaję, jestem zielona..
pytałam o lakier w czyimś imieniu
jeżeli uda się uzyskać taki czy też równie ciekawy efekt to zamieszczę info i zdjęcia auta na forum

jeszcze raz dziękuję za wytłumaczenie, jeżeli w przyszłości będę miała lakiernicze problemy to na pewno tu wrócę, pozdrawiam

picior 
Wysłany: 2007-04-12, 09:03   
0
UP DOWN

to jest 100% pełny mat... albo czarny albo bardzo ciemny grafit...
mam coś takeigo na smochodzie i to tylko łasnie wyglada na tym zdjeciu... w praktyce to samochód jest nie do wyczyszczenia... od czasu jak pomalowałem samochód niewyczysciłem go nigdy żeby było ładny jak po pomalowaniu... najbardziej zbiżona czystosć była po PLAKu, ale sie dziwnie błyszczał...

venoGw
Wysłany: 2008-05-23, 14:37   
0
UP DOWN

nie jestem lakiernikiem ale to auto nie jest matowe :D

ten kolor ma nazwe "s2 black stealth" jest to mixtura ze stajni tuningowej skunk2

to tak zwana satyna , czyli klar + pasta matujaca :D baza jest czarna !

mam tak pomalowane duze elementy w aucie i niemam zadnego problemu z czystoscia !

pearlaga
Wysłany: 2008-11-03, 20:24   
0
UP DOWN

zgadzam sie z venoGw
to auto to na kliku zdjeciach to poprostu majstersztyk photoshopa
tak jak wiekszosc modelek :) [retusz]
i dlatego takie zludne odbicia widac
pozdrawiam

Lukas1
Wysłany: 2009-02-09, 06:55   
0
UP DOWN

Samochody pokryte matowym czy polmatowym bezbarwnym od jakiegos czasu pojawiaja sie czesto na targach tuningowych. Ten tez to chyba jednak cos takiego, a nie tylko photoshop. Jak chcecie poogladac dziwne wynalazki lakiernicze do tuningu, to zajrzyjcie na www.alsacorp.com to amerykanska firma specjalizujaca sie w takich lakierach.

acidhouse
Wysłany: 2009-02-15, 10:34   
0
UP DOWN
Kustom Kulture

zgadzam sie duzo jest takich specjali, polecam i dozucam do ALSY jeszcze www.houseofcolor.com , jakby ktos otwieral mieszalnie z tymi produktami to ja chetnie do roboty przyjde :D

małek 
Wysłany: 2009-03-06, 22:32   
0
UP DOWN
Amator lakiernik

No więc zaprezentuje swoją próbkę którą wykonałem bo chcę pomalować auto właśnie w macie

Malowano na sztukę że tak powiem głównie aby odczuć efekt matu na żywo ale że jestem amator to i będę miał kilka pytań.

Oto efekt baza orak klar z palety Palinala:

wyszła delikatna morka która przy macie za bardzo nie rzuca się w oczy lecz nie jestem pewien czy gdybym dał 3 warstwę być może by jej nie było. Zastanawiam się jak dalej postępować z takim lakierem taki ma pozostać czy jakies polerowanko. Jednak po brubach z G3 zaczynał się połysk wic odpada taka opcja.

Co Wy na to jakie porady?

bartek 
Wysłany: 2009-03-07, 08:58   
0
UP DOWN

elegancko.
tylko utrzymanie tego w czystosci bedzie wyzwaniem.
tym bardziej ze jak zostawisz auto na ulicy to zaraz znajdzie kilku ciekawskich do pomacania
tudziez sprawdzenia czy zostana slady po paznokciu - a zostana :D

No-limit
Wysłany: 2009-03-07, 10:24   Re: Jaki to lakier
0
UP DOWN

Agravka napisał/a:
witam serdecznie,
mam pytanie, czy ktoś wie jak uzyskać taki efekt jaki widać na aucie na zdjęciu?
jaki to może być kod lakieru? jaki podkład baza bezbarwny...

ps. uprzejmie proszę o poważne potraktowanie tematu, pomimo że jestem nowym użytkownikiem na forum

pozdrawiam:)

[url=http://img01.picoodl...8b8.jpg]Obrazek[/URL]

http://img01.picoodle.com...23m_e7fa8b8.jpg

prawdopodobnie jest to lakier Honda RP29P/New Raisin Perl.Met./ lub RP29P-3/Raisin Prl.Met./,Na który położony jest klar z 60% matem.

małek 
Wysłany: 2009-03-07, 11:10   
0
UP DOWN
Amator lakiernik

dlaczego ma pozostać rysa po paznokciu jak jest to klar tylko że w wersji mat - za kilka dni poddam element testom na wytrzymałość oraz zabrudzeniu i utrzymaniu w czystości.

No-limit
Wysłany: 2009-03-07, 11:54   
0
UP DOWN

małek napisał/a:
dlaczego ma pozostać rysa po paznokciu jak jest to klar tylko że w wersji mat - za kilka dni poddam element testom na wytrzymałość oraz zabrudzeniu i utrzymaniu w czystości.

Dlatego.że inna jest faktura powierzchni lakieru.Np. po przejechaniu po powierzchni lakieru bezbarwnego paznokciem wystarczy zapolerować,a na tego typu powierzni zostanie BŁYSZCZĄCY ŚLAD,którego nie usuniesz przez polerowanie,bo zgubisz efekt półmatu.Taką powirzchnię /w extra klarze można tylo utrzymywać w czystości,czyli myć środkami bez wosku,jak lakier bezbarwny jest OK nie kombinować z kosmetykami.

yermek
Wysłany: 2009-06-01, 20:33   
0
UP DOWN

Moim zdaniem jest to baza dwu fazowa zwykły czarny pokryty klarem z dodatkiem matingu

gola 
Wysłany: 2009-06-01, 21:07   
0
UP DOWN

yermek napisał/a:
Moim zdaniem jest to baza dwu fazowa zwykły czarny pokryty klarem z dodatkiem matingu

a co to takiego ta baza dwu fazowa ;)

baqo 
Wysłany: 2009-06-01, 21:18   
0
UP DOWN

gola napisał/a:
a co to takiego ta baza dwu fazowa ;)
myślę że chodzi o lakier solid, dwuwarstwowy,matowy ;)

gola 
Wysłany: 2009-06-01, 21:23   
0
UP DOWN

baqo napisał/a:
myślę że chodzi o lakier solid, dwuwarstwowy,matowy ;)

aha,to teraz juz wiem,dzieki @baqo za pomoc ;) :D

baqo 
Wysłany: 2009-06-01, 21:24   
0
UP DOWN

gola napisał/a:
,dzieki @baqo za pomoc ;) :D
punkcik :D

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu