Szukaj FAQ Album

Zamknięty przez: acidhouse 2008-12-31, 17:52
Autor Wiadomość
dawid
Wysłany: 2008-12-12, 19:32   Oczy samobojcy
0
UP DOWN

Akryl na kartonie:))

DSC01513.JPG
Plik ściągnięto 100 raz(y) 119,87 KB

matheurzsz 
Wysłany: 2008-12-13, 14:42   
0
UP DOWN

Świetna praca !

grunge is not dead !

baqo 
Wysłany: 2008-12-14, 12:38   
0
UP DOWN

no pięknie!!! :spoko:

dawid
Wysłany: 2008-12-14, 14:03   
0
UP DOWN

Dziekoweczka ciesze sie ze sie podoba

mebArth 
Wysłany: 2008-12-14, 15:10   
0
UP DOWN

wg mnie mistrzostwo. Ale...wygląda jakby parował...cosik to tło moze inne by zrobic?

baqo 
Wysłany: 2008-12-14, 18:41   
0
UP DOWN

mebArth napisał/a:
Ale...wygląda jakby parował
to mgła.ostre jaskrawe tło ,ładnie go na nim widać

Wysłany: 2008-12-14, 20:25   
0
UP DOWN
MTGarage.

jak zwykle mistrzostwo :roll: duze propsy ;]

Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/

mebArth 
Wysłany: 2008-12-14, 20:40   
0
UP DOWN

baqo napisał/a:
mebArth napisał/a:
Ale...wygląda jakby parował
to mgła.ostre jaskrawe tło ,ładnie go na nim widać

No dobra..ale mgła jak jest to na całą wieś a nie na jeden łeb i to centralnie. Sztuka piekna ale tło mi sie nie podoba.
Krytyka tez musi byc :) A jakby całosc zrobic na błekicie? tylko taki jasny wpadający w biel ale całosciowo? Bo teraz Cobain paruje.

over
Wysłany: 2008-12-14, 22:59   
0
UP DOWN

to sie nazywa poziom:)

karolinor
Wysłany: 2008-12-18, 19:31   
0
UP DOWN

znakomity warsztat:) gratuluje i zazdroszcze! żałuje tylko, że Twoje prace nie mają wiele wspólnego ze sztuką. Czy mogłybyś zaprezentować takie cudeńko namalowane z wyobraźni??
Pozdrawiam

dawid
Wysłany: 2008-12-18, 20:15   
0
UP DOWN

:) ) Zdefiniuj dla mnie slowo " Sztuka"

karolinor
Wysłany: 2008-12-18, 21:08   
0
UP DOWN

Definicji sztuki jest wiele. Ale najprościej ujmując sztuka jest formą komunikacji, twórcy z odbiorcą. Co za tym idzie musi nieść za sobą jakąś treść. tylko sztuka użytkowa czasem odbiega od tej definicji.
Jeżeli chodzi o aerografike, dla niektórych jest sztuką bo pełni funkcje czysto estetyczną czyli wywołuje przeżycia estetyczne (piękno).
I tu mozemy sie pokłucić czy wierne przemalowanie zdjecia może wzbudzić w nas poczucie piekna, np w kiedy nie wiemy ze to aerografika i nie wiemy ile pracy włożyleś w stworzenie tej pracy.
Pozdrawiam
P.S. Proszę sie na mnie nie gniewać

dawid
Wysłany: 2008-12-18, 21:26   
0
UP DOWN

Hmmm no widzisz moim zdaniem sztuki nie mozna zdefiniowac i bo ja wim czy to takie dokladne odwzorowanie hmmm. Dla mie np podkreslam np sztuka jest dokladne odwzorowanie zdjecia pod wzgledem trudnosci, postrzeganiem koloru i podejmowania wielu artystycznych decyzji ktore prowadza do takiego a nie inego efektu jak np ten pan http://www.denispeterson.com/newwork.html

sie nie gniewam sie

karolinor
Wysłany: 2008-12-18, 21:35   
0
UP DOWN

dla mnie to Ty mowisz o warsztacie (ktory masz zresztą swietny) a nie o sztuce.
a tak po za tym to te lewe oko jest troche płaskie, chyba ze to wina zdjecia ;)

[ Dodano: 2008-12-18, 21:44 ]
a propos tego linku z tym malarstwem. Mnie sie osobiscie nie podoba chociaż jest tam poruszony ważny temat i płynie z tego bardzo przejmująca treść:)- a hiperrealizm jest drugorzędną sprawą. a artystyczne decyzje ktore podejmujemy wtrakcie pracy nikogo nie obchodzą, liczy sie efekt koncowy.

dawid
Wysłany: 2008-12-18, 22:15   
0
UP DOWN

szkol artystycznych nie konczylem maluje bo mnie to zainteresowalo warsztat technika sztuka, dla mnie osobiscie jesli jest cos trudne i ktos to robi to jest to sztuka i ten ktos jest artysta dla mnie to pojecie ma szerokie spectrum i tyle, moglibysmy o tym dyskutowac bez konca.

karolinor
Wysłany: 2008-12-18, 22:32   
0
UP DOWN

Oczywiscie ze moglibyśmy tak dyskutowac bez konca bo nie chcesz sie ze mną zgodzić. Twoja definicja sztuki jest krzywdząca dla prawdziwych artystow, których nazwisko zna cały swiat i ktorzy wcale szkol artystycznych nie skonczyli. Ja pokonczyłam w cholere szkół artystycznych i do dzis nie śmiałabym nazwać się artystą. Poruszam ten temat poraz kolejny aby zachecić samoukow do tworzenia prawdziwych dzieł sztuki i pogłebiania wiedzy o sztuce.

matheurzsz 
Wysłany: 2008-12-19, 19:00   
0
UP DOWN

Cytat:
Dla mie np podkreslam np sztuka jest dokladne odwzorowanie zdjecia pod wzgledem trudnosci, postrzeganiem koloru i podejmowania wielu artystycznych decyzji ktore prowadza do takiego a nie inego efektu

Zgadzam się z Dawidem. Aerografia jest sztuką dajmy na to w 80% tworzoną na pojazdach i nie wyobrażam sobie jak jakiś artysta z aerografem w dłoni maluje mi na zbiorniku motocykla wizerunek np. Cobain'a widziany przez pryzmat swojego bardziej lub mniej krzywego umysłu, z różową twarzą i zielonymi włosami. Chyba że było by to wcześniej ustalone. Osobiście od dziecka interesował mnie rysunek odręczny i zawsze tworząc coś chciałem, aby było to jak najbardziej fotorealistyczne i zgodne z naturą. Dlatego Karolino trochę więcej tolerancji, bo nie wszyscy postrzegają sztukę tak jak Ty i wydaje mi się, że próby wmówienia nam lub zachęcenia do czegoś innego nie przyniosą rezultatu, ponieważ każdy z nas ma już ukształtowane własne spojrzenie na świat.
Pozdrawiam.

karolinor
Wysłany: 2008-12-19, 20:47   
0
UP DOWN

Sztuka jest nauką tak jak fizyka, matematyka czy chemia i rządzi się swoimi prawami. Ludzie piszą z tego prace naukowe. Umiejętnosc odwzorywywania zdjec jeszcze sztuką nie jest. Nawet małpe można nauczyć pieknie malować czy rysować. Czy ktoś jest wstanie podać mi nazwisko zasłużonego artyste w historii którego prace stanowią tylko i wyłącznie odwzorowanie natury?? Prosze nie mylić sztuki z rzemiosłem.
Apropos zielonych włosów na baku - gustami sie niedyskutuje :)

JEstem bardzo tolerancyjna, podobają mi sie prace na tym forum ale nigdy nie uznam żadnej z nich za dzieło sztuki.

matheurzsz 
Wysłany: 2008-12-19, 21:10   
0
UP DOWN

Eeehhh ...Ty nie przekonasz mnie do swoich racji ,a ja Ciebie do moich i na tym poprzestańmy może tych rozmów. Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że prawdopodobnie skończyłaś lub jesteś w trakcie studiowania na ASP, gdzie zrobili Ci pranie mózgu na temat sztuki. I właśnie dlatego ja tam nie chciałem iść. Podejrzewam, że nikt nie wyłoni a prac wykonywanych aerografem wielkich dzieł sztuki, ale pytanie czy autorzy tych prac tego oczekują ? Bo w tych pracach bądź co bądź jednak zdecydowana większość to właśnie rzemiosło, dające po prostu dochody.

karolinor
Wysłany: 2008-12-19, 21:10   
0
UP DOWN

Zebym nie wyszła na totalną flustratkę: Fajnie malujecie, wiec malujcie jak chcecie byleby Wam to dużą frajde sprawiało. Każdy ma prawo do własnego zdania :) .
Buziaki chłopaki!!!

dawid
Wysłany: 2008-12-20, 12:18   
0
UP DOWN

"byleby Wam to dużą frajde sprawiało" i tego sie wszyscy trzymajmy!!:))

acidhouse
Wysłany: 2008-12-22, 12:40   
0
UP DOWN
Kustom Kulture

Czym jest prawda?co jest dobrem a co złem?Co to jest sztuka?Jak zdefiniować miłość? Jesteśmy zbyt mali by zadowolić każdego jedną definicją, co dla jednych będzie drogą dla innych może być ciężkimi wertepami. Osobiście nie sądzę aby sztuka dla sztuki była kiedykolwiek nauką jeżeli zbliżyła się do nauki to tylko po to by móc pokazać niedowiarkom że ramy istnieją, jednakże ramy są tak niewymierne że nigdy nie zamkniemy jej we wzorze. Każdy twórca ma chwile radości i smutku podczas tworzenia, to emocje sprawiają że obrazy mogą być piękne (podobać się) bądź brzydkie (nie przypadać do gustu) także odbiorca podlega tym wszystkim relacjom - tak na prawdę to nasza sprytna iluzja sprawia że widz widzi to co chce zobaczyć. Cieszmy się z tego - trenujmy oczy, ręce i umysł by móc dogonić naturę - bo to co w naturze piękne jest proste lecz nie do końca. W kwestji Dawida - "doskonałość posiada rysę, jednak to nie przynosi jej uszczerbku".

karolinor
Wysłany: 2008-12-28, 12:52   
0
UP DOWN

Panie moderatorze, to co tutaj robimy napewno jnie jest sztuką dla sztuki.. raczej "sztuką dla peniędzy" albo "sztuką dla uznania" (jedno wyklucza drugie). Juz w starozyntej Grecji sztuka była nauką. A dzisiaj niezbitym dowodem na sztuke jaką nauke są tytuły naukowe nadawane artystom np: mgr sztuki. Juz mi głowa pęka od tych waszych bzdur na temat sztuki.

dawid
Wysłany: 2008-12-31, 11:50   
0
UP DOWN

Daj spokoj dziewczyno, kim jest magister? magister jest tworem ludzi ktorzy go nauczyli jak ma myslec, i czesto sa to ludzie ukierunkowani przez innych.

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi